katalóg - web EZ647

najrozsiahlejší katalóg s fotkami a prebalmi v Európe - ešte k tomu v slovenčine (!) - zoradené podľa kritérií (typ, výrobca, ročník ...) + rôzne iné média

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

máš všetky?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo já si toho divnýho potisku všiml z fotky už než jsi ji měl, přišla mi taková rozzrněná, což dělá ten nepřesný tisk. Jo, té šířky jsem si taky všim, když jsi to psal, fakt to je jak falešná TDK B..

Aha, tak přeji brzké udravení.

Jo no, viděl jsem, možná jim ta fólie utekla a otočila se. Pár takových kazet s otočenou fólií jsem už viděl.

No jo, tak pro nás je šmejd i ta Noblestar a sám víš co jsem z ní dokázal vytáhnout..i když je pravda, že ne každý pásek se dá zachránit vyšší rychlostí..

Hm, tak to by mě osobně vůbec nevadilo. Já jako malej měl u pár mnou často opravovaných kazet ty fólie poškozené, tak jsem je úplně vytáhnul, páč dělaly spíš neplechu a v pohodě, žádný problém.
Chápu, že plní svoji funkci, ale jde to i bez nich.

Hm, tak jako chápu to, dnes ty ceny stoupají furt, ale vem si fakt, že já na jednu takovou kazetu vydělávám skoro celej den v práci, jenže těch dnů mám tak 7-10 za měsíc..

Janvys..no nevím, ten se odmlčel už 6.2. Jsem se domluvil, že by mi pomohl s objednávkou pro mě dost dobrých kazet, ale už se pak neozval, tak nevim. Snad je v pořádku..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak trecie fólie majú svoje dôležité opodstatnenie.
Bez nich je to len suché škrípanie dvoch plastov o seba, nielen že to má zlý zvuk, zhoršuje plynulosť navíjania, ale aj poškodzuje telo kazety aj okraje pásky. Ako malý som vybral z jednej Sony HF-S fólie, lebo som si myslel že je to blbosť a len to ide horšie kvôli tomu, no a teraz pozri na foto ako tá kazeta vyzerá, sú tam doslova hrubé ryhy od cievok.
Na chvíľu na pár použití sa to zvládne, ale nie na dlhodobé a časté používanie, a čistiace kazety sú jednorázovky, to výrobca myslel na 10-30 použití a vyhodiť, na to sa to vyrábalo, TDK tam fólie nedával, Sony nedal ani kladky a vankúš, jedine Basf, Emgeton a tieto EU verzie sa zdali byť že sú kompletne vybavené.
Prílohy
IMAG0898.JPG
IMAG0898.JPG (109.86 KiB) 10128 zobrazení
IMAG0900.JPG
IMAG0900.JPG (97.11 KiB) 10128 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

znie to logicky čo tu odznelo
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich: A čo ty? už si sa kaziet presýtil doživotne? Už ťa zo zbierky nič nenadchne?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zahrabol som konecne do bohatych zasob a zacal konecne pocuvat co tam nahrali predchadzajuci majitelia a aj nahravam.
Niektore povodne nahravky prekvapuju kvalitou aj peknym stavom kaziet. Nahravky prevazne z vinylov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Já to chápu, nehádám se, ty máš tuto zkušenost, já zase jinou. Možná jsem měl na to štěstí, možná je potřeba víc zkoušení.
Ano, tato vypadá celkem solidně jetě. Já však svoje kazety různě kuchal, měnil půlky těl kazet s jinýmy, měnil jsem cívky, protože mě bavilo, když kazeta z jedné strany vypadala jinak a z druhé taky. Samozřejmě nešlo to vždy, ale pár takových "hybridů" se mi sestavit povedlo. Různě jsem je lepil, z C60 jsem dělal třeba necelou devadesátku, jindy jsem si udělal C16. Různě jsem experimentoval. No a při tom věčném kuchání některých problémových kazet se prostě časem zničila vnitřní fólie, tak šla pryč - ne že by mě nudila, ale už byla popřehýbaná a spíš jen zavazela.
Jak jsem teď napsal "problémové kazety", tak tím myslím ty, které mi kazeťák vždy a začátku žvejkal - musel jsem to odstřihnout a protože jsem chtěl zachránit už tehdy co nejvíc pásky, tak tam asi zůstal kousíček, který ten kazeťák rozdráždil. A situace se opakovala.
Je však taky pravdou, že tehdy jsem neměl vhodné lepící pásky a mnohdy se mi nevydařilo přesné rovné napojení pásky.

