katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich napísal: Streda, 14. Augusta 2019, 08:22 Tak ja budem pouzivat pio ct-f750 z roku 1979. Tie novsie decky ma neberu.
Je to sice len dvojhlava a bez biasu, ale zvukovy raj s roznymi kazetami.
Chystam sa to niekedy porovnat s Nakačiči.
Taky moj sen by bola ct-f850 alebo 1000 ci 1250. Co su uz trojhlavičky. Uvidime..
Dvojhlavovy magic ma tiez svoje vyhody
Ake Nakamichi?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

CR-7
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Na dvojhlave pio sa mi paci ze netreba spekulovat (s biasom) a dokaze aj zo starych aj novych kaziet dostat skvele vysledky.
A line out je fantasticky. Plny, dynamicky a zivy. Takisto nahravka.
Proste stavka na istotu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich napísal: Streda, 14. Augusta 2019, 09:53 Na dvojhlave pio sa mi paci ze netreba spekulovat (s biasom) a dokaze aj zo starych aj novych kaziet dostat skvele vysledky.
A line out je fantasticky. Plny, dynamicky a zivy. Takisto nahravka.
Proste stavka na istotu.
To bude tvoja cr7, konecne poriadny deck? robim si prdel ta 750 Bude spievat ked Ti to Dano posle.
Ja si osobne myslim ze kazety typu sax a pod boli vynajdene prave kvoli deckom bez kalibracie. Deck bol nastaveny na Sa a ked si tam dal sax tak si bol hotovy ake vysky a level to dava
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Denon mmmm
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon vedel dizajnom lákať viac než ostatný, ale hlavne pre Japoncov, my sme také nepotrebovali, my sme boli spokojný s Emgetonom :P
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: No, je jasný, že ti klasicky závidím všechny :-D, ale ta Protek vypadá celkem nečekaně dobře. Tu bych odhadoval tak na 90. roky, či snad konec 80., ale i s EANem to vypadá na ty 90..
Jinak ty mléčný kazety jsou taky supr :-). Já mám bohužel jen jedinou a navíc zabalenou, takže ji ani nerozdělám..
Z těch krátkých vypadá celkem vtipně ta 10min SONY CDix II (2000).

Ta Tensai je taky pěkná, ale jak jsem ji uviděl, tak se mi hned vybavila kazeta Protek - páč tu co mám já je v podobném designu..


Takže opět, pěkné :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej ta desiatka to je nádhera :D
Tensai má presne telo Denon z prvej polovice 80tych rokov, čo ma sklamalo že stále nemá dierky na typ IV, keďže je to už druhá generácia puzdra.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pridal som na web Maxell SQ 90 vyrobenú Raksom v Turecku, ktorú poslal oneeeee, Vďaka !
https://ez647.sk/update.html
Prílohy
IMAG0726a.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže teraz samozrejme môžete porovnávať dizajn oboch verzií SQ
https://ez647.sk/cc/maxell_sq.html

No a u normal verzie S, mám pre zmenu len ten Raks, a Saehan chýba :D
https://ez647.sk/cc/maxell_s.html

Túto normal verziu som zakúpil kedysi v elektre, takže nebola to len výsada Lidla.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 3.8.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0504a.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Agfa CRX 90 rok 1985 Made in Germany
0db bias -8, výstup slabší o 4db
Pravý základný chromdioxid Agfy, ale vo veľmi dobrej kondícii, veľmi dobrý zvukový prejav, žiadne poruchy a kolísanie, zvuk je síce slabší, ale presvedčivý, ani s dolby to nehrá najhoršie. Typická aróma pásky, jemný biely zvyšok na hlavách.

Axia K1 70 rok 1996 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -4, výstupná úroveň ako na zdroji
Nesklamala, excelentný nádherný čistý dynamický zvuk.

Axia PS-Ix 60 rok 1989 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6, výstupná úroveň ako na zdroji.
Tak ako K1 aj táto je zvukovo úžasná, trochu nižší bias, trochu väčší vek kazety, inak bez výhrad, nádherne podanie zvuku zdroja tak ako vždy u Axie.

Maxell Music Gear I 70 rok 2000 Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -4, výstupná úroveň ako na zdroji
Pravdepodobne použili UDI pásku, alebo niečo obdobné, zvukovo je naozaj veľmi dynamická a kvalitná, len sa veľmi ľahko nechá vybudiť aj prebudiť, tie db tam skáču skoro samé. Dizajn tela kazety na môj vkus príšerný, celopriehľadná, extra tmavá.

Raks ED-SX 60 rok 1993 Made in Turkey
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň ako na zdroji
Pri biase -8 to tiež nie je zlé, ale stále tým výškam niečo chýba, nie je tak výškovo a detailne precízna ako Maxell, alebo Axia, ale zahrá pekne.

