KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Aby som nezasieral vlákno o mrkvosoft

https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... tart=60NSK

NSK
Názov albumu: TotalBlankMedia

1. Kde ste??
2. Šum
3. Operácia lepenie
4. Dobré gramo?
5. 2 palcový masaker
6. Hádanka 4
7. Vinyl pod mikroskopom
8. Fascinácia
9. Hádanka 1
10. Šum ( VOCC dance mix )
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Jo to až takhle :-D.

No názvy bezva, ale co tam dát za hudbu že :lol:..

Ty názvy mi přijdou jako něco z těch ne moc poslouchatelných Thrash/Death Metalových skladeb nebo československého Punku či co to tu bylo..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak si to predstav, biely booklet v pravom hornom rohu medené písmo NSK a v pravom dolnom čiernym TotalBlankMedia

Otvoris obal a tam biele CD a na ňom čiernym Blank Disc

Zoznam skladieb, úplne tam počujem elektroniku.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa janvys »

Jako názvy skladeb fakt super, to se povedlo.
Ještě bych tam přidal skladby:
11. BSOD
12. Zatuhlý počítač - ve skladbě bych použil zvuk naplno běžícího větráčku snažící se zchladit zmatený vařící se procesor
13. Gott&Gates
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Hm, to sis s tou představou vzhledu celkem vyhrál, i když to tedy na mě působí příliš minimalisticky.

Já ti nevím, pár z těch názvů mě přijde poněkud abstraktních, k Elektru teda ti nevim. Já dělám převážně Elektronickou hudbu (EDM), ale tam mám úplně jiný názvy.

Většinou chci používat český jazyk, ne kvůli tomu, že neumím jiný jazyk, ale že angličtina podle mě všechno jen ničí. Když už použiju název z jiného jazyka, vybírám něco co mě zaujme a když už angličtinu, tak to je jen v případě toho, že mám materiály nazpívané v angličtině.
Jinou zajímavostí jsou pak názvy, kde vymyslím samotné slovo.



EDIT: janvys: Jo no, to je taky dobrý :-D.

Mi neříkej, že v případě BSODu hned neslyšíš nějaký Thrash Metal, který skončí v půlce skladby :lol:.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

daj tam bathory
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Tenhle film jsem neviděl, ale hlavně jde o to, že když bych na něco chtěl odkazovat, tak to může být velký průser - že by mě třeba mohli zažalovat, že jim asi kazím jméno či co. Já bych to ale bral tak, že by to vypadalo, jako bych se chtěl na něčem přiživovat.

Ale co se týká názvů, tak chci být originální a vždy vymýšlím název podle dané skladby nebo podle hudebního "náčrtu", který si poslouchám a přemejšlím.. Nejdřív tak vytvořím název a až potom začnu s tou skladbou.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Aha, no jo, tak o existenci této skupiny jsem netušil. Ale jo, to už by odpovídalo žánru :-D.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1919
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 10. Decembra 2019, 22:48 oneeeee: Aha, no jo, tak o existenci této skupiny jsem netušil. Ale jo, to už by odpovídalo žánru :-D.
Neverím,ty nepoznáš a nemáš prehľad ?Bathory pôsobí už niaku dobu na scéne.Myslím že ešte skôr ako bol nakrútený nepodarok od produkcie a réžie známych manželov a podnikateľov.Deanu Horvátku som minule stretol na večierku tak naj...že nevedela vstať od stola.A to za mlada bola šťabajzna,ako sa hovorí krev a mlíčko.Chudák jej muž starec na chmelu s klobúčkom a šálom okolo krku,p.Jakubisko,že si ju vôbec vzal,poznáme sa vzdialene cez nebohého otca filmára tiež.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Já nemám důvod kecat.

Vážně ten název skupiny mi nic neříká. Prosimtě, není šance znát všechny skupiny a interprety, i když jich znám opravdu celkem dost v desítkách žánrů, tak přesto těch co neznám je ještě víc.
Stále se mi daří objevovat pro mě nové autory a skupiny a to i ty, kteří byli aktivní či začali v 80., ale klidně i 60. letech.
Je to jako se sbíráním kazet, nikdy nebudeš mít šanci vysbírat od každé značky i bez značky alespoň jeden kus kazety.


Mi třeba řekni, jestli jsi někdy slyšel i odjinud než odemně tyto interprety a skupiny:
William Basinski, Wisin a Yandel, Stress, Northern Lite, Lili Ivanova, Emil Dimitrov, Graffa, Kirlian Camera, Jess Mills, Ivan Torrent, Hugues Le Bars, Helene Fischer, Ebony Eyez, DEV, Covenant, Caro Emerald, 4 Strings, Motorcycle, Systems Of Energy, Edis, Soner Sarıkabadayı, Lao Lang, Wang Feng, Teresa Teng, Tzusing, atp.

Nepřetahuju se, je to jen namátkový výpis autorů od nichž znám více než pouze jednu/dvě skladby, aby to nebylo zavádějící..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1919
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jasné,zrozumitelné,objavujeme celý život a učíme se,ale...čo si napísal interprétov tak som minimálne počul a niečo aj mám tak odhadom horeuvedených si tak tipujem že znám toho tak na 50%.žiadna hádka-diskusia,nechcem réjpat,v pohode myslím,klídek pohoda a tabáček...neboli pagáček ?A ráno buřta do krku s kafé...a spárta první na zdravíčko do plic...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"