Konkurencia

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Konkurencia

Príspevok od používateľa moniatko »

Zdravim vas vsetkych.
Je to offtopic, ale neda mi to sem dat. Malo by to byt asi aj vo vtipoch : D
Tak k veci.
Ti, co poznate reklamy a vselijake reklamne, obchodne triky, mozno sa tiez zasmejete.
Nejdem vyvolavat ziadne hadky ani strety nazorov. Iba poukazujem na to, co som si vsimla-

Tak napriklad Telekom. Tuto reklamu som si vsimla dnes, ked mi ju vyhodilo na jednej stranke
IMG_20200223_123218_897.jpg
IMG_20200223_123218_897.jpg (19.57 KiB) 4744 zobrazení
A vsimnite si zvyraznene "iba 20€ mesacne"

Prosim vas! Kto to kedy videl, aby sa za mobil platilo pomaly co za 2 obedy pre celu rodinu.

Len tak pre porovnanie.
Ja mam v oblube 4ku, lebo ma pomerne ferove ponuky:
Bud - Denne nekonecno (10GB ) za 1€!!!! Je to az moc na den. Ale ked za jedno euro na den pomerne slusne. A vyprsi to presne o 24 hodin. Cize v hodinu na dalsi den kedy to obnovujete. (Co nerozumeju - ked aktivujete 10.2. o 10:00, platia data do 11.2. o 10:00)
Alebo - Nekonecne data (tusim 300GB) na mesiac za 12€! S touto ponukou som najviac spokojna, pretoze dat je dost, internet ide slusne aj bez 4G signalu (upresnim - 3G) a za ten mesiac to ani nevyuzijem.

Ale nejdem ospevovat 4ku, pretoze je to moj subjektivny nazor a verim, ze sa najde clovek, co proti tomuto operatorovi bude mat vyhrady.

Len som chcela poukazat na tu absurdnu reklamu od telekomu.
PS: cim viac reklam, tym viac som presvedcena, ze sa im to nepredava ako by si predstavovali. A je jedno kto to je. Toto u mna plati vseobecne.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Reklamy sú na to aby práve predávali produkt,ktorý nejde.
Dáta navyše na mobile nepotrebujem,aj tak na 99% využívam na volanie a SMS-ky.
Doma mám rýchly internet WIFI pripojený cez malú parabolku od RadioLan a spokojnosť roky za 9,90 vrátane DPH mesačne bez akýchkoľvek obmedzení.Prečo wifi pripojenie?U nas ine na dedine nechytíš,akurát rakúsky je ešte jeden ale ten padá-fy.Airwave,som pod urovňou terenu,signal slabý,títo-Radiolan majú centrálny vykrývač vzdušnou vzdialenosťou u mňa a priamym dohľadom do 100meter,nemám čo riešiť za tú cenu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ja tiež dáta až tak nevyužívam. Doma, v práci, v meste, všade sa pripojím na wifi. 4 GB dát by ma vyšlo na asi polovicu čo je tu v reklame a to mám kartu na kredit bez nejakých zmlúv. Aj to mi príde veľa.
Snímka obrazovky z 2020-02-23 20-13-35.png
Ja som si chcel kúpiť raz sim kartu z Rakúska, ale odmietli mi ju od operátora poslať na SK adresu, možno by to šlo cez tretiu osobu. Tie ceny sú tam úplne o niečom inom.
Žiadne 4 GB, ale rovno 60 GB + neobmedzené fovory + neobmedzené SMS za necelých 15 euro. To ako vážne budeme na Slovensku tolerovať týchto výpalníkov???
Dokonca v balíku bolo veľa dát aj v roamingu takže by ma vyšlo aj tak o niečo lacnejšie používať sim kartu od Rakúskeho operátora na Slovensku pre telefonoanie na SK a nejaký ten internet.
Štvorka je o ničom, nemajú dobré pokrytie ani v hlavnom meste. Raz to ide a raz nie.
Prílohy
Snímka obrazovky z 2020-02-23 20-18-36.png
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa moniatko »

Nehovorim. Wifi je asi najspolahlivejsia a najlepsia.
Len ked nie je k dispozicii wifi, musi si clovek vystacit s datami.
Mne ten signal v 4ke v PN uz vobec nehapruje. Len na dedinach ho tazko chytit.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Tyjo, no tak to už teď vidím, že je dost razantní rozdíl.


