Asijská hudba

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Asijská hudba

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
i když je Asie mnohem rozlehlejší, tam jsem spíš měl na mysli Čínu, Japonsko a Koreu. Pokud by tedy byl nápis zmatečný, tak se omlouvám a případně jej upravím.

Jak už jsem párkrát psal, tak hudba je pro mě život. I přesto, že jsem dost vybíravý, tak poslouchám obrovské množství hudby a mnohdy i takovou, kterou v mém okolí snad ani nikdo nezná.
A právě to je i důvodem, proč zakládám toto vlákno, abych zde uvedl hudbu, která mě dost oslovila a mohla by zaujmout i ostatní.
Bohužel jsem se však mnohdy setkal s negativním postojem (ať už ve smyslu zesměšnění) k hudbě z různých oblastí světa.

Vždy když si na nějakou zajímavou hudbu vzpomenu nebo najdu něco nového, tak to sem napíšu.

Nikomu nechci nic vnucovat, jde jen o doporučení hudby, zda si ji poslechnete je už jen na vás :-).


Co se týká hudby z oblasti Číny, Japonska a Koreje, tak ta je mnohdy zesměšňovaná za "kňákavé" zpívání. Sice mám jeden šelak (asi) z Číny, kde je zpěv poněkud zvláštní, ale součastná tvorba by asi lidi s takovým postojem velmi překvapila. Je však důležité upustit od předsudků a zkusit i něco nového.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

001. Lao Lang - Prach ve větru (老狼 - 恋恋风尘) [1995]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Na toto album z Číny jsem před nějakou dobou narazil náhodou při hledání nově vydaných desek z různých oblastí.
Byl jsem zvědavý jaká hudba to je, tak jsem ji sehnal (ač to bylo velmi těžké) a rozmanitost jednotlivých skladeb mě hodně překvapila. Navíc zpracování je opravdu dost povedené.

Při hledání více informací o tomto albu jsem narazil i na stejně nazvaný film z roku 1986, ale i když jsem ho neviděl, nemyslím si, že s tím má toto album něco společné. Poprvé bylo vydané na CD v roce 1994 a na vinylu vyšlo ve velmi omezeném množství 1000 kusů 11.11.2016. Zajímavostí je, že bylo lisované v Německu.


Odkaz na web Discogs
Zde si alespoň můžete pustit ukázky skladeb.
Odkaz na web Google Play

Existuje tam i nějaká verze "NEW XRCD", kde jsou skladby poněkud divné. Ta původní verze bude asi bohužel ta dražší..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

002. alan - Red Cliff (阿兰 ~心・戦~) [2008]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pokud máte rádi filmovou či orchestrální hudbu, tak by jste určitě měli zkusit tento singl.
Zpracování je opět velmi kvalitní a pěkné.

Japonský singl s názvem "Red Cliff (心・戦)" z roku 2008 od tibetské zpěvačky "Alan Dawa Dolma (阿兰)" je jeden z jejích nejznámějších singlů. Jedná se o hudbu ke stejně nazvanému dvojdílnému filmu "Red Cliff" z roku 2008.
Samotná zkrácená verze hlavní skladby je dostupná i jako videoklip.

Více informací se můžete trochu dočíst zde (z japonštiny přeloženo do češtiny):
Odkaz na web Wikipedie

Odkaz na web Discogs

Odkaz k poslechu jednotlivých skaldeb singlu jsem na webu Google Play nebyl schopný dohledat, v případě této autorky tam mají pořádný bordel..
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

003. Tzusing - 一瞬千撃 [2017]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nyní žánrově celkem výrazně odbočím. Pokud máte rádi Industriální Techno, tak by jste měli zkusit tento singl či EP.

Tento vinyl je vydaný v roce 2017 nahrávací společností "Bedouin Records" sídlící ve Spojených arabských emirátech, proto ten původ. Jedná se zřejmě o vydavatelství zabívající se méně známými autory z různých částí světa v žánrech Ambient, Techno atp., jejichž zpracování je vesměs experimentální nebo lépe řečeno neobvyklé.
Autor hudby Tzusing je původem ze Šanghaje, tedy z Číny (alespoň co tvrdí SoundCloud).

Když se řekne Techno, většinou si vybavím to nejběžnější zpracování ve stylu německé tvorby. Tento singl je však opravdu pořádně rozdílný a poměrně zajímavý. Obsahuje totiž pro tento žánr celkem neobvyklé samply, tedy alespoň z mého pohledu.
Možná je to tak, že kdyby se zadal hudebníkům z různých koutů světa úkol vytvořit Techno hudbu, tak byť by to byl stále stejný žánr, byly by tam slyšet poměrně velké rozdíly ve zpracování a použitých samplech. Tedy, že každý vnímá jeden žánr více způsoby.


