KDE STE ???

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

viewtopic.php?f=28&t=846&start=12

Davam odkaz na utrzok z diskusie,

1. Martin z K, tomu hovorim fanusik
2. EZ, naozaj by ma zaujimali pribehy z toho zosita
3. Mate nejake pribehy aj ostatni?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa EZ647 »

popremýšľam nad tým, asi nové vlákno by sa hodilo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Nstar »

K tomuto "príspevku" ma inšpiroval inzerát, ktorý tu dnes dal Janvys o Sony DD Walkman.
Asi je to zvláštne ale mne sa páčia walkmany z opačného spektra. Teda nie, že by sa mi High End walky nepáčili ale nejako to tak tiahnem k tým lacnejším, plastovejším, menej vybaveným s väčším w/f.
Pre mňa je dôležité, že to má:
manual voľbu pásky
aha a to je všetko. Dobre môže byť aj bez voľby typu pásky, keď to bude niečo ako EZ647 WM EX190. (proste som to tak musel napísať)
Jasné najlepšie by bolo dať do toho maximálne dve baterky, mohlo by mať dolby b, autoreverz a tuner. A mohol by byť z tých kompaktnejších z tej druhej polovice 90tych rokov.
Ale bude to ešte zvláštnejšie.
Mne sa páčia aj dvoj decky. Ja viem aký panuje na to názor a rešpektujem ho, zväčša je to pravda ale teraz to nechajme bokom, pretože odhliadnuc od parametrov, počtu motorov, a neviem ešte akých fígľov výrobcu ako ušetriť peniaze, mne sa to proste páči. Páči sa mi na nich komfort autoreverzu, cd synchro, a kopec tlačítok a tak podobne.
Ako to mate vy?
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

to ano , máš pravdu . u dvojdeckov je kopa tlačidiel . poniektoré sú zbytočné , ako CRLP .
Prílohy
crlp.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1922
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa daniel00421 »

pedro napísal: Nedeľa, 24. Novembra 2019, 13:07 Kazety mi samozrejme nevadia ! Vo všeobecnosti iba pár ľudí riadkom prispeje. A čo zaujíma mŇa ? Snáď je fórum pre vŠetkých.Tak píšte,informujte seba aj ostatných.
Chýba mi trocha širšia debata o reprosústavách napr.Ale nie o regalovkách a panelák počúvaní s objemom do 50-80 liter ale popisy čo máte,skúsenosti so stlpovými,štvorpásmovkami a tak nad 100 liter objemu a väčším výkonom nad 100Watt.Chýba to tu,všetci na 99% len krabice do poličky,nič v rohoch miestnosti od zeme aspoň meter-meter a pol ?S dobrým plným zvukom od 25-20 kHz dýchajúcim,hádam nebývate všetci v panelákoch a šetríte susedov ? Či ? Ja kedysi tiež býval v Blave v bztovke a cez víkendy žúrky nočné na rôznych aj s príkonom viac ako 200Watt počas noci v obývačke alebo svojej izbe.Popíšte,kľudne aj hluk zo svojej mladosti,ako ľudia okolo na ulici v noci volali VB hliadky a pod.,sťažovali sa na duc duc počas večerov keď ste sa doma uchylovali s imaginárnou gitarou v ruke a skákali po izbe,prepínajúc každú minútu iný track.Dnes mladí ani nevedia o čo ide atie reklamy na malý šulec repro vi-fi od JBL,zabíjal by som,vyhuliš a hrá to ako amplion na dedine,nevedia urobiť pre mladých reklamu na dobré zbožíčko za dobrú cenu aby ak si to kúpia tak trochu otravovali rodičov v spálni cez celý byt...kurňa v dnešnej dobe deti nič riadne v detskej nepočúvajú,nešetria na brigádach ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa moniatko »

Daniel, dnes je ten shit valec v móde hlavne preto, že to mladí majú v mobiloch a už sa neťažia dať si ani tie sluchátka, lež otravujú okolie s hrozným zvukom aj hroznou muzikou.
Proste dnes mladí ľudia vôbec nevedia čo si predstaviť pod pojmom hifi. V škole na mňa kukali že čo to mám za divný pristoj keď som si na praxi vytiahla walkman. Nie všetci, ale väčšina.
Možno to aj poznajú, ale myslia si aká je to história a pritom to nie je tak dávno. Čo boli kazety na vrchole.
Škoda že tá éra skončila. Veľmi rada by som navštevovala elektro, keby sú tam magnetofóny, kazety, minidisky, bars aj kotúče.
Dnes čo v spektre vidím len samý odpad čo sa bije o najlepšiu uhlopriečku či úložný priestor.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa janvys »

