Čo práve počúvaš?

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Sám se tomu trochu divím, původně jsem s tou deskou šel, že si jen pustím kousek, abych věděl co to je a najednou jsem se do toho zaposlouchal i když mě tento žánr nijak nebere.
Právě mi tu dohrává první strana a jdu si pouštět druhou.

Začátek první skladby mi vzdáleně připomněl tvorbu Basinskiho, tak jsem tomu dal půl minuty a nějak mě to zaujalo.
Druhá skladba mi nějak neseděla, ale byla kráká.
Třetí opět byla podobně zajímavá jako první.

Čtvrtá skladba už na druhé straně má nějak vysoké tóny pro housle, ale od půlky to zní zajímavě a klidně.. Ke konci to je zas tak trochu rychlý, což mi moc nesedí.
Pátá skladba fakt není nějak můj styl. Zní celkem chaoticky, což asi bylo záměrem, ale není to prostě ono..
Šestá skladba není špatná. V první půlce má místy i zajímavou melodii, která je mi i zvláštně vzdáleně povědomá..


Sice je deska monofonní, navíc díky zbroušení drážky ty housle zní bzučivě, což tomu překvapivě dává jemné falešné stereo. Taky tu techniku nahrávání asi ještě neměli vychytanou, protože to celkem dost praská i přesto, že je deska čistá. Holt začátky vinylu a moc tenká mikro-drážka..


Sice se vám tohle asi nepodaří najít k poslechu, ale aby jste věděli co jsem to vlastně poslouchal, tak dávám odkaz. Kdyby ale snad byl zájem o poslech, napište.
Odkaz na Discogs
CIMG0448 – kopie.JPG
CIMG0448 – kopie.JPG (159.67 KiB) 4452 zobrazení
CIMG0449 – kopie.JPG
CIMG0449 – kopie.JPG (149 KiB) 4452 zobrazení
CIMG0446 – kopie.JPG
CIMG0446 – kopie.JPG (178.43 KiB) 4452 zobrazení
CIMG0447 – kopie.JPG
CIMG0447 – kopie.JPG (197.7 KiB) 4452 zobrazení
--





Nějak mě to nedalo a šel jsem si ze zajímavosti pustit první desku z kvadro 2LP "Má vlast" od Bédi Šlehačky a až na několik pasáží to zní zajímavě.. Dost mě na tom vadí i ta obrovská dynamika v tom smyslu, že jsou tiché příjemné pasáže, které pak rozdrbe uřvaná dramatická pasáž..

Že mě ale zaujme klasika bych fakt nějak nečekal..
I když ono jsem k tomu asi měl našlápnutý tím, že se mi líbí Moderní klasika a Orchestrální hudba, kterou taky tvořím..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Pondelok, 14. Októbra 2019, 20:46 .....a Orchestrální hudba, kterou taky tvořím..
A co takhle vytvořit i něco bez počítače? Umíš hrát i na nějaký nástroj nebo jen klikání myší?

Prosím tě neber to jako urážku nebo popichování, jen se ptám!!!
Proč? Mě osobně až na vyjímky tyhle na počítači vytvořené "hudby" moc neberou, mám rád (dnes již)klasické nástroje, kytara, basa, bicí, synťáky(zejména ty analogové) a lidi co mají talent složit kompozice bez honění myši na obrazovce. Jsou lidi co nemají ani kapelu, jsou sami, multiinstrumentalisti, každý nástroj si sami nahrají, poté namíchají ať už ADD nebo AAD, jednoho takového znám z vejšky a tiše mu závidím a smekám klobouk.
Víš ono i nádherný ambient se dá udělat za pomocí kytary, jejích efektů a dobrých kláves. Jen to není jen tak jednoduché. Poslechni si třeba mistry "analogového" ambientu Robina Guthrieho nebo Harolda Budda

I ty depešáci (které mám hodně rád) jsou staří analogoví hráči
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Niekde v pc mam kamaratovho bratranca ktory sam nahral jednu skladbu. Nastroj po nastroji a potom to dal dokopy.
Ak najdem a ziskam suhlas na zverejnenie tak to dam sem. Je to presne ten typ ako pise Janvys.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: To není "jen klikání myší", to musíš umět použít i při takto "obyčejném" tvoření hlavu, zkušenosti s tím, co jsi jak manipuloval a případně umět i experimentovat.

