Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Tie marantz ja beriem s pochopením, to je už len čisté zberateľstvo. V podstate aj tie Akai, aj Denon, na dobrú nahrávku existujú lepšie kazety, zajtra pridám fotku :lol:
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Keď si dávaš takúto robotu s týmito základnými páskami, to som zvedavý na nejakú poriadnu kazetu :D
Vrátim sa ešte k predchádzajúcim príspevkom. Ak by som si túto kazetu kúpil v dobe jej aktuálnosti, tak by som bol z obalu nadšený, po vybaleni by som bol sklamaný, ale tie sivé cievky by to zachránili, pretože na mňa pôsobia spoľahlivo a zodpovedme :lol:
Celkovo je to slušná kazeta, aj keď Čína. Keď sa "lámal chleba" s kazetami a slušným hifi, mňa by v tej dobe ani nenapadlo, že Fuji môže vyrábať v Číne, veril som značkovým výrobkom. No a malá odbočka k dnešnému high endu, stále sa verí na značky a cena stále ovplyvňuje naše vnímanie kvality.
Výborný príspevok o lacnej kazete. 👍
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Díky, ale vieš stredné triedy typu II som nahrával veľa tak mesiac dozadu, a počas histórie testov sa nájdu aj metalky, aj tie drahšie ako Denon MG-X.
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Teraz neviem na čo najskor reagovať :)
Začnem Denon od Saehanu. Nepísal som nič lebo mi tá kazeta nič nehovorí. Od Denonu, Tayo Yuden a Axie sú pre mňa zaujímavé iba orig japan produkty.
Keď urobil Saehan alebo SKC niečo pre JVC, ok nemám nič proti. Bežná značka.
Ale Denon sa predával v hifi štúdiách. 8-)

Tá stará DR od Fuji nám drhla v dvojčati NEC, ktorý mal full autostop a napriek všemožnemu týraniu od nás puberťákov, ten stroj nezničil ani jednu kazetu. :)

No a k tým cenám. Tiež nikdy nebudem mať kazetu nakamichi, pioneer, Akai, Marantz a pod. Proste nezaplatím toľko za TDK, Fuji, Philips a pod. Chápem ale zberateľov. To je každého vec ako k tomu pristupuje.
Naposledy upravil/-a Nec v Streda, 15. Septembra 2021, 22:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

k Denon sa dá napísať asi len o tom ako sa im zdarilo zladiť dizajn lacnej kazety so značkou Denon

ale keďže už to bol pokročilý rok na pomalom ale istom konci kaziet asi je to aj tak jedno, iné firmy to potiahli ešte pár rokov a dosť
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Stano »

EZ647:
Viem, čítal som to, ale tam sa mi zdalo, že si bol stručnejší :D
Ako by si tak zhruba zradil kazety typ I, v cene do 10 eúr. Nejaký rebríček, tvoj subjektívny.
Pretože stále sú dostupné aj maxell UDI hlavne novšie typy a cena tam nie je vysponovaná neyselne. Kladne si hodnotil maxell SX1, ja som machroval, že si zoženiem celý kartón, ale až tak bežné nie sú, kúpiť sa dajú, drahé tiež nie sú.
Ale trebárs keď robíš takýto test, mňa by potešil taký rebríček 2 typy kaziet lepších a 2 kusy horšie, že kam si ju zaradiť pre nahrávanie. Napríklad, ak by si porovnal túto Fuji s UR, ktorá má vyšší šum, lepší zvuk.
Poskytuješ hromadu informácií a vďaka za ne, no ale máš náročných čitateľov :lol:

