katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 15. Marca 2020, 12:58 preto ku podivu - čítaj s porozumením
Neodsúdil som ju - ale napísal "ku podivu" dobrá ... za tú cenu ... bože Monika
Prečo hneď všetko berieš v tom najhoršom??
Aké "bože"
Vyjadrila som len svoj názor a ty si hneď myslíš že ťa napádam....
Vôbec nie, začala som písať čo mi prišlo na rozum, že som s nimi spokojná a sú skvelé na bežné používanie a ani to nie je tak ľúto keď sa zničia alebo pod....
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa moniatko »

Fox- okrem kaziet ja zbieram aj samolepky a všetko čo sa týka koní resp. Predmety s koníkmi a pod.
Inak ešte poštové známky, zošity, papiere, ceruzky, perá.... Asi som úchyl v papierníctve... :lol:
Baví ma zbierať čokoľvek... Teda pre mňa zaujímavé.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

;) bral by som Maxell UD II a Agfa LNS - aj ten Tone master
Prílohy
ez1.JPG
ez1.JPG (36.21 KiB) 15343 zobrazení
ez2.jpeg
ez2.jpeg (20.15 KiB) 15343 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

ToneMaster? to určite :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

??
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to čínsky šmejd, čo by si s tým doma robil? :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 16.3.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0144.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Agfa LNS 60min rok 1975 Made in Germany

0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výškovo je to slabé napriek nízkemu biasu sa to zlepší len mierne, veľmi silné presykávanie a to aj pri biase 0, ale stabilný ťah, žiadne poruchy ani kolísanie a výkon aj keď je nízky, tak sa stále jedná o použiteľnú hodnotu.
Kazeta mala odlepenú plsť z vankúša, opravené pomerne ľahko narozdiel od USA Memorexov so špongiou.

Axia J´z 2 20min rok 1992 Made in Japan, pre Japonský trh, veľké cievky.
+2db, špičky +4db, bias -2, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo veľmi čistá a precízna, ale nejako prehnane precitlivená na výkon, inak nádhera ako vždy.

Axia K2 54min rok 1995 Made in Japan, pre Japonský trh
+4db, bias 0, výstup z pásky slabší o 2db
Výkon je dosť na hrane, ale zvuk je veľmi dobrý keď sa to nepreháňa. Samozrejme žiadne poruchy ani kolísanie.

Axia PS1 46 rok 1994 Made in Japan, pre Japonský trh
+4db, špičky +6db, bias -10, výstup pásky zhodný so vstupom
Výkon je u týchto normal kaziet pomerne vysoký, ale trochu nízky bias u Axie pre spokojnosť, čo nie je zvykom, za to stále hraje nádherne bez porúch a kolísania.

International Panasonic (Sakura) LN 60min rok asi 1975 Made in China, Hong Kong (fejk kazety National Panasonic LN)
-6db, bias 0 - bezvýznamný, výstup z pásky slabší o 14db
Zvuk je celkovo asi o polovicu slabší než na zdroji, aj keď je tam náznak nejakej ostrosti, ale napriek veľmi silným poruchám vo zvuku je regulácia biasu zbytočná. Ťah pásky občas zakolíše ako keď sa občas zaseknú cievky. Páska počas testu nezanechala žiadny oter na hlavách, čo je zvláštne.

Sony CDix I 46min rok 2001 Japonský trh, Made in Japan?
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Občas je vo zvuku nejaká nepatrná porucha, drop, ale inak v celku dobre, použiteľné, ale nie excelentné, je to skôr taká kvalita akoby ste nahrávali Sony HF, ale z novších sérií.
Keďže sa mi tu zoskupilo 5kaziet CDix I typ normal pre rok 2001, tak napíšem hromadne jednu info.
Prvé 4 kusy v teste, teda C46, C50, C64 a C74 pre nich platí, že obsahujú pásku zrejme Sony HF, alebo jej novodobú alternatívu, v starších CDix I sa používala HF-S, ale myslím že v tomto prípade to už nebolo možné, pretože sa HF-S už pravdepodobne nevyrábala v roku 2001. Ďalej sa jedná o originálne telo kazety Sony, aj so Sony sériovým číslom, teda Japan, alebo iná výroba.
V prípade poslednej CDix I C80 je to výroba TDK, o tom presnejší popis nižšie.

Sony CDix I 50min rok 2001 Japonský trh, Made in Japan?
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Podstatne zahrá lepšie než C46 testovaná pred tým, bias nie je tak nízky aby bola výšková odozva dobrá, netrpí ani dropmi na výškach. V celku použiteľná, opäť Sony výroba.

