Prečo vstavané baterky ??!!

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Módny trend vstavaných akumulátorov (ktoré sa nedajú vymeniť), ktorý začal pred pár rokmi má jasný cieľ.
A to odpísať zariadenie do kremíkového neba spolu s mŕtvym akumulátorom.
Ergo - skrátiť jeho životnosť na úroveň životnosti vstavanej baterky - sedliacky povedané.
Jedná sa o smartfóny, tablety, notebooky, mp3, BT sluchátka ... atď.

V skratke - je to KURVÍTKO !

Vyhodíte inak funkčnú vec kvoli mŕtvej baterke ... misia splnená
- musíte si kúpiť novú a je vám znemožnené (zakázané) používať ďalej starú a funkčnú vec.
Pýtate sa či je to ekologické ? :x :cry: :mrgreen:
NIE
Ale ekonomické to je ...


V starej dobe ste vymenili baterku a ide sa ďalej - toto je nežiaduce dnes. Ako si môžte dovoliť používať niečo nad plánovanú životnosť ??!!! To kde sme ??
A dočkáme sa ... elektromobily so životnosťou (najprv 8 rokov) potom nenápadne 5 a nakoniec 3 rôčky ... cena nových akumulátorov a/alebo recyklácia starých bude tak drahá, že vás donúti si kúpiť nové auto.
Zabudnite na vec, čo vydrží 4 a viac rokov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa orhore »

Vyhazovat se vyloženě nemusí, ale... unavenou baterii si můžeš nechat vyměnit v servise. Takže kromě nové baterky zaplatíš i za práci technika, který se s tím musel mr*at :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Utorok, 27. Augusta 2019, 21:33 Vyhazovat se vyloženě nemusí, ale... unavenou baterii si můžeš nechat vyměnit v servise. Takže kromě nové baterky zaplatíš i za práci technika, který se s tím musel mr*at :D
o nejaký čas zdvihnú cenu náhradnej baterky a následne ich ani nedajú do obehu - tie náhradné ... a servisáci pomaly ale iste vymierajú, či sa venujú inej činnosti
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 27. Augusta 2019, 21:45, upravené celkom 2 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa janvys »

Ale houby...
Baterky jdou vždy vyměnit, je to jen otázka zručnosti a trochu znalostí. Je to byznys hlavně pro servisní střediska protože ne každý si na to troufne.
Jsou tři typy lidí. Jedni co nemají hluboko do kapsy si prostě koupí tu věc novou. Což je plus pro výrobce, mají stále odbyt.
Druhý typ lidí tu věc odnese k servisákovi a ten jim tu baterku vymění. Plus pro druhovýrobce baterií, mají stále odbyt i pro starší věci.
Třetí typ lidí, jsou ti, co mají nějakou zkušenost s elektronikou nebo jsou natolik zruční a mají citlivé netřesoucí se prsty takže si tu baterku vymění sami.

Konkrétní případ ode mě. Před nějakým časem se mi podařilo rozflákat displej u mobilu Xiaomi Redmi Note.
Přes ebay jsem si objednal nový displej, stál 300Kč, doprava free. Po dvou týdnech dorazil a já se pustil do práce. Protože jsem to ještě nikdy nedělal, vygůglil jsem si raději postup a na youtube jsou skvělá videa jak na to.
Celá operace vćetně rozebrání výměny a složení mi trvala cca jednu hodinu.
Teď k těm baterkám. K tomu abych se dostal k lcd jsem samozřejmě musel vyndat baterii. Je od výroby přilepená oboustrannou páskou na základní desce. Mají to tak všechny dnešní mobily. Opatrně za použití kousku plastové ostré destičky (např. stará kreditní karta se zbroušenými rohy do ostra) se baterku podaří oddělit. Musí se opatrně bez násilí, kousek po kousku, protože je velmi tenká a hrozí její zlomení.
Takže z mého pohledu nevidím výměnu tzv. pevně zabudovaných baterií jako nějaký problém.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa orhore »

