KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: ak máš k svojim textom obrázky z netu, tak daj a uveď zdroj, ak máš skeny, tak to sem tiež daj
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Stano »

Kde je Kazetowich?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Stano napísal: Piatok, 23. Októbra 2020, 18:14 Kde je Kazetowich?
Netušíte,ja sa po ňom tiež zháňam márne...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa phexsys »

Od 19. Októbra sa tu neukázal, hmmm
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Teslák »

No fakt..,sem nechtěl být zvědav,ale naposled jsem s ním byl v kontaktu 3.11. .Možná má moc práce.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Teslák napísal: Štvrtok, 12. Novembra 2020, 17:36 No fakt..,sem nechtěl být zvědav,ale naposled jsem s ním byl v kontaktu 3.11. .Možná má moc práce.
Nech mu pán boh praje v práci a nemá na nás čas,čo by som ja za to dal...ja už od mája na podpore a nie a nie aby som si išiel riadne s dobrou apoškou odzvučiť vysnívaný koncert,konferenciu alebo studio na mesiac.
Prajem mu ak to bude čítať náhodou veľa zdaru,hodne pre toto forum vykonal chlapec.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Tdk77
priekopník pioneer
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2020, 11:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Tdk77 »

Kazetowič žije nebojte:-)
Jak bude mít čas určitě napíše
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

No já se taky už párkrát díval jestli se tu aspoň nebjevil a kdy naposled tu byl..
Tak snad je aspoň zdravej.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Teslak, Ťdk aj Erik mi uz pisali - tak sa hlasim ze som zdravy - caute šeci
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Tdk77
priekopník pioneer
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2020, 11:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Tdk77 »

Tak jsme rádi,že jsi mezi námi.
To víš chyběl jsi nám kamarade!!
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Ahoj, to jsem rád, že jsi v pořádku :-).
A co že jsi tu tak dlouho nebyl?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak, nevedel som napriek tomu, že sme tu veľa krát rozoberali tému chromedioxid nájsť žiadne jej vlastné vlákno, zakladať nechcem a reku dám to sem. Nech sa na to čo najskôr zabudne.

Včera prišla debata v nejakom vlákne debata na CrO2, neviem v ktorom...

Táto vrstva vyžaduje značne iné nastavenie biasu ( ja viem, všetci vieme ) ako ferokobalt. Často je o toľko nižšie, že naše kazeťáky či už majú automat alebo manuál nemajú taký široký rozsah, že by sme sa ich pomocou trafili na požadovanú úroveň. S tým samozrejme súvisia ďalšie kalibračné nutnosti a tam sme tiež nahraní. Z mojej skúsenosti to nejde
Sony TCK711s a podobné
Sony TCK 555ES II
absolútne to nejde nijako spraviť, ES II voľačo akože zahrá a zacengá ale nestojí to za reč, no to čo predvádza 711s to je úbohosť asi akoby ste po mne chceli aby som vystrihoval origami, v tom som dosť nešikovný, zlý, vlastne neviem čo je to origami, či to je ikebana?
Yamaha KX 493 na automate nakalibruje jednovrstvový fajnovo ale zložitejšiu polevu akosi neukočíruje
Yamaha KXW952, pomerne to ide na to že tu nie je kalibrácia, zvuk nemá až taký prepad v strednom pásme ale výstup je samozrejme nižší oproti source, dá sa vybrať vhodný žáner
Technics RSBX 646, tento šitný deck je prekvapivo najlepší, nahodí sa ATC L a true chrome zahrá a zaspieva ako nikdy predtým.
Pioneer CT 959, manuálna kalibrácia nadoraz ale displej sa dostane na požadované úrovne a tento deck je tiež najlepší
takže 959 alebo 646? Neviem oba sú v tomto vynikajúce, nevedel by som si vybrať ale asi by som to nakoniec nahral na 646 nech mi dvojkapstan nespraví z toho harmoniku

Teraz výber žánru a k tomu vhodného vybudenia je dôležitý.
Uvediem ako:

Nejde o to len stiahnuť špičky do 0VU ( teda -4dB/250), vôbec.

Vymyslím si príklad a budeme uvažovať škálu kde je 0dB/250nwbm (teda +4VU)
BASF Chrome Extra pri 3% 315Hz, čiže MOL, povedzme v 0dB (nech to je ľahšie, to sú neni presné technické údaje, len mnou zhruba odhadnuté, vyhľadajte si presné v katalógoch)
ale tzv. SOL pri 10kHz môže byť -10dB
ten pomer je vidno 0dB vs -10dB

BASF Chrome Super MOL +2dB, SOL -8dB (opäť tipujem, nie je to pravda asi ale niekde tak ten pomer bude)
Takže menej nacinkaná a dobre mastrovaná hudba ( napr. klasika ) je absolútne vynikajúca aj vďaka nízkemu šumu a teda netreba ani dolby ( aj keď pri dobrej kalibrácii bude dolby vynikajúce ). Tu sa dá naplno využiť vybudenie pásky.
Naopak nacinkaný zlý remaster rockovej hudby bude treba modulovať nižšie aby sa vysoké kmitočty nedostali za hodnotu SOL (treba myslieť, že tá je ešte k tomu udávaná iba pri typicky 10kHz ). Takže ano treba stiahnuť moduláciu špičiek z úrovne +2dB kľudne aj -4 alebo aj -6dB
Dobre nahraná rocková hudba sa tam môže vojsť aj pri tých +2dB v špičkách.

TDK SA MOL +4dB, SOL -4,5dB
TDK SF MOL +2dB, SOL -6dB
tu je vidieť ako môže byť SF na niečo vhodnejšia ako SA

TDK AD MOL +4dB, SOL -1dB, tu je vidieť prečo rock a pop hrá tak dobre na tejto kazete

Takže prečo nekúpiť AD ale Chrome Super?
Rozdiel je v šume (nebudeme uvažovať prečo či je to EQ alebo vlastnosť materiálu alebo všetko dokopy) a dynamickom rozsahu. Napriek lepším hodnotám MOL, SOL má AD dynamický rozsah možno okolo 58dB ale Chrome Super 63,5dB.
Takže pri nahrávke rockovej hudby, ktorá nemá také náročné dynamické skoky ale je skôr hlasitá nás šum obmedzovať nebude a skôr využijeme vyššie hodnoty MOL a SOL.
Jasné keď sa bavíme o progrocku tak tam sa situácia môže ukazovať inak a práve môže byť vhodná Chrome Super
Ak sa nahráva klasika alebo nejaký jazz kde sú len metličky a speváčka alebo veľa tichých pasáží bude lepšia voľba zasa CrO2.

Takže neni to také jednoznačné a preto je to zábava. Ja osobne chrome CrO2 radím veľmi vysoko, nič podľa mňa nehrá tak rýchlo, farebne, s takým priestorom a rozlíšením a tichom medzi notami. Už jedine kotúčák a niektoré metalky.
Ja viem, tento osobný názor som si mohol odpustiť.
Takže sorry, nechcel som tu robiť nejakého mudrca ani nič proti ničomu, možno to niekomu bude na experimenty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"