katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ale je zaujímavé obdobie 1977, keď sa menil zásadne dizajn v BASF na tie väčšie okná - vonkajší obal vôbec nezmenili
Prílohy
BASF design change 1977
BASF design change 1977
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

a tak tie originálky tam máš pichnuté, že ich lahko preskočíš ... toto si kde vyhrabal ??? Také niečo som nevidel nikdy nikde
Prílohy
c.c.catch original cassette rare basf
c.c.catch original cassette rare basf
cccatch_orig.jpg (23.73 KiB) 6715 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf mal tých verzií kaziet podstatne viac pod jedným obalom.

CC Catch je od mojej tety, ako si mi raz písal že toto je fake verzia, niečo ako tie Poľské, hudba originál ale kvalita prevedenia záznamu a kazety, obalu veľmi chabá.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Takže krátky test na Akai DX57 Dolby C NR, prvá októbrová várka z predošlej foto:
http://ez647.sk/cc/b/IMAG0319.JPG

Hitachi DJI 54 1988 Japan
to nemyslia vážne, základná rada normal, ale hraje ako UDI, tam museli mať vždy niečo extra, tak teda veselo hraje na +6db pri biase -4, zvuk je dosť schopný, na zdroj jej malinko výšok chýba ale netreba to hrotiť, úžasná kazeta.

Maxell UD2 54 1998 Japan
Tam sa s kvalitou neserú, proste hraje ako má, vstup +4db výstup +4db bias -4, zvuková presnosť zdroja, presnosť vedenia stopy, žiadny ani malinko posunutý priestor, problém rozpoznať kazetu a zdroj aj pri priamom prepínaní monitora. Všetky tieto UD2 Japan od roku 1992 sú úplne excelentné.

Maxell USII 50 rok cca 1992 - 1994 Japan
Vyzerá na použitie staršej pásky UDII s Epitaxial časticami, +4db kde občas slobodne vyskočí špička na +6db, bias -8 zvukovo veľmi dobrá, ale už nie tak presná ako vyššie uvedená UD2, rozhodne stále výborná kazeta, nie je čo pokaziť.

Sony CDit II 60 rok 1998 slide case, modrá kazeta, vraj EU, ale cievky ľahké ako Mexico, pozor na to
tak ako v prípade Romanovej Sony FX, ktorá zvukovo excelovala, aj toto je neskutočný zvukový skvost, tak mohutný presný a silný zvuk, zase o prepínaní tape/source nemôže byť reč, nepoznať to, rozhodne je to OEM páska zrejme rovnaká ako bola použitá v posledných Sony UX 2002.
+6db bez náznaku skreslenia, občasná špička +8db, bias 0 je ideál, zvuk je mohutný, až sa tomu veriť nechce.

TDK AD1 120 rok 1997 Japan trh
Je to plnokrvná AD páska, ale 120min, napriek tomu prekvapila výkonom +6db bez zaváhania a pri biase -4 je výškovo takmer ako zdroj, veľmi živá, ale kvôli tenkosti pásky, je nutné na ňu tlačiť +8db a výstup bude +6db, to u obyčajných normal 120min nie je také ľahké, a žiadne poruchy a dobrá presnosť stopy, kolmosti, všetko, toho si treba u 120min pásky naozaj vážiť!

druhá októbrová várka kaziet z foto:
http://ez647.sk/cc/b/IMAG0427.JPG

Axia J´z 2 64min rok 1996 Japan
Samozrejme Axia moja nová láska len tak nesklame :) Výkon potrebuje trochu na uzde do +2db, ale pri biase 0 sa odmení čistým a presným zvukom, žiadne poruchy ani kolísania presnosti stopy tam nenachádzam, aj keď oproti zdroju je slabšia, ale pri vhodnom nastavení úrovne nie je čo pokaziť, zase záleží na kvalite decku, ako si s touto kazetou bude rozumieť.

Maxell MX 90 rok 1982 pre USA trh. Made in Japan
Toto je zberateľský skvost, ani som od nej veľa nečakal od tak starej metalky, pravdou je že strčí novšie Maxelly MX do vrecka. Výkon jej rozhodne nechýba nechá sa tlačiť bez skreslenia na +6db aj viac, ale výškovo je to podstatne horšie, pri biase -8 sú výšky prijateľné, pri biase -20 sa to ešte prečistí, ale poklesne výkon, nie tak dramaticky ako pri type I či II, ale mierne poklesne, rozhodne zvukovo je veľmi príjemná a napriek slabšiemu prednesu výšok má stále čo ponúknuť. Žiadne poruchy, dropy, ani kolísanie, a týmto sa novšie metalky Maxell MX pochváliť nemôžu.

Raks´n Roll 90min Turecko, roky cca 1990-1993, dva testované kusy v modrej a žltej farbe
Základná páska normal a zvukovo už veľmi zostarla, vyslovene je to zlé, tak na štvorku.
Zvukovo sú obe od zdroja o niečo slabšie, výškovo trochu ohlodané, bias -12 obom pomôže aspoň na nejaký ten zvuk. Ale toto je ukážka rozdielneho starnutia rovnakých kaziet, kdežto modrá verzia zvládla len +2db s veľmi poruchovým a okusaným zvukom, tak žltá verzia dala 4db s lepšími výškami bez výpadkov, ale ľavý kanál bol zase slabší o 2db, takže čo je horšie že.

