Eurythmics (jak je možná neznáte)

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Eurythmics (jak je možná neznáte)

Príspevok od používateľa janvys »

.
Tuhle britskou dvojku mám docela rád už od 80.let, kdy mi poprvé z rádia Luxemburg hrála norotoricky známá "Sweet Dreams Are Made Of This".
Asi každý zná jejich hity z 80.let, ale né úplně všichni znají jejich debutové album z roku 1981. Je hodně odlišné oproti jejich další tvorbě a já osobně ho řadím do takzvané "stovky alb které musíš slyšet než zemřeš".
Toto album se nahrávalo v Německu (západním samozřejmě) a podílelo se na něm několik vzácných hostů z jiných skupin. Ale dál to rozvádět nebudu, každý si to může přečíst na anglické wikipedii.
Tak poslouchejte, skvělý postpunk, elektro-postpunk, krautrock, to vše tam je. Moje nejoblíbenější skladba je ta třetí v pořadí- Take Me To Your Heart.
.

https://youtu.be/gQ5CbzJgYGk
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Eurythmics (jak je možná neznáte)

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Poznám,Eurythmics patrí medzi moje srdcovky,ako napr.aj ako hovoríš o počiatkoch tak aj Ultravox,Human League alebo OMD a Soft Cell.Tiež analogové-rozumej na živých nástrojoch počiatky Kraftwerk,The organization,Tone float a mnoho podobného iného ako napr ak poznáte Everything but the girl,málokto ich pozná z dôb 80´tych.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Eurythmics (jak je možná neznáte)

Príspevok od používateľa janvys »

Jojo OMD, Human League MK1, to byli včetně Kraftwerku skuteční pionýři elektra a různých kombinací úžasných analogových synťáků s tradičníma nástrojema hlavně OMD.
Human League (a hlavně jejich původní formace The Future) byli skvělí dokud tam byl Marsh a Ware. Po jejich odchodu to šlo přímo do komerce (jak to chtěl Oakey a proto M+W odešli a založili Heaven 17) Dare 1981 je ještě skvělé ale pak už to šlo do kopru.
OMD moje srdcovka hlavně co se jejich rané tvorby týče, Peel Sessions 1979, Organisation až do Dazzle Ships jsou skvělé, poté už to také sklouzlo do komerčního středního proudu. Humphreys a McCluskey jsou nyní opět spolu a dělají úžasné koncerty (kuk na youtube), je k neuvěření, jak oba jejich hlasy jsou i po těch desítkách let svěží a věrné naživo.
Ultravox je také legenda, já osobně mám nejradši období s Midgem Urem, zejména ty první roky od Sleepwalk do Lament 1984.
Je více podobných kapel např A Flock If Seagulls, kde to byla paráda od debutu až po rok 1984, poté opět skluz do srač*k. Jejich původní kytarista Paul Reynolds měl unikátní způsob hrají, zvuk jeho kytary byl nezaměnitelný a jeho technika bezchybná, v jeho tehdejším věku unikát, hrozná škoda ho, byl by to jeden z nejpreciznějších kytaristů, bohužel po odchodu z AFOS z muziky odešel.
Za zmínku stojí třeba amíci Berlin, kteří jsou notoricky známí díky skladbě Take My Breath Away z roku 1986 (hlavně díky soundtracku k filmu Top Gun) ale skvělé jsou jejich první alba Pleasure Victim aj.
Mohl bych pokračovat do nekonečna, ale musím se teď vrátit k práci :D
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Eurythmics (jak je možná neznáte)

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jasné,dalo by sa o tom aj na týždeň,čo všetko spomínaš ako keby si mi hovoril z duše,taká doba že ak si niečo nie len z menovaného pustímtak mi aj slza padne do oka aká nádherná hudba sa robila.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Eurythmics (jak je možná neznáte)

Príspevok od používateľa pepst »

K Eurythmics mám vlažný vzťah, ale In The Garden znie super, idem si ho objednať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"