Teslov Transformátor

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Teslov Transformátor

Príspevok od používateľa daniel00421 »

V prvom rade vítam všetkých o zabudnutých a realne stavebne predložených a realizovaných projektov.Dúfam že admin na moju žiadosť aj preloží sem príspevky z iného vlákna a predom sa ospravedlňujem za zaťažovanie tohto fora ale ...veľa mi už napísalo do mail aj ss správ tak sa pozrime bližšie na to:nemám čo moc písať predošlí autori a konštruktéri to už majú v kapse takže len a dúfam že to bude pohodlné čítaníčko som si dovolil oscanovať z roku 1953 z albumu Polytechnická knižnice-autor L.Gruncl a L.Smrž tieto články ku výrobe lekárskeho induktora a následne ako budič použitý pri stavbe malého trafa od Teslu.
Čítajte a vhľbite sa asi komplet do prolematiky a stavby,možno niekoho nadchne až tak že sa sám pustí do stavby.
Rád poradím,samo dnes nebudeme stavať v dnešnej dobe induktory o tisícoch závitov v cievke,vieme si za pár Eurko poradiť aj elektronickými násobičmi a meničmi frekvencie,podstatný je princíp,ako to robil p.Tesla a potom vieme inovovať v rámci súčasných možností.Tak asi a už nižšie skopírované články z hore daného zdroja.
Prílohy
Obrázok 001.jpg
Obrázok 002.jpg
Obrázok 003.jpg
Obrázok 004.jpg
Obrázok 005.jpg
Obrázok 006.jpg
Obrázok 007.jpg
Obrázok 008.jpg
Obrázok 009.jpg
Obrázok 010.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Teslov Transformátor

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pokračovanie čítaníčka
Prílohy
Obrázok 011.jpg
Obrázok 012.jpg
Obrázok 013.jpg
Obrázok 014.jpg
Obrázok 015.jpg
Obrázok 016.jpg
Obrázok 017.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"