Československý kazetový projekt 2020

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Úvodem musím podotknout, že než si začnete dělat ukvapené závěry třeba ve stylu: "Ježkovy prdy, ten romanopisec se zase zbláznil.. Tohle je tak dlouhý, že by mě z toho akorát rozbolela hlava, oči a nos taky..", tak to opravdu hned na začátku nevzdávejte, v klidu si to pročtěte a promyslete.
Jedná se o komplexní projekt jehož hlavní součástí jste právě vy, členové tohoto fóra. Proto bych byl moc rád, kdyby se do tohoto projektu zapojilo co nejvíce z vás, ale hlavně jen ti, kteří o to mají opravdový zájem - rozhodně do toho nechci nikoho nutit a pokud by někdo třeba jen ze slušnosti o nějakou kategorii projevil zájem, ale pak vycouval, trochu by se mi to zkomplikovalo..

Tak předem moc děkuji za pochopení.






Jak již název napovídá, bude se jednat o projekt věnovaný audiokazetám :-).

I když by se mohlo zdát, že k odhadovanému dokončení zbývá spousta času, je právě naopak mnohem lepší, když s tím zdejší členy fóra obeznámím co nejdříve.
Celý tento nápad totiž odstartoval příspěvek, jenž byl uveden už 27.10.2018:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.ph ... =541#p3173

Hned mě napadlo určité zdokonalení samotné myšlenky, ale poslední a pro mě i hlavní fáze se dostavila už v listopadu minulého roku. Takže opravdu, jak se znám, je lepší to uveřejnit co nejdřív.


Rozdělím to do několika kategorií, pro větší přehlednost.
Takže uvařte si třeba dobrou kávu nebo čaj a jdeme na to :-).





Přihlášení do projektu

Začnu tím nejzákladnějším.

Vytvořím příspěvek, jež budu pravidelně pro přehled všech aktualizovat a budu tam připisovat ty uživatele, kteří projevili zájem alespoň o jednu ze dvou částí tohoto projektu.

Protože to bude mít dvě části, tak je možné, že bude někdo z vás uveden v obou sekcích.

Samozřejmě, když se přihlásíte a pak zjistíte, že z nějakého důvodu o to nemáte zájem, tak se nebojte napsat - zásadní je upřímnost než něco dělat zbytečně.

A o jaké že části to vlastně půjde se dočtete níže.





První část - Putovní kazety

Tato část bude hlavní pointou tohoto projektu.

S vaší pomocí vyberu audiokazety z vlastní sbírky, které by jste chtěli, abych nahrál pro tento test a postupem, kdy bude balík doručován každému z vás, jste si ji sami pustili a přidali nějakou další skladbu.

Pokud se vás do tohoto projektu přihlásí víc, bude zřejmě nutné přidat do balíku i dva kusy od jednoho modelu, aby se dostalo s nahrávkou na každého z vás - proto bude ideálnější rozvzpomenout se i na běžnější modely, abych je měl šanci vůbec vlastnit :-D. Samozřejmě v případě nějakých vyšších modelů či specialit se každý bude muset uskromnit s nahrávkou, aby se právě dostalo na každého.

Když si rozmyslíte zájem v této první části, nic se neděje, bude to jen nutné včas oznámit, aby se případně mohl změnit plán zasílání.





Sešit na vaše vzkazy

Toto je logická součást tohoto projektu, tak ji ani nemám šanci označit jako první, druhou či třetí část. Tohle sem prostě patří :-).

Do balíku tedy přiložím sešit, který asi rozdělím na tři části.
1. Z přední části budete psát svoje nápady, dojmy, návrhy, prostě cokoli vás napadne, ale s tím, že vám nebude vadit, když tuto část poté uveřejním na fóru.
2. Ze zadní strany budete psát třeba to, co by jste nechtěli, aby bylo později veřejně viditelné na fóru - tím rozhodně nemyslím, aby jste tam psali nějaké vulgárnosti.
Ale taky tam bude i seznam skladeb, které kdo na kterou kazetu nahrál - protože bych u některých kazet nerad měl popsaný vnitřní papír a hlavně, ten je tak malý, že by se tam všechny skladby nevešly.
3. Někde kolem prostředka bude pro mě hlavní část, kde pokud někdo z vás bude chtít, může přidat třeba svoji fotku a svoje jméno či přezdívku, pod kterou jste registrovaní na fóru a krátkou zprávu, kterou uveřejním ve svém hudebním projektu.
Pokud budete chtít přidat fotku, tak opravdu tu svoji, pokud chcete být inkognito, tak můžete vzkaz/zprávu klidně napsat i bez fotky.





