Československý kazetový projekt 2020

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo to ti rozumím. Rozhodně netvrdím, že nedržíš slovo, ale spíš mě to přišlo, jako by se na to už zapomnělo, přeci jen to bylo skoro před rokem..

Jinak záleží na tobě, než tento projekt rozjedu, je ještě dost času, tedy pokud se vůbec rozjede - což uvidí čas..
Ale může se to udělat i tak, že bys tu kazetu poslal mě (třeba spolu s nějakou várkou kazet v budoucnu) a já bych ji zařadil do projektu.
Nahrál bych ji a pokud by ti nevadilo být poslední v tom projektu - tedy ten, kdo mi to celé pošle zpět, tak by sis ji vlastně mohl nechat a mě by už nedorazila - to myslím tak, že bych ti vyšel vstříc.

Rozhodně ti ale nechci brát tu možnost rozjet i svůj projekt.

Samozřejmě pokud bys nechtěl být poslední a případně tě zajímal i celkový výsledek od všech přes ten můj Dual (co má navíc manuál), tak bych ti ji samozřejmě poslal dodatečně zpátky, to není problém.


Tak jasný, poštovný sice stojí poměrně dost (to už i PPL je levnější), ale pokud by se rozběhl takový projekt, tak mi prosím řekni, komu by vadilo těch v průměru 150Kč za poštu, když bych tohle zvládl i já.


A jak jsem už psal, mezi vzdáleným zahraničím Česka a Slovenska by se to řešilo tak, že by to nejdříve šlo po jednom státu a pak by to někdo odeslal do druhýho a šlo by to zas jen tím druhým.
Není nutný, aby to šlo cik-cak..

Hlavně záleží na pořadí, kdo chce být kolikátý a když by vám to nedalo, no tak to můžu odeslat klidně hned na Slovensko, kde se to chvíli bude motat a pak se to vrátí někomu do Česka a pomalu to poputuje ke mě.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím Vás.
Je to už 1.5 měsíce, tak bych se chtěl zeptat, jak to s Váma vypadá?

Nebojte, na nikoho netlačím, jen se ptám :-).
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa iwwo111 »

No ja by som sa kludne zapojil. Som zvedavý, ako budú znieť nahrávky na inych strojoch.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111 napísal: Sobota, 19. Októbra 2019, 16:35 No ja by som sa kludne zapojil. Som zvedavý, ako budú znieť nahrávky na inych strojoch.
Tak to mě těší :-).

Jsi tedy jako vůbec první zapsán do první části s putovní kazetou ;-).
Pokud by jsi měl zájem i o tu hudbu, tak klidně napiš a přidám tě i tam :-).

A samozřejmě, kdyby sis to časem rozmyslel, neboj se napsat, nebudu se zlobit.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ale ved co si na tom rozmysliet. Posta nie je az taký problem. No a ano, mam zaujem aj o hudbu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

iwwo111 napísal: Sobota, 19. Októbra 2019, 17:55 Ale ved co si na tom rozmysliet. Posta nie je az taký problem. No a ano, mam zaujem aj o hudbu.
Myslím to tak, že chci dát každému volnost a nechci, aby to působilo, že je to závazný a jak se jednou přihlásíš, není cesty zpět :-D. Zároveň bych nerad působil, že se každému vnucuji se svými myšlenkami a nápady.

Upřímně netuším proč by měl někdo potřebu couvnout, ale život není předvídatelný, takže je právě lepší nechat i tuto možnost, kdyby na to dotyčný pak třeba neměl náladu či měl jiné priority.


Tak to jsi mě potěšil znovu :-). Jsi tedy zapsán i do druhé části.
Sice se už konečně musím pustit i do letošní novoročenky, abych ji včas stihl vydat, ale poté začnu pracovat i na této hudbě i kdyby to mělo být limitováno na 5 kusů :-).
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím všechny.
Už tu máme ten zvláštní rok 2020 a tím vlastně i 20. léta ;-). Stejně je to trochu divný že..


Letošní rok budu mít (doufejme) trochu hudebně natřískaný - mám v plánu rozjet další volně dostupnou sérii zajímavých alb, konečně se musím dokopat k vytvoření obalu k první kompilaci a vůbec se už trošku hudebně rozhoupat.
Za loňský rok 2019 jsem vytvořil kolem 25 skladeb z nichž několik bylo záměrně krátkých, ale 19 z nich bylo pouze v jediném albu z mé Ambientní série.


