Profi kabeláž XLR

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Profi kabeláž XLR

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tak som pracovne pre jednu známu zvukarsku spoločnosť dokončil tie správne a kvalitne urobené káble z komponentov káblov SUMMER a CORDIAL s konektormi original NEUTRIK Lichtenštajnsko.Roboty na dva dni ale zaplatia za robotu kus po 6 Eur,samo matroš kable a konektory si dodali,ja tomu hovorím že som dal Daniel Bič Projekt.
Chceli hlavne preto že metráž a konektory do kopy majú dobrú cenu nakúpiť veľkoskladovo a že značkové vyrobené v predaji sú predražené a ešte konektory pájkované ako keby malé decko v čínskej garáži fľúsalo cín na kontakty a nedotiahnuté ťahové priechodky a tak,tak sa pochválim ja:
Prílohy
P1050897.JPG
P1050899.JPG
P1050903.JPG
P1050908.JPG
P1050910.JPG
P1050911.JPG
P1050912.JPG
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Profi kabeláž XLR

Príspevok od používateľa moniatko »

Tak klobúk dole pane.
Smekam i ja : ))
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Profi kabeláž XLR

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Možno aj Helenka Vondráčková ponese signál hlasu po mojich žilách káblov.ale nie,pripravuje sa niaka výroba v televíziach a po 30 rokoch užívania už zlepencov káblov a stálych repasácii trebalo už konečne dorobiť novú podiovú kabeláž.Si predstavte denné prevádzky a zapájanie-odpájanie konektorov,šľapanie po kábloch,najhoršie ak namydlené devy vo vysokých ihličkách šliapnu na kabel tenkým opätkom a vonkajšia izolácia kábla je preč až po holé opletenie tienenia a potom taký kábel ešte použijete dva tri krát a je hotovo,nehovoriac o fantomovom aktívnom napájaní kondenzátorových mikrofonov a a ktívnych dieloch v reťazci čo to robí za bordel a praskot pri prevádzke takto chytených kábloch,proste raz za čas treba na spotrebnú prevádzku investovať a spoľah na bezpečnú a plnefunkčnú prevádzku.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Profi kabeláž XLR

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No, moc pěkná práce :-).
Na závěr to vypadalo jak z profi obchodu, ale když popisuješ jak to dnes vyrábí, tak bys to asi mohl vzít jako urážku, což tak rozhodně nemyslím. No pěkný to je, není nad to si to vyrobit sám, když víš jak na to a umíš to.

Tady ty káble jsou celkem masivní (díky čemuž i těžký) a dost vydrží, když jsem viděl jak se s tím mnohdy zacházelo, tak jsem se divil, že ještě nikde nevznikla porucha..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Profi kabeláž XLR

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Tady ty káble jsou celkem masivní (díky čemuž i těžký) a dost vydrží, když jsem viděl jak se s tím mnohdy zacházelo, tak jsem se divil, že ještě nikde nevznikla porucha..
No a preto sa musia robiť čo najspolahlivejšie,sú to káble určené na pripojenie mikrofonov a predstav si že by počas koncertu v časti produkovanej Live skladby na niakom nástroji,vokálu kde spevák behá s ním-s tým káblom po podiu zdechol...prerušiť produkciu a šup technik na podium a vymeniť.Potom sa môže pokračovať ďalej a na produkcii prúser.Kôli kábliku za pomerne pár Eur proti drahej státisícovej technike naokolo koľkokrát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"