KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

pedro
stará páka
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:01

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa pedro »

Ten na heuréke je za 1/2 oproti prvým plazmám a podstatne menším.Žeby klasická LED-ka nedokázala niekdajšie bežné plazmové 3D ?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

led sa na plazmu nechytá . iba oled . ako to bude s qled je otázne . najnovšie quantum dos. záruka na display 10 rokov.

led tv lg IPS . odozva minimálne 0,4 ms . pri rýchlych pohyboch sú reklamy na mantineloch rozmazané 50 - 100 , 400 , Hz sú marketingové pičoviny . nestíha display . biela je biela
samsung , VA panel . je to o niečo horší systém ako ips ale panel - prevedenie je skoro rovnaké . pod 0,4 sa to nechytá . biela je biela
plazma , odozva 0 , 0 ms . obraz aj pri rýchlych pohyboch je super . ale biela je teplá biela .
mám momentálne thomson 4K . obraz je fakt super . RTL 4K a F1 a obraz pri prejazde formuly je rozmazaný .
to mi pripomína farebný televízor rubín . teda s tých prvých farebných . pri prejazde formuly ,bola čiernobiela . za ňou išla farba . system secam francúzsko. system pal bol lepší .
oled , odozva 0 ,0 ms čierna je čierna . neduhy . len jedna . životnosť 7 rokov.
oled ako prvá vyrobila sony . ale len ako monitor .
potom sa toho ujali korejčania . samsung . ale . problém bol s modrou ledkou . tá má životnosť len okolo 1140 hodín .
LG boli vychcaní . všade boli biele ledky . tie majú životnosť 50000 hodín. no a tak kde mala byť červená , zelená a modrá prekryli farebnými sklíčkami . a dali si to patentovať . preto samsung nerobí oled . ako náhrada za oled je qled .
LG 3D má polovičné zobrazenie - 1920 : 2 . pasívne okuliare . samsung má plné zobrazenie , preto má aktívne 3D okuliare
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa janvys »

Mám LED TV Samsung FullHD už 10 let. Kupoval jsem ji 2008 nebo začátek.2009. Jedna z prvních FHD. A dodnes jede 100%. Celé ty roky hraje dost intenzivně. Co si o tom myslíte?
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

My mame LG plazma 42" hd ready. Som profi grafik a farbicky su nielen moja praca ale od cca 1994 aj hobby. K pc mam 27" ips 4K. Ta plazma je ok, ale rychlejsie deje su rozmazane. Zrejme zastarala pomala elektronika. Skoda. Panasonic by bol lepsi. Az dosluzi LG tak kupim na bazosi panak plazmu
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

janvys
tak si pozri obraz úplne z hora . až tam budeš mať akože čiernu . je to VA panel a čierna je len z priameho pohľadu. úplne z hora bude čierna ako tmavo modrá . U LG IPS , len vyblednú farby .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

VA monitory maju oproti IPS lepsiu ciernu - kde Ips (hlavne tie starsie modely) mali ciernu do fialova. Dnes uz sa to celkom dari eliminovat. SPVA mam v praci Eizo. Oni uvadzaju 10 bitove spracovanie farieb.
No krasne farby ma moje prve lcd k pc NEC SUPER IPS ktore teraz pouziva zena. Je z roku asi 2006 a vtedy bol problem s rovnomernym podsvitom plochy. Ale farby eňo ňuňo... Proste neoyebane Super IPS PARADA
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ono aj telky vedia prekvapit. Pri kupe treba pozerat na ne zboku. V lete ma zaujala tato.
Neviem ci to je na foto vidno, ale v reale to bol rozdiel jak oči!
Farby, kontrast aj čierna super aj zboku a cena paradna.
Prílohy
DSC_1148.JPG
DSC_1151.JPG
DSC_1152.JPG
DSC_1150.JPG
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja si neviem pomôcť ale mne tieto telky moc nehovoria. Jasne najlepšie na nich vyniknú nehybne zábery jesene alebo vodopád, nafarbickovane v obchode na demo mód. Jedinú výhodu to má pre mňa že je to ľahké a tenké ale to je zároveň nevyhoda. Príde mi to ako volaky tablet alebo zobrazovacie zariadenie kdesi na pošte alebo nádraží. Za ďaľšie repraky, to už sme tu rozoberali ale hra to jak keď veľmi dlho a veľmi trpezlivo sa budeš snažiť naucit rozpravat záchod. Ani jednomu nebude rozumiet. Skrátka monitor k PC
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

musíme sa prispôsobiť dobe . chceš , nechceš , musíš.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak jasne. Polotony.... dovi dopo. Plazma je plazma.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa orhore »

Já se na TV nedívám. Staří rodiče mají oba svou vlastní plazmu Panasonic. Naprosto dokonalý a hlavně přirozený obraz. Žádné LCD ale ani OLED se nechytá. Jejich barvy a celkové podání je umělé. Chce to porovnávat s tím co je na obrazovce, s tím co je v reálu vlastně vidět. Bohužel na té plazmě není podpora pro DVBT2, takže to vypadá na nějaký Set-top box. To je jediný zádrhel, že výrobce to u starých výrobku neřeší.
Jen tak na okraj. Na svém stolním PC používám výhradně CRT (notebooky nemám rád). Není to kvůli vintage zaměření a nejenom kvůli přirozenosti podání barev. Mám děsnou alergii na LCD panely jakéhokoliv druhu a podsvícení. A je jedno jestli má vysokou obnovovací frekvenci, neblikající podsvícení, nevyzařuje modré světlo. Všechno působí jako kyselina nakapaná do očí.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

to je vec vkusu . niekto má rád čiernu , niekto blondínu . pc mám len notebook . filmy tam nepozerám .klasické zobrazenie lcd mi vyhovuje , je to spratné .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"