No, nebudu odbočovat a opět se zeptám, jak na tom jste, má někdo další zájem se přidat do tohoto projektu :-) :?:


Zatím je čas, je január/leden, takže na nikoho netlačím, jen se průběžně ptám :-).
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa Hasterman »

Znie to zaujímavo. Do prvého projektu putovanie kaziet sa zapájam. Hudobný projekt som úplne nepochopil, prečítam si ešte raz;)
To poštovné by som neriešil, je to drobná položka a aj medzi SR-ČR a opačne. A každý záujemca by to platil iba raz, nanajvýš dva krát. Chápem to tak že prvá nahrávka bude od teba, ďalší v poradí nebude mať čo porovnávať. Možno by bolo dobré ak by tá kazeta zas putovala po poslednej nahrávke k prvým nahrávačom.
Ak by bolo treba nejaké nové kazety, môžem pre projekt darovať 5 kusov rovnakých normal + 5 kusov rovnakých cro2.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Ahoj, těší mě tvůj zájem :-). Takže tě zapíšu zatím do toho prvního projektu, kdybys pak chtěl i ten hudební, tak tě samozřejmě klidně dodatečně dopíšu i tam.


Co se týká toho mého hudebního projektu, tak to zkusím popsat zkráceně :-). Já dělám legálně hudbu (a pár singlů je uveřejněných už i zde na fóru k volnému stažení), tak mě napadlo v rámci těch putovních kazet, že bych pro zdejší zájemce vytvořil i kompilaci svých skladeb.
Příkladem bych tu nahrál pár úryvků skladeb různých žánrů a pomocí hlasování by si zájemci mohli vybrat co nahraju a případně dodatečně pro projekt dotvořím.

Zatím projevil zájem iwwo111, takže tento projekt rozjedu i kdyby šlo o edici limitovanou jen na 5kusů kazet. A protože je zatím jediným, tak bych to v tuto chvíli vybíral jen s ním :-D.

Pro příklad uvedu pár zásadních žánrů, ve kterých dělám hudbu: Ambient, Chillout, EDM, House, Techno, Trance, Trap, R&B, HipHop (jen instrumentálky), Orchestral, Cinematic (filmová hudba) a pak ještě několik dalších.

Do jedné části přiloženého sešitu by každý pak pod svým pravým jménem nebo přezdívkou, pod kterou tu je registrovaný (a případně klidně i svojí vlastní fotkou) mohl napsat slušný vzkaz, který by poté byl součástí digitální verze toho samého projektu, který by měli zdejší zájemci na kazetách co bych osobně nahrál. Tím by pak byli takto zvěčněni :-).



No, to co píšeš není špatný nápad, ale jak jsi mohl číst reakce na první straně, tak už i to, že by to šlo dle mého návrhu po zájemcích jen jednou, je asi trochu odradilo. Samozřejmě by nebyl pro mě problém, kdybych to měl posílat nadvakrát, aby si pak dotyční mohli popřehrávat nahrávky po všech členech.

Dle tvého nápadu by to šlo takto, POUZE PRO PŘÍKLAD: SilverFox ► iwwo111 ► EZ647 ► Hasterman ► Kazetowich ► oneeeee ► janvys ► orhore ► Teslák ► Kubrt ► jhradec ► SilverFox ► a já bych to zase znovu posílal všem zúčastněným, kteří by si to měli šanci přehrát po všech v tomto projektu a na závěr by se to opět vrátilo mě.
Každý ze zúčastněných by na dané kazety nahrál podle svého výběru skladbu a zapsal poznámky do přiloženého sešitu. Já bych na závěru danou část sešitu naskenoval či nafotil a uveřejnil zde. Poté bych nafotil další neveřejnou část sešitu, zdigitalizoval na svém decku všechny kazety s nahrávkami všech zúčastněných a soukromě poslal třeba přes Úschovnu. To proto, že nechci porušovat autorská práva atp..
Ale to už se opakuju.

Samozřejmě je to taky možnost, aby si to ostatní měli šanci po všech pustit, ale to jsem nechtěl navrhovat, abych tím ostatní neodradil, že by museli poštu platit 2x.


