sci-fi

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Hm, tak 30Kč za kus není špatný, navíc když to není D, ale AE, byť je to to samý.. Počítám, že asi ty poslední a ne třeba AE z 88' co má na webu Erik..
No ale třeba to co vloni někdo prodával na Slovensku nějaké Philipsky kus za 0.5€, tak to se už asi ničemu nevyrovná? Mě štve, že jsem v té době neměl peníze..

No, já vím, že se TDK B dost padělaly za šmejd, ten má i Erik a málem jsem ho mohl mít i já, ale já myslím TDK B originál:
https://ez647.sk/cc/tdk_b.html
A TDK J byť je dost "oškubaná", tak by se mi taky líbilo mít třeba pakl.. Či případně TDK T1, ty nevím jestli se mi nové ještě někdy podaří sehnat..
No, pokud myslíš ty "ohnivý" Déčka, tak ty se mi taky líbí. Ale nejraději bych měl ty z 94' a o té limitované barevné edici ani nemluvím, ty sehnat je pro mě nemožný..


Pardon za odbočení od tématu, ale moc díky za odpověď.
Analogaudioman
metál za zásluhy
Príspevky: 373
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 21:44

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Analogaudioman »

SilverFox•NSK napísal: Sobota, 23. Novembra 2019, 17:55 janvys: Hm, no, samozřejmě v porovnání s tou nabídkou za 400Kč je těch 52Kč fakt znatelných, ale i tak mi přijde půl sta za kus celkem dost.
Je fakt odvaha za beznu kazetu pytat 16€, to je fakt chore, ale 2€ za kazetu je ti vela? Tak hej, ked si mal kedysi moznost kupit kazety aj po pol € , tak sa ti 2 € zda vela. Pri tych platoch, co sme mali za sociku lepsia kazeta stala od 105 Kčs vyssie a to bola ina palka.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Analogaudioman: Tak já to myslel pouze v rámci toho, že jsem je mohl sehnat za 15 kaček, proto mi 52 přijde v tom porovnání dost, ale samozřejmě na dnešní předraženou dobu je to solidní nabídka.
Jo no, tomu rozumím, hrubým odhadem je to víc jak tisícovka, což za kazetu je nářez, ale ono ani kotoučové pásky nebyly nejlevnější. Holt jiná doba.
Mimo to, s mým součastným platem, kdy mám měsíčně nestabilně ze dvou brigád celkem 3-5 tisíc, tak si moc dovolit nemůžu, i od toho se moje nároky dost odvíjí. Si vem, kdybych měl mít ten utopický "průměrný český plat", to bych nakupoval jak blázen :-D.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Pokud bys byl sám a bydlel ve vlastním, tak pak jo.
V opačném případě si za ten průměrný český plat nic nekoupíš. Všechno ti sežerou náklady (např. auto-benzín+pojistka, dům/byt-topení, elektrika, pojistka, daň z nemovitosti atd atd., dítě-jídlo, škola, oblečení atd., běžné potřeby domácnosti, telefon, internet, jídlo...)
Jo, není to prdel, v případě toho průměrného českého platu žiješ od výplaty k výplatě, jinak řečeno z ruky do huby a o kazetách si můžeš jen nechat zdát 😬
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa moniatko »

Keď už sa bavíte o "priemernom plate"
Velice tamtí "páni" hore prezentujú aký je priemerný plat a ako to že sme nespokojní. Ale realita je inde, a ešte horšie keď sú ceny neúmerné platom.
Ako, že štát nás okráda je jedna vec, ale keď pár impotentnych pribrzdencov pýta za takéto veci zahraničné sumy, alebo nejaké nereálne... Tak to už je ozaj SCI-FI!