Moniako: Kdybys byla se mnou na výletě v západním reichu v roce 1988/1989 asi bys dostala infarkt. Tehdy jsem strávil vočumováním a slintáním ve zdejších hifi odděleních hodiny. Tehdy se na nás Němci dívali jestě jako na póvl z východu co možná neumí ani psát (dodnes to tak někde je) a abych nevypadal jako úplný trapák, koupil jsem si aspoň pár kazet a k tomu vzal tlustý katalog Sony (dodnes ho mám!) Překvapením prodavače bylo když jsem na něj začal mluvit anglicky (moje němčina tehdy byla sehr schlecht) protože on anglicky neuměl. Ale dohodli jsme se nakonec. Zweimal Sony UX90 und dreimal Sony HF-S90 bitte bych dneska řekl. Cena byla tehdy tuším kolem 4-5DM/ks. To samé probíhalo při mé návštěvě Conrad Electronics, tehdy to byla ještě obrovská firma s jestě větším nákupním centrem kde bylo úplně vše. Do cca poloviny 90.let jsem tam jezdil "vočumovat".

Dano: tyhle doby a blázniviny byly skvělé, podle AR podomácku postavené repra, volume doprava a už to jelo. Dokonce i pár lehčích bitek bylo, když náhodou do party vlezla jiná parta a začala pouštět NewKidsOnTheBlock a podobně, což jsme nesnášeli tehdy, u nás vládlo bezkonkurenčně Depeche Mode co se týče elektronické hudby, nebo v druhé partě jsme jeli těžce na Pink Floyd, Yes, Genesis, z českých Synkopy, Progres2 a podobně. Nedej bože aby tam někdo přitáhl např.Madonnu, Vondráčkovou nebo Káju Gotta, to by bylo moc zle! :D
Dnešní mainstream sračky co se hrají v mainstream komerčních rádiích včetně veřejnoprávních stanic jsou bezduché slizké voblezlé slintající přihlouplé jednoduché písničky postavené na image a na easy listening. Já vím, hodně lidem se to líbí a já je za to neodsuzuju, ale aspoň vím, že s nima nemá smysl bavit se o skutečné hudbě, o kompozici, o opravdových nástrojích (ne o programu v počítači), o zvuku apod. K tomu mám kolem sebe naštěstí stále dostatek jiných lidí. Jeden známý nedávno sehnal za skvělou cenu Yamahu DX7 což byl jeden z nejzásadnějších synťáků 80.let. Nyní se renovuje a možná příští měsíc si na něj sáhnu.
.
Mám sice dům, ale nějaká brutální repra nemám. Mám několik párů regálovek ze kterých používám pouze Tannoye. Ostatní leží v garáži a na půdě. Preferuju poslech do sluchátek bez jakýkoliv rušivých faktorů, jedině tak si dokážu vychutnat všechny detaily.
Pro poslech na bedny bych potřeboval mít akusticky perfektní poslechovou místnost, jinak to pro mě nemá smysl. Mám k tomu vyhrazený prostor v patře ale roky nejsem schopen se k tomu dokopat. Aktuálně ani nevím jestli se do toho budu pouštět, když poslech na sluchátkách mi dává vše co potřebuju.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa E001 »

Dano práve minulý víkend som si priniesol domov povedal by som dospelé reprobedne. Model T+A Criterion TMR 80. Jednak už majú tak okolo 30 rokov, ale aj zvukovo sú dospelé. Trojpásmo, na basáku má čosi ako horn a ťahá od 25 do nekonečných 35000Hz. Rozmery 290x340x910 mm. Strašne dobrý zvuk majú aj v panelákovej obývačke len tak na piánko, len som musel poprehadzovať nábytok, aby som im spravil potrebné miesto. Tento víkend sa chystám profilakticky pomerať výhybky.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa *AMS* »

