Italo disco

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Sobota, 13. Októbra 2018, 19:14 ...
SilverFox jsi opravdu maniak :) (myšleno v dobrém), protože dnes se už málokdo věnuje rozdílům a poznání různých žánrů ve tvém věku.
No já samozřejmě taky jedu podle toho co se mi líbí, kdyby se mi líbila třeba jediná skladba v jednom žánru, který jinak nesnáším, tak ji poslouchám i tak. Já poslouchám to co se líbí mě i přes stupidní řeči okolí - jde o to, že si klidně pustím písničky zpívané arabsky, čínsky, japonsky...prostě to, nad čím většina lidí v mém okolí ideálně jen ohrne nos..

Další věc jsou tyto názory v souvislosti s mojí hudbou - protože rád poslouchám etnické skladby, tak je i rád zařadím do své tvorby a poslední dobu se mi daří narážet na různé kvalitní materiály, které ale pro ty, jež hrozně žerou politiku a zprávy celkově, by bylo nevhodné je používat.. No těžko popisovat.


No já vím, že jsem na některé věci maniak (a chápu jak jsi to myslel) :-). Chtěl jsem tím říct, že i když řeším žánry, tak jen proto, abych mohl díky tomu aspoň pro sebe objevovat nové interprety v žánrech, které se mi líbí.
A rozhodně neboj, na nepotřebě škatulkovat hudbu není nic špatného.

---
Kazetowich napísal: Sobota, 13. Októbra 2018, 19:29 ...
Treba zladiť veľa vecí - rytmiku, spojiť nejaké prvky - príp nakopírovať nejakú melódiu ? Však napíš Strieborná liško.
Ale dobrý mix určite pre mňa nie je gýč - ale aj to treba vedieť urobiť.
No a skladanie je už o inom ...
Zlý mix reže uši, a chcem ho vypnúť.
Tak dobře, jen to bude jako vždy trochu delší.


Já o sobě nemůžu tvrdit jestli jsem v tomto dobrej nebo ne, to musím nechat na ostatních. Názorům ostatních se rozhodně nebráním, pokud jsou myšleny slušně, tak nemám žádný problém. Avšak styl zpracování si chci ponechat stále svým, aby moje hudba opravdu vycházela odemně. Pokud se mi výsledné zpracování líbí, je to správně, jestli se nelíbí ostatním, tak nevadí, nenutím je to poslouchat.
Co se týká "špatného" mixu, tak tam se přiznám, že někdy do svých skladeb přidávám záměrné chyby různých charakterů - je to třeba i něco, co by ve studiu nebylo přípustné, protože to není "dokonalé".


Chci podotknout, že bohužel nemám schopnost přenést melodii z hlavy do počítače, kdyby to šlo, tak jsem mohl jedno období mít klidně až 30 skladeb měsíčně, protože mě vždy napadaly všelijaké melodie v mnoha žánrech.

Díky této mojí neschopnosti jsem "nucen" být odkázán více méně na materiály jež nakupuji. Tak to ale dnes dělá většina i známých autorů. A i kdybych to uměl přenést, tak bych si stejně nějaké ty materiály koupil, protože vše se jen tak vytvořit nedá.
Spíš než koláž jak uvádíš, jsou to takové puzzle - máš třeba krátké smyčky různých nástrojů a melodií a jen je zeskládáváš podle svého cítění. Máš je všechny separované, takže můžeš mít ve výsledku v projektu i přes 10 jednotlivých stop.

Dříve mě vytvořit vlastní skladbu zabralo klidně i 2 dny (samozřejmě ne v kuse - měl jsem školu, tak jsem na tom dělal potom). Pak se čas zpracování zkracoval a teď jsem schopný vytvořit skladbu i za 2-4 hodiny pokud jedu v kuse. Sice to může vypadat, že neudělám skoro nic, ale když umím pracovat s daným programem, vím co chci, tak je to rychle, než když jsem v začátcích experimentoval.

Co se týká remixů skladeb, tak jak jsem to dělal kdysi - že jsem vzal skladbu od Visage a prodloužil ji, nebo že jsem zmixoval Britney Spears a třeba Rihannu dohromady..to už nedělám, protože nemám pak šanci tyto svoje výtvory někomu pustit.

Třeba ale v takovém žánru Ambient, tam se dokážu vyřádit většinou ze svých vlastních materiálů. Díky ale různým materiálům na něž narážím mám šanci i tento žánr pěkně rozvinout.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no mňa by napr. ten remix rihany a britny zaujímal - možno aj vlastná tvorba ten ambient
Akože to namáš kde prezentovať? Je tolko tých služieb dnes - napr. youtube, mojevideo, a iné - čo nepoznám
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Sobota, 13. Októbra 2018, 21:27 no mňa by napr. ten remix rihany a britny zaujímal - možno aj vlastná tvorba ten ambient
Akože to namáš kde prezentovať? Je tolko tých služieb dnes - napr. youtube, mojevideo, a iné - čo nepoznám
Ta Rihanna a Britney byl jen příklad, že jsem takto dříve remixoval. Některé moje remixy už nemám vůli ani já sám poslouchat :-D, ale za jiné i z té doby jsem fakt moc rád.

