katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

on ten stav kaziet dosť často všetko zmení, plesne a vlhkosť zabijú akúkoľvek kvalitnú a drahú kazetu, ono je to celkom smutné, ale tie metalky Sony by boli aj celkom pekné a ako tak schopné
no ale bavilo ma to testovať, už menej to všetko písať, hlavne popri práci sa cítim akoby som nerobil nikdy nič iné a aj tak nemám skoro nikdy nič hotové

inak asi dve hodky testy a dve hodky písania
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

to by nebolo na mňa asi preto robíš testy ty a nie ja :D
ja inak keď porovnávam s kalibráciou tak mi plus mínus vyjde väčšinou vždy podobný výsledok, rozdiel je v šume a vybuditeľnosti trochu, občas nejaké nuansy
na kazeťáku bez kalibrácie je to iná
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Tá Philips sa mi tento týždeň dostala do ruky, našiel som pár kaziet u babky :D
Musím po fotiť, aby si mi to zhodnotil, lebo tá Philips vyzerá ako nová, tak som nadobudol vnútorné presvedčenie, že ide o fake a tiež sú tam nejaké HF od Sony a pár originálok. Musím to pofotiť.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

okrem toho v stredu došiel aj posledný balík pre tento mesiac, keď sme sa konečne nejako dojednali s kuriérom, tak tu je
konečne Maxell Metal UD poslednej generácie, Axia Be2 bude mať premiéru
a Japonské Sony Video 8 základnej triedy ako dvojpack, takže jedna bude voľná a pôjde ďalej
Prílohy
IMAG0682.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Na základe nových poznatkov spred mesiaca o Maxell číslach, budem opravovať na webe niektoré roky a pôvod Made in... na Maxellkách aj OEM značkách vyrobených Maxellom, platí aj pre Panggung výrobky.
takže sa nezľaknite keby niečo nedávalo zmysel, lebo ono už nič nedáva zmysel :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

konečne update na webe hotový
https://ez647.sk/update.html

prípadne chyby, nefunkčné obrázky, odkazy a preklepy píšte sem, alebo mi dajte vedieť.

pred týždňom prebiehala znovu zmena hostingu, takže sa mohlo niečo udiať pri kopírovaní

v nedeľu mi zase v starom pc odišiel už druhý disk a odišli len súbory z webu, takže sa kopírovalo zo zálohy, aj časom sa môžu vyskytnúť chyby, ktoré sa objavili v zálohe, nakoľko web bol kopírovaný zo starého hostingu, takže jeden nikdy nevie čo kde a ako.
ak by sa to nestalo, už by bol update hotový behom nedeľu/pondelok
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 31.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0229.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 1.- 2.5.2022


Ďalšie testy smerom dozadu sú za január 2022.
Vynechané duplicity dve CDix II (50min 1998 a 74min 1996).

Basf ferro super LH I 60min r.1977 Made in Germany, verzia v C-Boxe
basf_ferrosuperlhi6077cboxcu.jpg
basf_ferrosuperlhi6077cboxcu.jpg (13.28 KiB) 1160 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Výšky sú asi o štvrtinu a viac slabšie, občasný dojem jemnej poruchy, inak celkom stabilné výkonovo, aj v podaní zvuku je to celkom dobré. Občas sa zdá že zvuk mierne pláva v priestore.
Zatiaľ u tejto verzie Basf bez typického škrípania, čo som už zistil že u staršej červenej verzie sa škrípanie vyskytlo.
Dolby sa celkom nehodí, výškovo na to úplne nestačí.
Páska po teste bez zisteného poškodenia.

Denon DX1 60min rok 1987 Made in Japan
denon_dx16087cu.jpg
denon_dx16087cu.jpg (14.08 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je naozaj veľmi dobrá, čo ma u základnej Denon celkom fascinuje. Zvuk je len nepatrne slabší od zdroja, inak podaním hrá takmer ako zdroj, výškový pokles je zanedbateľný, za to je potrebné veľmi hlboké podbiasovanie, ale zvuk je presvedčivý.
Dolby použiteľné, žiadne poruchy ani kolísanie, naozaj mimoriadne pekný zvuk. Výkonovo pri +4db je celkom na hrane možností, viac sa ani v špičkách nehodí.
Bez zisteného poškodenia po teste.

Denon MD 64min roky 1989-1993 Made in Japan, Japonský model.
denon_md6489cu.jpg
denon_md6489cu.jpg (11.21 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Ako starnú metalky? Ako starnú metalky Denon?
No je to asi tak, že za ideálneho stavu by nemal byť žiadny rozdiel medzi tape/source, ale tu to proste je.
Výkonovo niektoré basové zvuky skreslí aj pri 0db, či +2db, ale v nenáročnom podaní sa dá hrať aj na +4db a ľahko sa nechá prebudiť aj na +6db.
Výškovo pokrýva naozaj celé spektrum, nič nechýba, ale podbiasovanie je naozaj veľmi nutné a to dosť hlboko, pritom za nového ideálneho stavu u tejto pásky by bol bias 0.
Poruchy ani kolísanie nie sú.
No ale proste je tam malý pokles výkonu od zdroja, aj na výškach, ako hrá to pekne keď sa na túto pásku veľmi netlačí, ale proste to nie je to čo čakáte od metalky za veľa peňazí.
Zloženie je samozrejme identické s kazetami HD-M, len sa jedná o verziu Denon metal pre Japonský trh.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Páska ešte neobsahuje žiadny biely prášok, ani stopy po otere, je v tomto zatiaľ úplne v poriadku.

Exel Chrome 60min, rok cca 1990 Made in Turkey by Raks, značka zrejme pre Francúzsky trh.
exel_chrome6090cu.jpg
exel_chrome6090cu.jpg (13.62 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Aj keď páska nevykazuje pokles, tak ľavý kanál je slabší o 2db a na výškach, bez kolísania a bez porúch. Zvukovo by bola inak veľmi schopná, výškovo je tiež dobrá a keď sa na ňu veľmi netlačí, aj výkon bohato stačí.
Predpokladám že sa jedná o staršie verzie kaziet Raks SD-X/HD-XII, nakoľko sa jedná o pravý Raks pás FeCo, žiadny chromdioxid Basf to neobsahuje.
Pás bez arómy, s náznakom hnedej farby, jemne priesvitná voči svetlu.
Bez zisteného poškodenia po teste.

Inkel HD 90min rok 198x? Made in? Značka zrejme pre Španielsky trh.
inkel_hd90cu.jpg
inkel_hd90cu.jpg (15.32 KiB) 1160 zobrazení
0db, špičky +2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výkon je dosť na hrane, poruchy veľmi nie sú, bez kolísania, ale priestor je jemne ťahaný do ľavej strany.
Výškový pokles je asi štvrtinový, kupodivu je dolby ako tak použiteľné, ako nejedná sa o žiadny zázrak, ale na nenáročné veci ešte bude použiteľná kazeta.
Dizajn vyzerá na starý Saehan Korea, alebo SNC Japan, nakoľko obaja výrobcovia mali rovnaký dizajn a stále nemám dostatok informácii ktoré by to objasnili.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Inkel HE 30min rok 198x? Made in? Značka zrejme pre Španielsky trh.
inkel_he30cu.jpg
inkel_he30cu.jpg (12.13 KiB) 1160 zobrazení
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
V porovnaní s tou predošlou verziou HD Inkel, by som povedal že je výkonovo mierne slabšia, ale nepatrne sviežejšia na výškach, aj keď pokles od zdroja tam je stále.
Bez porúch a bez kolísania, posun priestoru sa tu nekoná, je to celkom v poriadku.
V podstate by sa mohlo jednať o rovnaké pásky.
Stále platí že je to starý Saehan, alebo SNC Japan.
Bez zisteného poškodenia pásky po teste, ale zase je tam ryska na okraji pásu, aj na nepoužitých miestach.