Ten posluch nie je ani tak o priestore a železe, ale o čase. Som síce ucho, ale ČAS je niečo, čo stále chýba. A chýba aj na to, aby človek sadol do izby, vložil do prehrávača obľúbenú muziku, otočil volume aspoň do polovice a nechal sa vtiahnuť do reprodukcie. A ak sa nájde, tak je zrazu milión iných vecí treba, či minimálne niekto z rodiny doma zapne TV (najčastejšie matka) a ja som dopočúval. To, že zapne TV, ja to vypnem a ona odíde inde a TV ide ďalej, je samostatná kapitola.
U nás doma nikdy nechýbalo dobré "železo". V izbe sú kôpky komponentov, minimálne jedny bedne, pokiaľ to nemá 12" na basoch, tak to do izby ani nesmie. Na zosíkoch sú väčšinou z boku ježaté chladiče a po zemi sa váľajú káble od miešačky, doslova CGSG 4x4, zapojená ako párová štvorka.
Tatko to rieši v kancelárii, potom, ako budovu opustia iný nájomníci a v aute. A naučil ma, že v aute je najlepší priestor a čas na muziku akú chcem ako hlasno chcem a koľko chcem. Tata svojho času mal aj živnosť na inštalácie carhifi a vo svojich (našich) tátošoch mal vždy o muziku postarané. Nezriedka boli tie inštaláciu drahšie ako celé auto. Bolo aj kopu experimentov, kedy si dal cieľ postaviť za dve stovky top inštaláciu s komponentov, čo zoženie z bazárov, či vydranká od tých, čo by to už najradšej vyhodili. Tak sa v jednom Citroene stretlo rádio od panasonicu (najvyšší model) s kompami od Clarionu, vyšmaril od nich výhybku, osadil aktívnu wexlu od Alpine, pomeral, naladil a na pohon bolo určených 6 kanálov (od ESX a NAKAMICHI) s tým, že v kufri bol v zvláštnej ozvučnici woofer, čo hral od 30 do 70 Hz. Dvere oťaželi o takmer 10 kilo na dvere, čo tam robil ozvučnice, zatvorenie, či tlmenie.
Aj v súčasnosti dokončujeme inštaláciu v tatkovej Toyote, kde sa pomaly tvorí koncenrtná sieň. Rádio od Clarionu, časové korekcie, aktív, laminát pre stredy a výšky na A-čkové stĺpiky, tlmilo sa už takmer všetko, chráničky sú snáď na všetkých kábloch, V kufri sú 3 koncáky od Audisonu, repro bude Morel a v kufri sub od MB Quart z rady Reference. Cena za materiál už presiahla cenu nákupu toho Avensisu.
Je kopu ľudí, ktorí neveria, že v aute to može hrať dobre, ale je to ich dojem a ja im ho vyvracať nebudem. Nepočuli, nevedia. Keď sa človek presúva 200 km a môže si pustiť napríklad Slipknot (ktorý doma nesmiem ani len spomenúť, lebo matka má vyrážky), otočiť volume do prava a počúvať ako basgitarista ťahá prsty po strunách, či bubeník dichčí za škopkami a nechať sa obklopiť muzikou, to je vec.
Doma to proste nejde a robiť kravál pre susedov ma nebaví.
Väčšinou som ticho...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa oneeeee »

Daniel . mali sme žúrky . a dosť často . asi tak každý deň až som sa vrátil z práce . celé sídlisko sa sťažovalo . aj 4 hliadky prišli robiť poriadok . to boli 80 te roky . no , kydať na seba a ostatných rozhodne nebudem . čo bolo to bolo a už nikdy nebude . ty tiež nerobíš hluk na záhrade po 23 hodine . v dnešnej dobe , by si dostal guľku do hlavy . chválenkárov nemám rád .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ams rad by som nieco tak vymakane pocul v aute. Inak sluchatka neriesis ???
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

Re: KDE STE ???

Príspevok od používateľa *AMS* »

Slúchadlá len k notebooku, model AKG K311. Inak nie.


Ešte k tým autám. Nemám rád Petra Lipu. Podľa mňa nič moc. Keď tatko urobil toho Citroena, tak mal v rádiu cd Lipu a ja som išiel s tým autom, cca 50 km. Toho Lipu som počúval úplne celé CD, nevedel som sa nabažiť detailov, udernosti bicích, priestoru. Počúval som ho cestou tam aj cestou nazad, potom ešte na parkovisku. To zostava mala takú štavu a drive, že aj z Lipu, ktorého nemusím, vymackala maximum.
Naposledy upravil/-a *AMS* v Štvrtok, 1. Októbra 2020, 19:37, upravené celkom 1 krát.
Väčšinou som ticho...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"