Tak samozřejmě, že všechno jde. Záleží na zručnosti a trpělivosti uživatele. Kdo si nevěří třeba u dražšího přístroje, tak jednoduše vyhledá servis. Nic na tom není, krom starosti a peněz navíc. No co už.
Osobně bych si ale takový strojek s integrovanou baterkou nekoupil.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ja osobne vidím problém úplne inde. Všetko sa dá rozobrať, vymeniť a ide to pomerne rýchlo a jednoducho. Problém je iba ten, že to čo tam dáte už nie je ono.
Keď sme pri tých Smart telefónoch. Tiež sa mi jeden jediný krát podaril rozbiť displej. Samozrejme náhrada za 30 eur. Po prvé na slnku nečitateľný a po druhé už nebol taký odolný a druhý krát sa rozbil až veľmi rýchlo. Tak originál. Cena u nás 130 euro, bez roboty. Cena za druhý telefón, z Číny 140 euro. Objednal som teda nový telefón a vymenil iba základnú dosku. Fajn, telefón šlapal super ďalšie dva roky. Ozvala sa batéria. Najskôr Čína, veď aj Lenovo je Čína. Zaručený originál. No hovno, ten ich originál vydržal ledva jeden deň. Bol som zvyknutý na 2 až 3 dní pri 5000mAh batérii. Tak som hľadal na internete, nakoniec som ešte našiel eshop z Čiech čo vraj predáva originálnu batériu. Tá už bola o trocha lepšia, ale originál to nebol. 99% predajní uvádza pri svojích produktoch že sa jedná o originál a vždy je to iba náhrada. Zistil som že nie je možné kúpiť presne takú istú batériu ktorá sa pôvodne v tom telefóne nachádzala. Tak mám na ceste ešte tretí pokus v podobe Cameron Sino a uvidím. Podobne to bolo aj s batériou na Huawei mojej ženy. Tiež predávajú iba náhradu čo nič nevydrží.
Ponaučenie pre mňa. Keď mi nabudúce odíde batéria, treba rovno kúpiť nový telefón aj keď viem že výmena je na 7 minút. Ale ušetrím peniaze za vec ktorá je mi na dve veci.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa oneeeee »

zabudovaná bateria je teraz in . nedá sa vybrať a tak sliediči cez GPS sú k mání 24 hodín denne . GPS a odpočúvanie funguje aj pri vypnutom telefone .
pri výmene bateríí treba vyresetovať telefon . prídete o všetko . bateria má 300 nabíjacích cyklov . to je na dva roky . poniektorí ju zložia do roka . tak radšej nový telefon .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa orhore »

On se někdy telefon zasekne tak, že bez vytáhnutí baterie ho nelze znovu zprovoznit. U té integrované baterie se musí počkat než se vybije úplně :)
Hasterman má určitě pravdu. Ale když jsem měnil baterii ve svém mobilu, tak byla naprosto identická s tou předchozí, krom výrobního čísla. Procházel jsem to zvětšovacím sklem a na rozdíl nenarazil. Ale už nevydrží co ta původní. Podle mě je to možná i záměr výrobce v podobě zabudovaného kurvítka, které vám po letech více vyšťavuje baterii. Kdybych ten mobil nepotřeboval na přístup k internetu, tak už ho dávno hodím do popelnice a vytáhnu svůj starý tlačítkový SIemens.
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tak ono mobil nepotrebuje prístup na internet pokiaľ ho chceš využívať na sms, telefonovanie a nepotrebuješ využívať online služby. A tu je ďalší problém. A nie je to iba problém telefónov, ale aj PC a TV a už skoro všetkého čo sa pripája na internet. A to sú AKTUALIZÁCIE. To je to najhoršie čo môže byť. Osobne to považujem za väčšie zlo ako vírus. Vírus je proti aktualizáciam iba neškodný program. Ja mám všade aktualizácie vypnuté. Ale v poslednej dobe sledujem že si nepomôžem. Napríklad aplikácia ebay. Používal som staršiu verziu tejto aplikácie nakoľko bola prehľadnejšia a rýchlejšia ako novšia verzia a neobsahovala reklamy, respektíve mi nenútila čo sa mi má páčiť. Vývojár aplikácie zámerne znemožnil používanie tejto staršej verzie, bol som teda nútený stiahnuť novšiu verziu. Samozrejme je väčšia asi o 20MB. Viac zahlcuje systém, spomaľuje telefón, a takýchto aplikácii je veľa. To že je to bezpečnejšia verzia, tak tomu hádam neverí ani malý chlapec. Užívateľ je nútený či chce alebo nie kúpiť si stále výkonnejší telefón. Na PC mám podobný problém. Mám najnovší Windows, podarilo sa mi vypnúť aktualizácie, ale po nejakom čase sa záhadne zas zapli. Uvažujem o preinštalovaní na XP, alebo Linux. Ja nepotrebujem podporu, najnovší Android ani najnovších smajlíkov, potrebujem spoľahlivý chod daného zariadenia. Mám doma ešte starý telefon, nechal som si ho ako zálohu. Ale má 512MB RAM. Pred 5 rokmi bežal bez problémov, keby som ho dnes zapol tak skolabuje. Dá sa použiť už iba tak že mám vypnutý internet a používať ho iba ako blbý telefón.
Napríklad aplikácia od xiaomi pre online kamery. Po jej aktualizácii som sa už nevedel ku kamere vôbec pripojiť, nehovoriac o tom že sa spúšťala o 20 sekúnd dlhšie ako staršia verzia. Aplikácia pre počasie, najnovšia verzia má vysokú spotrebu batérie, PayPal som musel aktualizovať pred dvoma dňami pretože aplikácia prestala zobrazovať upozornenia, nevedel som ak mi niekto poslal peniaze bez toho aby som sa neprihlásil.
Takýmto tempom budeme o pár rokov používať telefóny s 512GB RAM, 64TB ROM a s 80jadrovym procesorom.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Hasterman »