Maxell UR 90min rok 1995 Made in USA/Mexico, páska asi Japan, verzia pre USA trh.
maxell_ur9096ucu.jpg
maxell_ur9096ucu.jpg (11.99 KiB) 1160 zobrazení
Dátum výroby 13.2.1995
+4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Teda najlepšie roky už má síce za sebou, ale veľmi sa snaží. Najvyššie špičky výšok mierne zanikajú, ale zvukovo je aj tak nadmieru svieža, hrá to celé takmer ako zdroj, ani poruchy, ani kolísanie, priestor dobrý, bez poklesov, veľmi solídna základná ferro kazeta, akurát potrebuje naozaj veľmi podbiasovať aby ešte zahrala takto nádherne.
Poctivá Maxell konštrukcia.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

National NCE 46min rok 1985 Made in Japan, model pre Japonský trh.
national_nce4685cu.jpg
national_nce4685cu.jpg (16.7 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o necelý 1db
Bez porúch a kolísania, ale ľavý kanál je oslabený o ďalšie 2db, nekolíše to. Je to dorovnateľné balancom. Zvukovo na výškach to nie je svieže ako na zdroji, ale snaha je cítiť, pokles zvuku je len veľmi mierny oproti zdroju, celkom schopná aj keď už zostarnutá ferro páska. Dolby je cca použiteľné, na nenáročné veci stále použiteľný materiál.
Konštrukčne sa jedná o originál Japan National kazetu a naozaj sa jedná o ferro pás, nie Angrom ME.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

National NSY 46min rok 1985 Made in Japan, model pre Japonský trh.
national_nsy4685cu.jpg
national_nsy4685cu.jpg (13.39 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Výšky sú nedostatočné a celkom výrazne tlmenejšie, dolby sa chytá len veľmi málo. Buď to vek, alebo horšie zloženie, ale tento ferro pás nie je identický s tým čo použili do tej obrázkovej verzie NCE vyššie.
Žiadne poruchy, ani kolísanie, priestor je v poriadku.
Páska sa nechá ľahko prebudiť aj na +6db.
Páska má iný odtieň hnedej svetlej farby než NCE verzia, aj pôsobí matnejšie.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Orwo Low Noise rok 05/1983 Made in GDR, použitá kazeta, nahratá, nemažem, netestujem.
orwo_ln6083cu.jpg
orwo_ln6083cu.jpg (13.36 KiB) 1160 zobrazení
Nechal som prejsť strojom, pás necháva silný hnedý oter na prvý krát, po druhej strane už len veľmi mierne. Nahraté hovorené slovo do -2db s celkom sviežim výškovým prednesom, žiadna tlmená dutá nahrávka.

Philips Low Noise 120min rok 1971 Made in Holland.
philips_ln12071cu.jpg
philips_ln12071cu.jpg (13.09 KiB) 1160 zobrazení
-2db, špičky 0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 6db
Dostal som odbalenú, neviem či bola použitá, záznam na nej nebol, tak som testoval.
Pri nízkom výkone hrá ako tak obstojne čo je dobré, ale výškovo je výrazne slabšia, tam sa dolby vôbec nehodí, ale je to veľmi stará LN páska a k tomu ešte C120, takže je to asi v poriadku, rozhodne prevyšuje mnoho Čínskych typov nula.
Poruchy nie sú, na slabých výškach toho asi veľmi nepočuť, ale kolísanie jemne z ľavej strany smerom cez celý priestor oboch kanálov a celé spektrum sa jemne oslabuje v rozsahu 2db.
Chod cievok a mechaniky je mimoriadne ťažký čo sa asi na dual capstane nepriaznivo prejaví a môže spôsobovať kolísanie azimuthu.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste aj napriek problémom s ťažkým chodom a kolísaním zvuku.
Náznak jemného hnedého oteru po teste na okraji hláv.

Raks HD-XI 90min rok 1988 Made in Turkey
raks_hdxi9088cu.jpg
raks_hdxi9088cu.jpg (12.11 KiB) 1160 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Výkon sa ťahá celkom sám hore, ľahko sa nechá prebudiť aj na +8db. U toho podbiasovania to je také zaujímavé, aj keď je zvuk celkom svieži, tak od zdroja sú výšky v istom spektre tlmenejšie a znižovať bias nasilu viac nepomáha.
No stále hrá krásne a kalibráciou musíte u tejto kazety nájsť taký kompromis medzi výkonom, výškami a zdrojom signálu.
Bez porúch a bez kolísania.
Raks uvádza na obale NP častice, o kobalte ani slovo.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Realistic Supertape 60min rok 1973 Made in USA, zrejme Tandy SC California.
realistic_supertape6073cu.jpg
realistic_supertape6073cu.jpg (14.09 KiB) 1160 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
No povedzme že sa snaží, nakoľko to má byť superferro, veľmi stará, výkon sa ľahko nechá prebudiť aj cez +4db, ale +2db je tak akurát.
Výšky sú ale o dosť tlmenejšie, ale nie tak veľmi ako je zvykom u historických LN pásov. Je to také stredné, na dolby sa to ešte celkom nehodí, ale stále použiteľné na nenáročné veci, bez porúch, bez kolísania, teda hrá v rámci možností veľmi dobre vzhľadom k svojmu veku až príliš dobre.
Kazeta obsahuje klasický prítlačný vankúš.
Kazeta sa volá Supertape ako model, nie ako prívlastok značky, čo bolo v neskorších modeloch.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Jemný náznak hnedého oteru na okraji hláv.

Samsung SQX 90min rok 199x alebo novšie, Made in Korea, China?
samsung_sqx90cu.jpg
samsung_sqx90cu.jpg (11.73 KiB) 1160 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je veľmi svieža, ale s menším výkonom, mierne pripomína chromdioxidy, ale popravde toto je FeCo, nakoľko má jemne hnedý náznak a priesvitnosť pásu, ale neviem kto ju vyrobil či Saehan, alebo iný Ázijský výrobca.
Dizajn tiež paroduje Forward Chinu, ale tu si nie som istý pôvodom.
Výškovo je takmer na nerozoznanie od zdroja, bez porúch a bez kolísania. Výkon je potrebné držať na uzde.
Po teste zistený jemný náznak zvlneného okraja, prvá a myslím že aj jediná kazeta v teste dneska ktorú Akai označkoval.

SKC AX 90min rok 1985 Made in Korea.
skc_ax9085cu.jpg
skc_ax9085cu.jpg (11.32 KiB) 1160 zobrazení
Dizajn je odkopírovaný zo vzácnej verzie kaziet Denon Pocket.
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Ten výstupný signál aj keď displej ukazuje zhodu, je tam výraznejší výškový pokles. Časť výšok jemne preniká, ale časť je mierne tlmená, inak táto páska hrá pomerne dynamicky, ale s tou živosťou ešte treba poexperimentovať v kalibrácii. Bez porúch a kolísania.
Novšie AX podajú o niečo lepší výkon, hlavne na výškach, aj keď je to superferro, už to po rokoch nie je tak dobré, ale stále použiteľné. Má to taký svojský charakter zvuku.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Pás necháva matný biely povlak po celej ploche hláv, nutné čistiť.

Sony CDix I 50min rok 1994 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixi5094cu.jpg
sony_cdixi5094cu.jpg (11.24 KiB) 1160 zobrazení
+6db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Naozaj veľmi dobrá, živá a dynamická páska, s veľmi dobrým zvukom, trochu prevyšuje basová časť, výšky sú takmer ako zdroj, rozdiel medzi tape/source je minimálny pri tom podbiasovaní, výborný stav pásu, rozhodne HF-S pás vo veľmi dobrej kondícií, až na to podbiasovanie.
Bez porúch a kolísania, priestor výborný.
Poctivá konštrukcia CDix kazety.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Sony CDix I 120min rok 1994 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixi12094cu.jpg
sony_cdixi12094cu.jpg (12.46 KiB) 1160 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db.
Poctivá HF-S páska v dobrej kondícii, bez porúch a bez kolísania. Výškovo veľmi svieža, pokles výkonu v rámci C120 hrúbky je fakt minimálny, pôsobí ako keď mierne uberiete basy, ale inak je celý zvuk zachovaný, na svoj účel a charakter je táto kazeta výborná a veľmi poctivá C120.
Výborná konštrukcia CDix kaziet Sony.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Sony CDix II 50min rok 1996 Made in Japan, Japonský model.
sony_cdixii5096cau.jpg
sony_cdixii5096cau.jpg (12.4 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Stav pásky je naozaj veľmi dobrý, výškovo takmer ako zdroj pri biase 0, alebo excelentné pri biase -4. Vysoká čistota pravej UX pásky v dobrom stave, výkon je z nejakého dôvodu slabší o 2db od zdroja, ale nekoná sa basový pokles s ohľadom na spektrum ako u CDix I 120min, je to také viac prirodzené.
Bez porúch a kolísania.
Aj keď je páska v dobrom stave, tieniaci plech pod vankúšom vykazuje známky hrdze.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Sony XI 54min rok 1994 Made in Japan, Japonský model.
sony_xi5494cu.jpg
sony_xi5494cu.jpg (11.13 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom, ľavý kanál pokles 2db
Ako by to nebolo zlé, ale ten pokles sa mi nepáči, pritom pás nekolíše. Ako je z mojich prehľadov C46 u kaziet modelu XI známe aj tento model obsahuje pás HF-S, napriek tomu má o niečo horšie vlastnosti než pás v CDix I.
Bez porúch, ale výkonovo som čakal mierne viac, výškovo je to zase nadmieru dobré a s balancom sa dá nerovnováha kanálov pekne opraviť, nakoľko je chod pásu stabilný bez kolísania.
Ale nechápem tie nestability vedenia pásky, u CDix I 120min v priehľadnej kazete to fungovalo priam ukážkovo a v tejto akože lepšej kazete nie.
Na druhú stranu odkedy funguje riadne dual capstan v Akai, tak sa nestáva pri poklesoch žeby azimut a priestor chodil ako choré kura v ohrade, takže aspoň tam je spokojnosť.
Nebyť toho poklesu, zvuk je mimoriadne dobrý.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