Jde o to, že tyto dřívější skladby porušují autorská práva pořádným způsobem - já je stáhl (to je špatně), zremixoval a bez povolení a zaplacení licencí pro užití remixu bych to nemohl vydat ani uveřejnit.

Další věcí jsou ty služby jak píšeš - na SoundCloud (což je web pro umělce z oblasti hudby, něco jako obdoba Youtubu) se taky dost autorů nasr*lo díky jejich přístupu.
Na jednu stranu musí tyto weby chránit autorská práva, takže musí mazat závadný obsah, ale na druhou stranu byly dělány pro lidi, aby se mohli kreativně vyjádřit.

Díky tomu nemůžou vyjít vstříc oběma stranám, tak aby neporušovali zákon a třeba neskončili, tak mažou pochybný obsah.


A svoji vlastní tvorbu, k níž mám autorská práva? Tu můžu šířit a dělat s ní co chci. Není nad volnost!
Nehodlám se upisovat nějakým firmám a už vůbec ne něčemu jako je OSA, protože chci se svojí tvorbou zacházet jinak než všichni ostatní.
Rozhodl jsem se, že jen některé svoje skladby budu dávat volně ke stažení, protože nemám peníze na to, abych si nechal vyrobit vinyly. Až budu mít na to peníze, začnu vydávat všechny svoje projekty, kterých se mi tu za pár let nahromadilo už víc.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Trosku zacinam do toho teraz vidiet. Diky
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich napísal: Sobota, 13. Októbra 2018, 22:13 Trosku zacinam do toho teraz vidiet. Diky
Tak kdybys ještě k tomu tvořil hudbu, tak bys do těch hnusů viděl ještě líp. Chci tím říct, že o těchto věcech vím nedobrovolně, nehledám jen, se k tomu nějak připletu a jen se po tom zjištění naštvu.. Tak buď rád, že o tom nevíš.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Na italo disco je dobrý tento kanál
https://www.youtube.com/user/superdisco ... _polymer=1
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa EZ647 »

Pri prechádzaní starých kaziet, možno sa bude páčiť
https://www.youtube.com/watch?v=llyPJ2gyjpA
https://www.youtube.com/watch?v=zei0wBpSgTw
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa Kubrt »

Já dělal v v té době diskotéky. Byla to super doba. Baby byly baby. Hudba byla hudba a pili jsme rum s kofolou a světelné hady nám k tomu blikaly a k ránu jsem vytahovat ochlasty z bassvúfru... Někdy i mne
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Jeden taky ochlasta na Horehroni ohluchol. Zaspal opity v basswoofri a ked sa zobudil, nepocul nic.
Ano. A baby boli baby, nie nafetovane slapky.
Teda par sa naslo aj vtedy, ale bolo to myslim v mensom meradle ako dnes. A bolo to o nich zname - ze ktore to su.
Inak moda je krajsia dnes :-)
Aj baby su stale krasne.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kubrt napísal: Nedeľa, 9. Júna 2019, 01:47 Já dělal v v té době diskotéky. Byla to super doba. Baby byly baby. Hudba byla hudba a pili jsme rum s kofolou a světelné hady nám k tomu blikaly a k ránu jsem vytahovat ochlasty z bassvúfru... Někdy i mne
Neviem kde si ty robil,skôr som pod vedením skúsenejších vyrastal na Disco viac funky potom elektronika v 90´tych a nehralo nám to zle,zariadenia miestne sme vždy nechali odniesť,mali sme vlastné,od gramcov Technics 1200 cez mixy Pioneer a výkony zosíky Crown a bedne legendy Turbosound 112 čo keď sme priniesli do miestneho kulturáku a pustili 20 kilowatt poctivého zvuku tak ľudia šaleli,aj prvé laserové efekty,sme mali v spolupráci dnes fy.Adam Pastorek odkúpený ruský zelený laserový zameriavač,prívod 3x380 volt,polcolka prívod-odvod chladiacej vody na zdroj a to bola teprv paráda a veľký parostroj cez glicerín ohrievaný.Tak som začínal ja.Sme robili oblastné akcie kde nás platil miestny mäsiar-Řezník alebo komunita papalašov čo sme im robili ešte čierne taxi domov,samo Bratislava,hotel Kyjev,klub 500 alebo Bajkalská,Krym.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a cigáni,hlavne hudobníci čo behali po svete boli výbornými klientami aj stovky hádzali aby sme im zahrali niake funky,nosili nám z vonku veľa platní aktualnuch rebríčkov,koľkokrát ani nechceli platiť,dal ti aktualny rebríčkový singel do ruky,stovku do ruky a hraj,singel to ostal vo vlastníctve doteraz.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Italo disco

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Nedeľa, 9. Júna 2019, 07:34 Jeden taky ochlasta na Horehroni ohluchol. Zaspal opity v basswoofri a ked sa zobudil, nepocul nic.
Ano. A baby boli baby, nie nafetovane slapky.
Teda par sa naslo aj vtedy, ale bolo to myslim v mensom meradle ako dnes. A bolo to o nich zname - ze ktore to su.
Inak moda je krajsia dnes :-)
Aj baby su stale krasne.
A práve tie o ktorých si vedel si si nakoniec užil prvý sex a zadarmo,neviem ako u Vás ale v Blave bolo tradíciou že ak kurva mala panica tak neplatil.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"