Nec:
Vždy sa nájde ponúka, keď sa to kúpiť dá.
A marantz je výborná značka na zbieranie, 3 kazety a máš kompletnú zbierku :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano: kazety vyberám podľa toho čo mám už otestované na všetkých strojoch a sú tak pripravené na ostrú nahrávku a to nemám takto kazety za posledných 5rokov nákupov, len tie staršie , takže aktuálne výber je obmedzený, a podľa toho čo nahrávam a tak si vyberiem aj kazety v teste, to porovnanie a rebríček asi tak priamo neviem spraviť, nič sa mi tu teraz nehodí , asi len v priebehu testov a potom si porovnať kazety medzi sebou

to čo píšem ako testy z iných strojov, to spraviť reálne zaberá šialené množstvo času, ak by som jeden balík za mesiac testol každý deň poctivo na každom stroji, teda balík kaziet na jeden stroj na deň, vyšlo by mi to denne 1-3hodky podľa množstva kaziet v balíku + počet strojov, tak by som možno jeden balík stihol za týždeň pripraviť, a stále sa mi nechce, aj keď som doma a nechodím do práce tak z mojich záľub a toho čo musím spraviť tak stihnem tak štvrtinu až polovicu denne a iné veci proste stoja a stáť budú kým niečo nevynechám, napríklad moje denné nahrávanie a prezentáciu kaziet na fóre.

no a že som bol stručnejší, no čím viac píšem o tých kazetách, tým viac stále zachádzam do detailov, takže tie posledné sú stále dlhšie a dlhšie a tento Fuji som písal skoro 100min, kazeta už bola nahratá a ja som stále nebol hotový s príspevkom :D
Ale zase časom získavam vždy viac informácii a skúseností, takže je o čom písať.

Keď sa stretnú blázni ako ja, Nstar a ostatný čo tu pravidelne prispievajú do týchto vláken, tak potom dôjde aj na vyžiadanie životných detailov a nezmyslov ako vlákno o mojej rituálnej mechanike, potom už len čakám kedy mi napíše Roman že došlo miesto na disku hostingu a že je treba poslať viac farebných papierov (EUR) do serverovne :D

a konkrétny rebríček nemám, príde mi celkovo nevhodné ak nekvalitné, alebo základné kazety stoja cez 10eur kus, keby som nezbieral, kašlem im z vysoka na to, za Maxell UD sa zase dá akceptovať aj vyššia cena, no a tie SXI som vedel že sú raritné, aj keď sa jedná o UDI pásku v priehľadnej kazete, rovnako tak je raritná Anglická verzia MG-I.

Mal som možnosť raz kúpiť Victor GFI za 4000 až 5000KC za jeden kus, a to je akože základná, alebo mierne lepšia normal kazeta, ale jej výskyt je vzácny, a chvíľu som nad tým naozaj uvažoval, ale povedal som že to proste nejde.
http://www.vintagecassettes.com/jvc_vic ... ctor89.htm

to je toľko k tým typom I do 10eur :D
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nec »

EZ: no veď preto som na Denon nereagoval, lebo toto Saehan telo mi ide vyslovene na nervy :)
Neviem to vysvetliť.
Inak samozrejme, že tvoju recenziu som prečítal a sú tam zaujímavé info. Ale ako vidíš moje reakcie na túto kazetu sú samý hejt :D

Stano: no jo, ty si sa nedal znechutiť všeobecným (aj mojim) šomraním na ceny a hľadáš cesty k výhodnému nákupu.
S tým marantzom je to sranda. Nikdy som to neskúmal. :D
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Ja som myslel ten rebríček, len tak z tvojho dojmu, že trebárs táto Fuji je lepšia horšia ako UR 2002 a podobne. Nič viac.
Ten rebríček to by sa dalo formou ankety s hlasovaním. Do 10 eúr sa vojde veľa kaziet a niektoré fakt veľmi dobré.
Napríklad aj Axia, ja som o tých kazetách do minulého roka netušil. Teraz ich zopár mám, a zase prečo nekúpiť type IV za 10-12 eur :lol:
Zbierať ich nechcem, ale na tie marantz sa chystám, z nich cítiť históriu.
O tej JVC viem, a ako písal Nec, tak mňa tiež skvôr zaujímajú kazety, ktoré som reálne mal a vedel som, že sú dobré. Mám momenty keď chcem TDK MA-R, MA-XG a tak, vždy ma to prejde :D Neprídu mi až tak vzácne aby som za nich vypálil 100vku a viac. K šťastiu mi chýbajú už len 2 ks XLI-S 1985, jedna sa nahrá. Chcem si porovnať XLI, XLI-S, a v podstate by sa na to hodili aj novšie modely, s ARX, a podobne. U Sony bol top typ I aký?
Ale porovnanie odo mňa by bolo zaujaté, ja viem ktorá je najlepšia už teraz🤣
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony top normal z Európskych HF-ES, z Japonských sa dá ísť cez HF-ES na HF-Pro, keby niekto argumentoval že aj HF-X tak sa jedná síce len vyslovene o Japonský model, ale zloženie má ako HF-S, možno zlepšený recept, alebo prémiová trieda A.