Je mi jasné, že třecí fólie má mít funkci tu, že pásek kalibruje, aby tam nevznikaly vlnky a jiné fyzické defekty, ale věř, že já mám zase zkušenost s často používanými kazetami, které jsou bez fólie a přesto se stav fungování nějak nezměnil. Kotoučky se nedřou, páska není zničená - ano, tělo kazety má u kotoučků jemné zbroušení, jen je menší než u té tvé.

A to jsem přitom měl úplně ty nejobyčejnější kazeťáky a diktafony, žádná super kvalita, přesto toho dokázaly utáhnout dost.
Jako svůj první pořádný stroj považuju ten Dual a ten mám sotva pár let.


Znovu podotýkám, nehádám se, jen píšu svůj poznatek.
PS.: fotky bohužel nedodám, protože ty kazety mám v nedostupné části pokoje.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Testy audio kaziet z aktualizácie 22.2.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0846.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Axia J´z1 Color 70 green rok 2002 Made in Japan, Japonský trh

+4db, špičky +6db, bias -4, výstup z pásky je posilnený asi o +1db
Plný zvuk so všetkým ako má byť, bez porúch a kolísania, dokonalosť Axie ako vždy nesklamala.

Carrera HF 90 Made in China
x
Nepoužiteľné, katastrofa, hralo to asi 30sekúnd kým sa to nevyplo samé.
Pravý kanál hral ako tak, cez 0db aj s nejakými výškami, ale ľavý kanál vypadával stále, ako silne poškodená páska, po chvíľke začal kolísať ťah a vyplo sa to. Myslel som že sa jedná o lepkavosť pásky a rozklad spojiva, ale chod cievok je tak ťažký že to bude asi hlavná príčina. Mimo to je páska matná, špinavá s bielymi fľakmi a povlakom, silne vlnité okraje a zdá sa byť aj užšia než je predpísané.

Memorex dBS 60 rok 1990 Made in Korea by SKC
+4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, taký ľahký nenáročný zvuk, netreba čakať zázraky, ale hraje to, vhodné na nenáročné veci, nehrá to tak pekne ako zdroj, ale použiteľné to je

Sony A-la 46min rok 1985 Made in Japan, pre Japonský trh, tri kusy, veľké cievky.
+4db, špičky +6db, bias -8/-12, výstup z pásky slabší o 2db
Jedná sa o tri kusy kazety v teste, v základe majú všetky rovnaké vlastnosti, HF pásky Sony, zvukovo dosť schopná a kvalitná, čistá, ale každá z týchto troch kaziet je inak citlivá na vybudenie, niektoré ťahajú až na +6db, iné majú dosť pri +4db a bias je vždy potrebný trochu iný pre dobrý výsledok, čo je tiež jasný dôkaz že kazety starnú rozdielne.

Sony Basic 90 rok cca 1994-1996 Made in Japan, pre Japonský trh.
+2db, bias -4, výstup z pásky slabší o 4db
Toto je naozaj veľmi chudobná páska, aj keď je v dobrom stave, žiadne poruchy ani kolísanie, ten zvuk je veľmi lacný, hlavne omnoho tichší, basový výkon je totálne niekde potlačený, výškovo je páska slušná, ale na hudbu sa to zjavne moc nehodí. HF v dobrej kondícii mala niekoľko násobné lepšie podanie.