Druhá část - Hudební projekt

Ono loňské, listopadové zdokonalení spočívá v tom, že když už se bude dělat tento projekt, kdy budou putovat kazety na testování, tak bych mohl vytvořit i svoje vlastní hudební album, které by jste si mohli nechat.
Aby toho nebylo málo, tak budete součástí výběru skladeb obsažených v tomto albu a budete to mít i zadarmo.

Samozřejmě protože tvořím hudbu v různých žánrech, ale bohužel ne ve všech, kterých bych chtěl, a je mi jasné, že každému se líbí něco jiného, tak by bylo o ničem, kdybych skladby vybíral já. A sem by jste se aktivně zapojili vy a třeba pomocí hlasování by jste rozhodli, co bude na tomto výběru obsaženo.

Je zásadní, aby jste tu byli upřímní a třeba krom samotného hlasování jste napsali i názor co vás na konkrétní skladbě zaujalo - a to z toho důvodu, že tam třeba vytvořím nějaké skladby navíc, pokud by vás zaujalo jen menší množství skladeb.

Jak jsem již zmiňoval na konci předešlé kategorie se sešitem, můžete psát i svoje vzkazy, přiložit svoje fotky a jméno či přezdívku, kdo budete chtít. Toto bude součástí digitální verze tohoto mého hudebního projektu, který bude volně přístupný ke stažení, tedy po nějaké době až jej připravím.
Takže by jste byli takto zvěčněni :-).

Když si rozmyslíte zájem v této druhé části, tak se samozřejmě taky nebudu zlobit, jen by ale bylo dobré zvážit zda o to máte zájem, protože musím vědět jakou várku udělat - zda to má být limitováno na 15, 25, 50 či více kopií.





Dodatek

V případě zájmu zdejších uživatelů i o druhou část tohoto projektu budu možná potřebovat vaši pomoc ohledně sehnání dostatečného množství nepoužitých (tedy nových) a hlavně modelově stejných kazet za rozumnou cenu a taky vyrobení samolepek pro audiokazety. Co si vzpomínám, tak s tímto má zkušenosti tuším "phexsys", ale nechci tě nějak předčasně lekat.

Pokud by o ten hudební projekt nebyl zájem, tak jej zruším a bude se řešit jen ta první část - tedy posílání kazet.

Co se týká přesných adres, jmen a kontaktů pro doručování balíku, tak to se bude řešit pouze soukromně přes můj e-mail - kdo jej nezná, ať napíše Soukromou zprávu. Důvodem proč to chci řešit přes e-mail je, abych v tom měl přehled a nesmazalo se mi to.
Nikdo se nemusí o svoje údaje strachovat, já nic nevyzradím.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Registrace do projektu

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zde bude pravidelně aktualizovaný seznam účastníků, kteří se přihlásili do projektu.


První část - Putovní kazety
01. iwwo111 (Zapsán 19.10.2019)





Druhá část - Hudební projekt
01. iwwo111 (Zapsán 19.10.2019)
Naposledy upravil/-a SilverFox•NSK v Sobota, 19. Októbra 2019, 18:11, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hmm zaujimave
Ale ak je cielom posielania a nahravania kazety posudenie kvality tak navrhujem rozposlat jednu rovnaku skladbu vsetkym ucastnikom.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa orhore »

Zajímavé :) . Jenže na posouzení kvality - nekvality, či příznivého hodnocení zvukové kvality je tu až příliš proměnných.
1. Zdroj zvukového signálu pro záznam nebude jednotný :|
2. Co deck, to originál, jak v nastavení mechanickém, tak v elektronických obvodech :|
3. Použitá skladba. Komu se nebude líbit stylově, tak může subjektivně hodnotit hůře a naopak :|
4. Doporučuji alespoň nahrávat bez dolby ať se to sjednotí alespoň v tomhle.

Vyzkoušet se to může, ale jsem poněkud více skeptický jak to dopadne :roll:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Teď si nejsem jistý jak to myslíš.

V první části budou vybrány kazety (ne jen jedna), kam nahraji nějakou skladbu na začátek a zbytek kazety zůstane prázdný. Buďto stejný nebo další záznam nahraju i na další vybrané kazety, které budou určeny k testování.

Tento balík odešlu případnému prvnímu zájemci, který si tyto testovací kazety pustí a do volného místa nahraje ze svého stroje další nahrávku a zbytek kazet nechá volných pro dalšího zájemce, kterému to pošle.

Do přiloženého sešitu pak napíše svoje poznatky, to na čem nahrával včetně zdroje záznamu a datum - na jednu část sešitu, která bude zveřejněna na netu a na druhou část napíše nahranou skladbu a věci co by nechtěl, aby byly veřejně zde na fóru.

Nemusí se veřejně vědět, které skladby jsme "pirátili" :-D.


V druhé části, pokud bude zájem sestavím spolu s vámi album ze svých skladeb, které si necháte.

