katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf ti odložím. Či výmena alebo prachy, uvidíš ako ti to padne.

Stará TDK SA a strieborná sú pre Japonský trh, s rozsypaným čajom vzadu a zlatá je Americká pre zmenu.
Magnax je Made in Japan, je to úplne niečo iné než Magnex, je to pre mňa veľká rarita, ktorú som nikdy nemal v ruke, čo do výroby aj konštrukcie zase novinka.
Denon je ale už Singapúrska, aj keby zlé jazyky tvrdili opak, páska môže byť Japonská Denon, alebo už Singapúrska, ťažko povedať, uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 18.5.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0702.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Agfa Low Noise Color 90 rok 1972 Made in Germany

3 testované kusy rôznych farieb
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
S miernym skreslením ledva ťahá na 0db, výšky pri biase -12 sú aj tak o trištvrte slabšie než zdroj, porucha len občas, bez kolísania.
Ďalšie kusy hrali ešte horšie čo do výšok a porúch, zvuk bol viac strapatý a poruchový na výškach.

Basf chromdioxid II 90 rok 1982 Made in Germany
0db, bias -12, výstup z pásky slabší o 4db
Bolo by to celkom dobré ak sa drží výkon na uzde, ale výšky tomu chýbajú aj napriek nízkemu biasu. Občas mierne dropy na výškach, inak sa zvuk celkom drží s veľmi pekným priestorom a dobrým držaním stopy. Páska je v pomerne schopnom stave.
Pre porovnanie, úplne zhodné kazety, ale použité, s dobovými nahrávkami pri teste novej nahrávky vykazovali lepšie parametre a to že na kvalitné výšky stačil bias -8 a kvalitné myslím také ako na zdroji, žiadne kompromisy bez jedinej poruchy alebo zakolísania, samozrejme s výkonom stále len do 0db, ale s úžasným zvukom, to je ten rozdiel medzi raz nahratou kazetou chrome pred rokmi a čerstvo rozbalenou.

Basf LH-maxima I 60 rok 1987 Made in Germany, verzia malé okno, z 2packu
+2db, špičky +4db, bias -12, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkon jej nechýba tak veľmi, ako výšky ani pri tak nízkom biase to nie je čisté, ale viac tlmené. Poruchy žiadne ani kolísanie, pekný stav.
Táto kazeta sa vyrábala vo verzii s červeným štítkom s nápisom LH-MI a potom modernizovali na zlatý štítok s nápisom LH-Maxima I

Denon CR-II 90 rok 1994 Made in ,,Japan" verzia General Magnetics Singapore

+4db, bias 0, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkonovo je páska veľmi na hrane pri +4db, lepšie nahrávať menej, ale výškovo je možno aj biasom v pluse, teda sviežejšia než zdroj, žiadne poruchy ani kolísanie. Ale to už nie je ten Denon, ktorý poznáme. Veľmi mi to pripomína nahrávky na posledné verzie kaziet Emtec CSII a CSQII po roku 2000, kde bola extrémne svieža výšková odozva ale výkonovo boli veľmi precitlivelé.
Posledná séria Denon rok 1994 pre EU trh zahrňovala len pásky DX1 ktoré boli kompletne Singapúrske.
Typ II bol CR-II - HD7 - HD8, teda HD6 bol vypustený zo zostavy.
Telo kazety a cievky sú vyrobené spoločnosťou General Magnetics, ktorá ,,zdedila" Know-how od Taiyo Yuden, preto by som povedal že páska nie je Denon. Krabička a zavádzačka je pôvodná Denon, takže to buďto nechali vyrobiť v GM, alebo Denon nakúpil GM kazety a kotúče s páskou a plnil a montoval to sám.
Preto aj predpokladám že modely HD7 a HD8 v tele GM budú ešte s páskou Denon, čo porovnám až sa ich podarí zohnať. Zatiaľ s istotou môžem povedať že CRII a HD6 základné rady nemajú zhodnú pásku.

Osawa LH 46 je použitá, pravdepodobne OEM kazeta Denon DX3 s dvojitým povlakom oxidu železa pre vysoký výkon.