Bohužel se mi zatím nepodařilo tento vinyl sehnat. Tak třeba se poštěstí časem..

Odkaz na web Discogs

Kompletní hudbu si můžete poslechnou na Youtube pouze se statickým obrázkem alba.

Zde přikládám ještě jeden odkaz:
Odkaz na web SoundCloud



Neměl bych však opomenout ani poměrně dost povedenou skladbu "Esther" z alba "東方不敗" od stejného autora opět z roku 2017.
Více se dozvíte zde:
Odkaz na web Discogs

I tuto kompletní skladbu najdete k poslechu na Youtube.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

004. Wang Feng - Statečné srdce (汪峰 - 勇敢的心) [2007]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Po delší době bych toto vlákno oživil i s novým žánrem :-).

Album s názvem "Statečné srdce (勇敢的心)" od čínského autora "Wang Feng (汪峰)" bylo vydáno v roce 2007 a dle webu Google Play přesněji 25.06.2007.
Spadá do žánru Rock či Pop Rock a pokud by jste si mysleli, že to bude snad neposlouchatelné, tak by jste se dost spletli - kdyby to byl čistě Instrumental nebo by zpíval třeba anglicky, tak by vás ani nenapadlo, že to je od autora z Číny. Osobně mě toto album velmi mile překvapilo.
Poslední dvě skladby jsou v klidnějším provedení.


Wang Feng (汪峰) je známý Rockový zpěvák a autor hudby, který se narodil 29.06.1971 (47) v Pekingu v Číně.
K dnešnímu dni vydal již 12 alb.
Wang Feng má silnou tvůrčí schopnost. Kromě práce na své vlastní hudbě, komponoval písně i pro další autory jakými jsou zpěvačky Na Ying či Tan Weiwei.
Vytvořil také hudbu k filmu "Kolo v Pekingu (Beijing Bicycle)" z roku 2001, který získal cenu Silver Bear Award z filmového festivalu v Berlíně.

Více informací se můžete dozvědět na Wikipedii (z čínštiny přeloženo do češtiny):
Odkaz na web Wikipedie



Odkaz na web Discogs nemám jak přiložit, protože stránka k tomuto albu nebyla zatím vytvořena. Existuje tam však jako součást kompilace jeho nejlepších skladeb, kde je to hned první disk.
Odkaz na web Discogs
A zde přikládám odkaz, kde si můžete alespoň poslechnout i ukázky skladeb z tohoto alba.
Odkaz na web Google Play
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

005. Wang Feng - Řeka (汪峰 - 河流) [2015]

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak opět po delší době bych oživil toto vlákno :-).


Sice jsem si zatím nestihl poslechnout toto album v celku, poslechl jsem si ho zběžně při exportování skladeb, ale můžu říct, že je dost odlišný od jeho alba zmíněného v předešlém příspěvku.
V tomto albu je množné slyšet více různých žánrů jakými jsou samozřejmě Rock ať už ten rázný či pomalejší, dále pak Pop, Orchestrální a v 10. skladbě dokonce slyším určitý náznak Country - nechci kecat, ale tuším by mělo jít o subžánr Country Rock.
Celkově na mě působí toto album uvolněněji.


A nyní podrobněji.
Album "Řeka" (河流) je vydané 18.11.2015 a obsahuje 13 skladeb. Zpívané v mandarínštině.

Hlas Wang Fenga se také v albu "Řeka" hodně změnil. Na jedné straně, kvůli změně nálady, na druhé to může být kvůli únavě hlasivek, což ho nutí k uvolnění některých vokálů.

V procesu tvorby Wang Feng pozoroval svět pokojným okem a ztratil spoustu zármutku, silného smutku. Inspirace alba vychází z emocí, které prožívá, z věcí, o kterých přemýšlí, pocitů, těch, které slyší, úplné rezonance a celkových vnitřních reakcí.

"Řeka" je album napsané pro všechny lidi, kteří zažívají tuto nejlepší a nejhorší dobu.


Část tohoto textu byla převzata a lehce stylizována z webu níže:
Odkaz na web (z čínštiny přeloženo do češtiny)


Bohužel na Google Play jsem nenašel jeho album, tak není možné si ukázky skladeb ani oficiálně poslechnout.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"