TDK DJ Metal 90min rok 1997 Made in Japan, model pre Japonský trh.
tdk_djmetal9097cu.jpg
tdk_djmetal9097cu.jpg (14.12 KiB) 1160 zobrazení
Keďže TDK nemá toľko druhov metal pásky, je tu jasná MA páska.
+4db, špičky +6db, bias podľa chuti 0, alebo -4, výstup z pásky má mierny pokles o necelé 2db
Zvukovo je naozaj veľmi dobrá, ale zase nie excelentná, totiž ako som pred časom robil testy kazety MA z roku 1992 a 1998, tak obe hrali pekne, ale tá staršia mala niekoľko násobne viac výkonu vo všetkých smeroch, takže aj toto je presne tento prípad ako keď by som použil poslednú Európsku MA z roku 1998, pásy budú generačne a technicky identické.
Na druhú stranu musím vyzdvihnúť že aj keď majú pásy metal TDK často biely prach, tak ich výkon je monumentálny aj po rokoch na rozdiel od zostarnutých metal Denon či Sony.
Náročná basová hudba sa ťahá v špičkách do +6db bez skreslenia.
Výškovo bias 0 je dobrý, a bias -4 excelentný prednes výšok.
Bez porúch a bez kolísania.
Priestor je správne podaný, zvuk nie je ťahaný do žiadnej strany, žiadna hanba tejto metalke, i keď TDK to vie aj lepšie :P
Veľmi dobrý zvukový prednes, vhodná pre kvalitné a obľúbené nahrávky. Ono v podstate je jedno ako sa volá model kazety metal TDK, či MA, CDing, DJ a pod, vždy sa jedná o rovnaký pás, záleží len na roku a presnosti kazetového tela, tento typ sa zrejme osvedčil aspoň teraz.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste, aj keď ma nepatrne zúbkovaný okraj už od výroby, taký ten samokrútiaci metal pás, čo je poznať.
No a prekvapím, žiadny biely prášok na páske, ani na hlavách počas testu, tento kus je úplne čistý a v poriadku. Ako na verziách MA 1998 som sa s ním ešte tiež zatiaľ nestretol.



Testy audio kaziet z aktualizácie 31.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0235.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 1.- 2.5.2022


Vynechaná duplicita v teste Sony Stamina XII 46.

Denon DX1 90min rok 1992 Made in ?
denon_dx190xcu.jpg
denon_dx190xcu.jpg (15.16 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, pokles zvuku je len veľmi mierny, výšky dole od zdroja tiež len mierne, aj keď mám stále dojem že vo výškach aj celkovom dojme je o nepatrný kúsok slabšia než tá stará 1987 dnes testovaná. Dolby sa celkom dá, zvukovo je to celkom obstojné.
Konštrukčne a verziou je to pre mňa záhada, telo kazety vychádza z priehľadnej Denon až na tie šikmé okienka ochrany zápisu ako u GMS alebo Číny, cievky sú ľahké a duté ako u Mexica, alebo Dessau Germany kaziet, zatiaľ bez deformácii, pás vyzerá byť skoro ako Denon, teda o niečo svetlejší, žiadne sériové číslo na kazete, takže odhadujem nejakú OEM výrobu, ale netuším detaily.
Na všetky tie fakty vyzerá byť telo kazety vyrobené pomerne precízne a presne.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Jemný náznak hnedého okraju na hlave.

Konica KX-I 60min rok 1988 Made in Korea by Saehan, verzia pre Japonský trh.
konica_kxi6088cu.jpg
konica_kxi6088cu.jpg (12.49 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Nie je to najhoršie, jedná sa o klasickú Saehan kazetu ferro. Výkon sa celkom ľahko ťahá aj na +6db, čo sa mi u bežnej Saehan nejako nezdá.
Výškovo je stále aj pri hlbokom podbiasovaní slabšia, ale stále použiteľná, dokonca aj s dolby, bez porúch a kolísania.
Stále mám pocit že priestor sa ťahá vľavo, ale extrémne jemne.
Dosť ľahko sa necháva prebudiť, ktovie či tam nedali nejaký z tých lepších Saehan pásov.
Kazeta staršej výroby ešte bez sériových čísel.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

Skytek SK-X 46min fólia zodpovedá kazete Smat z roku 1984,ale konštrukčne Smat z roku 1988. Made in Korea. Verzia pre Japonský trh.
skytek_skx46cu.jpg
skytek_skx46cu.jpg (11.86 KiB) 1160 zobrazení
S týmito kazetami je to vždy také neisté čo do roku a určenia, ale dajme tomu, toto by mala byť superferro ako SKC AX.
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zvuk je dosť dynamický, a ľahko sa nechá prebudiť do plusu, ale výškový pokles tam je aj napriek podbiasovaniu, s jemným poklesom výšok, no dá sa to, hrá to celkom obstojne, ale nie presne ako zdroj, dolby použiteľné.
Bez porúch a kolísania.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

TDK Beam 2 54min rok 1998 Made in Thailand, model pre Japonský trh
tdk_beam25498cu.jpg
tdk_beam25498cu.jpg (15.17 KiB) 1160 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db.
Klasická SF/SR páska, treba veľmi podbiasovať a zahrá pomerne čisto, síce nie totálne presne ako zdroj, ale dosť dobre.
Výkon je na hrane, keby netrebalo také silné podbiasovanie, bolo by to asi lepšie.
Bez porúch a kolísania, priestor mohol byť lepší, je to trochu obmedzené z ľavej strany, ale nekolíše, použiteľné.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Kazeta obsahuje v cievkach fosforové svietiace body.

TDK CDing2 46min rok 2000, reálne vyrobená 2002, Made in Thailand, Verzia pre Japonský trh.
tdk_cding24600jcu.jpg
tdk_cding24600jcu.jpg (11.32 KiB) 1160 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
V porovnaní s tou Beam, tu netreba tak prehnane podbiasovať, ale za to výkon je nejaký nižší, no hrá veľmi slušne, bez porúch a kolísania, aj keď ten priestor vľavo je stále taký neúplný ako u tej Beam.
Stále sa pohybujeme v rovine základného FeCo Avilyn pásu typu SF/SR.
Napriek novej výrobe, stále obsahuje všetky komponenty aj tieniaci plech pod vankúšom.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.



Testy audio kaziet z aktualizácie 31.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0237a.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 1.- 2.5.2022


Vynechaná duplicita v teste Sony EF.

Denon GR-I 54min rok 1995 Made in Japan, Japonský model.
denon_gri5495cu.jpg
denon_gri5495cu.jpg (12.62 KiB) 1160 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Ako je síce mierne zostarnutá, ale je naozaj veľmi dobrá, ako superferro rozhodne funguje.
Pri biase 0, alebo -4 zahrá pekne aj na plných +6db. Pre excelentné výšky je potreba ešte viac podbiasovať. Výšky sú presvedčivé, bez skreslenia, bez porúch a bez kolísania. Veľmi pekný zvuk.
Rozdiel medzi tape/source je veľmi malý až zanedbateľný, priestor je výborný.
Bez zisteného poškodenia pásu pri teste.

