Mikrofon na experimenty

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
hned na začátek chci uvést toto:
Nikde tu není kategorie s mikrofony, tak to zařazuji sem do Nezařazených
Ohledně názvu jde o to, že absolutně netuším jak jinak to, co potřebuji, mám nazvat.

Tak předem děkuji za pochopení.


Už nějaký ten rok přemýšlím nad tím, kde sehnat (protože sám bych to vytvořit nedokázal) dva vhodné mikrofony, které by snímaly zvuk z toho, k čemu bych je přitiskl a ne z okolí.
Taky pak nevím jaký mikrofon bych měl požadovat, protože se přesně v tom nevyznám - nikdy jsem neměl žádný pořádný mikrofon. Ani teď ho "nemám", vše nahrávám přes vestavěné mikrofony v diktafonu, které jsou však dost kvalitní (proto ty uvozovky).

Jenže kdybych měl mít ty mikrofony co potřebuji, tak bych je zapojil do svého diktafonu a ten má samostatné vstupy pro 6.3mm Jack a dále XLR na 24/48V, vždy 2x.


Nechci se o tom příliš rozepisovat pokud bych neměl šanci něco takového získat, takže budu předem moc rád za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

to znie akoby si chcel fonendoskop
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jo vidíš stetoskop sakra, jsem si nemohl vzpomnět na přirovnání.. No něco na ten způsob jen s tím rozdílem, abych za ten s možností připojit ho k nahrávácímu zařízení nemusel dávat desítky tisíc.. Tedy alespoň z toho, co se mi podařilo najít před jedním nebo dvěma lety..
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Čiže potrebuješ kontaktný mikrofon na nejakú ozvucnicu?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: A to je přesně to místo, kde se začínám ztrácet :-D.

Ale tuším, že zřejmě jo.
Ono by mi možná stačil i správně upravený obyč mikrofon, který třeba býval v Tesláckých telefonech, myslím ještě s tím klasickým vytáčecím mechanismem.. Tam byly ve sluchátku v místě poslechu i mikrofonu vyndávací "moduly" (či jak to nazvat), které kdyby se třeba utěsnily, tak bych je jen přiložil k tomu co potřebuju nahrát a nenahrávaly by mi okolní ruchy.


Co jsem to teď znova projížděl, tak mi net furt vyhazoval jakési odposlechy přes zeď.. Je pravdou, že s tímhle přístrojem (páč to už ani není pouhý mikrofon) nemám žádnou zkušenost, ale obávám se, že k tomu co potřebuju by tohle bylo nevhodný.


Nejsem si přesně jistý co zač je kontaktní mikrofon (i když mi to vyhodilo cosi, co se dá připnout na kytaru, housle atp), ale myslím, že může být i obyčejný, jen nějak vhodně upravený mikrák.

Já nevím, plácnu, třeba potřebuju nahrát ruch nějakého přístroje, ale ne tak jak je reálně slyšet, ale tím, že ten mikrofon třeba přiložím na plech, kterým se zvuk nese. Nebo chci nahrát zvuk právě řezané fošny tím, že přiložím mikrák na tu fošnu. Nebo chci nahrát jak myš na půdě chroustá třeba nějaký semínka.

A právě proto bych potřeboval i něco, co bych připojil k diktafonu, kde bych si mohl regulovat i hlasitost, proto jsem uváděl i ty možné zdířky.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

No na ucel, na aky ho chces je dost profesionalny. Potrebujes mikrofon, ktory snima len zvuk z ozvucnice. Ja viem len o jednom svedskom vyrobcovi, ktory taketo mikrofony robi a je to na slacikove hudobne nastroje. To, co od toho snimania pozadujes, presne splna. Na amazone za par euro sa tiez da kupit takyto pickup, otazne je, co je to za kvalitu. S Ehrlundom sa to samozrejme neda zrovnavat, to je ina liga.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.png
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Hm, tak minimálně bych ti chtěl poděkovat za to, že vím, jak se to co potřebuji nazývá.

Potíž však nastává se nějakého kontaktního mikrofonu na webu dopátrat.. Ani jsem nenašel ten Ehrlund co jsi uváděl..

Když pominu to, že nemám šanci objednávat ze zahraničí, tak v jaké cenové relaci se pohybuje ten Ehrlund? A hlavně k čemu je ta krabička?

