sci-fi

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Chlapci, toto vsetko je brnkacka, s cenami, co sa v nasich guberniach deje. Ja som sa dnes pozrel na amazon.de a skoro som sa smiechu nezdrzal. Tam ti za kazety, ktore tu kupis po eure a mozno niekde aj menej pytaju za kus pomaly aj 20€, tak to je ine kafe, ludia skratka nikde vo svete nemaju kozu na papuli. A to je len maly priklad! Takze co sa my tu stazujeme. Ja neviem, bud vsetci tí, co za taketo peniaze inzeruju si myslia, ze su vsetci blbi, alebo sa vezu na lodi, vsak teraz kazety letia, tak skusaju, co to da. Na anazone su zatial najnerealnejsie ceny, co som videl za taketo "sracky". TDK B kazeta je vobec pouzitelna na muziku?
Prílohy
amazon1.JPG
amazon2.JPG
amazon2.JPG (71.85 KiB) 4482 zobrazení
amazon3.JPG
amazon3.JPG (53.82 KiB) 4482 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Tak ono přestřelený extrémy se asi najdou všude ve světě, jen to chce řadit od nejdražších nabídek a je to. Jinak to jsou taky ujetý částky..

Za sebe netuším, já bohužel nemám TDK B ani jednu. Padělané verze tohoto modelu jsou prý nepoužitelné, protože je páska prý i různě široká (někdy se ztenčí) a navíc je prý asi řezaná z VHS..
Ale co se týká originální TDK B, tak věřím, že ta zvukově není špatná - počítám, že je asi ve stejné linii jako TDK A/T1/FE.
Jak říkám, rád bych tu originál Béčko otestoval, jenže to bych musel mít minimálně 2 zabalené kusy, ideálně však komplet s krabičkou - holt jsem skromnej :-D.


EDIT: Vždyť tu ji vlastně máš:
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?p=2833#p2833

TDK B 60 rok cca 1994 výroba zrejme Thailand, alebo Japan.
Rozhodne rozpočtová kazeta nízkej kvality, ešte hlbšie pod model Dynamic.
+4db v pohode, bias -8 vytiahne sykavky, skreslí ich, ale celková sviežosť nahrávky akoby ostáva udupaná v pozadí, s dobrou TDK D dosiahnete podstatne lepší výsledok, ale použiť sa to núdzovo dá. Páska je svetlá hnedá, skoro matná, vyzerá úplne inak než bežne Dynamic.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

Ja len tak pre zaujimavost, mam problemy pochopit aj kvalitu poslednych Sony HF, ci inych podobnych kazetovych ferro pasok. :-)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Jo tak :-). No já dělal testy pár základních kazet včetně pomlouvané poslední Maxell UR a i když to jsou jen nezávazné testy (každý může mít jiný výsledek i se stejným magičem a kazetou jako mám já, proto nezávazné), tak výsledky byly fakt překvapivé - jednou i pro mě :-).
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Utorok, 26. Novembra 2019, 17:59 Analogaudioman: Jo tak :-). No já dělal testy pár základních kazet včetně pomlouvané poslední Maxell UR a i když to jsou jen nezávazné testy (každý může mít jiný výsledek i se stejným magičem a kazetou jako mám já, proto nezávazné), tak výsledky byly fakt překvapivé - jednou i pro mě :-).
Tak sa podeľ o ne. Nech nekupujem sunty. Ja mam zatiaľ najlepšie normally od Fuji JP-Is a tie sú naozaj skvelé.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

Analogaudioman
pošlem ti novú , nahratú na test kvality ? ale iba dve skladby . ak chceš daj adresu do SS .
potom si to môžeš prehrať .
Naposledy upravil/-a oneeeee v Streda, 27. Novembra 2019, 15:26, upravené celkom 1 krát.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Poslední lowend pásky stojí za prd, to máš analogaudioman pravdu. Jediná co je relativně slušná páska z těch posledních je Sony EF, ta mě překvapila.
Ale poslední Maxell UR co se běžně dodnes prodává v eshopech za cca 25Kč je použitelná na vše kromě hudby (s vyjímkou nebasové a nevýškové, třeba dechovky).
Nahrávat na to náročný rock s velkou dávkou nízkých a vysokých kmitočtů současně, nelze, tak aby se ti nekřivila ústa. Možná by na to šel nahrát ještě takový ten primitivní uřvaný pivní rock typu Kabát a spol., ale bez výkonu.
Tělo kazety je šunt, zpracování jak levné čínské kazety.
Kdo je s touto kazetou spokojený, nahrává evidentně s nízkým výkonem a kmitočtově nenáročnou nahrávku.
U této kazety prostě cena/výkon je pravdivá.
Naposledy upravil/-a janvys v Streda, 27. Novembra 2019, 15:29, upravené celkom 1 krát.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

ale no tak . má basy aj výšky a hrá dobre , len trochu šumí . maxell UR je dobrá kazeta . vybuditeľnosť až do + 4 db . na to že je to normal je super . treba vedieť aj nahrávať . kvalitná nahrávka nie pošahaná .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Sorry ale asi jsi kouzelník. Myslím že mám slušné stroje a 30 let zkušeností s nahráváním všemožných kazet, nahrávat umím. Maxell UR je dobra kazeta, ale starší verze, nikoliv ta poslední 2011 o které se tu bavíme.
SONY ES
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

oneeeee napísal: Streda, 27. Novembra 2019, 15:18 Analogaudioman
pošlem ti novú , nahratú na test kvality ? ale iba dve skladby . ak chceš daj adresu do SS .
potom si to môžeš prehrať .
Ak máš na mysli tú poslednú Maxell UR, tak nemusíš, kupil som ich 30ks po 0,76€, inak do tejto kategórie by som zaradil aj posledné BASF/EMTEC FEI a Sound I, nepočujem medzi nimi veľký rozdiel. Dostal som sa k FUJI JP-Is a padla mi sánka z toho zvuku.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Analogaudioman napísal: Streda, 27. Novembra 2019, 16:02 ...Dostal som sa k FUJI JP-Is a padla mi sánka z toho zvuku.
Ano, to je skutečně rozdíl jako kráva. To samé když nahraješ Axia PS-Is, PS-Ix, to je také nádherný zvuk. Nebo TDK AD-X, Sony HF-ES (ale i HF-S je velký skok oproti HF).
Víc už asi v sekci o kazetách.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

mám doma TDK D testnem.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"