Sanyo We Love Music 92min roky 1983-91 Made in Japan, Japonský model.
sanyo_welovemusic9283cu.jpg
sanyo_welovemusic9283cu.jpg (14.79 KiB) 1160 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db.
Ako snaha sa cení, ale podobne ako u tých obrázkových National, aj tu je väčší pokles na výškach, s dolby je to také všelijaké na hrane, žiadne poruchy ani kolísanie. Výkon má väčší prepad, neviem prečo, keby mala o niečo lepšie výšky tak by bola dosť schopná.
Celkom iste sa jedná o nejaký asi základný pás Denon triedy DX, kazeta je Sanyo dizajn, na zákazku od Denonu, alebo vlastnej výroby.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

veľmi pekné testy, dobre som sa začítal, sú tam aj v hojnom počte zaujímavé kazety ale u mňa je top jednoznačne DJ metal, je otázne či zmenili recept alebo eštelen začne prášiť
jedna z vecí čo by som si vedel predstaviť ako tlačený ročníkový katalóg sú tieto testy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak s tým receptom TDK metal tiež neviem ako to je, stále čakám kedy to začne, ale metaliek z nového obdobia je málo, takže nemám dosť referencií na porovnanie, kedysi som si myslel že sa to netýka ani tých 1994 a potom sa to vo veľkom začalo prejavovať.

katalóg by bol síce pekný, ale to by musel byť plný relevantných objektívnych údajov, čo u mňa z mnoho dôvodov nejde, čo už boli popisované behom posledného obdobia viac než dosť
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 1.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0631.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 8.5.2022


Ďalšie testy smerom dozadu sú za december 2021
(Zatiaľ najväčší test v rámci jedného mesiaca v histórii, 45kusov kaziet, 5hodín test, 4 hodiny písanie.)


Denon DX1 60min rok 1983 Made in Japan, verzia pre Iran?
denon_dx16083icu.jpg
denon_dx16083icu.jpg (11.85 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Tejto páske najviac vytknem výšky, pri hlbokom podbiasovaní stále časť výšok chýba, na dolby sa to už nehodí, ale nie je to extrémne zlé, bez porúch a kolísania. Výkon je na hrane, materiál je stále použiteľný, len to chce ešte o niečo lepšiu kalibráciu na nejakom inom stroji, inak by to celkom šlo.
Bez poškodenia pásky po teste.
Veľmi jemný náznak hnedého okraju na hlavách.

Exel Ferro 90min rok 1989cca Made in Korea by Saehan, zrejme Francúzsky trh.
exel_ferro90scu.jpg
exel_ferro90scu.jpg (13 KiB) 1131 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Ako celkom sa snaží, ale mierny výškový pokles tam je počuteľný, dolby ešte funguje ako tak, poruchy nie sú, ale mám dojem že občas zakolíše ľavá strana, alebo sa nejako oslabujú úrovne vybudenia v ľavom a potom aj pravom kanály. Priestor by sa aj snažila držať ako tak, pretože poklesy sú tak samostatné, zvuk sa neťahá do strán.
Na závitoch pásky sú stopy plesní, či niečoho bieleho, čo môže ovplyvňovať správne držanie pásky, či jej zmagnetizovanie na hlave.
Jedná sa o klasickú Saehan kazetu, ešte bez sériového čísla.
Po teste jemný náznak stredovej rysky po Akai.
Páska má mierne zvlnené okraje aj mimo použité úseky.
Po teste ostávajú na hlavách jemne biele okraje, to je k tomu stavu pásky dosť podstatné.
Samotná páska v testovanom úseku nemala žiadne postihnuté miesta na povrchu, to by sa na zvuku prejavilo o dosť agresívnejšie.

Fuji GT-II 60min rok 1982 Made in Japan
fuji_gtii6082cu.jpg
fuji_gtii6082cu.jpg (11.86 KiB) 1131 zobrazení
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zvuk je veľmi dobrý, priestor aj výšky pri podbiasovaní sú ako na zdroji, rozdiely je potreba hľadať pri prepínaní tape/source, pretože páska hrá veľmi presvedčivo. Bez porúch a kolísania, veľmi kvalitná Beridox páska, aj keď možno nedosahuje vybudenia, výkonu a biasu ako za nova, tak stále hrá úžasne.
Bez poškodenia pásky po teste.

GoldStar HP 60min rok 1994 Made in Korea
goldstar_hp6094cu.jpg
goldstar_hp6094cu.jpg (11.32 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -10, výstup z pásky slabší o 2db
Zvuk je celkom schopný, pri biase -8, je skoro dobrý, ale bias -12 je už trochu veľa. Takže -10 je tak akurát, hrá takmer ako zdroj.
Celkové podanie zvuku je mierne slabšie od zdroja, ale stále veľmi dobré, porúch som počul asi len raz, stále veľmi slušný výsledok, teda žiadne ďalšie poruchy ani kolísanie, priestor dobrý.
Ten výkon +4db je trochu na hrane.
GoldStar mal talent miešať rôzne verzie kaziet aj do novších balení, preto je toto starooknová verzia, aj keď by tam mala byť bežne priehľadná kazeta. Cievky typu Forward s veľkými okami, výstuhou a oranžovou extra reflexnou svorkou.
Bez zisteného poškodenia pásky po teste.
Dobrý chod cievok (u GoldStar je to mimoriadne potrebná informácia )

Lekium FeX 60min Made in Holland
lekium_fex60cu.jpg
lekium_fex60cu.jpg (11.94 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -10, výstup z pásky slabší o 2db
Na to ako táto kazeta vyzerá tak sa naozaj veľmi snaží, zvuk je takmer ako zdroj, výkon je výborný, pokles je síce, ale zvukovo takmer zanedbateľný, výšky mierne dole, len nepatrne na základnú ferro pásku, hrá to veľmi dobre. Žiadne poruchy ani kolísanie, podanie je veľmi slušné, rozdiely sú malé pri správnej kalibrácii, priestor je veľmi dobrý.
Oficiálne sa uvádza Holandský pôvod, žeby pozostatky Philips výroby, alebo nejaká malá firmička?
Vzhľadovo kazeta vyzerá ako čistá Čína, najzákladnejšie generické telo, aj keď slušnejšie vyrobené a duté cievky s veľkou svorkou, zatiaľ bez deformácie, len trošku hrb na svorke.
Sériové číslo je veľmi pekne vytlačené ako u riadnej slušnej firmy.
Páska má sýto železitý výzor ako typické Nemecké ferro pásky.
Bez poškodenia pásky po teste.
Veľmi jemný náznak bieleho okraja hláv po teste.

Magna Chromdioxid UC-X 90min rok 1990 Made in Germany
magna_chromdioxiducx9090cu.jpg
magna_chromdioxiducx9090cu.jpg (14 KiB) 1131 zobrazení
-4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 4db
Ako pokles tam je celkom výrazný, ale pri tom nastavení hrá veľmi pekne, žiadne skreslenie, pekné výšky, žiadne poruchy ani kolísanie, dobrý priestor, ale dolby sa nehodí, no šum je veľmi malý.
Takže typický pravý chromdioxid aj s typickou arómou pásky.
Bez poškodenia pásky po teste, dobrý stav, bez oteru.

Ora XJ1 54min rok 1992 Made in Japan by Denon, značka pre Japonský trh
ora_xj15492cu.jpg
ora_xj15492cu.jpg (12.25 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Naozaj veľmi dobrý zvuk, ako zdroj pri strednom podbiasovaní, poruchy veľmi nie sú, mal som taký pocit na začiatku pri spustení nahrávania, ale prešlo to. Bez kolísania, priestor je výborný, zvukové podanie je veľmi dobré, takže predpokladám že použili niečo ako Denon DX3 alebo podobný pás. Keďže mal Denon veľa zložení superferro, je to ťažké presne určiť.
Bez poškodenia pásky po teste.

