Naše subjektívne testovanie AudioKaziet

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa janvys »

Dnes jsem rozbalil a nahrál tyhle dvě né úplně levné japonky, tipnete si která dopadla lépe?
Prílohy
IMG_20191201_065837.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tajo Juden?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Tdk dopadla lepsie.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa janvys »

AAM má pravdu.

TDK AD - tato JDM verze je vynikající a silná páska ve všech ohledech. Bias na 0, nebylo třeba na něj vůbec šáhnout, dokonce při +2 to hrálo jako zdroj. Výkonově taky super, +4db bez problémů, páska je živá a věrná, výšky ostré jak břitva, taky bez náznaku zkreslení nebo rozmělnění. Zdroj/nahrávka bez rozdílu. Skutečně vynikající.

That's je na tom hůře, ale stále se jedná o slušnou pásku. Nahrávka o 1-2db slabší jak zdroj. Výkonově v pohodě do +4db, ale problém je u výšek, rozdíl oproti zdroji je citelný, nejsou tak ostré a na takové úrovni, bohužel doladění biasu tomu nepomůže. Při -6 už to začíná trhat. Není to tragédie, to zas vůbec ne, zvukově je stále slušná, ale ty výšky jsou tam prostě trochu ořízlé. Dá se to částečně doladit přes EQ, což jsem taky udělal.
V průběhu nahrávky jsem zaregistroval drobné výpadky, ale nic, co by stálo za řeč. U TDK žádný ani sebemenší výpadek nebyl.

Jenom se mi znovu potvrzuje, že JDM verze TDK z tohoto nejlepšího období jsou jedny z nejlepších pásek vůbec.
Společně s páskama Axia, Denon a Sony tvoří to nej na co nahrávat kmitočtově náročnou hudbu.

A vůbec celkově, JDM kazety jsou prostě někde jinde, než EU/US verze, potvrzuje se mi to stále dokola napříč všema značkama...
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: no a ja som mal opačné skúsenosti, ale malo to svoj dôvod, túto TDK AD 46 Japan som dostal s plesňami, takže výpadky zvuku vo veľkej miere, tam kde bola páska v lepšom stave, hrala veľmi dobre, no a Thats EX som mal ako 46min, už pred rokmi a tá proste excelovala svojou čistotou a výkonom, že som sa nemusel vôbec obmedzovať

TDK AD 46 r.1988 Japan, +4db bias -12, poruchy a výpadky kvôli rôznym fľakom na páske po vlhkosti (17.9.2016)
That´s EX 46 r.1987 (metal typ II) +6db bias 0, dokonalosť bez náznaku poruchy (22.4.2013)
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Janvys, ja si to všetko uvedomujem, lenže dnes zohnať pásy jdm vo väčšom množstve a za rozumnú cenu je nonsens.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa janvys »

EZ, jo, klasický průser se skladováním někde v plesnivé vlhké garáži, vytopené zasilky apod. což byl evidentně tvůj případ. Mimochodem, to není zdaleka poprvé co tohle píšeš, ty na ty plesnivé kazety máš fakt štěstí??!! A nebo máš plesnivého dodavatele? To mě zajímá, protože mně se to za celou dobu stalo jednou jedinkrát a navíc to byla jen EU kazeta.

Tahle moje AD byla přímo od Japončíka co ji měl doma 30 let v ložnici ve skříni společně s pár dalšíma které jsem od něj taky koupil. Měl toho 3 krabice a manželka na něj prý tlačila že chce místo na kabelky.
Proto odmítám kupovat JDM od překupníků, hlavně těch RU a UA (navíc tihle exoti za to chtějí totál nonsens ceny) a raději počkám na aukce přímo z JA nebo kupuju od stálého dodavatele přímo v JA. Aukro ani omylem. Znám co je tam za "prodejce".

That's EX jak jsem psal, je skvělá kazeta ale ty výšky v detailech ji prostě chyběly, dohonil jsem to přes EQ.
Další věc, bohužel dost podstatná je, jestli tvoje EX byla JDM, podle stopáže bych řekl že ano, 46ky pokud vím That's do EU nedodával kvuli nízkému zájmu. Moje EX je evropská verze. Hmm? Odpověď znáte sami.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Janvys: moja That´s EX je tiež EU verzia, ale nahrávka a test boli pred 6rokmi, to je rozdiel

Kazety od priekupníkov, ja si myslím že zberatelia a pod sa zbavujú a dávajú na ebay práve kazety s poškodeným obalom, ak je TOP stav, tak je cena niekoľko násobne vyššia, moja TDK AD 46 bola z viac packu rozbalená, takže nemám ani obal. S tými zlými kazetami sa to stáva stále častejšie čím viac idú roky, na začiatku nákupov som na to narážal tiež len vzácne, teraz v každom balíku mám jeden a viac kusov takto zlých.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa janvys »