---
Pardon, že vám do toho vstupuju, ale když se tak vyznáte v datech a tarifech (neironicky), tak by mě zajímal váš názor na našeho Vodafone operátora.
Sice už teď je mi jasný, že 390Kč a nějakých tisíc je jasný rozdíl, ale najdete u nich i nějaký, který by byl výhodný?
www.Vodafone.cz


Není to reklama, jen moje osobní zvědavost.
Sice s vícero různými simkartami, ale já su u nich už od dob Oskara (češi si jistě zavzpomínají i na další předchůdce jako Paegas, Eurotel a Český Telekom než je pohltil T-Mobile a O2).
Kdysi na základce si pamatuju, že do školy přišli rozdávat pracovníci T-Mobilu zdarma SIMkarty s předplacenými tuším 20 korunami, nějakou dobu mě ta jejich SIMka vydržela, ale nakonec jsem si ji přestal platit, protože mi přišlo, že ten kredit rychle mizí, čímž se mi ta karta pak blokla - běžně bylo tuším nutnost každého půl roku dobíjet.


Já osobně, i kdybych snad měl používat ten rádoby "chytrej" mobil, tak na data kašlu, fakt mi to přijde jako nesmysl (a vidíte kam to dospělo - na pofidérní 5G sítě). Když chci net, tak buď doma nebo v práci a to v práci se ještě nikdy nepřipojuju na žádné své účty, fórum ani e-mail, prostě nic. A po cestě šalinou? No nebudu jedna z těch tupých, dolů hledících "ovcí", která není schopná ani kouknout ven z okna a kochnout se buď pěknými starými budovami nebo přírodou..

Nikoho z vás nechci urazit, ty "ovce" myslím obecně, ale fakt nemám absolutně tucha, k čemu mi může být net v šalině, busu nebo prostě mimo domov..a to mi je 26..

Co se týká Vodafonu, tak já u nich mám tuším ten nejnižší tarif. Jak říkám, data jsou mi k ničemu. Před nějakou dobou jsem schválně zkusil zapnout na svém mobilu předinstalované a stále funkční "Google Maps" se zapnutým satelitním zobrazením (takže se načítaly snímky a ne běžná šedá mapa) a za několik hodin, s vybitím pár baterek, mi to vzalo tuším "závratných" 20MB.
Sice díky dnešním zhovadilým webům už nemám šanci z tohoto mobilu brouzdat po netu, ale fakt netuším co bych tam dělal.
Jo, něco jinýho by bylo, kdyby existoval nějaký program pro můj mobil na internetové rádio, to už bych asi párkrát do měsíce tohle zapnul. Myslím něco jako "РадиоРекорд".


Co vím, tak mám neomezené SMS do všech sítí, tuším 150 volných minut a asi 300MB dat, které jsem nikdy nevyužil.
Jako zhovadilost mi však přijde, že když jsem u Vodafone, tak aby se mi z těch 150 volných minut strhával i čas provolaný v jejich síti, to mi přijde fakt jako prasárna. I přesto, že jsem volné minuty už dlouho nepřečerpal..
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa oneeeee »

z telecomu som po 18 tich rokoch prešiel do O2 .roky som ich upozorňoval , aby mi neposielali notifikačné sms a neponúkali mi cez ich sesterské firmy kadejaké priblblé ponuky . nedali pokoj , tak som zmenil operátora . za prenos čísla som dostal bonus 180 € a za to že idem do akcie a berem aj telefon 60 € . platím 21 € mesačne . nič navyše . nekonečné volania do EU aj sms a mms. internet mám 5 gb na dva roky , v júli budú dva roky a z internetu som minul 560 mb . každým rokom som na chate v dlhom poli , kde nieje žiadny signál od telecomu . u O2 signál na 80%. u 02 nie je žiadna buzerácia .
v čechách je to s hovormi ešte drahšie ako u nás.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

presne akurát rozmýšlam ku komu prejdem z Telekomu - už ma dosť vydojili - stačilo.
Je čas ... rozmýšlam o 4ke - stačí mi do 100 min hovorov a SMS v cene + cca 2-4 GB dát. Čo odporučíte ?
Telefón nepotrebujem brať - kúpim si aký chcem ... predstava o cene - do 15 € s DPH
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa moniatko »