Sony CDix I 74 rok 1997 Made in Japan, pre Japonský trh
+6db, špičky +8db, bias -4, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Kazeta vo výbornej kondícii z generácie keď Japonci ešte plnili tieto kazety plnohodnotnou HF-S páskou Sony, naozaj vysoký výkon, kvalita, žiadne poruchy a kolísanie, TOP stav.

Sony CDix I 120 rok 1999 Made in Thailand, pre Japonský trh
+4db, bias 0, výstup z pásky slabší o 2db
Aj Keď obal uvádza Thailand, povedal by som že je to z posledných pravých HF-S, a jedine pre japonský trh sa vyrábala HF-S aj ako 120min. Vôbec to nie je na škodu, výkon je len trochu menší, ale zachováva si všetky svoje ostatné kvality, TOP stav.

Sony CDix II 60 rok 1992 Made in Japan, pre Japonský trh
+2db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Toto je ten smutnejší prípad, kazeta obsahuje pásku UX, a tieto modely majú všetky problém s výkonom a hlavne s poruchovými výškami, kde to hraje ako pokrčená páska, pritom sa jedná naozaj o poctivú Japonskú produkciu, čo je vidieť aj na slušnom prevedení kazety. Z nejakého dôvodu chromky Sony z rokov 1990-1995 majú časté problémy so zvukom viac než Sony z rokov 80tych.

Sony ZX 90 rok cca 1999, Made in Thailand?, Ázijský trh
+4db, špičky +6db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Výborná kondícia kazety, zvukovo výborná, napriek nízkemu biasu je v TOP stave. Jedná sa o alternatívu k EF v tomto prípade pre Ázijské trhy.

TDK Alinamin V Drink 46 rok 1988 Made in Japan, pre Japonský trh
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Ľavý kanál je slabší o 4db, hraje skreslene a kolíše, u TDK je to pomerne častý problém, ale tu sa jedná o základnú normal kazetu, presne zhodnú s našou TDK A pre rok 1988. Zrejme je to nejaká reklamná či limitovaná edícia k nejakému neznámemu nápoju ako som sa dozvedel z netu.

TDK MA 90 rok 1988 Made in Japan, Pre USA trh
+4db, bias -20, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
U metaliek TDK je bežne prítomný biely prášok na páske, aj v tomto prípade, ale len v menšej miere, žiadne poruchy ani kolísanie, pekne drží stopu, na hlavách sa počas testu zachytilo minimum bieleho prášku. Výkon je trochu menší než je zvykom u metalky, ale najhoršie je to s výškami, proste pri biase 0 je to až príliš tlmené, ale keďže rozsah biasu na metalke reaguje úplne inak tak v kľude sa môže stačiť nadoraz dole a výkon to skoro neovplyvní, ale aj tak to nehrá ideálne. Kazeta bola v zlom stave, kde po obvode plášťa kazety vyrástla vata z papierovej vložky v obale, kvôli zlému skladovaniu, ale tá bola len na povrchu a nie na samotnej páske. Napriek tomu je výšková odozva tejto pásky nedostatočná.

TDK SD 90 rok 1987 Páska vyrobená v Japonsku, montáž v USA, pre USA trh.
+2db, bias -8, výstup z pásky slabší o 2db
Zvukovo celkom slušná, ak sa drží výkon na uzde, bez porúch a kolísania, ale nikdy nemôže súperiť s TDK SA, keďže páska SF (v USA SD) bola navrhnutá ako lacná alternatíva typu II z SA. Rozhodne dizajnový skvost modelov TDK pre tento rok.