Rallye UHD II 60min Made in China, HongKong, pre Francúzsky trh
rallye_uhdii60cu.jpg
rallye_uhdii60cu.jpg (14.17 KiB) 1131 zobrazení
0db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Snaha sa cení, do dokonalosti chýbajú dve veci.
Poruchy, jemne strapaté výšky, nie extrémne, to by sa čiastočne dalo aj prežiť.
Ľavý kanál je horší, aj zvukovo občas vypadáva a zachrčí, priestor ako taký nekolíše, ani úroveň, ale nehrá to práve dobre, inak zvukové podanie je presvedčivé, jedná sa o Čínsku FeCo pásku čo simuluje chromdioxid :D
Naozaj od zdroja veľký rozdiel v podaní zvuku nie je, trošku jemnejšie basy a nepatrný pokles, inak veľká česť, len tie poruchy to kazia.
Konštrukčne sa zase jedná o najľahšie puzdro Čínskeho typu so stupnicou v strede a cievky typu Emtec.
Páska má náznak hnedej farby, inak je takmer čierna, aj mierne priesvitná, teda chromdioxid nehrozí.
Bez poškodenia pásky po teste.
Jemný náznak bieleho okraju na hlavách.

RONEeS CD60F Made in Russia.
ronees_cd60fcu.jpg
ronees_cd60fcu.jpg (12.64 KiB) 1131 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Čakal som teda trošku viac, keďže sa tvári ako superferro, no výkon je na hrane možností, u niektorých skladieb občas vyskočí aj na +4db, výškovo je tam stále nepatrný pokles.
Zvukový prednes je napriek tomu pomerne dobrý, živý a príjemný, aj dolby je použiteľné.
Ale ľavá strana sa mi zdá že nedrží dobre úroveň, je to veľmi jemný náznak plávania zvuku, zo začiatku sa mi zdal priestor posunutý, teraz je to v poriadku, ale páska nedrží totálne dobre, je to na hrane vnímania a porovnávania zdroja a pásky.
Ronees zvykol používať pásky Basf a SKC, takže môžeme nad tým premýšľať.
Ja sa zatiaľ prikláňam k SKC.
Bez poškodenia pásky po teste.
Hnedý okraj hláv po teste.

SKC QX 90min rok 1990 Made in Korea
skc_qx9090cu.jpg
skc_qx9090cu.jpg (10.56 KiB) 1131 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Aj keď displej neukazuje pokles, tak je trošku počuteľný, ale inak je zvuk dosť blízko zdroja, príjemný, výškovo aj priestorovo. Trochu citlivejší na výkon, bez porúch a kolísania.
Zvukovo je použiteľná, ale QX pásky v dnešnej dobre je potreba šetriť na výkone.
Bez poškodenia pásky po teste.
Bez zisteného poškodenia hláv po teste (u SKC QX je to tiež podstatný údaj)
Nepatrný náznak bielych okrajov na hlavách po teste.

Sony CDix II 40/54/60min rok 1991 Made in Japan, model pre Japonský trh
sony_cdixii4091cu.jpg
sony_cdixii4091cu.jpg (37.41 KiB) 1131 zobrazení
Kazety spolu, navinuté z hrúbky typu C60.
Verzia C40 s veľkými cievkami.
C40: +2db, špičky +4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Skoro dobré, keďže sa v tejto generácii používa UX pás, ten je citlivý na vek a potom sú problémy s vybudením a poruchami. V tomto prípade to hrá dobre, aj keď priestor nie je presvedčivý, oproti zdroju je nepatrný posun, ale žiadne kolísanie, žiadne poruchy. Zvuk je dynamický aj keď citlivý na výkon, výškovo hrá takmer ako zdroj, je tam jemný pokles, ale nič tragické, jedná sa o pomerne staré UX pásky.
Náznak stredového prehybu po teste na Akai.
C54: 0db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Tu je stav pásky horší, síce sa nejedná o poruchy a priestor je už skoro dobrý, tak je väčší výkonový pokles a nutnosť taktiež viac podbiasovať, za to je zvuk mimoriadne čistý, pri výkone do 0db to hrá naozaj veľmi dobre, ani veľmi nešumí, takže je dosť schopná.
Ale je to zaujímavé, pásky by mali byť úplne totožné.
Bez poškodenia pásky po teste.
C60: +2db, špičky +4db, bias -10, výstup z pásky je slabší o necelé 2db
Zvukovo je veľmi dobrá, tu je priestor úplne v poriadku, čistota zvuku, pri hlbokom podbiasovaní je vysoká, žiadne poruchy ani kolísanie a k tomu aj výkon si drží veľmi prijateľný, pri nadmernej basovej hudbe zase vhodnejšie ubrať, inak veľmi slušný zvuk.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony CDix II 64/70/74/80min rok 1991 Made in Japan, model pre Japonský trh
sony_cdixii6491cu.jpg
sony_cdixii6491cu.jpg (47.54 KiB) 1131 zobrazení
Kazety spolu, navinuté z hrúbky C90.
C64: +2db, bias -10, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Tu sa zase jedná o veľmi slušný stav pásky, výkon je síce na hrane, ale akurát hrám nejakú viac basovú skladbu :)
Priestor výborný, bez porúch a kolísania.
Zvuk je veľmi čistý, od zdroja takmer žiadny rozdiel, len výkon jemne treba strážiť, veľmi pekný zvuk, naozaj.
Pôvodne som si myslel že použili ešte pás C60, ale navinutá cievka je o dosť menšia než na C60 verzii.
Bez poškodenia pásu po teste.
C70: +2db, občasné špičky +4db, bias -10, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zase mimoriadne dobrý zvuk, výborný priestor, výšky presvedčivé, presné a nie skreslené, zvuk je veľmi príjemný, bez porúch a kolísania.
Bez poškodenia pásu po teste.
C74: +2db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
No a teraz to tu už nie je ideálne, priestor jemne ťahá vľavo, a výšky sú skoro dobré, ale nie tak excelentné ako u niekoľko predošlých verzií, do istoty som skúšal aj vyčistenie hláv a kladiek, ale tiež nepomohlo, z nejakého dôvodu niektoré kusy sú vždy trochu horšie. Napriek tomu stále ako tak dobré, žiadne poruchy ani kolísanie, len priestor nie je ako na zdroji, výšky nie sú čisté presne ako na zdroji, ale len skoro.
Bez poškodenia pásu po teste.
C80: +4db, bias -10, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Posledná z tejto rady 1991 v dnešnom teste a s najlepším zvukom zo všetkých z rady, výkon je slušný, priestor je úplne výborný, výškovo nádherná, asi najlepší zvuk. Veď nejde ani poznať rozdiel medzi zdrojom a páskou.
Bez poškodenia pásky v teste.

Sony FN 90min rok 1985 Made in France
sony_fn9085cu.jpg
sony_fn9085cu.jpg (14.49 KiB) 1131 zobrazení
+2db, občasné špičky +4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výkonovo by to šlo obmedziť na menšie nároky pri nahrávke, ale výškový pokles je pod úroveň dolby, poruchy veľmi nevnímam, ani kolísanie, priestor je dobrý, ale výšky z tej pásky veľmi nejdú dostať.
Konštrukčne sa jedná o kolegyňu EF pre rok 1985 s tmavými fóliami, podobne ako predchodca CHF.
Horší stav pásky, plesne na návine cievky, fľaky aj po trecej fólii, páska vyzerá tiež nejako matne, ale výpadky zvuku nepočuť.
Jemný stredový prehyb po Akai.
Jemný oter bielej farby na okrajoch hláv.