O2 som mala dlhýýýý čas, kým neprišla 4ka, aj som uvažovala o paušále spolu s netom, ale budem verná 4ke, kým sa - božechráň - neskazí : ))

Kazetowich, ja ti môžem 4ku vrelo doporučiť! Mám aktivovanú SLOBODA 100 za 5€ mesačne - 100min/sms ... tu musím vytknúť chybičku, že to dali to aj to, čiže nie 100 minút A SMS, ale 100 minút AJ SMS... čiže je lepšie volať, ako písať SMSky...
ale inak ja som s tým veľmi spokojná... plus si môžeš doplatiť za 3€ 10GB internetu na mesiac
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa Kazetowich »

diky. to vyzera ok
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 550
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ja si len pamätám na prvé dáta. Bolo to po roku 2002,3 nikto nevedel na čo by to využil, nebolo toľko obsahu vhodného na prezeranie cez mobilný telefón. Wapovali sme a sťahovali tak maximálne polyfonické zvonenia na mobil. V tom čase ponúkal globtel naozaj neobmedzený internet za 100 korún na mesiac. Teda 3,32 euro. Ako čas pomaly plynul a balík už nebol v ponuke tak užívatelia čo ho mali aktivovaný boli frajeri. Obsahu na internete pribúdalo a aj globtel si uvedomil že tadiaľto vedie budúcnosť. Potom to zrušili, viem že sa pár ľudí s nimi aj súdilo, platili si službu neobmedzeného dátového balíka a namiesto toho im bol podsunutý obmedzený balík. Takže keď je niečo výhodné pre operátora je všetko v poriadku, ale akonáhle je to výhodné pre klienta tak ste skončili.
A tak to funguje aj teraz.
Nemám rád balíky. Pretože neviem koľko budem telefonovať budúci mesiac. Prenos dát a minút do ďalšiehoi mesiaca je tiež len ďalší ofajč. Pošlem asi jednu sms mesačne tak načo by som si platil 1000 sms.

Kazetowich: Tak toto by spĺňal aj funfon. Prvý polrok máš dáta zadarmo, asi 1GB a voláš za 7 centov za minútu, v rámci siete lacnejšie. Poprípade si tam vyskladaj smart balík. Najlacnejší je za 8 euro a máš v tom 4 položky. Dajme tomu 100 minút, 100 sms a 2GB dát za tých 8 euro. Poprípade si zvolíš inú kombináciu. Výhoda je že je to orange a budeš mať signál, so 4rkou sa za rohom už nedovoláš. Sám ho mám, ale nie smart, iba kredit, dobijem si cca 5 euro na mesiac a mne to stačí.
Snímka obrazovky z 2020-02-24 21-41-38.png
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1917
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa daniel00421 »

moniatko napísal: Pondelok, 24. Februára 2020, 18:55 O2 som mala dlhýýýý čas, kým neprišla 4ka, aj som uvažovala o paušále spolu s netom, ale budem verná 4ke, kým sa - božechráň - neskazí : ))

Kazetowich, ja ti môžem 4ku vrelo doporučiť! Mám aktivovanú SLOBODA 100 za 5€ mesačne - 100min/sms ... tu musím vytknúť chybičku, že to dali to aj to, čiže nie 100 minút A SMS, ale 100 minút AJ SMS... čiže je lepšie volať, ako písať SMSky...
ale inak ja som s tým veľmi spokojná... plus si môžeš doplatiť za 3€ 10GB internetu na mesiac
Ja si môžem pískať,slabý dosah signálu 4ky u nás na hraniciach,dokonca O2 tu blbne,u nás plným signálom vládne SK a AT Orange,nemôžem si moc vyberať.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Konkurencia

Príspevok od používateľa moniatko »

tak keď máte zlý signál to chápem... ono Orange a Telekom najmä na takých ľuďoch žije... alebo na takých čo si myslia, že to je ako kedysi, keď bol Globtel či čo :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"