Tá anketa by bola asi veľmi obsiahla, neviem či sa to hodí do tejto témy ešte pridávať, alebo si založíme vlákno len na ankety? :D
Roman tu dával kedysi baby, no a hlasovalo sa :D
K príkladu neviem či je Fuji horšia než Maxell UR 2002, podľa toho ak by sa jednalo o Maxell Panggung tak to možno vyjde na rovnako, ak Maxell kde boli zabalené Emtec kazety, tak Emtec vyhrá páskou, mechanikou pohorí. A v 2002 sa do UR dával aj Saehan, no a to sa už nebezpečne blížime k tomu čo som testoval posledné dni :D

moje hodnotenie by bolo u základných pások asi že Maxell UR bol najlepší, ale myslím ten pravý, kde bola posledná dobrá verzia v roku 1998 pre Európu, samozrejme v tesnom závese kazety Sony HF, Basf FEI, TDK D.
Potom dlhšie ticho a stredná až nižšia trieda by bol hneď Raks, ktorý mal rôzne modely v základe behom rokov, za ním priemerné až mierne lepšie rôzne kazety Saehan a SKC, kde sa neviem s istotou rozhodnúť ktorá je vlastne lepšia a medzi to by som niekde do stredu napchal kazety GoldStar.

Pred koncom hodnotenia by sa umiestnili asi rôzne menej známe Nemecké kazety ako Dessau Germany či Forward Čína s GreenCorp Austrálskou páskou, aj keď menované majú slušný zvuk, tak s tým starnutím a je to dosť otázne, aj mechanicky kazety, a nikdy som im neprišiel celkom na chuť a v totálnom závere rôzne šmejdy z Číny, Ázie a pod.

No a vynechal som napríklad Denon DX1, alebo That´s RX, kde mám ešte málo nahratých kusov, alebo v priebehu rokov málo skúseností, ale ak by sa mali umiestniť tak medzi veľké značky a Raks niekde v strede.
Iné Nemecké a EU pásky ako Agfa, Magna, Philips, či USA verzie Memorex a pod, by som nevedel veľmi hodnotiť, pretože som ich mal v minulosti len málo, Agfa by sa mohla teoreticky kamarátiť s Basfom cca, ale možno až za ním, Philips a tieto veci dobovej starej výroby už dneska naozaj nemajú takú hodnotu a kvalitu, takže by sa celkom prepadli do hája niekam.

A tiež som sa nevyjadril k Fuji Axia, a tam mám obavy, pretože originál ich ferro pásky sú veľmi staré a tiež nejdu už veľmi dobre nahrať a všetko modernejšie je už napchaté kobaltom, čo je mimo základnú kategóriu.