Ak by som to mal zhrnúť. To že je niečo vstavané mi nevadí, dá sa to vymeniť tak isto. Ak to trvá dlhšie to nie je problém pretože tá batéria by tam mala zas aspoň rok vydržať. Problém je v tom že výrobca už kašle na pozáručný servis a mení sa kus za kus a užívateľ sa nedostane k takým náhradným dielom aké by chcel. Čína to všetko nevyrieši aj keď sú krok dopredu, ale tá kvalita tam už nie je. A to čo nezabije samotný výrobca dokončia vývojári.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kurňa, tohle prostě nejde, to se fakt nedá nereagovat.. Byť se snažím nereagovat všude a na všechno, abych pak nebyl za individum, které musí být všude vidět.


Některé zde psané věci či narážky beru obecně, tak si neberte prosím všechno osobně. Taky se do nikoho nenavážím, nic mu nenutím, jde čistě o můj, byť možná trochu rázněji psaný názor :-).


Pohodlí vs pohodlí..
Pročítám tady, jak vám vadí změny, vestavěné baterky, aktualizace, jak někteří uvažujete nad přechodem na starý mobil bez Androidu... Je tu však ALE.
Pro někoho je ten dotykáč důležitej, potřebuje ho používat - tohle já osobně nechápu, ale co. Není pro něj pohodlný použít noťas, tak používá "chytrý" mobil.
Jenže pro něj není pohodlný ani to, že nelze vyjmout baterku, že nic nevydrží, že se zahlcuje tunama capin..

Já to mám vyřešený, a jsem spokojenej. Ale ti, co nechtějí ani noťas ani starý mobil, asi nelze pomoct.


Když chci net, e-mail, bankovní účet (osobně asi párkrát za měsíc), čučet na videa (nedej bože na filmy), dělat hudbu atp.., tak jdu na noťas (či stolní PC, neberte mě za slovo). Když jedu šmirglem, busem, su ve městě, v práci atp., tak tohle prostě mít nebudu a nevadí mi to.
Aspoň nejsem závislák, kterej se před vstupem do vozovky nerozhlídne nebo se klidně projede o několik zastávek dál, protože si nevšimne, že má vystoupit..

Když chci mobil a protože mi ty rádoby "chytré" lezou krkem, používám 11 let starý, tlačítkový a co víc, naprosto spolehlivý mobil a jsem naprosto spokojený. Máknu omylem na displej, nic se nestane, došáhnu celou rukou, ve které ho držím, až na opačný konec mobilu a i přes stáří 11 let mi vydrží při běžném používání 2-5 dní.



Výdrž baterie
Hm, k tomu myslím není co dodat..

