sci-fi

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Ti mám pocit, že to asi bude nějaký z těch šmelinářů.
Potíž je, že kdybych si dal podobný inzerát, že vykoupím kazety v jakýmkoli stavu, tak že mě asi budou mít ostatní taky za překupníka, ale je pravdou, že takto bych to neformuloval..
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Hasterman »

To je v pohode. Len ma zarazilo že chce zadarmo, poprípade za symbolickú cenu iba nové a väčšie množstvo.
Niekto by bol rád ak by dostal aj dva, tri kusy použitých:)
Aj on by mohol byť rád ak by mu niekto chcel darovať dajme tomu iba 5 kusov.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

to , aby som rýchlo nakúpil maxell UR , kým sú v predaji .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Hasterman: Právě no, to mě taky přišlo ujetý, proto jsem psal, že bych to ani tak neformuloval. Jsem mnohdy reagoval i na inzeráty, kde někdo prodával i 10 kazet a teď si k té ceně za pár kazet připočti i poštu. Pravda, já to kupoval a nechtěl zadax. Holt je to fakt prasárna. Snad se na to nějaký ochotný člověk nechytne.


oneeeee: I když jsem zastánce těchto posledních Maxellek a dle mých výsledků oprávněně, tak přeci jen, kdybych měl možnost kupovat ze zahraničí, tak bych aspoň zvolil TDK D z druhé půlky 90. let. Ty mají o trochu lepší zvuk.
Já bohužel ze zahraničí nemám šanci nakupovat, ale v případě těchto Maxellek mám už velké zásoby :-D. No velké..asi jen pár desítek kusů.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

To je opravdu dobrej šašek. Klasický vekslák. Snaží se ulovit rybu, ale to má smůlu, dnes už každý má internet a když doma najde hromadu nových kazet, vygůglí si jestli a jakou to má cenu. Naleťet by mu mohl jedině uplně stejný idiot jako je on sám
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tohle není ani tak cenový Sci-fi, páč cena tam není, ale spíš množstevní, protože něco takovýho jsem zatím nikdy neviděl.

Těžko popisovat, toto je nutný vidět..
https://hudba.bazos.cz/inzerat/11331509 ... ch-dvd.php

EDIT: jen přidávám snímek z inzerátu, pro zachování.
113315093.jpg.01.jpg
113315093.jpg.01.jpg (86.72 KiB) 4773 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Dobře tak jo, tenhle to překonal jak cenově, tak i množstvím, jenže to už není Sci-fi, ale utopie..

https://hudba.bazos.cz/inzerat/11195392 ... 0-kusu.php


Mám určitý pochybnosti o tom, že tohle chce prodat, spíš mi přijde, že se jen chlubí :-?
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Je jasné, že celou sbírku najednou neprodá, to je naprostá utopie. Píše že neprodává jednotlivě ale pouze celou diskografii toho či onoho umělce. To už se zdá být reálnější. V minulosti jsem takhle sám kupoval komplety od několika umělců také.
Jenže, doba se změnila za ty roky. Tehdy nebyla mp3 natož flac. Dnes si takový komplet koupí opravdu jen skalní nadšenec, protože dnes je téméř všechno "free" na netu. Existuje nespočet stránek, většinou ve formě blogů, kde jsou kompletní diskografie všemožných umělců ke stažení ve formě mp3 nebo flacu v lepším případě. Nastává tedy otázka, kdo si to koupí a vydá třeba 10000Kč za diskografii na CD? Ano, pouze skalní nadšenec. I já se mezi ně počítám, i když dnes už to co jsem vždy chtěl tak dávno mám a nová CD-nové interprety které chci mít, objednávám samozřejmě už jen po kusech když vyjde něco nového.
Stáhnout si to z netu včetně naskenovaných bookletů je hračka, a musím podotknout, že z právního hlediska stále legální. Nelegální by bylo pouze další šíření.
Takže suma sumárum, výše uvedený prodejce toho moc ve finále asi neprodá.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Neboj, já si ty inzeráty vždy přečtu celé, obvzlášť když je chci třeba takto zveřejnit :-).
V případě toho druhého s hudbou vím, že tam psal jen celou diskografii, ale cena 250-400Kč za kus mi přijde přestřelená vzhledem k tomu, že i samostatně by si to posháněl levněji (pokud nejde o špatně sehnatelné věci). Být to cena za vinyl, tak jako ještě budiš.

Ale vem si už jen ty čísla: 13 000 kusů, původní cena 7 900 000Kč, prodej za 3 900 000Kč... A už i to telefonní číslo mi přijde trochu zvláštní, i když s větší dávkou trpělivosti by se časem dalo na podobné natrefit a koupit.


Jo, v případě takové extrémní částky to může být jen skalní nadšenec dané skupiny. Ale myslíš, že já mám nějaký nejoblíbenější žánr nebo snad autora? V mým případě to není šance, protože toho mám rád opravdu dost. A díky dnešní "volné" dostupnosti téměř jakékoli hudby si to můžu sehnat digitálně, přesto ale mít ty prachy, tak si to nechám nahrát na vinyl. Ovšem první alba Dido by mi vyšly daleko levněji kdybych si to nechal nahrát i na 45RPM při více deskách než to shánět na origo vinylu po netu.

Ale chtěl jsem říct, k té "volné" dostupnosti, že já si "sehnal" první album Hugha Laurieho, kde jsem netušil co tam bude za hudbu. Ale zalíbila se mi a to fakt pořádně. V kuse jsem ji poslouchal přes měsíc, už jsem to znal nazpaměť, ale pak jsem si to šel koupit na vinylu za 700Kč (nebo kolik to bylo) - tehdy ještě v Bontonlandu s jejich klasickou přehnanou přirážkou.
Stejně tak i album Vondráčkové z roku 2017.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

....nechat nahrat na vinyl?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No jasný, už asi 5 let se rozhoupávám si nechat nahrát desky. Otázkou je, jestli furt funguje, páč je to už doba.. Nechci rozvádět co a jak, ale ta možnost byla, nevím jestli furt je a cena pro mě nebyla nejnižší a s mým platem to furt není sláva, ale bejt to stejný, tak bych si zvládl našetřit..
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Ander z Košic

Príspevok od používateľa Teslák »

Prílohy
Screenshot_2020-01-13-23-43-48_1.jpg
Screenshot_2020-01-13-23-43-48_1.jpg (49.13 KiB) 4682 zobrazení
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"