Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Písal sa rok 2000 + - cosinus a mp-trojky (mp3) bol ešte vcelku horúci hit. Kto mal nejaké "hifi" čo vedelo prehrať tento formát, bol vcelku in. Takže kto mal mp3, DTS alebo aspoň Dolby Pro Logic, bol čávo! Chápeš? Niekto. Ten, kto mal len stereo, bol zatratený. Ja som vtedy nemal nič (tam rátam nejaký vrak RFT decku zo záložne - ani neviem s čím okrem Tesla regáloviek to hralo).
V tej dobe sme boli mladá rodinka splácajúca byt. A blbec sa rozhodol (ja) - kúpiť nejaké "hifi" buhehe. Z rádii hral Maduar, Mc Erik a Barbara, Lobby, Iné Kafe, Metallica - končili divoké 90.te, mafiáni si obliekali biele goliere, začínal internet, pomaly končili videopožičovne ... no proste iná doba. Človek mladý, veselý - moc sa nezaťažujúci "blbosťami".
Takže aby bolo na čom púšťať mp3 a dvdčka s rozprávkami pre nového člena rodiny v DTS krávo ! Tak som vzal kamaráta - aby nás bolo viac, a išli sme kupovať kino.
Vtedy také veci predávala aj Hypernova - vpredu bolo ovocie, potom hrnce, nože a na konci bola stena s elektronikou - telky, hifi a rádiobudíky bratu. Kaufland ešte myslím nestál :) Tam to predávali o pár rokov neskôr.
Takže prejdeme pomedzi ovocie a hrnce a na konci toho marazmu bol svätý grál :geek: nekonečné police s tučným "hifi" čo voňalo (smrdelo) čínou na 10 metrov - no našlo sa aj nejaké z Malajzie - aby som tomu nekrivdil. Kukáme na tú nádheru s kamošom jak hrče z desky.
Príde predavač (vtedy ešte chodili obsluhovať) a pýta sa reku čo ako by sme radi? Kino - vravím. Také, čo vie aj mp3 a dvd dts rds :lol: . To vedia všetky, sebavedomo rečie predavač. Poškrabem sa na hlave. Kamoš sa pozrie smerom k ovociu zelenine. V akej cene by to malo byť? Pýta sa predavač. Siahnem do vrecka a vyberiem 15 tisíc krvavo našporených v mladej rodine. Odtrhnutých od úst ... Potom kuknem na cenovky na regále (boli tam aj sony za 40 a podobná zverina) - blúdim zrakom teda na nižšie cenovkové regály, kde sa krčia nádhery s logami Maxton, Sencor, Hyundai a Goldstar (LG). Predavač mi drzo kuká cez plece na prachy (Dnes by som takého predavača škrtil). Vravím - do 15 000 Sk. Všetci traja kukneme na regál. Do tej ceny sa vošli až dve "kiná"!
Tak sa pýtam predavača Čo by ste si vybrali ? Maxtor alebo Sencor? Na ten pohŕdavý pohľad spomínam so slzou v oku aj po 17 rokoch ... To máte fuk bola odpoveď.
Krajší bol tento Sencor.
Prílohy
sencor-kino.JPG
sencor-kino.JPG (32.95 KiB) 5878 zobrazení
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Streda, 2. Augusta 2023, 12:06, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Kazetowich napísal: Pondelok, 15. Októbra 2018, 08:07 Písal sa rok 2000 + - cos a mp-trosky (mp3) bol ešte vcelku horúci hit. Kto mal nejaké "hifi" čo vedelo prehrať tento formát, bol vcelku in :lol: Analógiu s dneškom a rôznymi technickými a technologickými "vychytávkami" ponechám bokom.
Takže kto mal mp3, DTS alebo aspoň Dolby Pro Logic, bol čávo! Chápeš? Niekto. Ten, kto mal len stereo, bol zatratený. Ja som vtedy nemal nič (tam rátam nejaký vrak RFT decku zo záložne - ani neviem s čím okrem Tesla regáloviek to hralo).
V tej dobe sme boli mladá rodinka splácajúca byt. A blbec sa rozhodol (ja) - kúpiť nejaké "hifi" buhehe. Z rádii hral Maduar, Mc Erik a Barbara, Lobby, Iné Kafe, Metallica - končili divoké 90.te, mafiáni si obliekali biele goliere, začínal internet, pomaly končili videopožičovne ... no proste iná doba. Človek mladý, veselý - moc sa nezaťažujúci "blbosťami".
Takže aby bolo na čom púšťať mp3 a dvdčka s rozprávkami pre nového člena rodiny v DTS krávo ! Tak som vzal kamaráta - aby nás bolo viac, a išli sme kupovať kino.
