SLOVGRAM

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

SLOVGRAM

Príspevok od používateľa daniel00421 »

V stredu 12.6. idem robiť ozvučenie zasadanie výboru pre autorské práva a nakladanie s audiovizualnymi prostriedkami,robím aj záznam celého priebehu,chcete ?
Možno sa bude voliť aj nový predseda predstavenstva,zatial ta vládne kamarát Peťo Bič,uvidíme,len aby nezvolili niakeho chuja z politiky alebo ekonomiky,trasiem sa už aj tak nad nahnutými vzťahmi šírenia kopyrightingu.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SLOVGRAM

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a účasť je voľná,ak chcete je to o 12,00 hod v Bratislave na adrese Košická 52 objekt Doprastavu dole v podzemí.Parkovanie aut nie je zabezpečené.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SLOVGRAM

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Hm, takže koukám, že je to asi jako OSA.. Jen nechápu na jejich stránkách jaké smlouvy se všemi NEzastupovanými výkonnými umělci a výrobci mají na mysli.. Když se u nich dotyčný neupíše, tak snad smlouva neexistuje či?

I když absolutně netuším co se tam může odehrávat (takže nevím jestli mě to nějak zaujme - chápej nase*e), tak to zkus nahrát a hoď nám to sem - nebo soukromě ať třeba nemáš průser, že nelegálně šíříš záznam o autorských právech :mrgreen:.
Jinak držím palce, já bych tohle nezvládl, buď bych je hned na začátku poslal všechny do někam nebo bych se tam celou dobu s tímto nutkáním kroutil..


Já ti nevím co chcou furt zpřísňovat, když už schválili tu cenzuru internetu, tak to snad už víc nejde - ale třeba jim jde o zápis do Guinnessovky o vytvoření nemožného. Za chvilu to bude tak, že si prdneš a porušíš autorský práva všech filmů a seriálů ve kterých zazněl prd..

Ono je stejně nejlepší dělat si soukromý archív všeho co tě zajímá - beze srandy, postahuj si všechnu hudbu, filmy a seriály, na které bys někdy chtěl koukat, protože to brzy už asi nebude možný :-|..
Pardon za odbočku..
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SLOVGRAM

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Si sa presne vyjadril a tom sa ta asi bude hovoriť,počuvať tri ho´dky rečí o ničom.
Najlepšie je že sú vítaní všetci umelci a novinári ale propagácia tohoto vážneho zasadania je takmer nulová,nikde sa nedozvieš o čo pôjde,termín,rozvrh rokovania,nič,ja som sa dozvedel a dali mi vedieť o službe na tento termín zvolania včera večer,pekné,že ?a rozhoduje sa o buducnosti audiovizualnej tvorby na ďalšie tri roky vopred,to je svinstvo a týka sa aj mňa osobne v rámci zvučenia a podobného,oslovil som aj pár kamarátov hudobníkov a to nie priamo amatérov ale aj slávnych slovenských kapiel a nik o ničom nevie,čo na to poviete ?Žiadne pozvanie natož termín,nebyť toho že ma oslovili o ozvučenie a záznam tak neviem po tom ani ja a to sa týka takmer všetkých tvorcov a interprétov...svinstvo,skupina kreténov...neviem,rozhoduje sa možno o buducnosti a propagovania tvorby,dík im za pozvanie že si to môžem odrobiť. a možno...budem vedieť nové info ako sa súdiť s tým ako si Silveri hovoril o nahratom prde a hovne za sebou,možno aj u Vás v čechách to tak je...ide sa rozhodovať o nás bez Vás...tiché rokovanie.Ešte že to budem na vlastné uši mať z prvého osobného zdroja.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: SLOVGRAM

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

daniel00421: Hm, to je taky pravda, když to nikde nešíří, tak to asi bude "vysoce energická" debata na způsob uspávanky..

Che, a proč by něco tak závažnýho dávali v povědomí, když si odhlasují něco, co jim zařídí další přísun prachů. Kdyby se o tom vědělo, tak by tam možná, a to opravdu jen možná, přišlo pár rozumných interpretů, kteří by řekli rozumný názor na věc z toho nejlepšího pohledu.
I kdyby jim nešlo jen o prachy, tak je jako vždy naprostá hovadina spravovat (dělat správce) něčemu o čem dotyčný neví vůbec nic. Pak to dopadne třeba jako značně nepraktické stavby či výrobky, protože dotyčný nemá o věci absolutně tucha. To že třeba úklidový vozík či mop je nepraktický je jedno, páč to nenavrhoval ten kdo to používá..


Hm, nebýt to tak z ruky a mít nějaký chechták na cestu, tak pokud je to vážně pro kohokoli, tak bych tam asi zašel trochu udělal bugr v tom jestli jim jde opravdu jen o prachy a tím i stále větší ničení svobodné tvorby hudby i filmů a donutil bych je, ať tohle veřejně přiznají..


Třeba tohle, toto je napsaný tak zmatečně, že nevím jestli bylo tolik umělců pro zavedení poplatků nebo proti nim:
"Proti se postavilo nejen ministerstvo kultury, ale také 1600 umělců prostřednictvím petice."
Odkaz na celý článek
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"