TDK A 60 rok 1989 Páska vyrobená v Japonsku, montáž v USA, pre Americký trh.
+4db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Základné parametre, a zvuk by bol dobrý, ale ľavý kanál je o 2db slabší, ale zvuk nekolíše. Je to problém u TDK kaziet viac než u iných aspoň v spojení s týmto Akai strojom. Trochu presykáva na výškach inak by to bolo dobré, klasická páska triedy Dynamic.
Kazeta je priehľadná verzie 1988, ale bez stredovej skrutky, zrejme lacnejšie riešenie. Obsahuje nové cievky, modrý vankúš na rovnom pliešku.

TDK AM 90 rok 1989 Páska vyrobená v Japonsku, montáž v USA, pre Americký trh.
+4db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Zvukovo je na tom lepšie než predošlá, ľavý kanál zo začiatku bol tiež oslabený ale po chvíľke sa to opravilo, ale mám pocit že stabilita stereováhy je taká neistá z ľavej strany. Zvukovo rovnaká aj s presykávaním na esskách tak výrazne že máte dojem, že speváčke tečú sliny po brade a reproduktory zostavy je nutné otočiť inam aby vás neoprskala.
Páska má honosný názov Acoustic Master, ale je tam zase len páska TDK Dynamic.
Kazeta je presne zhodnej konštrukcie ako TDK A predtým, ale modrý vankúš je na luxusnejšom tvarovanom pliešku ako v kazetách vyššej triedy.

TDK B 90 rok 1992cca Made in Thailand?, EU verzia
+4db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Jedná sa o lacnú normal kazetu, ktorá ale pomerne prekonala moje očakávania, alebo je len v dobrom stave. Výkon je na hrane, ale výškovo je svieža že s biasom treba krútiť len trochu. Bez porúch a kolísania, dobrá stereováha. Zrejme jedna z novších šarží pásky Dynamic.
Určenie roku aj pôvodu je problém, ale
telo kazety je novšie, aké sa používalo od roku 1990, ale jeho revízia je novšia, ako bola u kaziet TDK D asi od roku 1994.
Sériové číslo je z Thajskej pobočky TDK, vankúš je modrý luxusný ako sa dával len v roku 1990 do základných kaziet normal.
Možno skoršia Thajská výroba.

TDK D 90 rok 1985 Made in Japan, EU trh. z 2packu
+4db, bias -12, výstup z pásky je slabší o 2db
Klasický problém TDK, zase slabší ľavý kanál o 2db. Výškovo je slabšia, ani pri nízkom biase sa to nedoženie. Bez porúch a kolísania.
Celopriehľadná verzia, známa prevažne až od roku 1986, aj keď tu obal uvádza 1985.
Všetky 4 testované normal kazety TDK majú takmer identický odtieň pásky a vzhľad.

TDK SA 90 rok 1975 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+4db, bias -12, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkon je celkom na hrane, výškovo je takmer ako zdroj, občas mierne či väčšie dropy v pozadí, ojedinele v celom spektre. Bez kolísania, drží stabilitu. Zvukovo celkom prekvapuje, čakal som to horšie, ale je to príjemne počúvateľné. Bohužiaľ veľké množstvo bieleho prášku ako u metaliek, aj u typu II je v TDK problémom.

TDK SA 90 rok 1985 Made in Japan, verzia pre Japonský trh
+4db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkon je opäť na hrane, poruchovosť moc nevnímam, ale ľavý kanál je trošku neistý stabilitou, inak je to dosť pekný zvuk, rozhodne má čo ponúknuť a má úžasný vzhľad veľkého štítku, krajšieho než v EU verzii.

TDK SA 90 rok 1987 Páska vyrobená v Japonsku, montáž v USA, pre Americký trh.
+4db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Oproti predošlej SA táto trpí slintavkou, výšky sú rozpité a neostré, výkonovo je na tom podobne ako jej kolegyne. No nechápem to, aj tu je páska vyrábaná v Japonsku.
Verzia SA pre USA má vždy strohejší dizajn, a obsahuje len úzky zlatý štítok. Verzia USA 1985 má tento štítok pre zmenu strieborný.