Sony Nota 74min rok 1990-92cca Made in France
sony_nota74cu.jpg
sony_nota74cu.jpg (12.63 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Výkonovo sa veľmi snaží, až zase váham či je to HF, alebo HF-S (ale podľa vzhľadu sa zatiaľ prikláňam viac k HF), výškovo to však nie je celkom dobré, je tam mierny pokles, aj pri hlbokom podbiasovaní.
Inak bez porúch a kolísania, priestor sa mi zdá že ťahá vľavo veľmi jemne.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony UX-S 46min rok 1989 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, veľké cievky.
sony_uxs4689jcu.jpg
sony_uxs4689jcu.jpg (11 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Teda čakal som horší stav u starej UX-S, ale prekvapila, toto hrá presne ako zdroj, na nerozoznanie, výkon je výborný, občas skočí aj na +6db, výšky aj priestor ok, bez porúch a kolísania, excelentné, výborný stav, nie sú poklesy, nie sú posuny, nie sú kolísania, farba zvuku je v podstate identická.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK Cue 46min rok 1987 Black version, Made in Japan, pre Japonský trh, veľké cievky
tdk_cueb4687cu.jpg
tdk_cueb4687cu.jpg (15.08 KiB) 1131 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Už je dosť cítiť že je mierne za hranou svojich možností po tých rokoch, pri 0db bude zvuk asi najlepší, priestor je oslabený o ľavú stranu, výšky sú nepatrne slabšie, zase bez porovnania so zdrojom to nejde až tak poznať. No a k tomu ešte k zdroju výšok niečo málo chýba, aj keď s dolby to je približne dobre.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK MA 90min rok 1986 Made in Japan, verzia pre USA trh.
tdk_ma9086ucu.jpg
tdk_ma9086ucu.jpg (10.97 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Výstup síce ako zdroj, až na ľavý kanál, ktorý je slabší v celom spektre o 2db, síce to ide vyrovnať balancom, ale nie je to ono. Skúšal som čistenie, a stále rovnaké, druhá strana kazety má tiež pokles ale o niečo menší. Inak by hrala pomerne obstojne, výkon je naozaj veľmi vysoký, občas sám skočí aj na +8db a to som nechal nastavený vstup na cca +4db, zvukové podanie by bolo veľmi dobré, žiadne poruchy ani kolísanie nie je, pokles je trvalý.
Páska obsahuje biely prášok, ale v malom množstve, jemný biely okraj na hlavách po teste.
Bez poškodenia pásky po teste, aj napriek problémom s poklesom.





Testy audio kaziet z aktualizácie 1.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0636.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 8.5.2022

Dai-ei Savings 120min Made in Korea by Saehan, pre Japonský trh
daiei_saving120cu.jpg
daiei_saving120cu.jpg (14.79 KiB) 1131 zobrazení
0db, špičky +2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Výškovo je veľmi slušná, mierne sviežejšia než zdroj pri tom podbiasovaní, bez porúch a bez kolísania, priestor je dobrý tiež.
Ale výkonový prepad je naozaj výrazný, slušné C120 by mali mať pokles najviac 2db a nie 4...
Ako je zvykom u tenkých pásov pri biase 0 je výkon slabší o ďalšie 4db, pretože je magnetická energia smerovaná do hrúbky vrstvy, čo je u tenkej pásky problém, preto znížením biasu a smerovaním nahrávky na povrch pásu dosiahneme aspoň nejakú výkonovú kompenzáciu (podrobnosti v článkoch o Biase a jeho fungovaní)
Výšková a vokálna sviežosť je dobrá, ale basy sú podstatne slabšie, veľmi výrazne jemnejšie, ale hrá to pomerne pekne. Technicky aj konštrukčne a dizajnovo sa jedná o Saehan kazety aké sa používajú aj do Denon Lapisia.

Hidisc typ I C120 rok 2021? Made in China, pre Japonský trh
hidisc_120cu.jpg
hidisc_120cu.jpg (8.32 KiB) 1131 zobrazení
-4db, občasné špičky -2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 8db
Aj keď sa jedná akože o nové kazety, zrejme vyrábané v Číne, firma na webe tvrdí že to vyrábajú, alebo predávajú iba. Zvukovo je to bieda, síce porucha je len vzácne, v celku počúvateľné to je, aj výškovo, ale dolby sa proste nehodí, kvôli veľmi nízkemu výkonu.
Občas zapláva priestor, nie výrazne ale proste občas ten zvuk uteká zo strany na stranu.
Ako na vyslovene nenáročné veci, alebo somariny by to šlo použiť, ale na hudbu, to vážne nie, možno kratšie dĺžky s hrubšou páskou budú na tom lepšie, ale toto je fakt len Čínsky šmejd, aj konštrukčne celopriehľadná kazeta a cievky najlacnejšieho dizajnu, len kazeta v akože modernom mliečnom prevedení.
Zvuk je teda výškovo dostatočný, ale nie som spokojný pre veľký výkonový a basový rozdiel.
Hlučný mechanizmus.
Mám občas dojem statického výboja vo zvuku, ako silné prasknutie.
Bez poškodenia pásky po teste, čo je pomerne zaujímavé.
Necháva jemný biely oter na hlavách, takto nová páska necháva naozaj bordel? to by sa nemalo stávať.

Sony CD-IT 90min rok 1999 Made in USA/Mexico, USA trh
sony_cdit9099ucu.jpg
sony_cdit9099ucu.jpg (11.93 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Po zvukovej stránke skoro dobrá, ale ľavý kanál má výškový pokles, inak hrá stabilne bez kolísania, priestor cca drží, balancom to ide čiastočne vyrovnať a páska hrá veľmi dobre.
Zvukový prejav je teda veľmi dobrý a zvuk príjemný, bez porúch so slušným výkonom, nechá sa ľahko prebudiť aj niečo cez +4db.
Malo by sa jednať o prvú verziu kazety na svete, kde bol zistený problém s ničením hláv, kazeta by mala obsahovať Mexickú Aurex pásku. O to viac naserie, že je zvukovo veľmi schopná, preto ju aj veľa ľudí použilo.
Páska je skoro čierna, má len jemný šedomodrý odtieň, teda výrazne tmavšia než pravý klasický chromdioxid, ale ani náznak hnedej farby, ale ani arómy ako u chrómu.
Páska nepresvitá.
Takže špekulácie, že sa môže jednať o nejaký vlastný Aurex recept na chromdioxid, možno staré zásoby materiálu, nepredaného pigmentu a pod, že? alebo nejaké z tých nepriesvitných ferrokobaltových zložení napríklad s magnetitom.
Páska má výraznejšie vlnitý okraj aj mimo použitých úsekov, počas krátkeho testu nebolo zistené na Akai žiadne poškodenie hláv, ani poškodenie pásky.
Hlavy ale boli taktiež zanesené niečím bielym len na okrajoch.
Takže erózia povrchu hláv z fotiek na zahraničných fórach môže byť naozaj chemického charakteru z použitého spojiva v páske, možno by sa to prejavilo po dôkladnom skúmaní, po niekoľko násobnom prejdení celej dĺžky pásky cez hlavy, ale neskôr v budúcnosti mám v pláne na to obetovať nejaký bezvýznamný a nekvalitný walkman.

Sony CDix I 70min rok 2001 Made in Thailand by TDK, Japonský model reálny rok výroby 2007
sony_cdixi7001acu.jpg
sony_cdixi7001acu.jpg (10.73 KiB) 1131 zobrazení
Novšia produkcia, kde je už telo a komponenty krížené s TDK dizajnom, ako som vysvetľoval viac krát pri týchto kazetách.
+4db, bias -8, výstup z pásky je dead.
Chvíľu to aj hralo, ale veľmi kolísalo a potom sa to zastavilo. Teda k tomu zvuku, bolo to také bežné, ale nie práve čisté, skôr skreslené a údaje som odpísal veľmi narýchlo kým to skapalo celé, výšky boli tiež dosť rozpité a skreslené. No a čo sa vlastne stalo?
Klasický prípad kolapsu spojiva a lepkavosti pásky, aj keď je to prvýkrát u Thajskej TDK výroby, aj keď pod značkou Sony, je to zatiaľ najnovšia páska na svete s ktorou som postrehol tento problém (rok 2007)
Kazetu som náhodne vyskúšal na Technics AZ7 aj 979, v oboch prípadoch to šlo asi 2sekundy a vyplo sa.
Ako poznáte že sa páska lepí na hlavy? Tak že vám ju vytiahne ľavá kladka dualcapstanu:)
Kto by nechápal, v štandardnom stroji sa stáva že sa navíjanie cievky zastaví pre ťažký chod cievok v kazete alebo poruchu stroja a páska je ďalej vyťahovaná kladkou kde sa naskladá a poškodí. V prípade prilepenia o hlavy v takomto stroji sa zastaví celý mechanizmus.
V prípade dualcapstanového stroja, ak sa páska prilepí na hlavy tak hlavná kladka prešmykuje a neutiahne pásku cez hlavy, ale pomocná má voľnú cestu odvíjania pásky a tak ju vytiahne von práve tam, pretože sa lepí páska za ňou a nie pred ňou :D
Keďže je kazeta z mliečneho plastu, až neskôr som si všimol biele zhluky prášku, plesní na navinutej cievke, čo značí rozhodne zlé skladovanie, vlhkosť a pod. Aj keď tieto nové pásky OEM ktoré používajú do CDix nikdy neboli extra kvalitné, tak je to prvý prípad kedy sa páska nedá vôbec použiť.
Páska po krátkom teste je bez poškodenia, ostali len priečne čiarky po hriadeľoch stroja kde sa to zastavilo a nasilu šmýkalo.
Na hlavách ostal biely povlak celoplošne.
Páska je teda absolútne nepoužiteľná.

