Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Pokračovanie k TDK

SF perfektna plocha charakteristika vhodná pre dolby, nie je ale na kazdy zaner, chce to trochu napumpovanu muziku ako trance, house alebo naopak unplugged nastroje

SA ideálna asi na všetko a perfektne si rozumie s dolby, ked nahravat progrock tak sem, z kvalitného cd je to pecka.

SAx je vyberavejsia, chce kalibraciu a dolby off ale zasa ledky redky, takze ho netreba. Jazz, soul alebo Hotel California ci Sade zneju katalógovo.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tdk SA sa aj mne lubi. Fajn univerzalna paska a aj po rokoch sa da kvalitne nahrat
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

to máš pravdu , u TDK SA . aj kazety staré 20 rokov hrajú dobre .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Kazetowich napísal: Sobota, 3. Augusta 2019, 11:25 Tdk SA sa aj mne lubi. Fajn univerzalna paska a aj po rokoch sa da kvalitne nahrat
Ale obcas u niektorých rocnikov nezvladaju viacnásobné rerecordovanie
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Toto neviem posudit. Neskusal som. Ale vzdy ma zaujimalo ci a kolkokrat sa da kvalitne nahrat kazeta a aka bude kvalita.
Ci a o kolko klesa dalsimi nahravkami.
Davno som vypozoroval, ze prva nahravka bola omnoho silnejsia a dalsie potom uz slabsie.
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Sobota, 3. Augusta 2019, 11:49, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Prejdem k Maxell,

UR new, velmi dobra na nahravky z menej kvalitnych zdrojov, dobre zvlada dolby a vynikajuco si rozumie s KX493 asi najlepsie co som vyskusal sa tato kazeta hodi prave do tohto kazetaku. Ale aj naopak nahrat LP Jamesa Browna zotrete Grado prenoskou to je ten spravny funk

XL2 sa mne moc nepaci nema to objem

XL2S to uz je uplne inde, perfektne na Rap, disco, dancefloor, skvela kazeta a hlavne oproti XL2 ma spravne stredy, dolby off
Naposledy upravil/-a Nstar v Sobota, 3. Augusta 2019, 12:20, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

koľko krát sa dá nahrať kazeta ? to záleží , koľko krát bola prehratá . to žiaľ ja posúdiť nemôžem. maxell UR mám len v práci a doma samé chromky . no a tie prevádzkujem len piaty rok.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

oneeeee napísal: Sobota, 3. Augusta 2019, 11:41 koľko krát sa dá nahrať kazeta ? to záleží , koľko krát bola prehratá . to žiaľ ja posúdiť nemôžem. maxell UR mám len v práci a doma samé chromky . no a tie prevádzkujem len piaty rok.
No ja mam skusenost, ze nova a vtedy na novom decku nezniesla uz tretie alebo stvrte laborovanie a bol to rok tak 95, neviem cim to bolo ale dodnes sa snazim na SA nahrat tak max dva krat, pretože premazavat staru SA je na nic kazdym dalsim zaznamom straca svoju povodnu schopnost nahrat kvalitne
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

ja nemám žiadne skúsenosti , čo sa týka kaziet . mám tu síce 20 - 35 ročné kazety . koľko krát boli nahraté a prehraté neviem , ale to čo som nahrával ja , iba raz , tak je to dobré ,až vynikajúce .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

No mne práve raz niekto hovoril, že čím kvalitnejšia kazeta a vyšší model chrome/metal, tým menej vhodná na mazanie, len jedno nahratie ako master a koniec, vtedy je to najlepšie a pri tom množstve kaziet ja ich bežne nemažem.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

Moze to byt, ja zasa casto nepremazavam kazety ale aj ked laborujem tak sa snazim postupovat radsej po celej dlzke kazety ako stale znovu premazavat to iste
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Momentalne tocim Fuji FRII a hra to mnam :P
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"