katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK je strašne veľa, ale to asi všetkého :)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Hej, to je.
Ale ja ani zdaleka uz netuzim mat vsetky. Mozno nejakym kutikom duse.
Co som chcela mam, vlastne este Optimu by som rada niekde zohnala, ale kaziet mam okolo seba kopec, ze ani tolko muziky na nahravanie nemam.
Rozmyslam ze si niekedy dam maraton nahravania, ze ani nebudem vediet ktora je ktora : D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

najviac modelov:
1 : sony
2 : tdk
3 : maxell
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Clovek by musel mat haciendu a obrovske jmeni aby zhromazdil vsetky kazety od vymyslu sveta...
Ale naco to je, ked to nevyuzijeme?
Napriklad sa mi paci, ze Erik skusa a popisuje kazety, je to super, lebo menej skusenych (vratane mna) nasmeruje na kazety co by ma mohli zaujat. Ktore vlastne vyuzijem.
Napriklad mna by to tiez bavilo robit vselijake testy a venovat sa tomu.
Obdivujem ze mas na to cas aj peniaze, takto detailne skumat kazety! (Poklona pre EZtka : ))
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

veru - kazety sú náročné na miesto :)
Ja sa snažím mať z rôznych druhov len po 1 max. po 2 ks (z väčšiny mám len po jednom kuse) a už teraz mám kopu krabíc aj nejaké zásobníky na kazety. Preto teraz ďalšie nezháňam. Najprv ponahrávam tie, čo už sú doma.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Mňa baví samotné zbieranie a pohľad na svoju zbierku. Kochám sa ako v galérii so vzácnym umením :D
Ale inak na nahrávanie mám UR ktoré na moju spotrebu dokonale postačujú.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ano - Maxell UR sú ku podivu vcelku počúvateľné ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Kupodivu?
Čo by si za tú cenu chcel?
Za 80-90 centov podľa mňa skvelá páska. Šetrili tam, kde môžu = obal, booklet, ale páska je podľa mňa na spotrebu (do auta, walkmana, proste na bežné počúvanie) ako stvorená!
Navyše.
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s nahrávkami z nekvalitného zdroja. Tzn MP3 do 320kps. Alebo ako je to označenie, teraz si hneď nespomeniem....
Pre mňa osobne topka, najpoužívanejšia kazetka.
Preto aj som si dala nakalibrovat Yamahu na Maxell UR.

Nemusíte so mnou súhlasiť. Moc dobre viem, že vy túto kazetu zavrhujete alebo považujete za minimum. Je to tak, nehádam sa. Ale z vlastnej skúsenosti vám ju viem odporučiť do auta alebo na "zničenie" do walkmana a iných spotrebných strojov. : ))
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

preto ku podivu - čítaj s porozumením
Neodsúdil som ju - ale napísal "ku podivu" dobrá ... za tú cenu ... bože Monika
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Pardon, že vám do teho vstupujem, ale já se těch Maxell UR z poslední doby taky zastávám, sice mnohdy dost marně, ale když mám důkaz, že dokáže hrát dost dobře, než to jaké se dočkala odezvy, tak si za tím stojím a napíšu to.

Jo, zvuk není dokonalý jako třeba u TDK DS-X, která je asi můj nejvyšší model Normálek co ve sbírce mám, ale to, že dokáže pobrat i to přebuzení bez výraznějšího zkreslení, kterým jsem ji zde testoval, tak to si myslím, že je taky potřeba vzít v potaz.

No a co do kvality nahrávek, tak Mp3 o 320kbps si myslím, že je dost obstojná kvalita, pokud je to opravdu první konverze do této Mp3 a ne mnohdy až několikátá, jak je třeba ve zvyku dát do 320kbps tu co byla na 128kbps.
Jinak já mám i na vinylu nahrané skladby ze zdroje zvuku Mp3 o 128kbps a i když je to tam slyšet, tak prostě to analogové médium to trochu upraví, takže i takto nekvalitní záznam prostě zní líp. U vinylu je však zvýšení "kvality" mnohem výraznější než u audiokazety, ale i ta to dokáže ;-).

Jinak pokud nemáš nějaké speciální požadavky na hudbu a autory, tak se to většinou dá najít i v bezztrátové kvalitě (WAV, Flac). Můj případ je však takový, že hodně toho co mám, se nedá sehnat jinak než třeba v Mp3 128kbps a nebo ještě líp, už to roky ani není na internetu..


Co se týká sběratelství, tak ano, tohle je přesně ten pocit, co má pravý sběratel :-). Pokud se zajímáš jen o kazety, tak myslím, že můžeš být v klidu - kdyby tě totiž zajímaly i desky, kotouče, filmové pásky, pohlednice, elektronika atp., tak to už bys brzy měla problémy s prostorem.
Drobná zajímavost: nejlepší na skladování audiokazet jsou kartonový krabice od vína (takové ty, kde se otvírá ta obrovská strana krabice, ne jen vršek samozřejmě). Tam se jich vejde klidně 76 kusů s velkýma a hranitýma krabičkama (s těma Slim by jich bylo víc).
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa oneeeee »

všetky pásky od maxell sú super. do sony deckov určite nie . tam mali svoj model , na kalibráciu . no a záleží kam tá UR páska ide . do čoho . auto prehrávač , boombox a čo ja viem čo . ďalej treba brať typ hlavy a mechanickú časť prehrávania . čo prehrávač , to iné parametre . ten môj akai aj 490 bere len normal pásky a akai aj 530 len chromky . s ostatnými si nerozumie aj 490 má klasickú hlavu a aj 530 gx hlavu . normal pásky majú značný šum , ale parametre majú dobré . to dôležité , je zdroj , stroj , zosilňovač , bedne a vyčistené uši , od techno , house , rap a práškov.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko:
mňa to baví od narodenia by sa dalo povedať venovať sa kazetám, že mám na to peniaze, no moc nemám, nemal by som ich toľko míňať ako to robím teraz, vždy čakám že to zachviľu skončí, buď presťahovaním, alebo stratou práce, no a čas, tak ja nerád chodím medzi davy ľudí von, toto mi viac vyhovuje, miesto je problém už to ťahá na 2000ks audiokaziet, a to som zberal aj CD a DVD kde je to tiež okolo 3000ks, a k tomu ešte nejaký ďalší bordel
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"