Nie je páska ako páska a osobne si myslím, že niektoré pásky nemajú až takú vysokú hodnotu. Možno tak do zbierky. Ale tí čo využívajú pásky na nahrávky a hľadajú niečo kvalitné, dá sa nájsť za rozumný peniaz. Bohužiaľ nie na Slovensku, neviem ako ste na tom vy - Susedkovia.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Tady je to stejné, žádné pochyby :) překupník vedle překupníka, stačí se mrknout na aukro. Velmi vzácně se objeví někdo, kdo to doma po letech vyhrabal ze skříně a nabídne to za normální cenu. Bohužel většinu těchto slušných nabídek vykoupí právě ti překupníci, kteří u toho sedí furt. Málokdy se mi podaří takovou nabídku najít rychleji a koupit, ale i to se stalo a jsem za to vděčný. Takže já už nakupuju téměř výhradně v zahraničí, protože u nás je to většinou nereálné.
P.S. občas si lidi pletou, že těch našich průměrných 34.000Kč/1350€ je hrubý plat, nikoliv čistý, vždy a všude se uvádí hrubý plat, takže povinné odvody z toho ještě něco užerou.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prílohy
LP380e.jpeg
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Utorok, 26. Novembra 2019, 08:06, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Obcas sa objavia pouzite ale zachovale lepsie pasky v cene 2-5€ za kus. Aj menej. Nejake Tdk Sa a pod.
Nove zabalene vacsinou pod 9€ nekupite (Basf chrome maxima, Sony Ux(S) a pod.
Metalky vacsinou po viac ks a vyjdu okolo 13-15€ za ks.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Použité kazety mají smysl kupovat výhradně jen do sbírky, zajímavé kusy do poličky, protože -pokud je nekupujete osobně- nikdy nevíte jak je ten pásek poškozený, naprostá většina už nelze znovu kvalitně nahrát a má pásek vorvaný ze stran, vydřený od špatných hlav, zvlněný atp. Obzvláště kazety pocházející z našich končin. Pokud se tedy nejedná o unikát do poličky do sbírky, je naprostý nesmysl a vyhozené peníze kupovat použité kazety u nás na bazarech apod.
Mám jedinou dobrou zkušenost s nákupem použitých kazet, a to přímo z Japonska. Japonci kazety nepřehrávali a používali kvalitní stroje. Nakupoval jsem takto již 5x nebo 6x mix použitých kazet a všechny měly pásek krásný rovný a šel 100% nahrát znovu bez chyb.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zatial nemám takú skúsenosť - ani jedna páska zo sk-cz nebola poškodená ani zodratá- bavíme sa o kúpe použitých. Možno som mal len šťastie :)

Toť pár príkladov

Tá TDK-X (4. obr) bola najšpinavšia aká mi kedy prišla / extrém - ale páska je ok - stačí len očistiť puzdierko a bude ako za mladi.
Prílohy
DSCN6802.jpg
DSCN7295.jpg
DSCN7297.jpg
DSCN7300.jpg
DSCN7326.jpg
DSCN7332.jpg
DSCN7335.jpg
DSCN7384.jpg
DSCN7388.JPG
3.JPG
3.JPG (57.24 KiB) 2769 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ale je pravda že v našich končinách pomaly vymizli takéto zaujímavé kúsky na predaj - čo sa vyskytovali ešte pred rokom/dvomi ... ale na ebay a pod je toho kopa
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Hned na začátek, pěkné kazety, takový výběr celkem závidím.

Ale co se týká té nejšpinavější kazety TDK SA-X, tak to jsi ještě v pohodě, já měl daleko horší kazety, takové, po kterých bys nekoukl asi ani ty :lol:.
Na druhou stranu mi to ale nevadí, zase si to rozeberu, vyčistím a ze škaredé kazety mám najednou pěkný kousek - a to je to, co mě na tom baví a proč mi nevadí vzít i zdestruované kazety.

A přesně jak sám říkáš, mnoho z mých kazet co jsem sehnal a byly hnusné (rozuměj zeškrábané, špinavé..), tak měly pásek fakt jak nový - žádné škrábance od hlav, ani jen náznakem, jen tělo kazety byl hnus.


Ta zmiňovaná vědecká fikce ale nastává tehdy, kdy za nahodilé použité kazety v neznámém stavu někdo poptává zhruba 30Kč za kus (zjištěno z jedné bezpříhozové aukce 100ks kazet základních modelů při ceně 2990Kč), což však není nejhorší, ještě větší nářez je chtít za jeté kazety v neznámém stavu i 300Kč jen proto, že je to trochu vyšší model.

Případně jiné inzertní nesmysly jichž jsem byl svědkem, kdy dva kusy zabalených Sipote ZX kazet někdo nabízel za 99Kč, přičemž v tu dobu ještě před 6 lety byly v klidu dostupné v obchodě za 9.90Kč.


Bohužel ale ne každý má možnost a šanci nakupovat ze zahraničí, takže v mém případě se musím spokojit jen s tím, co se nabídne tady. A to přitom chci ty nejobyčejnější kazety, kterých by se ostatní zbavili.
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"