Sony CDix II 60min rok 1994 Made in Japan, Japonský model
sony_cdixii6094cu.jpg
sony_cdixii6094cu.jpg (10.91 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Moja prvá CDix II v teste z tohto ročníku.
Zvukovo je výrazne sviežejšia než staré 1991, bias stačí naozaj jemne dole, priestor dobrý, bez porúch a kolísania.
Nepatrný výkonový pokles, čo ma zase prekvapilo, že sa takto UX páska zmenila za tie tri roky od minule testovanej verzie, tie hrali trošku inak.
Aj keď toto je taktiež stále dosť dobré.
Stopy hrdze na tieniacom plechu.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony CDix II 60min rok 1996 Made in Japan, Japonský model
sony_cdixii6096acu.jpg
sony_cdixii6096acu.jpg (12.83 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o necelé 2db
Zase novšia verzia s pravou UX páskou, ale zase to nie je celkom ono. Výkon je dobrý, aj priestor, ale výšky aj pri podbiasovaní nie sú ako zdroj, časť vždy chýba a je to tak na hrane dolby, neviem trošku sklamanie.
Bez porúch a kolísania, použiteľné to je, len viac zahanbuje pásky UX z predošlých testov, ktoré sú v rade CDix II použité.
Aj tu je tieniaci plech so stopami hrdze.
Páska bez poškodenia po teste.

Sony CDix II 80min rok 1996 Made in Japan, Japonský model
sony_cdixii8096acu.jpg
sony_cdixii8096acu.jpg (14.98 KiB) 1131 zobrazení
+2db, občasné špičky +4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Rovnaká verzia kazety, zase ale iný výsledok, aj keď tu bude tenší pás než v C60. Priestor je dobrý, výškovo tiež v poriadku tentokrát, bez porúch a kolísania, len je tu trochu viac výrazný prepad výkonu, aj keď to hrá veľmi pekne a bežne to nie je poznať, len pri priamom porovnaní tape/source.
Neviem prečo verzie 1991 s týmto taký problém nemali.
Po kazete C40 1991 je toto druhá CDix II kde je prehyb pásky po teste na Akai, asi 1,5mm od okraja pásky, nechápem keď to má tak dobrý zvuk :D
Aj tu je chytený plech tienenia hrdzou.

Sony CDix II 50/60min rok 1998 Made in Japan, Japonský model
sony_cdixii5098acu.jpg
sony_cdixii5098acu.jpg (22.91 KiB) 1131 zobrazení
C50: +2db, špičky +4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo je to dobré, priestor ok, výšky tiež, celkové podanie zvuku je dobré, len je pokles ako u C90 pásky vo výkone, ale inak je to všetko v poriadku, žiadne poruchy ani kolísanie.
U tohto ročníku CDix upozorňujem že sa vyskytujú už aj Thajské výrobné verzie, toto je s pravou UX páskou.
Bez poškodenia pásky po teste.
C60: +2db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Takže zase čistota je v poriadku, bez porúch a kolísania, priestor ale mohol byť lepší, tie výšky vľavo idú ako z posledného dychu, ale zase je to len veľmi malý detail, na ktorý som nejako citlivý.
Pokles výkonu je zase cítiť v priamom porovnaní so zdrojom, inak to hrá skvele, aj tu je pravá UX páska, Japan výroba. Aj keď tie nové UX pásky posledných generácii boli viac citlivé na výšky ale výkon bol viac ubitý do pozadia.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony CDix II 74min rok 1998 Made in Japan, Japonský model
sony_cdixii7498acu.jpg
sony_cdixii7498acu.jpg (12.69 KiB) 1131 zobrazení
+2db, občasné špičky +4db, bias -4, výstup z pásky je slabší skoro o 3db
Zase zvuková čistota pri malom podbiasovaní je dobrá, bez porúch a kolísania, aj priestor je tu už úplne v poriadku, ale ten výkonový pokles je ešte väčší než so čakal. Toto je už pás z C90, ale keď som nedávno testoval verziu 120min tak bol pokles len 2db.
No aspoň zvuková čistota tejto pásky je nespochybniteľná a stále sa jedná o pravú UX pásku z Japonska.
Bez poškodenia pásky po teste.

Sony HF 120min rok 1991 Made in Japan, Japonská verzia
sony_hf12090jcu.jpg
sony_hf12090jcu.jpg (14.23 KiB) 1131 zobrazení
+2db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Výkonový pokles je naozaj veľký, ale basy netrpia, pretože pokles je rovnomerný v celom spektre, je to celé prirodzenejšie.
Ak sa na pásku nahráva 0db tak je to mimoriadne dobré, aj keď s dolby sa to celkom nekamaráti, výškovo je napriek tomu veľmi schopná, žiadne poruchy ani kolísanie, priestor drží ukážkovo. Na základnú ferro sa jedná o poctivú kazetu pre Japonský trh.
Náznak rysky na okraji pásky po Akai.

Sony XSII 50min rok 1994 Made in Japan, model pre Japonský trh
sony_xsii5094cu.jpg
sony_xsii5094cu.jpg (8.59 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Tieto kazety by mali byť maximálny vrchol triedy II v Japonsku pre tento rok, napriek tomu obsahujú len UX-S pásku a používajú typ tela UX ako u nás v Európe.
A so starou UX-S dnes testovanou sa to nedá celkom porovnať, výkon je síce nadmieru dobrý čo do vybudenia ale oproti zdroju má pokles, to je taký paradox, treba na ňu viac tlačiť.
Na kvalitné výšky aby dosiahla čistoty zdroja nestačí ani podbiasovanie, takže to je tiež celkom problém a priestor je nepatrne ťahaný doprava pre zmenu. Sú to celkom detailné poklesy a problémy, ktoré nebudú biť do uší každého, ale proste v prípade UX-S triedy som zvyknutý na lepšiu kvalitu.
Vzhľad pásky je viac železitý v prípade UX-S, kde UX je len bledý bez železa :) takže aspoň v tomto sa tie pásy so staršími podobajú medzi sebou.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK AM 120min rok 1989 (reálne 1994) Made in USA, Tape Japan, model pre USA trh
tdk_am12089cu.jpg
tdk_am12089cu.jpg (14.54 KiB) 1131 zobrazení
+2db, občasné špičky +4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Teda nečakal som tak dobrý výsledok, má podstatne viac energie než Sony HF 120 čo som testoval, výkon je na základnú ferro veľmi vysoký, aj keď technicky by sa v prípade modelu AM malo jednať o bežný Dynamic pás. Pokles 2db je asi minimálny pre C120, lepšie to byť zrejme nemôže. Priestor, čistota zvuku sú ukážkové, žiadne poruchy, výborný zvuk, výborná kazeta na použitie aj dnes.
Vzhľad pásky a farba naozaj zodpovedá D páske.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK CDing-II 54/64/74min rok 1994 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, všetky tri kusy vyrobené presne v roku 1994 v Japonsku
tdk_cdingii5494jcu.jpg
tdk_cdingii5494jcu.jpg (36.21 KiB) 1131 zobrazení
C54: +4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Na klasický základný Avilyn sú to trochu divoké údaje, na jednu stranu veľmi hlboké podbiasovanie, ale zase aj veľký výkon, výšky sú takmer ako zdroj, priestor je skoro dokonalý, bez porúch a kolísania, zvukový prednes je dosť presvedčivý.
Pás je vo výbornej kondícii a hravo prekoná dnešnú Cue kazetu v teste, ale len zvukom, nie výzorom.
Páska má na sebe niečo ako jemný matný biely povlak, ale oter nenecháva.
Bez poškodenia pásky po teste.
C64: +4db, bias -10, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Táto je v podstate lepšom stave, i keď sa jedná už o hrúbku pásu C90, napriek tomu nemá výkonový pokles od zdroja. Priestor je presný, výškovo je veľmi dobrá, bez porúch a kolísania, veľmi presvedčivý zvuk.
Páska je čistá, ale má jemne vlnité okraje, aj mimo prejdených úsekov Akai.
Bež poškodenia pásu po teste.
C74: +4db, bias -10, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zase veľmi dobrý výsledok, priestor je výborný, výšky aj prednes tiež bez porúch a kolísania, veľmi dobrý výsledok na základný až rozpočtový model typu II.
Páska má mimoriadne výrazný biely povlak na povrchu, napriek tomu bez oteru.
Bez zisteného poškodenia pásu po teste.