That´s H2 54 rok 1991 Made in Japan, pre Japonský trh, páska metal pre typ II
+4db, bias 0, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Správa sa podobne ako ostatné That´s metal typ II, vysoký výkon, ktorý sa sám tlačí na výstup sa veľmi ľahko nechá prebudiť na +6 či +8db so skreslením, výškovo je to skoro dobré, podľa chuti nastaviť bias -4, bez porúch a kolísania. Páska má prebasovaný mohutný zvuk. Vo svojej dobe mohla poskytovať naozaj vysoký výkon, dneska je jej kalibrácia ešte väčší problém než kedysi, na mnoho strojoch sa totiž jej bias a level rozchádzajú natoľko že to nie je možné zladiť, preto je nutný nejaký kompromis.
Zvláštnosťou je použitie extraslim krabičky od Fujifilmu, kde sa kazeta musí vkladať opačne.














Testy audio kaziet z aktualizácie 22.2.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0757.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Acme Ultra Chrome 60 Made in Germany

-2db, bias -4, výstup z pásky slabší o 2db
Sviežosť tomu veľmi nechýba, ale sú tam stredné poruchy a ľavý kanál rôzne vypadáva, potom sa ustáli a hraje to relatívne dobre, ak sa výkon drží na uzde. Jedná sa o tie Nemecké kazety čo robili aj pre Philips, PDM a pod s ľahkou konštrukciou, kde stále nemám jasno či tam je chromdioxid alebo nie.

Basf Ferro Extra I 90 rok 1991, starší typ cievok, Made in Germany
+4db, špičky +6db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Výborný dynamický zvuk, pri tak nízkom biase si stále drží vysoký výkon a čistotu zdroja, úžasná páska, ako staršie Ferro Extra.
Jedná sa o novú priehľadnú kazetu, ale so starším typom cievok Basf, trochu netypické.

Basf Ferro Extra I 60 kazeta rok 1994, obal rok 1992, Made in Germany
+4db, špičky +6db, bias -10, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Je naozaj tak dobrá ako predošlá Basf, vysoký výkon aj pri nízkom biase, dokonalá čistota zvuku, žiadne poruchy a kolísanie. Kazeta je podľa čísla reálne vyrobená v roku 1994 len je v staršom balení.

Basf Ferro Extra I 60 kazeta rok 1996, obal rok 1994, Made in Germany
+4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 2db
Od predošlej kazety je toto veľká priepasť, neviem či stavom, alebo novším receptom (pásky vyzerajú opticky takmer zhodne) je táto kazeta o dosť horšia. Výkon je na hrane, bias je nízky a napriek tomu je výškovo mizerná, a hlavne kolíše stopa, ľavý kanál a pod.
Kazeta je podľa čísla reálne vyrobená v roku 1996 len je v staršom balení.

Basf Ferro Extra I 60 rok 1992 Made in Singapore by General Magnetics
+6db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Nehrá to najhoršie, má naozaj vysoký výkon, ale je tam jemný náznak dropov na výškach, príde mi viac prebasovaná a hutnejšia v stredoch. Samotný GM neponúka tak silné pásky typu I ako základné, väčšinou sú toto dosť mizerné pásky, ale prekvapila.

Basf Sound I 90 rok 1994 Made in Germany
+4db, špičky +6db, bias -8, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Výborný zvuk, veľmi dobrý stav pásky, zrejme používa klasickú kvalitnú FEI Basf pásku aj v tomto modely. Žiadne poruchy a kolísania, výborný zvuk.

ECP Ultra Ferro 90 rok 1997 Made in Russia
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky slabší asi o 1db
Do tejto značky som vkladal nádeje, ale nehrá lepšie než Basf FEI v top stave. Výkon je pomerne vysoký to hej, ale výšky sú na sykavkách extrémne rozpité, a naozaj ani pri biase 0 sa to moc nezlepší. U niektorých skladieb máte pocit že speváčke steká slina po brade dole.
ECP po skončení výroby Agfa odkúpilo jej technológiu, a zrejme niečo aj od Basfu a vyrábala ferro a superferro pásky zrejme ešte dve desaťročia. Kvalitatívne spracovanie, aj dizajnové sa zdá byť pomerne kvalitné, zvukom si ešte nie som tak celkom istý.

