Synthpop

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Nechci bejt za rejpala, ale jen bych tu upřesnil pár drobností.


Synth-Pop je vlastně hudba v žánru Pop jen s tím rozdílem, že zde převládá analogový či digitální syntetizátor. Tento žánr vznikl a byl nejpopulárnější hlavně v 70. a 80. letech. Jedním z ideálních příkladů Synth-Popové hudby jsou Depešáci a Visage.

Synth-wave je žánr, který vlastně jen napodobuje filmovou a herní hudbu 80. let. Z filmů se zaměřuje spíš na Sci-fi, horory a akční žánr. Samotný styl vznikl z internetových komunit někdy v polovině mezi mileniem a prvním desetiletím. A právě začátkem prvního desetiletí prý dosáhl největší popularity.

Electroclash je žánr spojující Synth-wave a EDM (v překladu Elektronická taneční hudba). Do pozornosti se dostal kolem roku 2001, kdy se New Yorku konal Electroclash festival.


Více informací zde:
Synth-Pop - česká Wikipedie
Synth-wave - na anglické Wikipedii v překladu do češtiny
Electroclash - česká Wikipedie


No a to co jsi poslal spadá do žánru Electroclash.
Ta skladba "Black Lambo (Aesthetic Perfection Remix)" je vlastně jak jemnější EDM hudba s přidanou vrstvou synťáků a poněkud nevychytanými vokály.
Avšak "LAZERPUNK - BLACK LAMBO" originál je podivná skladba zřejmě v tom žánru Electoclash. Podivná, protože zní jak kdyby byla puštěná přes potrubí :-?.
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 636
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 23. Júla 2019, 00:01 Duke_Dragon: Nechci bejt za rejpala, ale jen bych tu upřesnil pár drobností.


Synth-Pop je vlastně hudba v žánru Pop jen s tím rozdílem, že zde převládá analogový či digitální syntetizátor. Tento žánr vznikl a byl nejpopulárnější hlavně v 70. a 80. letech. Jedním z ideálních příkladů Synth-Popové hudby jsou Depešáci a Visage.

Synth-wave je žánr, který vlastně jen napodobuje filmovou a herní hudbu 80. let. Z filmů se zaměřuje spíš na Sci-fi, horory a akční žánr. Samotný styl vznikl z internetových komunit někdy v polovině mezi mileniem a prvním desetiletím. A právě začátkem prvního desetiletí prý dosáhl největší popularity.

Electroclash je žánr spojující Synth-wave a EDM (v překladu Elektronická taneční hudba). Do pozornosti se dostal kolem roku 2001, kdy se New Yorku konal Electroclash festival.


Více informací zde:
Synth-Pop - česká Wikipedie
Synth-wave - na anglické Wikipedii v překladu do češtiny
Electroclash - česká Wikipedie


No a to co jsi poslal spadá do žánru Electroclash.
Ta skladba "Black Lambo (Aesthetic Perfection Remix)" je vlastně jak jemnější EDM hudba s přidanou vrstvou synťáků a poněkud nevychytanými vokály.
Avšak "LAZERPUNK - BLACK LAMBO" originál je podivná skladba zřejmě v tom žánru Electoclash. Podivná, protože zní jak kdyby byla puštěná přes potrubí :-?.
Ale iste, je to torsku mimo ale zaujalo ma to a je to z rovnakeho zdroja ale ked sa mam vratit ku klasike tak toto je viac tematicke, teda dufam :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa Kazetowich »

v pohode
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Ne, buď v klidu :-). To zhrnutí jsem myslel obecně pro všechny, aby každej zhruba pochopil ty rozdíly mezi těmito žánry.

Jinak tohle co jsi poslal mě ze začátku zmátlo, to jsem myslel, že by to mohl být Synth-Pop, ale pak mi to došlo a díky pár výrazným efektům je mi jasný, že tohle byl Synth-wave.


U mě je to tak, že nemůžu jako ostatní říct, který film, seriál, interpret nebo skladba je pro mě nejlepší, to prostě nedokážu, protože mám hodně oblíbených věcí. U skupiny Visage mám taky hodně oblíbených skladeb, ale mezi asi ty nejlepší pro mě vždy bude patřit ta "I'm Still Searching". Nevím proč to tak je a proč mě tolik zaujala, ale díky tomu jsem si před lety udělal celkem solidní předělávku (prodlouženou verzi), kdy má oproti originálu délku téměř dvojnásobnou. A ne, je propracovanější než jen zdvojení "CTRL+C" a "CTRL+V" :-D..

Ale to odbočuju, schválně si ji zkus poslechnout jestli tě zaujme. Je to originál z roku 1982.
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa pepst »

Mám rád skôr menej komerčný a "temnejší" synthpop 80tych rokov, ale aj táto hitovka od OMD je super.




A od Ultravox mám asi najradšej túto:
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa oneeeee »

však je to dobré . ala depeche mode . dobré na relax .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

pepst: Rozhodně to neber, že ti tvůj názor upírám, ale když je nějaká skupina či interpret hodně známý, tak neznamená, že je to hned špatný, naopak pokud si dokáže udržet kvalitu i přes popularitu, tak to už je co říct :-).

Ten první klip se záběry zakázaného filmu je pěkný a takový pohodový.
Ten druhý už mě osobně nesedí.


Jinak jsem si vzpomněl na jeden fanouškovský klip, který pokud už neznáte, by vás mohl potěšit. Skladba je sice remixovaná, ale jsou tam záběry z natáčení a focení ;-).
Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa pepst »

SilverFox•NSK napísal: Streda, 24. Júla 2019, 13:26 pepst: Rozhodně to neber, že ti tvůj názor upírám, ale když je nějaká skupina či interpret hodně známý, tak neznamená, že je to hned špatný, naopak pokud si dokáže udržet kvalitu i přes popularitu, tak to už je co říct :-).
Súhlasím a nemyslel som to tak, že popularita automaticky znamená nekvalitu. :P

Enjoy The Silence je super, dokonca aj v remixoch (tie ma málokedy zaujmú).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa janvys »

Americká produkce /nejen v synthpopu/ nikdy, ani z hodně velké dálky, nedosahovala té britské, ale vyjímky se najdou. Rok 1982:
.

https://youtu.be/V_l7J7aabts
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 305
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa pepst »

Po dlhšej dobe som si pustil toto:




Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Synthpop

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to Yazoo potešilo
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"