Ampex a Scotch sú už dneska prepadáky s rozpadnutým, alebo nevyspitateľným spojivom, tam by som sa nevyjadril radšej a pozerám na koho som zabudol.
Inak aj Emgeton by sa presadil niekde pri kvalite Philipsu alebo Magny, ale nikdy nie najhoršie ako v prípade Čínskych kaziet.
No a nemenoval som rôzne tie rozpočtové modely kaziet, pretože poväčšine majú buď základnú normal pásku danej firmy, alebo nejakú OEM, ktoré je horšia :D
Takže ak chceš vedieť ďalej môj názor, tak sa kľudne spýtaj, popremýšľam ako to nenápadne zakomponovať do mojich testov popis porovnania kazety s inými, čo síce už aj tak čiastočne robím keď kritizujem v závere textu alebo chválim vlastnosti nahratého kusu.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

DRI – 1995
Veľmi sa mi páči táto rada zabalená, ten „Mesiac“, aj po odbalení ten booklet mi proste sedí, dokonca ja som celkom aj na tú kazetu zaťažený. Nálepky sú také ..., no nižšie sú už len nálepky niektoré TDK a potom cenovky
DR – 1985
Klasika, ja som s ňou vyrastal, teda verziou pre nás nie USA ale táto presne verzia nedávno nahrala a zahrala krásne v KXW952. Ja som teda hovoril, že to bude veľmi chabé ale môj tip bol chabý, zvuk ostrý a rýchly, krása.
Nemal som ešte zlú DR-I-Ix a sú to moje obľúbené kazety, každý kazeťák a užívateľ to môže mať inak a samozrejme musí k nim byť adekvátna cena, sú to proste základné kazety, ktorých boli mraky a ešte neviete čo bude vo vnútri
Denon C´D02
Už ten názov sa im „podaril“
Fólia je príťažlivá, neviem či je to švajčiarsky motív ale ja im tak hovorím švajčiarske, toto vyšlo podľa mňa
Na tom booklete teda odviedli prácu...ale zasa na popisovej strane sa mi páčia hore tie kolonky ako na zošite zo základnej školy, nálepky vyzerajú ako orazítkovaný zdrap papiera ale ok pre tú zbierku
Kazeta sama o sebe by mi nevadila ale na týchto Saehan sa mi vyslovene nepáči tá podivná nástavba nad blokom vedenia pásky
Ja viem že „je“ to Denon ale cena pre mňa okolo bonusu k nákupu

Stano, k tým kazetám základným do 10e, ja by som povedal že UR, FE1, D, HF, tieto všetky štyri by mali stáť 10e, nie za kus všetky štyri dokopy - teda 2,50/kus
Podľa mňa je z nich najlepšia BASF Ferro extra ale je to paradox, no na väčšine strojov nebude hrať dobre
TDK D je vynikajúce a v správnom ročníku by som asi slepý test medzi D a AD nerozlúskol ale je taká krehkejšia a cinkavejšia ako tieto ostatné
Sony HF je vynikajúca ale podľa mňa je zasa oproti D taká drsnejšia a možno tiež bude chcieť trochu kalibrácie alebo ubrať bias aby zacinkala
Maxell UR bola asi najlepšia tam ako som už písal sa Maxell predviedol, toto im šlo najlepšie a pre jej lepšiu využiteľnosť by to asi vyhrala


EZ, to čo robíš ten zoznam-prehľad s odkazmi na testy kaziet to je fantastická práca a teraz to presne dostáva ten správny zmysel tie testy, aj keď sa niektoré kazety vyskytujú ojedinele v predajoch alebo naopak bežne, ktokoľvek si môže pozrieť čo môže od tej kazety čakať a či má pre neho zmysel a aj cenový ju kupovať
...alebo sa len tak v tom rochniť
Paráda
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: díky,
bolo by zaujímavé keby nejaká firma robila nálepky v tvare cenoviek :D
Na tej Fuji DR-I SKC mi vadí jej Čínsky pôvod, proste je na môj vkus dosť nestála čo sa presnosti týka
a stará DR no tam o výškach na väčšine deckov môžem len snívať, ale čo mám verziu EU ale 60min, tak tá bola tuším ešte niekoľko násobne horšia v teste, ale verím že za nova to bolo lepšie
Denon hej, to Švajčiarsko ma nenapadlo, resp. niekde to tam bolo, len som to nevedel pomenovať :D

no väčšina aj tak ohrnie nos nad týmito kazetami, to len my dvaja tu dokážeme mať radosť so SKC a Saehan :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"