General Magnetics EHF 90 Made in Singapore
+2db, špičky +4db, bias -8, výstup slabší o 2db
Bez porúch a kolísania, s nižším výkonom a nenáročným zvukom, stále použiteľné. Zaujímalo by ma koľko typov pásky normal vie táto firma vyrábať, hlavne po tom čo zhltla celú Taiyo Yuden, alebo aspoň myslím že to tak bolo :)

Magna chromdioxid II CR 90 rok 1987 Made in Germany
-4db, bias -8, výstup z pásky slabší o 8db
Pravý chromdioxid, ale omnoho slabší než u pások Basf, veľmi malý výkon, ak sa dodrží -4db hranica, zvuk je veľmi príjemný, šum je pomerne malý, výškovo je to prijateľné, žiadne poruchy a kolísanie, páska je v dobrom stave, nenecháva žiadny bordel na hlavách, je čistá, hlavy tiež.

Mallory Duratape chromdioxid 60 Made in W.Germany
x
Ďalšia nepoužiteľná katastrofa, zvuk stále vypadáva ako pokrčená páska v celom spektre, rozsahu aj kanáloch. Možno to bude mať súvis s tým že tam nie je bežný vankúš, ale špongia, ako v Amerických kazetách, ale tu píše Germany že. Zistil som na nete že sa jedná o USA značku, tak ktovie či to naozaj vyrobili v Nemecku, alebo použili USA komponenty.
Rôzne to kolíše chvíľu to hraje ako tak na -2db, výšky slabšie a potom to celé začne vypadávať a pod.
Zaujímavé sú cievky, ktoré nemajú okrúhle zuby ale len akési ploché čiarky s jemnou výstuhou, páska asi bude chromdioxidová, posiata jemnými kryštálikmi, ktoré ostávajú na hlavách.

Raks SX 60 rok 1990 Made in Turkey?
+4db, bias -12, úroveň výstupu z pásky zhodná so zdrojom
Celkom by to šlo, ale sykavky sú zase totálne rozslintané, aj pri nulovom biase je to príšerné. Okrem toho bez porúch a kolísania.
Kazeta je zvláštna tým že má generické priehľadné telo a staré Basfácke cievky, ale páska samotná sa tvári ako pravá Raks, totiž oni sú tak netypicky viac priesvitné než je zvykom a mohli použiť komponenty tretej strany.

Sony HF 90 rok 1992 Komponenty vyrobené v Japonsku a USA, montáž v Mexiku.
+2db, bias -12, úroveň výstupu z pásky TAKMER zhodná so zdrojom
Výkon je ako na zdroji, ale stredy sú tichšie čo je zvláštne. Veľmi citlivá na prebudenie, inak bez porúch a kolísania. V tomto obale sa behom rokov vystriedali staršie a novšie telo kazety Sony HF, kde teraz testovaná je tá staršia verzia.



















Testy audio kaziet z aktualizácie 22.2.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0760.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Denon CX 10 80te roky, Made in Japan, pre Japonský trh

+4db, bias -8, výstup z pásky je slabší o 2db
Trošku jej chýba basová mohutnosť, ale inak hraje pomerne schopne, bez dropov a kolísania, len je citlivejšia na výkon, inak použiteľné aj na hudbu.
Jedná sa o kazetu pre osobné počítače, tú verziu v klasickej audiokazete. Extra krátka zavádzačka.

TDK CDing 2 150 rok 2002 Made in Thailand, pre Japonský trh
0db, bias 0, výstup z pásky slabší o 4db
Žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi dobre drží stopu čo je netypické pre TDK a ešte k tomu Thailandskú verziu. Zvuk je skoro ako na zdroji, až na to že totálne chýbajú basy, ako stiahnuté o 80% dole. Žiadne skreslené bassy, chrchľavé, len proste ubraté, zvyšok spektra je veľmi slušný, pri vhodnej kalibrácii a výberu nahrávky môže dobre poslúžiť. Aj keď mám stále dojem že prémiové typ I a II Maxell, Axia 150min vedia ponúknuť ešte čosi viac, ale aj tak veľmi slušný výsledok. Aj keď je páska naozaj šialene tenká, priesvitná, nie sú po teste vidieť žiadne ryhy ani stopy po prechode cez hlavy.