Já teda nepotřebuju nějaký superdrahý mikrák, na to, že nemám ani absolutně tucha jak by to co chci mohlo znít, tak by to byla i nebezpečná investice a když potřebuji mít dva..
Ovšem ten druhý nepůsobí zrovna moc důveryhodně..


Hm, a vlastně ani nevím jak je to s frekvenčním rozsahem tohoto druhu mikrofonů..tedy jestli nějaký je..
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ehrlunda nájdeš na stránke ehrlund.se.
Aj s cenami, mikrofon pickup stojí tuším 299€, ta krabička je fantómový predzosilňovač, spolu s mikrofónom 499€. To, ako tento mikrofon zneje vôbec nemusíš riešiť, to akoby si riešil ako jazdí Rolls Royce. S týmto môžeš nahrávať v štúdiu. K tým hráčkám z Amazon sa ti neviem vyjadriť, to je nejaká lacná Čína.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Sú tam aj parametre, je to kondenzátorový mikrofon. Ako jediný na svete používa triangularnu kapsulu, so špičkovými parametrami.

To ze nepotrebuješ takýto superdrahy mikrak je síce pekne, ale ako si zistil, málokto niečo také vyrába, takže na výber veľmi nemáš. A môžem ťa ubezpečiť, že na účel, aký ho potrebuješ žiadny bežný mikrofón ti tuto službu neurobí, bude to len lepenie soplom. Hovorím z vlastnej skúsenosti.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Ježkovy prdy, 7800Kč? Vždyť za to bych měl skoro celej novej diktafon..no pravda, když potřebuju dva, tak to by mi i zbylo..
Ty tak fantom je přece těch 48V, který má i můj diktafon, ale tuším funguje jen pro XLR.. Počkej, ale někde jsem četl, že fantom musí být veden třížílově, takže toto je poněkud divný..

Jakto, že nemusím řešit jak zvuk přes tenhle typ mikráku zní? Když absolutně nemám tušení co z toho poleze za zvuk, tak by i 500Kč za jeden kus bylo dost. Já jen vím, s čím bych rád experimentoval, ale netuším jak by to opravdu mohlo znít.
O téhle ceně ale bohužel nemám ani šanci uvažovat, když potřebuju dva, tak na to bych šetřil asi 16 měsíců..


Takže asi holt nemám šanci..
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 27. Októbra 2019, 22:24 Analogaudioman: Ježkovy prdy, 7800Kč? Vždyť za to bych měl skoro celej novej diktafon..no pravda, když potřebuju dva, tak to by mi i zbylo..
Ty tak fantom je přece těch 48V, který má i můj diktafon, ale tuším funguje jen pro XLR.. Počkej, ale někde jsem četl, že fantom musí být veden třížílově, takže toto je poněkud divný..

Jakto, že nemusím řešit jak zvuk přes tenhle typ mikráku zní? Když absolutně nemám tušení co z toho poleze za zvuk, tak by i 500Kč za jeden kus bylo dost. Já jen vím, s čím bych rád experimentoval, ale netuším jak by to opravdu mohlo znít.
O téhle ceně ale bohužel nemám ani šanci uvažovat, když potřebuju dva, tak na to bych šetřil asi 16 měsíců..


Takže asi holt nemám šanci..
Co ti mozem povedat, je to, ze tento mikrofon ma plny frekvencny rozsah. Ehrlund mikrofony su svetova spicka, rucne robene, ziadna masovka. Ten velky kondenzator stoji nieco cez 2,5k€ A je unikatny. Takze absolutne neutralny zvuk bez prifarbovania.

Ja by som nespekuloval, pre zaciatok skus tie osem eurove z amazonu. Ked zistis, ako to funguje a ci to splna tvoj ucel, posunies sa dalej. Dalsia vec je ako chces uplatnit tie nahravky, ci len pre seba,,alebo na biznis. Aky mas nahravac?

Prepac, ta krabicka nie je fantom, je to predzosik, ten ale nepotrebujes, rovno to pichnes do rekordera.
Naposledy upravil/-a Analogaudioman v Pondelok, 28. Októbra 2019, 08:26, upravené celkom 3 krát.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: Mikrofon na experimenty

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Pozri, ja som si kupil tento, kde moja investicia bola uplne niekde inde a splacam doteraz uz treti rok. Cenu ani nechci vediet. Profi mikrofony to je dalsia komodita, kde v ceskych korunach lietaju 6 ciferne sumy, nie to par sto euro, to je brnkacka 😂😅🙈
Prílohy
image.jpeg
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"