Scotch XSII-SP 60 rok 1990 Made in Switzerland by ICM
0db bias -8, výstup slabší o 4db
Pravý chromdioxid, slabší zvuk, bez porúch a kolísania, ale nie je tak pekný čistý a precízny ako u Agfy CRX, na druhú stranu stále je lepší než mnoho iných starých Basf kaziet, ktoré boli horšie skladované.
Samozrejme typická aróma pásky.
(Stále mi to nedá, ale rovnakú len 90min použitú kazetu som zakúpil pred rokmi, kde bola druhá strana prázdna a hrá excelentne na +4db a viac, ako moderné kobalty bez náznaku typických vlastnosti chromdioxidu, ale aróma a vzhľad pásky je rovnaký, ako je to možné?)

Sony HF-X 46 rok 1988 Made in Japan, veľké cievky.
+6db bias -8, výstupná úroveň ako na zdroji
Zvukovo je dosť blízka HF-S, veľmi dobrá kondícia pásky, dynamika a sviežosť sú zachované.

Sony UX 46 rok 1989 Made in Japan, veľké cievky.
+4db bias -8, výstupná úroveň ako na zdroji
Špičky výšok sú stále mierne tlmené, ale celkovo to hrá pekne, ale je to jediná kazeta z tejto várky, kde je čiastočný výškový pokles ľavej strany, čo je spôsobené nedoliehaním jednej strany dobre na hlavy, samozrejme výbrus hlavy po rokoch, a pod. sa výrazne prejaví na kazetách nižšej kvality, alebo v horšej kondícií po dlhom skladovaní, no stále to nie je kritické ako na niektorých iných testovaných kazetách.



Testy kaziet z aktualizácie 16.8.2019 prvá časť

https://ez647.sk/cc/b/IMAG0618a.JPG

Maxell Metal UD 120 rok 1996 Made in Japan
+8db, špičky +10db, bias -4, výstupná úroveň ako na zdroji
U jednej testovanej skladby to hralo na plných +10db a nechcelo skresľovať, tam som narazil na možnosti decku a žiadny iný s väčším displejom nemám, u skladby s hlbšími basmi to kleslo na +8db, aj tak si myslím že je to extrémne šialené, k tomu 120min. Keď som nedávno nahrával Maxell MX 110, tak sa jej do veľkých výkonov vôbec nechcelo, takže som bol príjemne prekvapený.
Precíznosť detailov a výšok je tiež ohromujúca, ale páska sa veľmi nebezpečne samovoľne skrúca pri povolení, až to občas vyzerá že vylezie mimo cievky, takže je nutná veľmi opatrná manipulácia, napriek tomu si drží stopu excelentne bez jediného zaváhania, zatiaľ to patrí k tomu najlepšiemu čo som videl a počul za posledné mesiace.

Maxell UR 120 rok asi 1994-2001 (u tejto konkrétnej by to mohlo byť 1996cca) Made in Japan
+4db, špičky +6db, bias -6, výstup slabší od zdroja o 4db
Zvuk je slabší, samozrejme je to 120min, Japonská verzia v tomto prevedení obalu sa robila vo veľkom rozsahu rokov, ale postupne sa menili detaily, ako dizajn a farba krabičky, potlač bookletu, určite aj kvalita, no táto je z tých naozaj veľmi slušných a vydarených 120min kaziet UR. Výsledky sú veľmi prekvapivé, vysoký výkon, dobrá stabilita a vedenie pásky, veľmi pekný zvuk, jedna z tých najlepších verzií UR čo som mal, alebo je len v excelentnom stave.

Protek Chrome SCX-II 90, 80te roky? Made in China, HongKong
0db, špičky +2db, bias -4, výstup slabší o 4db
Výškový prejav je len jemne slabší od zdroja, ale zvuk celkovo pláva v priestore, občas nejaká tá porucha. Vedenie pásky je dosť slabé, kazetový odliatok je krivý, že kazetu nie je možné postaviť na stôl ani tou rozšírenou časťou, proste spadne. Na prvý pohľad sa tvári ako luxusnejší Čínsky výrobok, a v porovnaní s niektorými inými ním naozaj je. Ale o pravom chromdioxide sa nedá hovoriť ani náznakom, farba pásky je viac svetlo sivá s odleskom jemne hnedej, s matným dojmom.

Sony CDix I 20, 50, 54min rok 1996 Made in Japan
+6db bias -4, výstupná úroveň ako na zdroji
V tomto roku originál Japan výrobky, celkom isto ešte obsahujúce pásku HF-S. Všetky tri kazety mali v podstate zhodné výsledky, rozdiely boli spôsobené skladovaním a kondíciou, 54min v špičkách ťahala až na +8db. Verzia 20min mala problémy s jemným kolísaním ľavej strany, verzia 50min ľavý kanál nekolísal, ale bol rovno slabší o 2db, 54min hrala jediná najstabilnejšie a najviac dynamicky a čisto.
Celkovo mi u týchto kaziet vadí to nezmyselné presykávanie na eSSkách, viac než u iných, ktovie prečo.