Sony CDix I 64min rok 2001 Japonský trh, Made in Japan?
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, zvukovo asi zhodná s predošlou C50. Aj napriek tomu že C50 je navíjaná z hrubšej pásky než C64, tam už použili C90 hrúbku, podľa veľkosti navinutého kotúča. Ale vo zvuku sa to nijak výrazne neprejavilo, nie je ani horšia ani lepšia než C50. Sony výroba.

Sony CDix I 74min rok 2001 Japonský trh, Made in Japan?
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Opäť úplná zhoda s predošlou C74 vo zvuku, bezporuchovosti a ostatných vlastnostiach, Sony výroba.

Sony CDix I 80min rok 2001 Japonský trh, Made in Thailand, by TDK
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Jedná sa o zhodný model a rok a pritom je tam úplne iná páska, takže výkon je niečo väčší, ale stále sa jedná o základnú pásku normal. Páska v predošlých Sony je svetlá hnedá, táto je výrazne tmavšia. Cievky sú Sony, ale obsahujú svorku TDK a telo je Sony, ale vrchná časť s okienkami je odliata podľa vzoru TDK, proste skrížili formy, je to vidieť detailne na obrázkoch týchto CDix I, prípadne aj na Sony HF rok 1997 Japan trh.
Ďalšia informácia platí hromadne pre modely CDix I a II roku 2001 a to že v rovnakých obaloch môžete nájsť podľa ŠARŽE buďto pôvodné Sony kazety, alebo tento TDK mix. Takže do zbierky je to jedno, kto chce nahrávať, mal by to brať na vedomie.

Sony CDix II 46min rok 2001 Made in Thailand, by TDK, pre Japonský trh
+4db, bias -6, výstup pásky zhodný so vstupom, ale...
Ale bežný problém u TDK že ľavý kanál je slabší, v tomto prípade o 2db, po vyrovnaní balancom sa to zdá byť v poriadku a zvuk je dosť dobrý, žiadne poruchy ani kolísanie. Celkom som si istý že na strane B táto nerovnováha kanálov nebude, alebo bude iná. Páska je samozrejme iná než pôvodná Sony, Cievky Sony sú so svorkou TDK a kazeta je mix tela Sony a prvkov TDK, ako som spomínal už predtým.

Sony CDix II 50min rok 1991 Made in Japan, pre Japonský trh.
+2db, bias -8, výstup pásky zhodný so vstupom
Výkon pásky je veľmi na hrane, odporúčam nahrávať na 0db, výšky sú pomerne dobré, je tam pôvodná Sony UX páska, ktorá väčšinou zostarnutá a zle skladovaná má problém s výraznými dropmi na výškach, v tomto prípade je stav nadmieru dobrý.

Sony HF-S 90min rok 1990 USA trh, komponenty vyrobené v Japonsku a USA, montáž v Mexiku.
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup pásky zhodný so vstupom
Aj keď samotná kazeta je dizajnovo presne zhodná s EU verziou, rozdiel je len v obale, tak zvukovo mi príde menej pekná, ťažšie vybuditeľná a nie tak celkom čistá, ale stále je to pravá HF-S a je to poznať na výkone. Stále dobre poslúži.

TDK Cue biela 90min rok 1988 Made in Japan.
+2db, bias -8, výstup pásky zhodný so vstupom
Výkon je veľmi na hrane, vhodné nahrávať na 0db, zase nerovnováha kanálov, ľavý kanál bol výrazne slabší, ale po chvíľke sa to spravilo, teda nie celkom stále je nečistý, viac skreslený a jemne kolísavý.
Páska v kazete je SF, teda najnižšia trieda typu II od TDK.
Cue je v snehovo bielej krabičke, ale vyrábala sa aj čierna verzia tohto modelu. Pre EU aj Japonský trh.

TDK DS-X 90min rok 1990 USA trh, páska vyrobená v Japonsku, montáž v Mexiku.
+6db, špičky +8db, bias -8, výstup pásky zhodný so vstupom
Vysoký výkon pásky, výstup má mohutnejší prednes basov a stredov. Ale klasické problémy s TDK kazetami, ľavý kanál kolíše, inak je to výborné. Model DS-X je odrodou kazety AR, ale bolo použité lacné celopriehľadné telo so štyrmi skrutkami.
Podľa šarže zase môžete mať kazetu so starými mriežkovanými cievkami, alebo s novšími.

TDK DS-X 90min rok 1992 USA trh, páska vyrobená v Japonsku, montáž v Mexiku.
+6db, špičky +8db, bias -8, výstup z pásky zhodný so vstupom
Vysoký výkon, v podstate je to rovnaká kazeta s rovnakými vlastnosťami ako predošlá staršia, len jej stav je rozdielny a zase kolísanie ľavej strany a to ešte výraznejšie než u predošlej verzie.