TDK CDing2 120min rok 2002 Made in Thailand, Japonská verzia, reálny rok výroby je 2006
tdk_cding212002jcu.jpg
tdk_cding212002jcu.jpg (10.07 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Veľmi dobrý zvuk na tak novú C120, pokles je len minimálny a zvuk maximálny, veľmi dobré podanie výšok, priestoru, bez porúch a kolísania, celkom ma udivuje že tieto nové CDing2 C120 tak dobre držia stopu, aj C150 sa v teste pred časom vydarila z tejto série, dobrá kazeta.
Páska vyzerá stále na pôvodnú Avilyn pásku SF od TDK, teda žiadny OEM sa nekoná.
Bez poškodenia pásky po teste.
Magnetické tienenie sa už do kazety nedáva.

TDK DJ2 120min rok 1996 Made in Japan, Japonská verzia, reálny rok výroby 1995 :)
tdk_dj212096cu.jpg
tdk_dj212096cu.jpg (12.87 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Zase mimoriadne slušný výsledok, pokles je minimálny, prednes je veľmi dobrý na výškach, bez porúch a kolísania, priestor je takmer dokonalý, je tam nepatrný posun, ale bez kolísania, takže celkom v poriadku, zase vydarená dlhá páska aj kazeta.
Bez poškodenia pásky po teste.

TDK DJ2 120min rok 1997 Made in Japan, Japonská verzia, reálny rok výroby 1999 :D
tdk_dj212097cu.jpg
tdk_dj212097cu.jpg (13.16 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Čakal som že to bude rovnaké ako predošlá C120, ale je to niečo horšie.
Na výšky sa nechytá presne ako zdroj, je tam mierny pokles, tá staršia hrala výrazne čistejšie, priestor je tu pre zmenu dobrý, bez porúch a kolísania. Zdá sa mi že aj výkon je mierne viac na hrane, inak skoro dobre, zase asi otázka stavu a skladovania, lebo výsledky sú dosť podobné, len na výškach to jemne drhne.
Bez poškodenia pásu po teste.




Testy audio kaziet z aktualizácie 1.1.2022
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0640.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR, testy spravené 8.5.2022

Axia GT-IIx 54min White, rok 1989 Made in Japan, značka pre Japonský trh
axia_gtiix5089wcu.jpg
axia_gtiix5089wcu.jpg (12.05 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Zvukovo je to takmer dokonalé, podľa chuti môže byť aj bias -12, je potom trošku ostrejšia, ale najvyššie špičky sú stále mierne tlmené, za to zvuk je presný, bez skreslenia a celkom dobre znáša výkon, občas v špičkách aj +6db.
Žiadne poruchy ani kolísanie, stále veľmi slušná kvalita pásky. Biela verzia klasickej Axie GT-x
Bez poškodenia pásu po teste.

ECP Extra Ferro 90min rok 1999 Made in Russia
ecp_ef9097cu.jpg
ecp_ef9097cu.jpg (14.13 KiB) 1131 zobrazení
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Veľmi mohutný výkon, ako u Basf FEI, prípadne aj viac, výškovo pri hlbokom podbiasovaní je už takmer ako zdroj, jediné čo vytknem je jemný posun priestoru doľava, inak by to hralo takmer dokonalo.
Ak dobre chápem čísla ECP, resp. ak to Rusi správne prebrali od Basf, tak je kazeta vyrobená v dni 82 roku 1999. Telo je Agfa priehľadné extra svetlé, cievky ECP, teda starý dizajn Basf s veľkou C svorkou.
Páska je tiež výrazne železitá ako staré Agfa/Basf ferro pásky.
Bez poškodenia pásky po teste.

Maxell XLII 46min rok 1988 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, presný dátum výroby 12.3.1988
maxell_xlii4688jcuu.jpg
maxell_xlii4688jcuu.jpg (12.2 KiB) 1131 zobrazení
+2db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Jediné čo sa mi nepáči, že pri tomto biase je prehnane veľká citlivosť pásky na výkon a +2db sú dosť na hrane, inak hrá úžasne ako zdroj, keby nepotrebovala tak podbiasovať tak plných +4db.
Bez porúch a kolísania, priestor je dobrý, zvuk je celkovo veľmi dobrý, vek len ubil výkon.
Verzia 1988 je vzhľadovo zhodná s našou Európskou až na to že Japonci majú dvojfarebné cievky.
Páska ešte Epitaxial
Bez poškodenia pásu po teste.

TDK SA 46min rok 1990 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, presný rok výroby tohto kusu 1991
tdk_sa4690jcu.jpg
tdk_sa4690jcu.jpg (10.29 KiB) 1131 zobrazení
+4db, bias -12, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Tak zrejme o niečo horší stav, lebo nie som vôbec spokojný so zvukom, síce bez porúch a kolísania, ale priestor ťahá viac vľavo a výšky nie sú ako zdroj ani pri hlbokom podbiasovaní, to sa proste na SA nepatrí, mal som mnoho iných SA s excelentnými výsledkami, tu ten stav proste viac nedal.
Občas sa k tomu predsa objavil zhluk porúch, takže ani bez toho sa to nakoniec nezaobíde. Síce to je použiteľné, ale už to nie je ono.
Konštrukčne používa dizajn kazety ako u nás vyššia rada SA-X.
Páska je čistá, bez oteru.
Napriek tomu nechal Akai na okraji pásky výrazný prehyb a jemne vlnité okraje k tomu, tu je niečo v neporiadku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Nstar »

pekne, keď som tento "článoček" zbadal tak si hovorím, že to je rekord a ono je, aj to tam píšeš. Nechcel som ti to tu moc komentovať keďže je to také vyhradené tvoje vlákno...nebudem obkecávať všetky aspoň
Denon DX1, napriek obyčajnosti je mi tá kazeta sympatická a nahral by som si na ňu disko hity a trochu ju robí exotickou ten trh určenia
Goldstar HP, tak tá ma prekvapila
SKC QX, je podľa mňa veľmi pekná, neviem či by som ju použil pre to riziko šmirgľu ale aj tak by som ju odbalil
Sony CDix II, je to zvláštne tie rozdiely medzi rovnakými pásmi ale UX bol podľa mňa najlepší zo vstupných FeCo ako je to dnes si už netrúfam písať. Tá zbierka je ale pekná
Sony FN, síce tá novšia https://ez647.sk/cc/a/b/sony_fn9088c.jpg ale zvukovo sa osvedčila nad očakávania aj mechanicky
Sony UX-S, to je fakt z 89roku? Vyzerá oveľa novšie, výborný dizajn, keby to zajtra vyšlo ako novinka tak by som na to čumel
TDK Cue, to by som si pozrel v EZ mechanike a teším sa keď bude v C46 vlákne
Dai-Ei Savings, bude vyzerať dobre v EZ mechanike ale tam sa asi tak skoro nedostane, ja by som takú upotrebil na hovorené slovo
Hidisc, o tom som vôbec nemal tucha...a nevadilo
Sony CD IT aurex, to bolo slušne napínavé, som zvedavý ako to dopadne s tým testom
Sony CDix thajská, tak až toto bolo napínavé, zábavný príbeh
Sony HF 120 vs TDK AM, tu by som volil TDK na muziku a HF asi na hovorené slovo ale páčia sa mi a rád by som ich skúsil aj keď tá HF vyzerá kúsok lepšie
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Stano »

Som si to len tak narýchlo prebehol, ale tak ako nemám rád nové kazety a Sony vôbec nie je moja srdcovka, tak musím pochváliť kazetu z toho prehľadu, konkrétne
sony_cdixii6096acu.jpg
sony_cdixii6096acu.jpg (12.33 KiB) 1113 zobrazení
Toto sa im podarilo a tá kazeta vyzerá super, podľa mňa to malo nápad a skutočne sa mi páči. Veľmi zaujímavý dizajn.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"