Vtedy také veci predávala aj Hypernova - najprv bolo ovocie, potom hrnce, nože a na konci bola stena s elektronikou - telky, hifi a rádiobudíky bratu. Kaufland ešte myslím nestál :) Tam to predávali o pár rokov neskôr.
Takže prejdeme pomedzi ovocie a hrnce a na konci toho marazmu bol svätý grál :geek: nekonečné police s tučným "hifi" čo voňalo (smrdelo) čínou na 10 metrov - no našlo sa aj nejaké z Malajzie - aby som tomu nekrivdil. Kukáme na tú nádheru s kamošom jak hrče z desky.
Príde predavač (vtedy ešte chodili obsluhovať) a pýta sa reku čo ako by sme radi? Kino - vravím. Také, čo vie aj mp3 a dvd dts rds :lol: . To vedia všetky, sebavedomo rečie predavač. Poškrabem sa na hlave. Kamoš sa pozrie smerom k ovociu zelenine. V akej cene by to malo byť? Pýta sa predavač. Siahnem do vrecka a vyberiem 15 tisíc krvavo našporených v mladej rodine. Odtrhnutých od úst ... Potom kuknem na cenovky na regále (boli tam aj sony za 40 a pod. zverina) - blúdim zrakom teda na nižšie cenovkové regály, kde sa krčia nádhery s logami Maxton, Sencor, Hyundai a Goldstar (LG). Predavač mi drzo kuká cez plece na prachy (Dnes by som takého predavača škrtil). Vravím - do 15 000 Sk. Všetci traja kukneme na regál. Do tej ceny sa vošli až dve "kiná"!
Tak sa pýtam predavača Čo by ste si vybrali ? Maxtor alebo Sencor? Na ten pohŕdavý pohľad spomínam so slzou v oku aj po 17 rokoch ... To máte fuk bola odpoveď.
Krajší bol tento Sencor.
Ale v Blave kde som býval toť na 5 min cesty som mal v tej dobe už NAY,aj s posluchovou miestnosťou,samé komponenty,slintal a chodil čučať na strojárne,doma som mal už slušné,dnes prídete do NAJ-ky a samé biele techniky od vysávačov cez chladenie a práčky z audia samé drobné škatuľky na HD,telky z Číny a komponenty žiadne.Pamätám keď začínali tak si vzal do ruky katalog či Sony,technics,Harman Kardon a ine,ukazal si predavačovi toto chcem a objednali,po pár minutach povedali cenu,zložil si zálohu a čakal kým toi za 2-3 týždne zavolali a išiel si si zobrať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ano - NAY aj v našom menšom meste to malo inak - ale vzniklo až neskôr o čosi. Niekde by som našiel aj foto z mobilu z tých čias z NAY predajne ;) Pamätám si hlavne značku Onkyo. a Yamaha (ale to i dnes majú tak)
Tieto veľko predajne zabili miestne elektrá - posledné vypredáva v týchto dňoch. Vydržalo naozaj dlho (2018)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak som našiel z roku 2008 niečo
Fotené Sony Ericsson C902
Prílohy
nay 2008
nay 2008
nay 2008
nay 2008
nay 2008
nay 2008
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

NAY 2018 - už v iných priestoroch.
Zamerané na hifi
Foto 1
Fotené Sony Xperia Z3 Compact
Prílohy
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
NAY 2018 interier, ponuka
DSC_0419.jpg
DSC_0420.jpg
DSC_0421.jpg
DSC_0422.jpg
DSC_0423.jpg
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Pondelok, 15. Októbra 2018, 21:30, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

NAY 2018 - už v iných priestoroch.
Zamerané na hifi
Foto 2
Prílohy
DSC_0425.jpg
DSC_0426.jpg
DSC_0427.jpg
DSC_0428.jpg
DSC_0429.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Čo ta v elektronike hľadá hore nadpis v NAY "STAROSTLIVOSŤ O TELO" ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prihodím ešte čo som našiel - fotky z NAY - rok 2009
V podstate sa toho moc nezmenilo keď som to kukal minule
Prílohy
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
nay 2009
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2660
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ako som bol s kamarátom kupovať "hifi kino"

Príspevok od používateľa AdmineR »

bolo by super keby sem niekto prispel nejakými fotkami z predajní ... staré ale aj nové kludne
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"