That´s CD-IS 54 rok 1989 Made in Japan, pre Japonský trh.
+6db, bias -12, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkonovo je dosť na hrane, výšky boli po spustení nahrávky dosť poruchové ale do pár sekúnd sa to opravilo. Zvukovo slušná a výkonná, s výškami je to stále mierne neisté, malá miera dropov.

That´s CD-IIS 64 rok 1989 Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, bias 0, výstup z pásky slabší asi o 1db
Výkon je veľmi na hrane, ale výškovo je nadmieru svieža, bez porúch a kolísania. Veľmi mi pripomína výsledok testu Denon CRII, ako som spomínal že to Denonu poskytol General Magnetics a ten ma zase technológiu od Taiyo Yuden po skončení výroby kaziet That´s. Ale vzhľad a farba pásky CDIIS a Denon CRII je extrémne odlišná.

That´s OW-I 60 rok 1991 Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, špičky +6db, bias -8, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Zvuk výkonný a čistý, ale problém ako u TDK aj tu je ľavý kanál slabší o 2db, inak veľmi schopná páska.
Kazeta vkladaná do extra slim krabičky typu Fujifilm, vkladaná opačnou stranou. Podobne je to aj v prípade modelu That´s HH, a ako pozerám celá modelová rada od 1991 je takto riešená.



Testy audio kaziet z aktualizácie 18.5.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0706.JPG

Axia AU-I 46 rok 1990 Made in Japan, pre Japonský trh, veľké cievky

+6db, špičky +8db, bias -4, výstup z pásky posilnený o +2db
Extrémne dravá a dynamická, za ničím nezaostáva, basovejšie podanie než na zdroji, superferro.

Axia PS-Ix 54 rok 1991 Made in Japan, pre Japonský trh, veľké cievky

+6db, špičky +8db, bias -4, výstup z pásky posilnený o +2db
Vysoký výkon, výrazne basovejšie podanie než na zdroji, výšky nie sú až tak veľmi precízne ako na modeli AUI, ale každý si v tom nájde kvality podľa svojej chuti.

Axia PS2 60 rok 1997 Made in Japan, pre Japonský trh
+4db, bias 0, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkon je na typ II tak akurát, veľmi ostrý zvuk, bez porúch a kolísania, klasická Axia.

GoldStar HR 60 rok 1986 Made in Korea
+4db, špičky +6db, bias -12, výstupná úroveň pásky je zhodná zo vstupnou
Výkonovo sa ľahko nechá prebudiť ako správna superferro, ale výškovo je to zlé, poruchové, strapaté výšky až po veľké celoplošné výpadky na výškach. Škoda, je to pomerne pekná kazeta, dynamika jej rozhodne nechýba a kupodivu má aj veľmi ľahký chod cievok narozdiel od väčšiny jej kolegýň.

Magnax ML 50 rok 1982 Made in Japan, pre Japonský trh.
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky silnejší než zdroj o necelé +2db
Toto je premiéra Japonského výrobku, ktorého kazety som predtým nikdy nemal v rukách. Má sa jednať o základný typ I tejto značky, napriek tomu má tendenciu sa správať ako superferro vo výkone, ale v oblasti výšok už mierne zaostáva, veď pochopiteľne, kazeta má 38rokov.
Výraznejšie basové podanie než zdroj, výškovo jej trochu chýba, ale stále použiteľné s lepšou kalibráciou to poslúži viac než len zberateľský artikel. Hladký chod cievok.
Dizajnom pripomína staré kazety That´s a ich Európske klony, ale naozaj len pripomína, skutočne je to jedinečný dizajn, cievky používa typ Sony (Enplass), ako mnoho Japonských výrobcov v tej dobe.
Hierarchia Japonskej Magnax je
typ I: ML - GM-I
typ II: GM-II
typ IV: METAL
a potom došlo aj k zmene názvu na Konica a naozaj prvé Konica kazety boli Japonské, kým neprešli na Saehan a Čínu.
Ďalej som na nete našiel skromné informácie o tom že sa zrejme jedná o Japonskú pobočku Americkej Ampex a toto je ich vlastná produkcia.