TDK HCL-11 80te roky Made in Japan, pre Japonský trh, veľké cievky
Jedná sa o klasickú priesvitnú zavádzaciu pásku TDK na veľkých cievkach s dĺžkou niečo málo cez jednu minútu. Kazeta pri chode je mierne hlučná a občas zaškrípu cievky, keďže neobsahuje trecie fólie.




Testy audio kaziet z aktualizácie 22.2.2020
https://ez647.sk/cc/b/IMAG0761.JPG
Akai DX-57 dolby off/dolby C NR

Panasonic HD 90 fejk Made in China

-4db, bias -12, výstup z pásky slabší o 8db
Zvuk kolíše, výšky sú netypicky prenikavé, basy takmer žiadne, akoby takmer vôbec neprenášala nízke frekvencie (horšie než testovaná 150min TDK), len vysoké frekvencie s kolísaním a výpadkami. Počas chodu idú z kazety divné zvuky, páska skôr vhodná na vysokofrekvenčné aplikácie ako psy, netopiere a pod.

Telo je fejk priehľadného puzdra TDK, takmer zhodný až na niekoľko rozdielov vo vodiacej časti kazety, ostatné komponenty mizerné, páska ma šírku asi 4,2mm. Vodiace kladky majú veľkú vôľu a páska z nich má tendenciu skĺzavať a dostávať sa mimo dráhu.
Navinutá cievka s páskou je priesvitná voči svetlu, ako niektoré novodobé kazety z aliexpresu.
Páska zanecháva bordel na hlavách, nevhodné na použitie.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

z tohoto som zmetený ...
TDK CDing 2 150 rok 2002 Made in Thailand, pre Japonský trh
0db, bias 0, výstup z pásky slabší o 4db
Žiadne poruchy ani kolísanie, veľmi dobre drží stopu čo je netypické pre TDK a ešte k tomu Thailandskú verziu. Zvuk je skoro ako na zdroji, až na to že totálne chýbajú basy, ako stiahnuté o 80% dole. Žiadne skreslené bassy, chrchľavé, len proste ubraté, zvyšok spektra je veľmi slušný, pri vhodnej kalibrácii a výberu nahrávky môže dobre poslúžiť. Aj keď mám stále dojem že prémiové typ I a II Maxell, Axia 150min vedia ponúknuť ešte čosi viac, ale aj tak veľmi slušný výsledok. Aj keď je páska naozaj šialene tenká, priesvitná, nie sú po teste vidieť žiadne ryhy ani stopy po prechode cez hlavy.


šialene tam chýbajú basy - takže by to malo byť o ničom ... nie ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Je to o ničom :) Napriek tomu sa to počúvať dá, tak ako sme počúvali kedysi plastové rádia, ktoré hrali, ale bassov tam moc nebolo, len tak symbolicky :P
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to je ako auto bez kolies. Sice motor vrci, ale auto nejde 😁
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: katalóg - web EZ647

Príspevok od používateľa EZ647 »

Po Sony Ala, mám k predaju, alebo na výmenu ďalšie tri kazety:
Axia J´z 1 Color červená 54min rok 2000 Made in Japan
WoolWorths Ferric 90 rok asi 1996 je tam kazeta Basf:
https://ez647.sk/cc/ww_ferric.html

A jednu VHS Maxell VX 180 rok asi 1996-1998? Made in England

Všetky sú originál zabalené, ceny:
Axia 6€
WW 4€
Maxell VHS 263KC
prípadne adekvátna výmena
Prílohy
IMAG0151.JPG
IMAG0151.JPG (102.6 KiB) 9976 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Katalóg kaziet (Biggest Catalogue of blank cassettes in Central Europe) Vintage Cassettes catalogue / audio / video / other"