KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

oneeeee napísal: Štvrtok, 1. Októbra 2020, 16:48 Daniel . mali sme žúrky . a dosť často . asi tak každý deň až som sa vrátil z práce . celé sídlisko sa sťažovalo . aj 4 hliadky prišli robiť poriadok . to boli 80 te roky . no , kydať na seba a ostatných rozhodne nebudem . čo bolo to bolo a už nikdy nebude . ty tiež nerobíš hluk na záhrade po 23 hodine . v dnešnej dobe , by si dostal guľku do hlavy . chválenkárov nemám rád .
Jasné,chválenie ani ja nemusím.
Ja som zažil a keď aj doma bolo cez čo búchať tak väčšinou na voľný víkend sme v piatok na večer padali do mesta na koncerty,po do pivární-ta sa nás stretlo hodne a potom ku mne alebo iným šup v noci-často cez leto až pri svitaní na žúrku a jelo sa ďalej hádam až do nedele v kuse s výjazdami na nákup a doplnenie tekutín v otvorených denných podnikoch cez víken,naliaty alkoholom a zežraný z cigánskych a bagetových sme jeli víkendy v kuse.A neboli to žiadni len tak Discomani a komerční ľudia,väčšinou v okolí čo som býval dcery a synovia muzikantov a hercov,znalí z domova a pre aj svoju dobrej muziky od starého rocku cez Hard a Metal až po tanečné ale také London house a trip house a trance muziku a dupalo sa aj celú noc v byte že pod nami susedom lustre štrngali celý víkend.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Keďže toto bude najnudnejší a najzbytočnejší "článok", rozhodol som sa to zaradiť sem. Nemožno dať ani fotky pretože by som mohol uškodiť stránke a hovoriť vám, že "pozrite si na jednej stránke niečo" je dosť málo konkrétne, tak uvediem písmom.
Určite vás všetkých veľmi zaujíma akéže decky sa páčia tomu Nstarovi, mám pre vás dobrú správu. Už nemusíte strácať čas dlhými úvahami ja to prezradím.
Kto má mikrosystém nech tam capne CD, zaleje si kávu kľudne, zalezie pod deku a obklopí sa tlačenými katalógmi. Alebo internetmi.
Tento môj nedôležitý a bez pointy príspevok do tohto vlákna nemá žiadne pravidlá, nevyberám nič podľa parametrov iba a len podľa vizuálu a pocitu. Niektoré stroje som ani na živo nevidel a rozhodne veľa z nich som nepočul.
Sorry až ste to dočítali až sem, mal som to upozornenie napísať hneď na úvod: Toto je strata času a kilobajtov.

Začnem dvojdeckmi, takou strednou triedou.
AIWA AD-WX 828/929, rok asi 1993 oba by mali mať dolby B/C a 2x po dve hlavy. Rozsah od 20-18000, neviem toleranciu ani normu a asi to platí pre metal. Kolísanie zhruba 0,06%.
Mne sa páči proste ten dizajn ale nechápem, že to naozaj nemá Phones volume?

GRUNDIG CCT – 903, B/C, 1+2 hlavy, 30-18000 asi pre metal, rok asi 1990, nádherný stroj FINE ARTS, drevo, krásne indikátory

JVC TD – W718, tento turbodízel z 95 sa mi proste páči, má aj Phones level, Compu Cal., B/C, 30-16000 asi pre metal a 2x dve hlavy.


Až by ste mali niekto nejaké, skúsenosti, katalógy alebo čokoľvek, písnite sem prosím.

PHILIPS FC 931, neviem z akého roku to bolo ale tipujem tak 95? Veľmi sa mi na tejto rade páči nezvyčajný materiál, ktorý použili. Zaujímavý je Auto Bias, podľa všetkého to len auto biasuje. Rozsah 40 – 15000 typ I a typ II a IV zhodne 40-16000, kolísanie 0,1% a 1+2 hlavy.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2659
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa AdmineR »

fotky si kludne mohol dať - doplním
Prílohy
AIWA AD-WX828.jpg
Jvc TD-W718.jpg
PHILIPS FC 931.jpg
PHILIPS FC 931.jpg (52.3 KiB) 3140 zobrazení
GRUNDIG CCT-903.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2659
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa AdmineR »

detail Grundigu
Prílohy
GRUNDIG CCT-903b.jpg
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

krása, krása
Tie Philips som mal kedysi katalóg ale asi je v ťahu. To bola doba tuším DCC.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa EZ647 »

na dizajn Philipsu som nikdy neprišiel na chuť, ale technicky ma to zaujíma, aké špeciálne materiály?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Chcel by som sa pozastaviť pri Technicse. Veľmi dlho som túto značku nepovažoval za nejakú zaujímavú a nepáčil sa mi ani dizajn. Až som sa raz dostal k RS-BX 646 a zapáčil sa mi. Takže uvediem pár strojov čo sa mi pozdáva.

RS - TR373, 0,1%, 1+2 hlavy, 40-15000 typ I a II, 40-16000 IV, pre mňa pekný, jednoduchý dizajn aj vyhotovenie.

RS – TR575, 0,07%, rovnaký rozsah ako nižší model, B/C, 2x2 hlavy, balance, ATC pre každú stranu
snáď sa EZ nenaštve, tu je odkaz na jeho 575
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=7&t=365

RS – TR979, všetko je dosť podobné 575 ale navyše bias
snáď sa EZ nenaštve, tu je odkaz na jeho 979
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=7&t=347

z CD

SL – PS840
SL – P2000
SL – Z1000

DCC
RS – DC10, 30-15000/16/17 (I,II,IV)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa EZ647 »

V pohode, len tie dably nie sú také super ako by sa zdalo, hlavne 373 to keď si odmyslím displej, dolby C a HX Pro, reguláciu levelu, tak je to skoro ako kazeťák z veže :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2659
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa AdmineR »

dizajnovo som za Grundig
Philips je hodne originálny
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Samozrejme, že by som si vybral Grundig, oni vedeli robiť stroje.
EZ, to že tie základné dvojdecky sú neni ktoviečo som tušil ale, že to je také čajové som fakt nevedel. Nevadí aj tak to vyberám len na základe pekných fotiek z katalógu.

Ale dvojdecky mám skutočne rád. Aj CD meniče. Taký Sony CDP - C87ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak oni nehrali zle, len v porovnaní s trojhlavami s plnou kalibráciou sú slabé.
Ale na prehrávanie máš u reverzného dvojdecku hneď 4 kolmosti hlavy k dispozícii, a to sa hodí pri zbierke starších kaziet.
Popravde asi boli tak neschopný vo výrobe, ale nikdy nenastavili hlavy tak aby všetky hrali rovnako, vlastne niektoré boli totálne mimo.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

Dvojdeck dáva dosť možností, napr. mix z kaziet na kazetu. Ja viem dá sa aj z decku do decku. Ak niekto chce kazeťák a chce aby bol čo najjednoduchší a najpohodlnejší tak dvojdeck je perfektný výber. Máš dve sady hláv ak to má reverz, máš aj 4 kladky, dve mechaniky skrátka. Človek už musí byť fakt kritický pri niektorých vysokých modeloch aby mu prekážalo, že je to dvojdeck. Snáď im týmto nezvyšujem cenu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"