STAR Low Noise C60 Made in China, 3pack, kazety v sáčku bez obalu.
-6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 12db
Takže dnešné testy zakončím týmto supershitom pre tento mesiac. Klasická čínska páska, kde je zázrak že z toho ide vôbec nejaký zvuk. Konštrukčne mimoriadne krivá, prvýkrát u Číny vidím že kopírujú inovovaný Philipsácky dizajn kazety.
Pri biase 0 tam nejaké výšky sú, ale výkon končí na -15db, ale ak dám na bias -12, výšky sa zlepšia aj zvuk sa posunie na -6db. Výpadky a poruchy sú v celom spektre, mimoriadne hlučný chod cievok.
Mimoriadne strapatý vankúš.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

keby si tu ku každému textíku o kazetke dal prislúchajúci obrázok, to by bol panečku luxus ...
Mohlo by to vyzerať dajme tomu takto ... ;)
Prílohy
testy-kaziet.png
testy-kaziet.png (693.61 KiB) 4407 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

alebo kludne aj maly obrazok
Prílohy
testy-kaziet2.png
testy-kaziet2.png (333.09 KiB) 4406 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

EEE, na to som moc lenivý, už dosť že celé mi to trvá tak 2-3hodiny :P
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

som to tušil :lol: :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

okrem toho neni nič ľahšie, ako si to rozklikať priamo u mňa máš odkaz na každú kazetu, kompletný obal a pod.
https://ez647.sk/update.html
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Možno by som tam vkladal ešte obrázky, keby tu chodilo xxxx ľudí, čo by k tomu malo čo povedať, ale odkedy tu nechodí janvys, orhore, a už ani Silverfox sa k týmto veciam nevyjadruje, si ostal jediný čo má čo napísať, týmto tempom si tie testy začnem nechávať pre seba
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - celkovo fóra nejak upadajú som si všimol - ešte som na dvoch a tam to je podobné - pomaly aj nad FB ohrňaju nosom (hlavne mladí) - že to je staré :)
Čo fičí, to je "instáč" - to je jednoduché - nepoznám síce, ale funguje to vraj len "lajkami" - .... no coment - to mi príde ako pre jednobunkové organizmy.
Ale čo sa čudujeme ... že - veci začínajú fungovať podla neoliberálnych, nie fyzikálnych zákonov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

No ja týmto moderným sociálnym sieťam neholdujem, ale zistil som že skalný fanúšikovia nejakej témy, ako kazety, si stránky ako táto a moja a podobné nájdu aj sami a radi vyhľadávajú, ostatný sú v podstate len spohodlnený ľudia,ktorý čakajú že k ním tieto veci prídu až pred hubu na zlatom podnose. Česť výnimkám.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jen podotknu za sebe, že já si tyto testy a vesměs vše co se tu děje čtu. Potíž je, že třeba v práci, kde se odmítám kamokoli přihlašovat, páč nebudu do firemních komplů cpát svoje hesla.
Když jsem doma, tak třeba jeden dva dny jsem línej se přihlásit, páč tu není moc vysoká aktivita (krom Kazetowiche) a není tak na co moc reagovat. Přesto sem ale chodím koukat - jen ne přihlášený.

Důvodem je hlavně to, že poslední dobu mám nějak moc směn v práci a ve volných dnech třeba lenoším u seriálů či uvolňování opravdu dramaticky plného disku, abych mohl něco zase začít tvořit v hudbě. Když mám ale volnej třeba jen jeden den mezi těmi pracovními, tak elán do tvorby či uvolňování nějak mizí..

Dalším důvodem proč tu tolik nepíšu je ale i to, že prostě nechci být vidět všude - je to pěkná práce, že děláš tyto testy, rád si je pročtu, ale přijde mi blbý, abych po každém psal totéž. Nemyslím to nijak špatně, ani nechci aby si se svým snažením přestal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"