Hifi a sviatky

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Je tu čas, keď sa naše hifi môže blysnúť aj u našich nežnejších a detských členov domácností.
Púšťate im vianočné odrhovačky na svojich miláčikoch?
Alebo nebodaj z LP či kaziet?
A rozprávky z DVD .. ? Alebo na 8mm premietačke ?
Volakedy ako decko sme si púšťali na 8mm vlk a zajac - ale aj rozprávky z 35 mm premietačky (statické) a otec k tomu čítal príbeh z knižky (utkvela mi v pamäti rozprávka Jako varil vojak kaši ze sekyry :)
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 22. Decembra 2019, 10:26, upravené celkom 2 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Má niekto koledy v high end kvalite nahraté na nejakom nosiči? :D
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa oneeeee »

žije sa v 21. storočí . postačí im mobil , tablet a mp3 .
dvd je zastaralé . kvalita obrazu je slabá . 5 ročná vnučka mi povie , že chce kvalitu .
8 mm film je tak pre krátkozrakých . a k tomu treba CTR .
mám blu ray panasonic 3D . za 7 rokov čo ho mám prehral asi 8 diskov blu ray do 10 dvd čo som napalil . padá naň tak asi len prach a žerie šťavu , z pohotovostného režimu.
pre deti je spravený archív czsk . je tam všetko čo už naše televízie vysielali . mladá generácia chce mať komfort .
Prílohy
archív.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa rado »

Tak 8 mm filmy, áno áno, som rád že to niekto spomenul, Krtek, No počkaj... mám to v krabici - a všetko poctivo bez zvuku. A tri premietačky k tomu (plus dve kamery, haha) aj plátno zrolované pod posteľou. Ale neviem si predstaviť že by v tom ešte niekto okrem mňa našiel záľubu ;-)
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ktovie - možno by si bol prekvapený :)
Premietačka s typickým zvukom cvakania, zhasnuté svetlo ... pustiť k tomu nejaký podmaz - muziku - ktovie ktovie
Atmosféra starého kina - k tomu domáci dabing - mohli by ho robiť aj deti :lol:
Závisí ako sa to podá - predá
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď majú deti vzťah k technike, tak retro techniku uvítajú viac než komfort. Ale to nesmie byť vzťah typu, môj mobil ma o xx toho a hentoho viac a lepšie než tvoj a pod.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No, tak za mě se pustila semtam nějaká kazeta s vánoční hudbou, ale převážně se hrál Hurvajs, tedy víc než bylo běžné. Kazety proto, že prostě jiný média nebyly a B115 už dávno nefungovala. Desek v té době bylo úplný minimum, takže se pustily i kazety nebo rádio, kde hrála sice nevánoční, ale solidní hudba stylu 666, Scooter, Technotronic a jiní.
Časem se ale už ta vánoční hudba nehrála - a to POZOR, vánoční byla jen ta česká, ne ty hovadiny "Méry krisms" co teď slyším všude kolem sebe (vím jak se to píše, ale jsem zhnusen).

Teď mám i té vánoční hudby a různých koled na deskách solidní množství, ale to spíš jen skrz sběratelství, není to něco co bych si pustil, i když určité kouzlo starší doby tam přeci jen je a to praskání desky to jen umocní.


Dnes? Dnes, když slyším všude ty vánoční ohavnosti a to už jen když jsem poslední týdny chodil do práce, tak to tam na celý parkoviště vyřvávalo z jediného minirepráku, tak jsem zalezl do obchodu a pustil jsem si něco na uklidnění - příkladem Kabát, Marilyn Manson, Ozzy Osbourne, Scorpions, Saxon, Cher a jinou poklidnou hudbu :-D.
A jak jinak než přehranou z desek, takže s ostrým zvukem a popraskáváním ;-)

Fakt, jakmile slyším venku hrát něco vánočního mám cukání to přehlušit něčím řízným..

Ale nechci být negativista, i nějaké ty vánoční a zpívané anglicky se mi vyjímečně zalíbí, ale spíš třeba ty starší, z období autorů jako: Engelbert Humperdinck, Eddy Arnold, Roger Whittaker atp.


Co se DvD týká, tak jo, ty se hrály a i když kvalita obrazu někdy nebyla světoborná, tak obsah stál za to - filmy s Burianem, Pat a Mat atp., a teď si to srovnejte s dnešní produkcí sice v té UHD 4-8-12K obrazové kvalitě, ale dějová kvalita je kde?


Co se 8mm týká, tak pár pohádek se mi v bazarech podařilo splašit, ale je to bída, mám sotva jen pár kotoučů a ano, němá klasika. Až na jeden pásek s "Jen počkej zajíci", ten má magnetický proužek, ale to jestli někdy ještě budu mít šanci slyšet a vidět, když nemám ani projektor, tak nevím..
Mám jen pár beden 8mm kazet a jednu funkční KP8 Super promítačku, takže ten hluk a kouzlo filmu jsem si měl šanci užít až teprve jako dospělej..
Mám i pár 16mm a 35mm filmů, ale to bohužel nemám kde pustit a shánět ty filmy je možné asi jen pro milionáře.


Toš, takže toliko k tématu :-)
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa janvys »

Mám na půdě nějakou promítačku a nějakou kameru Canon ze 60. nebo 70.let nevím, je to ještě po rodičích. Až budu mít náladu tak to vyhrabu a nafotím, možná když tu kameru dám to nějakého antikvariátu, možná budu mít na večeři :D

K vánocům: moje holka už je skoro dospělá takže ji to nebere, ta celé dny leží v knížkách a v uších má mobil se Spotify, no a mě to vánoční bláznění nikdy nebralo, navíc jsem ortodoxní ateista, takže beru vánoce prostě jako dny jako každé jiné. Pohoda klídek tabáček, kazety, walkmany, decky sluchátka a víc mě nezajímá 😂
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hifi a sviatky

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vrcholom americkej zhovadilosti a degradacie je slovko XMAS !!!
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"