Co se týká nabídky na zápůjčku tvých kazet na můj projekt, toho si velmi vážím, mám jich sice fakt hodně, ale zase nemám všechny, tohle napadlo už i Erika, takže krom hromady svých kazet bych tam mohl zaslat na cestování i kazety Erika a třeba i tvoje.
Až by se tedy vše vrátilo ke mně, tak bych samozřejmě rád zdigitalizoval přes svůj deck i tvoje a Erikovy kazety a ty bych poté samozřejmě zaslal zpět Vám.



Může to vypadat, že je to pořádně složitý projekt, ale pro každého člena by to bylo jen:
-přijmout zásilku
-opatrně krabici otevřít
-nahrát na kazety různou svoji oblíbenou hudbu a zapsat poznámky do přiloženého sešitu
-odebrat si svoji kopii toho hudebního projektu a vzniklý mini-prostor zaplnit kouskem bublaté fólie
-zpět tu stejnou krabici se všemi kazetami zabalit
-odeslat dalšímu zájemci a zaplatit poštu.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa moniatko »

Mňa by zaujímalo kto tam čo dá, ale skôr sa NEzapojim ako zapojím.
Ale nápad skvelý!
Len... Keď to tu tak čítam, záujem som postrehla len u iwwwa a Hastermana... Čiže toto je o hubu, stejne ako keď sme sa chceli niekde stretnúť a osobne sa spoznať, porozprávať a pod.

Čisto môj názor a postreh -- ale projekty tohoto typu tu neletia
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Ahoj, rozumím, však ono by nevadilo, kdybys byla přihlížející :-).
A díky za pochvalu, tak nějak to vlastně vzniklo tím, že tohle, s posíláním kazet psané na jiném fóru, tady zmínil Erik, já si s tím nápadem pak jen pohrál.


No, je pravdou, že jsem myslel, že by se do toho zapojilo víc lidí a i Erik, ale protože nikoho do ničeho netlačím, tak zatím čekám kdo se ozve, proto tu jednou za čas napíšu, aby se ostatní rozvzpomenuli na tento projekt.
Asi je to tedy ještě v začátku, takže tento pocit je třeba neoprávněný, ale přijde mi, že když by se tu měla spustit společná akce, tak jsou radši všichni zticha..

To, že je to moc náročný si nemyslím, pro zájemce určitě ne - nejde o litování se, jen si myslím, že připravit to a na konci zpracovat je větší záhul než jen těch 6 bodů co náleží ostatním (jak jsem vypsal na konci předešlého příspěvku).


Nikdo netvrdí, že se to musí stihnout za měsíc, to je jasný, ale v názvu jsem zvolil tento rok proto, že nad tím uvažuju delší dobu a když to započne třeba i v listopadu, tak to bude furt platný. To že se mi to nakonec vrátí (třeba i s opakovanou cestou jak navrhnul Hasterman) až někdy v létě roku 2021 už nevadí :-).


No uvidíme, třeba se rozhoupe i někdo další ;-).


EDIT: Jo a já tohle rozjedu i kdyby v tom projektu byl zapsaný jen iwwo a Hasterman. A to i včetně toho hudebního projektu, který asi zatím budu vybírat jen s iwwem. Samozřejmě pokud by pak kvůli nízké účasti nevycouvali.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Československý kazetový projekt 2020

Príspevok od používateľa moniatko »

Nemyslím že by zabudli. Skôr si myslím, že tu ľudia chodia len tak na odreagovanie.
Majú iné veci v hlave a mám pocit že tento projekt sa väčšine pozdáva len ak by si o tom mohli prečítať. Všimla som si že sa veľa ľuďom nechce zapájať. Nech už sú dôvody akékoľvek (ja nie som výnimka, tak to neberte prosím, že vás tu osocujem, to nie!)

Ja by som sa aj zapojila. Len dlhodobé projekty nie sú pre mňa... Ja to ľahko z hlavy vypustím a potom že čo?! : D

Ktovie...
Keď sa to rozbehne, možno poputuje kazeta aj mne. Čože ja viem :D

A inak Fox, ty si to myslel, že pošleš kazetu s vlastnou tvorbou nech si ju ľudia môžu vypočuť alebo ako? Lebo osobne nerozumiem prečo by si mal mať s tým viac roboty ako ostatní.

Ale nemusíš mi to opisovať, to ja viacmenej "nahlas" uvažujem. Podľa mňa by stačilo vypustiť do éteru 1-2 kazetky a nech už ľudia rozhodnú či tam niečo nahrajú alebo si len vypočujú... - ďalšia simple úvaha, netreba brať vážne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"