No v tom případě mám asi nějaké extra štestí že mně se to nestává. Každý měsíc mi chodí várka nebo dvě a žádný problém..
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Dneska nahrávka prázdneho miesta na kazete Time-Ton LN 90 do Romana:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=66&t=2334

Sony TC-KE600S Dolby S NR :D
H: mimo rozsah
L: mimo rozsah
pri max a min nastavení sa ani tak pri kalibrácii nezobrazila ani jedna palička, no ale zvukovo to nebolo tak zlé ako som čakal, nejaké výšky z toho lezú, také polovičné, bias skoro na to nereaguje, výkon je o polovicu slabší než zdroj, nahrávať šlo na -2db, tak som zapol dolby S a vytiahlo to na 0db hehe, tak aspoň jedna kazeta čo vrátim bude s dolby :D
Niekoľko krát mi to Sony vypol kvôli veľmi ťažkému ťahu cievok, na čo som dohovoril kazete osobne, a tak sa ju podarilo nahrať do konca :D


No a zároveň to je posledná zo starých Romanových kaziet čo nahrávam, ostatné sú plné a tu chýbalo 1,5strany záznamu, tak som to musel napraviť :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Po dlhšej dobe nahrávam na ostro celú kazetu.
Dneska to je Axia Metal 54min rok 1990 pre Japonský trh s veľkými cievkami.

Najprv testy:
Akai DX57:
+4db so špičkami +6db, bias -6
páska má mohutnejšie basové podanie než u zdroja, bez porúch a kolísania, veľmi čistý zvukový prednes

Technics AZ7:
+2db skreslené, silné skreslenie v basoch, silné dropy, výpadky na výškach, ako pokrčená páska
ATC:
0db, extrémne silné skreslenie a poruchy, výšky nasilu dorovnané na ostrosť zdroja, ale s katastrofálnymi výpadkami, v tomto decku je to nepoužiteľná kazeta

Technics 979:
+2db, výšky slabé, ľavý kanál kolíše
ATC:
+2db, špičky +4db, výškovo dorovnané oba kanály, kolísanie sa výrazne zmiernilo, ale stále tam je

Technics 575:
+4db dosiahne hravo, výšky takmer ako zdroj, žiadne poruchy ani kolísanie, ale stále tam je také jemné skreslenie na basoch, inak dosť dobré

Pioneer CT-S550S:
s kalibráciou BLE XD:
+4db, výškovo ako na zdroji, stále mám dojem že je tam mierne skreslenie na basoch, nie je to bitie o strop, ale niečo ako sprievodný jav, inak by to bolo dokonalé

Sony TC-KE600S
kalibrácia podľa Sony:
H: +2 až +3
L: -1
Dorovnať výkon šlo v pohode, zvukovo je úžasná, basové podanie je mohutnejšie než na zdroji, celkovo hrá silnejšie, a výškovo sviežejšie, subjektívne je zvuk krajší než na zdroji.
Vzhľadom k tomu že v teste som si tiež nebol istý čistotov basov, nechal som nahrávky na +2db so špičkami max +4db, našli sa ale aj úseky kde to nechtiac vyskočilo na +6db, ale katastrofa sa nekonala, páska to pojala celkom dobre.
Povedal by som že zvukovo je táto páska dobrá pre tento deck Sony a testovaný Akai, Technicsy pohoreli.
Žiadne poruchy na začiatku a konci pásky ako je zvykom, vo svojej dobe musel byť zvuk na túto kazetu úplne dokonalý.
Na páske sa opticky nachádza veľmi jemný biely povlak, čo by degradácia spojiva, alebo oxid magnetických kryštálov. Napriek tomu sa oter na hlavách nenašiel ani na jednom testovanom decku, ani na Sony po nahratí celej strany.
Prílohy
IMAG0717.JPG
IMAG0717.JPG (101.37 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0718.JPG
IMAG0718.JPG (110.02 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0985.JPG
IMAG0985.JPG (123.85 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0986.JPG
IMAG0986.JPG (115.06 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0988.JPG
IMAG0988.JPG (109.8 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0989.JPG
IMAG0989.JPG (61.51 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0990.JPG
IMAG0990.JPG (69.99 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0991.JPG
IMAG0991.JPG (54.43 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0992.JPG
IMAG0992.JPG (59.11 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0993.JPG
IMAG0993.JPG (72.69 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0994.JPG
IMAG0994.JPG (104.02 KiB) 10066 zobrazení
IMAG0995.JPG
IMAG0995.JPG (89.14 KiB) 10066 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Naše subjektívne testovanie AudoKaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

uff. take rozdiely v deckoch ????
To je sialene.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"