Sansui CR 60 výrobok Germany, Dessau, rovnaké prevedenie tela a cievok ako niektoré šarže Philips CD One, CD Extra, SK CX II a Tyrolis cobalt.
Rozhodne z tých horších kusov, mechanicky drhne pri pretáčaní sa ozýval po miestnosti silný šuchot cievok, pri zázname silné tremolo, akoby sa cievka bránila odvíjaniu, no a zvukovo 0db pri biase 0 a pri biase -12 výškovo prijateľné tak na trojku, ale výkon je na strope pri -2db, na nenáročné veci použiteľné. Dalo by sa u tejto pásky špekulovať o chromdioxide, farba tomu skoro zodpovedá, len Tyrolis Cobalt to trochu kazí názvom, kde je ta páska úplne rovnaká, tak neviem, zatiaľ...
Rozhodne pekná značka, pekný obal, zlá voľba výrobcu kazety, oni v tej fabrike neprodukovali tak zlé pásky svojho času zvukovo naozaj dobré, ale mechanicky je strašne mizerná, horšie než Emtec či Sony Mexico.

Sony CDix II 74 rok 2001 Japan trh, ale výroba Thailand, dosť možno niečo spoločné s TDK, v cievke Sony je TDK svorka, tak ako to mali Sony HF z roku 2010.
+2db pri biase -8 by boli prijateľné, aj zvukovo si neviedla zle, čistý a prirodzený zvuk, ale...ALE, ľavý kanál plave s úrovňou hore a dole a to je neprijateľné, dosť veľa kaziet ma s týmto problémy a nie len na tomto decku, ale na všetkých, aby sa vylúčila chyba opotrebovania jedného stroja.

TDK AD-S 90 rok 1984 Japan
Je to AD páska v luxusnejšom dizajne, a môžem povedať že toto je svetlý príklad správneho skladovania, naozaj veľmi dobrý stav.
+4db so špičkami +6db úplne v pohode, bias -6 je zvuk skoro ako zdroj, živý dynamický, ani náznak poruchy, či zakolísania a priehľadné stredy cievok tomu dávajú ten pravý nádych v dobre osvetlenom decku.

TDK B 60 rok cca 1994 výroba zrejme Thailand, alebo Japan.
Rozhodne rozpočtová kazeta nízkej kvality, ešte hlbšie pod model Dynamic.
+4db v pohode, bias -8 vytiahne sykavky, skreslí ich, ale celková sviežosť nahrávky akoby ostáva udupaná v pozadí, s dobrou TDK D dosiahnete podstatne lepší výsledok, ale použiť sa to núdzovo dá. Páska je svetlá hnedá, skoro matná, vyzerá úplne inak než bežne Dynamic.

TDK Optima 4 50min biela verzia.
Mnoho bieleho prášku, ako je na metal TDK zvykom, a fotky som tu už tiež dával, je to smutné a paradoxné, pretože táto páska je naozaj zvukovo veľmi kvalitná, +4db a špičky +6db tak ako zdroj, tak aj výstup pásky na rovnakej úrovni, výškovo jemne ubrať bias na -4 podľa chuti, páska je silná, dynamická , mohutná v bassoch, ale výškovo sa občas prejavia poruchy kvôli bielemu prášku, škoda.

Ak chcete ku každému updatu v budúcnu tieto nezmyselné slohy, tak to napíšte :)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2658
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa AdmineR »

jasné že hej - ale potrieď to - daj ako jednotlivé pásky podľa výrobcov a pridaj fotky - a máme aj poriadok aj skvelých kopu testíkov. Je to skvele a stručne popísané. Dal by som len ku každej poznámku, že bola otvorená nová a ešte nepoužitá. Dobrá robota.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

To je len zhrnutie k danému updatu nových kaziet u mňa, ostré nahrávky by som potom podelil k jednotlivým kazetám.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Várka kaziet november 2018, prvá časť: pripravuje sa
orhoreho určite poteší, že som vzal MIG HD 60 a mňa zase potešilo to že túto kazetu na prvý pohľad naozaj nepoznám, na prvý pohľad to pripomína lacnú kazetu s cievkami Basf, ale asi to bude originál nejakej malej fabriky.
Detaily neskôr :)
Prílohy
IMAG0697.JPG
IMAG0697.JPG (84.6 KiB) 6644 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ešte doplním, ružová je Sanyo kolekcia rôznych limitovaných, z tej série nemám vôbec nič, a vzhľadom niektorých prvkov takmer všetky Sanyo zaváňajú Denonom, detaily zase otom potom :D
Maxell UR je OEMka Saehanu Kórea, ktorá sa tu predávala asi okolo roku 2002, na webe mám túto verziu ako 46min, takže stačí pozrieť.
Victor je RZII verzia high v rovnakom dizajne ako mám už RZI a testoval som ju v lete na predošlom fóre.
Denon Japan je z novších moc moderných, a o Axii som tu už napísal hodne, som rád že nekonečná rada Axie sa mi zase rozšíri o jeden kus.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Keby som mal malú dcérku, tak po tej ružovej by sa asi utĺkla :lol:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mne je to jedno, hlavne tá vzácnosť, a inak kto pozná môj web, tak , ač viem že značka Lenco niečo znamenala medzi hifistami, tak tieto kazety sú čínsky shit a paródia na Sanyo:
http://ez647.sk/cc/lenco_lovemusic.html

Nepriamo kopírujú tieto Sanyo:
http://agfabasf.com/catalog/sanyo/sanyo-1985-86/

Takže som rád že mám aj originál.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazeta MIG je vraj Španielska výroba firmy Socimag S.A.

http://www.45spaces.com/audio-compact-c ... cimag&c=es
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nová várka kaziet na webe, druhá várka je na ceste :)
http://ez647.sk/update.html

Chyby v linkovaní a iné píšte prosím sem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"