Jasně, neumím na nic hrát, nejsem ten "pravý" hudebník, ale taky jsem nikdy neměl šanci se dostat k hudebnímu nástroji. Jediný co mám je kytara a nikdy jsem nějak nepochopil jak na ni správně hrát. Chtěl bych mít i klavír, ale to už bych neměl kam dát a hlavně z čeho zaplatit.

Bohužel neumím pracovat ani s takovými nesmysly jako je FL Studio nebo Ableton, prostě je to na mě zbytečně složitý, takže bohužel nemám šanci vytvořit ani vlastní melodii - tím však neříkám, že bych to nedokázal. Dřív jsem míval období, kdy se mi v hlavě rozehrála nová melodie tak často, že bych v klidu mohl mít 30 skladeb za měsíc. Ale když to nemám jak dokázat, tak mi nemusíš ani věřit.

Takže kupuji samply.
Ano, když se hodně snažím a jsem u počítače bez výrazných přestávek, tak dokážu udělat pořádnou (tím myslím propracovanou) EDM skladbu třeba během 1 dne. V případě Ambientu jsem v letošním albu měl jednu skladbu, nad kterou jsem strávil až 2 dny, což je u mě výrazná vyjímka.
Letos jsem vytvořil i jednu experimentální skladbu, kde jsem smíchal Cinematic, Synth-Techno - původně jsem to plánoval jen tak na 2min a nakonec z toho vylezlo 11:48. A jak dlouho mi to trvalo? Dokonce 6 dnů.

Abys pochopil moje rychlosti, v dávných začátcích mě opravdu zremixovat už hotovou skladbu trvalo pár dní. V případě mých oficiálních skladeb mi to trvalo třeba taky 2 dny. Pak jsem se ale zdokonaloval, věděl jsem co od toho chci, co mám dělat a teď zvládnu udělat finální verzi skladby třeba i za 10h práce.


Jo, nejsem nic, když neumím na nic hrát, ale nebyla ta možnost. Jo, kdysi jsem měl šanci si na pár hodin poprvé sednout za klavír a něco jsem zkoušel, tak jsem zvládl pouze část znělky ze seriálu Dr. House.. Ale o čem to je, když jsem za život měl jen sotva 2 hoďky..

Mimo to, nebýt počítačů, tak nevznikne hromada žánrů.
Už i Hans Zimmer dělá nějakou hudbu na počítači..


Víš, kdybys slyšel součastné orchestrální samply, tak by ses asi hodně divil. Nedávno jsem zrovna koupil balík s filmovou hudbou a chci něco už začít tvořit. Pokud nevěříš kvalitám a věrohodnosti, tak dobře, jak první skladbu dokončím, dám sem úryvek na posouzení. Tedy dám ho do svého vlákna, už teď se z myšlenky tohoto vákna odbočuje.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa oneeeee »

pripomína mi to twisted sister.
11 : 27
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Herbie Hancock, Beatles.... dobova nahravka z vinylu na Maxell LN, walkman a sluchatka
Hra to prekvapivo kvalitne. Mozno chybaju vysky tie najvyssie.
Ale sum ci nejake vypadky ci kolisanie nikde.
Uzivam si to.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa janvys »

SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa Teslák »

I já se trochu uvolním a ukážu mou krev.ŽÁDNÝ Rokec,když zbožňuji i Floydy.
Matt Darey.
Dle mého vkusu velmi zdařilý tranceový set.
Prílohy
Screenshot_2019-10-27-16-03-37.jpg
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čo práve počúvaš?

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"