Sony CDix I 120min rok 2001 Made in Thailand
+4db bias -12, výstup slabší o 4db
Jedná sa o hybrid kazety tela Sony a TDK, vrchná časť s okienkami je presne ako TDK, nechápem že sa im oplatilo takto przniť formy kaziet, už som sa s tým stretol u jednej novej Sony HF kazety.
Páska je ako u TDK Thailand, ľavý kanál kolíše, vlastne po spustení nahrávania neboľ v ľavej strane žiadny zvuk a postupne ,,dobehol,,
Počúvateľné to je ale zvukovo je to nevýrazné, skôr na hovorené slovo, kvalita veľmi kolíše, malá dynamika, nezáživný zvuk.

Sony CDix II 10 rok 2000 Made in Thailand
+6db bias -4, výstupná úroveň ako na zdroji
Jedná sa o novú pásku, tmavo čiernu, ako bolo u všetkých dĺžok tohto ročníku CDIX II. Zvuková kvalita by u tohto kusu bola dobrá, ale sú tam výpadky ľavého kanála, ktoré čiastočne presahujú aj do pravého vo veľmi pravidelných intervaloch, pôsobí to ako prehyb po svorke na konci pásky, ale pri bližšom pohľade je v pravidelných úsekoch fyzicky veľmi zvlnená až deformovaná, nie pokrčená. To spôsobuje uvedené výpadky zvuku.

Sony CDix II 50 rok 2000 Made in Thailand
+2db bias -2, výstup slabší takmer o 4db
Zámerne som túto kazetu popísal zvlášť, z tohto roku už mám naozaj veľa rôznych dĺžok, ale toto je jediná z nich, kde bola použitá úplne iná páska, tmavo hnedá, podobná vzhľadom pôvodnej Sony UX, ale zvukovo je to viac zvláštne, totiž veľmi nízky výkon, ale dobrá výšková odozva. Žiadne poruchy ani kolísanie.

Sony GiG-2 46 rok 1995 Made in Japan
+4db bias -4, výstup slabší o 2db
V podstate to bude jedna zo šarží UX pásky v priehľadnej kazete. Zvuk je celkom pekný, výkon menší, teda totálne na hrane +4db, žiadne poruchy ani kolísanie, typ II vstupnej triedy pre nenáročných.

Tensai TDM/5 60 rok asi 1981 Made in Japan by Denon
+4db, špičky +6db, bias -8, výstupná úroveň ako na zdroji
Jedná sa o Denon kazetu s malým oknom tej novšej verzie, ale sklamalo ma že je to stále bez detekcie typu IV.
Pri nahrávaní ako typ II, sa to správa typicky ako nízky výkon 0db, šialene preostrený zvuk s poruchami, slabé basy, vysoké skreslenie, veľmi jemne pomôže dať bias na max +20.
Pri správnej detekcii na Akai, sa to dorovná ako je v hlavičke popisu kazety, napriek svojmu veku zahrá ešte veľmi schopne, aj keď sa občas nejaký ten menej závažný drop objaví. S dobým deckom by som povedal že kazeta poteší veľmi svojským zvukovým charakterom, len odrbať tú detekciu...

Testy kaziet z aktualizácie 16.8.2019 druhá časť
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0684.JPG

Denon HG-S 54 rok 1991 Made in Japan
+4db bias -4, výstup slabší asi o 0,5db
Zvukovo je to takmer ako zdroj, veľmi nepatrné slabší výkon od zdroja, ale zvuk je úžasný, žiadne poruchy a kolísanie. Páska podľa popisu zloženia a farby zodpovedá Európskemu modelu HD7.

Philips FS Ferro 60 rok 1989 Made in Korea by SKC
+4db, špičky +6db, výstup slabší asi o 0,5db.
Od SKC kazety som nečakal veľa, ale dostal som viac než som čakal :D Zrejme veľmi dobrá kondícia, zvuk je len nepatrne slabší od zdroja, žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi pekný zvuk na bežnú kazetu. Len dizajn kazety je niečo ako sledovať čiernobiely televízor. Monochroma design.

TDK SA 100 rok 2000 Made in Luxembourg
+4db, špičky +6db, bias 0, výstupná úroveň ako na zdroji
Je to asi posledná pravá TDK vlastne verzia 1998 vydaná špeciálne k roku 2000. Páska už rozhodne nie je v kondícií, občas nejaké dropy, aj keď výkon a výškovo je veľmi dobrá, ten zvuk je nezaujímavý, dropy sa k tomu občas zmenia v nejaké podivné zachrčanie.

Test kazety Maxell SQ z aktualizácie 21.8.2019
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0726a.JPG


Maxell SQ 90 rok 2002 Made in Turkey by Raks
+4db bias -6, výstup slabší asi o 0,5db
Veľmi nepatrný pokles výkonu od zdroja, hrá veľmi pekne a čisto, za cenu ako sa predávala to bola dokonalá voľba, len je veľká škoda že ich striedali s kazetami Saehan, kde tie kvality boli úplne mimo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"