Jakto, že můj 11 let starý mobil, se stejně starou baterkou o původní kapacitě 930 mAh vydrží mezi 2-5 dny, ale ty "chytré" nové mobily s baterkou o kapacitě 5000 mAh vydrží sotva 1 den?

Jo jistě, vím, jsou tam zbytečné aplikace, GPS, hry, mapy, asociální sítě a hlavně to nejhorší, jsou tam internety :-D.

To pak má člověk ale vygumováno, čumí do toho a i při takové jízdě šalinou se už nedokáže podívat ven a třeba i při puštěné hudbě ve sluchátkách tu chvíli na nic nemyslet..



Nezakryté čočky
Jako, teď tu budu za paranoidního konspirátora, ale co, aspoň ze mě někteří budete mít třeba srandu :-D..

To ještě nebyly ty přiblbé Androidní mobily, když jsem si toho všiml.. Ale všimli jste si někdo toho jakto, že mají ty mobily odkryté čočky na focení? A k čemu tato hovězina?

Dříve napak tyto čočky chtěli výrobci schovávat za plech či plast, aby se neponičily (nejznámějším případem je Sony Ericsson, tedy byl..). Poté se ale tyto čočky začaly objevovat bez možnosti je zakrýt a přetrvalo to, jak jinak, až k těm "chytrým" mobilům.
Tyto mobily mají internet, většinou jsou jejich uživatelé na netu závislí, tak si jej aktivují i na SIM kartě. Z toho vyplívá, že je ten mobil spojený s netem permanentně i když jste mimo svoje Wi-Fi zařízení.

Teď si to vemte, píšete zprávy, voláte, každej ho má furt v ruce, ale čočka je nezakrytá - kdo do háje může na 100% říct, že určitě nic nesnímá, kdykoli a kdekoli. A dále tu máme nově i ty přední kamery, aby byl pěkně vidět i jeho uživatel..



Nevyjmutelná baterie v mobilu
Ano, je to tak, konspirace pokračují :-D...

Ve filmech vidíte hověžiny, kdy vyhazují mobily z aut, když nechtějí být sledování. Ovšem to bylo i v té době u mobilů, ze kterých lze vytáhnout baterii.

Ano, jak zjistit, zda při vyndání baterie ztratí mobil signál a GPS nebude stále něco vysílat třeba z nějaké vnitřní, skryté baterie - takové GPS štěnice jsou dost miniaturní a přesto klidně vydrží od pár dní až po týdny (dle velikosti, modelu a součastné vyspělosti techniky).

Dříve šlo z mobilů vytáhnout kdykoli baterii a byla určitá jistota, že vás nikdo sledovat nebude a jako bonus, aspoň jste si nemuseli roztřískat mobil a ještě k tomu přijít o nějaké svoje soubory.
Jenže to asi bylo nevhodný, přece je lepší, když se dá zjistit, kde kdo právě je a co dělá.

Takže vznikly mobily, u kterých už nebyla šance vytáhnout baterii. Přesto ale po sundání zadního krytu bylo vidět na (pružinou přistiklé) kontakty mezi mobilem a baterkou - s hodně tenkým a nevodivým předmětem by to ještě možná šlo přerušit, čímž by se dosáhlo podobného jevu jako při vytažení baterky.

Jenže poslední dobou se tu objevují mobily, u který už ani ten zadní kryt nelze sundat...




Tak co, nevadí vám být sledován a pod dohledem ;-) :mrgreen: :?:
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Prečo vstavané baterky ??!!

Príspevok od používateľa Hasterman »

Tak s tým sa nedá nesúhlasiť. Je jasné že v tom svinstve je toľko špionáže. ale ľudia sú už moc pohodlný než aby odvrátili od toho zrak. Otázkou ostáva iba, o aké sledovanie sa jedná. Je mi jasné že vedia aké navštevujem stránky, čo nakupujem... stačí iba odložiť mobil a zapnúť PC a hneď mi tam vyskočí nejaká reklama na produkt ktorý som si na telefóne pozeral chvíľu predtým. ...ale zas zatiaľ sa mi nezjavila žiadna reklama na výhodný nákup audiokaziet:) Nuž informácie sú dnes hodnotné ako zlato a každý chce zarobiť.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"