TDK EC (nekonečná kazeta) 12min rok 1973 Made in Japan, USA trh
jedná sa o použitú, už nahratú kazetu predošlým majiteľom.
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výškovo je dosť schopná kazeta, žiadne poruchy ani kolísanie, pôvodná nahrávka mi prišla ešte výškovo sviežejšia.
Kazeta sa dá použiť len na strane A, kvôli konštrukcii a systému navíjania a odvíjania z jednej cievky.
Nedá sa pretáčať, takže ani automatické kalibrácie na tape deckoch nebudú funkčné.

ToneMaster 90min Made in China
0db, bias 0, výstup z pásky slabší o 8db
Kupodivu to hraje naozaj veľmi ostro, že bias netreba riešiť, šialene presykáva a so silnými poruchami na výškach. Žiadne kolísanie pásky.
Konštrukčne je to Čína, ale z tých solídnejších, kazeta je odliata pomerne presne, nikde nič netrčí, ani nie je moc krivé.



Testy audio kaziet z aktualizácie 16.3.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0148.JPG

Basf Ferro Extra I 90min rok 1998 verzia Emtec, Made in Germany

netestované, krabička z istiacimi stredovkami bola polámaná, cievky v kazete mali vylomené okraje spolu s telom kazety, takže bude treba povyberať úlomky, prípadne zlepiť, ale jedná sa o Emtec konštrukciu, ale s pôvodnou Basf páskou a pomerne bežný model, ktorý väčšina pozná.

Maxell UDII 100min rok 1992 USA trh, Made in Japan
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Naozaj veľmi kvalitný zvuk hodný Maxellu, žiadne poruchy ani kolísanie, výkon taký základný, keďže je to základná High páska.
Zase podľa šarže, dostanete klasickú kazetu s oválnym oknom, alebo celopriehľadnú tmavú ako ja.

Maxell UL 10min rok 2005 a novšia, Made in Malaysia, Indonezia? Japonský trh.
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Hraje teda mierne tichšie, ale žiadne poruchy ani kolísanie, pomerne solídna, len opatrne s výkonom.
V podstate sa jedná o zhodnú konštrukciu a výrobu ako posledne Maxell UR, len s jedným upozornením, naozaj do týchto nových Maxelliek dávali pásky z rôznych firiem čo v tej dobe sa ešte venovali výrobe pásky, preto niektoré môžu hrať lepšie, iné mizerne.

Sony HF 10min rok 1997 Japonský trh, Made in Japan
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
V podstate taký nenáročný zvuk, bez porúch a kolísania, povedal by som že je páska zhodná s tými CDix I 2001, zhodná s tými čo ešte neboli krížené s TDK.
Rovnakú kazetu ale 60min na webe mám už s TDK komponentmi.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

agfa by si možno lepšie rozumela so staršími deckmi - napr. mojím starčekom :)
Mohol by si ju pribaliť do najbližšieho interslovenského balíčka aby som ju vyskúšal ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazety Apríl 2020:
do konca týždňa na webe.

Predbežne, zasmial som sa z balenia ToneMaster, je to Čínska kvalita, a do kazetovej krabičky napchali slúchadlá, ak bude ich kvalita ako tej pásky a kazety, tak ďakujem pekne :D
Jedna kazeta Spartan bude potom voľná a pravdepodobne, ešte sa uvidí, aj Agfa F-DXI 60.

Ostatné zaujímavosti, tak Mitsubishi budú asi celkom iste Saehany, Osawa je typ III od Denonu s páskou DX5, Philips Metal je prvý model metalky od tejto značky.
Denon jack IV je zase jedna z mála, alebo jediná celopriehľadná metalka tejto značky.
Prílohy
IMAG0417.JPG
IMAG0417.JPG (148.56 KiB) 11006 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Hm, pěkné kazety :-). Ostatně jako vždy.
Osawa je zvláštní název..se mi hned vybavila Orava 445 - asi za to může ten "obyčejný" design a podobnost názvu..
Che, sluchátka, to je dobrý :-). Bohužel se obávám, že kvalita asi bude poměrně slabá, ale nechci předem soudit. Jen, že mám dost blbé vzpomínky na sluchátka, která jsem si z kapesného mohl dovolit..

Ale pokud můžu, tak bych o tu jednu Spartan kazetu měl zájem. Jen je divný, že ta jedna má plný kotouč na jedné straně a ta druhá zase na jiné..nebo je to možná jen světlo..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Jasne je tvoja, naozaj sú zabalené rôzne, ale si to všimni že aj u Basfov sa to balilo rôzne, aj keď asi nie v jednom balení viac kusov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"