Referenčná testovacia nahrávka

Our Audio cassettes Review - tests CC / MC / tapes - Vintage Cassettes reviews - Vintage Audio Cassettes reviews / tests

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Na perfektnej stránke o walkmanoch som natrafil na túto nahrávku vo FLAC a aj históriu pred jej vznikom.
Možno to niekoho zaujme. Stiahol som a počúvam.

http://www.walkman-archive.com/wa/2018/ ... rence-mix/
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa pedro »

Nemusíte sťahovať žiadne fleky , kupovať superhyper dA prevodníky a pod ...Kúp-te si CD ,,ŠUM SVISTU - Tančírna,,. Odporúčam všetkým priaznivcom audia,nielen na testovanie kaziet ale celého hifi reťazca.Nie,neďakujte. V pohode.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Pre kazdeho z nas je referencna nahravka ina,mame iny vkus aj priority.Dostal som zo svajciarskeho studia ktore vydava master pasy CD,zatial som nic lepsie nepocul
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa orhore »

pedro napísal: Utorok, 3. Septembra 2019, 22:48 Nemusíte sťahovať žiadne fleky , kupovať superhyper dA prevodníky a pod ...Kúp-te si CD ....
Ale CD musíš stejně nějak přehrát, takže je třeba i nějaký DA převodník i když je schovaný v přehrávači :) . A "šum svišťů" mě fakt nebere, takže každý má svou referenci. Nicméně jsem i tak CD podrobil bližšímu pohledu - poslechu. Netrpí sice clippingem, ale je vidět, že při masteringu museli sem tam omezit špičky. Není to sice nic tragického, ale kdyby tu "uřvanost" snížili o pár dB, tak by to možná hned znělo lépe ;)

Obrázok

Jenže Daniel Nekonečný je (byl) osoba (nechť je mu země lehká), ke které mám vyloženě odpor po všech stránkách. Sorry.

Nahrávka co postnul Kazetowich nemá sice také žádný clip, ale v audacity je vidět, že to někdo záměrně omezil v maximu kdy je to rovné jak prkno :| . Přitom je tam ještě obrovská rezerva v dynamice. Možná to vzniklo až při skládání těch různých skladeb do jedné - nevím.

Obrázok

Ty červené linky jsem tam přidal já, aby byl vidět to omezení.

V další verzi v4 to sice upravili, ale ty ořezy v dynamice tam jsou v některých částech stále krásně vidět. Bohužel, chce to skladby vydané před vznikem digitálního zvěrstva.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa Kazetowich »

digitálního zvěrstva :D :lol: :mrgreen:
Krasne slovne spojenie
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa pedro »

NEjde tak o to ,,čo koho bere,,.No je tam kópec akustických nástrojov i polonástrojov,hrkáliek,crkáliek a nie každý záznamový materiál,tobôž mgf či digidigi prehrávač,nehovoriac o reprákoch to prehrá dobre.Netvrdím ,aby ste to počúvali dookola.a ciky-caky z osciloskopu á analyzéru sú super,len toto je o posluchu,nie pozeraní.Ani uživej hudby Človek nečaká priamku ...Či ? :O) Vonku je tak pekne...
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa pedro »

Kazetowiechov žáner som nepočul,ani ho nehaním.Iba som dal ďalšie odporúčanie !!!Myslím, že každý hifista má aspoň trochu sluŠný cd plejér.HOWGH !
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa orhore »

Pedro - ti rozumím jak to myslíš s tím zvukem, který je bohatý na různorodost hudebních nástrojů. Děkujeme za tip. Dookola to určitě neposlouchám, to bych asi nedal :D ani u svých oblíbených. Sluch je ale prevít nepředvídaný, tak si to ještě někdy převedu do vizuální podoby. Nicméně album od svišťů je opravdu docela povedené na to co se vydává dnes.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Vím přesně jak jsi to digitální zvěrstvo myslel :-D, ale zase aby to ostatní nebrali tak, že je celý digitál odpad :-?..

Já taky dělám hudbu v digitálu, jinak si tu tvorbu ani nedokážu představit (mimo to, bez počítačů a digitálních technologií by ani neexistovala spousta, velká spousta žánrů), ale protože krom samotné tvorby si to i sám můžu masterovat dle libosti - můžu to nechat přebuzené jak to vyjde a je to určeno na klasický poslech s velkou hlasitostí, ale taky to mám šanci exportovat tak, aby byl ten záznam tak dynamický jak jen může být.
Samozřejmě bez zkreslení.


Potíž co se tu uvádí je v tom, že dnešní studia vydávají muziku určenou pro hlasitý poslech a ne pro ty, kteří si k tomu doma v klidu sednou a vychutnají si pravý dynamický rozsah.

Ale pozor, i hlasitá a správně zpracovaná skladba nemusí být nutně přebuzená - mám totiž i originální studiové materiály mnoha skladeb, kde i přes množství třeba 10 stop je výsledek až třeba na 5 špiček doslova nepřebuzený a ani nepůsobí nevhodně.
U jedné skladby těch více stop myslím tak, že tam mám zvlášť třeba Basy, Bubny, Perkuse, Synťáky, Efekty, Tleskání (Claps) a samozřejmě i Vokály. Vše je dokonale oddělené, takže si s tím kolikrát i pohraju ale hlavně, konečně si poslechnu i jakoukoli stopu, kterou chci, zvlášť.



Rozhodně to neberte jako, že bych se vám snažil vnutit za každou cenu moji hudbu, ale pokud někdo potřebuje nějakou testovací a hlavně dynamickou nahrávku s více žánry, tak bych mohl případně něco poskytnout.
Jediný k čemu nemám materiály je třeba klasická hudba, Rock, Metal atp. Ale i taková filmová či orchestrální hudba má dostatek zvuků na posuzování.

Sice mám teď rozděláno více projektů, ale klidně dejte vědět :-).
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa janvys »

Každý má svoje referenční cd v hudebním žánru který poslouchá. Navíc existují i různá technická ref.cd, např. mám jedno cd které vyšlo jako přiloha časopisu stereo&video v 90.letech, super věc, je tam všechno včetně růžového bílého šumu atd.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Jo aha, tak to pak jo. Jsem myslel, že třeba pomůžu.
Jinak jsem netušil, že vydávali i taková CD, kde byla hudba dynamická než běžně vydávaná.. Ale je pravda, že po takových věcech jsem se nedíval. Já spíš ty zkušební a kalibrační sháním jen na vinylech.
pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: Referenčná testovacia nahrávka

Príspevok od používateľa pedro »

Prvé CD ,ktoré naozaj malo tóny pre moje uchá bolo tiež z dávnejšieho českého stere ,prvá skl. ,,ŽALO DIEVČA,ŽALO TRÁVU,,.Inak ich bolo viac,teda test cd zo sterea,boli tam zvuky rôznych WC splachovačov,proste život...
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše testy audio kaziet"