Do třetí části sešitu potom, kdo bude chtít, napíšete nějaký vzkaz se svým jménem či přezdívkou co máte na tomto fóru a klidně přidáte i svoji fotku (stačí malý snímek, klidně velikosti fotografie v dokladech).
Tato část bude potom obsažena v digitální verzi (podobně jako moje PFka), čímž tak můžete být zvěčněni ;-).


Samozřejmě pokud se do tohoto projektu přihlásí více zájemců, tak můžu přidat sešity tři namísto jednoho rozděleného na tři části - to není problém :-).



No a na konec se tento celý balík vrátí mě, se všemi kazetami i sešity a to určené ke zveřejnění dám ve finále sem na fórum.


Co se týká zasílání, tak jak se tu zmínilo (v odkazu v prvním příspěvku), tak záleží na tom, kdo chce být v jakém pořadí - aby měl třeba na porovnání nejvíce materiálu na kazetách.

Kvůli poštovnému by bylo nejideálnější, aby to nejdříve šlo po jednom státě a pak po tom druhém (jasný, být ČSR, tak by to bylo jednodušší).
Každý z účastníků tedy pošle tu samou krabici dál.


---


orhore: Však jo, o tom to celé je, aby si každý posoudil co a jak, včetně toho jak se která páska chová bych nezůstal u testování jen jednoho modelu.

Skeptický? Právě u tebe jsem čekal, že tě to zaujme, když jsi tehdy projevil zájem ;-) (aspoň mě to tak přišlo).


Tak samozřejmě, na testovací kazety můžu nahrát různé záznamy, aby se to posoudilo a každý si pak nahraje svoji oblíbenou skladbu - tak aspoň bude obsah stylově pořádně rozdílný.
Vše záleží na tom, jak se domluvíme :-).


A co se týká mého alba, tak tam právě budete vybírat všichni, kdo o něj budete mít zájem - je logický, že na celou kazetu nenahraju jen jednu skladbu, ale bude to spíš než album, taková multi-žánrová kompilace.

Ala jak píšu, toto album z mých skladeb nikomu nenutím, byl to jen nápad, který třeba nemusí zaujmout :-?.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa oneeeee »

ha . to bude trvať aj dva roky .
jedna zásielka čechy
druhá zásielka slovensko .

k tomu treba započítať obhratie kazety , ponaťahovanie a kadečo iné . polovica to bude mať na 60 % . asi tak je to z mojej strany .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Dva roky jako přípravy nebo dokončení projektu od odeslání?

Jako já na to nespěchám, jak říkám, přemýšlel jsem nad tím už vloni a teď jsem to chtěl přednést..

Já ti nevím, ale dělit to na ČR a SR je trochu blbý - slováci nebudou mít šanci posoudit nahrávky čechů a opačně a zas tolik by nás tu asi nebylo aby se to muselo dělit.


No, kdyby se vás tu přihlásilo třeba 20 lidí, tak toto množství přehrátí nijak neubere kvalitě pásku..



Mimo to, o co jde, o co by se přišlo - v průměru o 150Kč za poštu, či nějakému tomu času, co se do toho investuje?

Sice mě to z toho odkazu v prvním příspěvků tehdy přišlo, že by takový projekt byl pro vás zajímavý, ale nikoho do toho nenutím, klidně to můžu zrušit.
Ale vzhledem k tomu, že jsem to založil před pár hodinama, je hovězina to odpískat i po měsíci..


V klidu si to promyslete.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa oneeeee »

otestujem , až to ku mne dorazí a ak dožijem.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

oneeeee: Já nemám rád plány, jakmile si dám nějaké určité období nebo hůř nějaké konkrétní datum, nikdy mi to nevyjde, vždy se do toho vdrbá něco jinýho co způsobí oddálení dané věci. Proto nerad plánuju.
Ale pokud by o to byl zájem a šlo by vše v pořádku, tak odhaduji někdy za rok - ale jak říkám, nechci to zakřiknout.


Promiň, že se ptám, ale ty bys tedy měl zájem o zařazení do tohoto projektu?

A v případě že ano, tak o obě části nebo jen jednu z nich?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa EZ647 »

Chcel som to spraviť, hlavne kvôli tomu že sme vtedy riešili nahrávky na extra staré metalky bez detekcie typu IV, ako si s tým jednotlivý ľudia poradia, ale ešte som nejak rozumne nezohnal ďalšiu Denon DXM, tak som to nechal zatiaľ tak. Jedine že by som poslal tú svoju aktuálne už testovanú.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak pošli tú 😀
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa EZ647 »

Môžme kľudne rozbehnúť dva projekty, ja svoj, a lišiak svoj, myslím že každý sa rád pohraje s technikou a nejakými kazetami, horšie je na tom to posielanie, riešiť poštu a poštovné už nie je tak príjemné, teda medzi štátmi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"