sci-fi

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa Hasterman »

To sa ani nedá pomaly kde použiť.
Dal som na 64GB kľúč nejaké foto, s tým že keď niekde budeme pozrieme si. Takýto kľúč už TV nechcel načítať. 32GB už áno. Je mi jasné že pri 2TB je určený ale k inému použitiu.
Aj tak sa bude o chvíľu predávať na Aliexpresse za 3,5 €
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Co je to za čudo...tak nějak rozumím k čemu to slouží ale nové za 300000Kč??? To si radši půjdu koupit novou Fábii.
Prílohy
Screenshot_20191122_013004.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

ULTRA SCI-FI
Prílohy
Screenshot_20191123_065358.jpg
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

možno tak za type II . nevedia čo za to .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa orhore »

Ty ceny ještě nekončí, ale zásoby původních kazet ano. Není se čemu divit, tohle už není sci-fi, ale realita.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja by som to tak čierne nevidel, len šedo, zásoby sú stále veľké podľa mňa, veľa zberateľov kazety nikdy neotvorí, a niektorý to časom rozpredajú, prípade sa im mierne poškodí obal pri večnom obchytkávaní a obzeraní a tú kazetu potom predajú.

S cenami je to asi tak, ako keby sa zajtra mali minúť všetky kazety a pozajtra koniec sveta.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Zrovna tohoto modelu dr-1x jsou hromady na ebay a nikdo to nechce. Dají se koupit za 2€. Lowend modelů jsou zásoby velké. Horší je to u vyšších modelů, kterých je málo díky překupníkům kteří je vykoupili kde mohli a nyní šroubují ceny do nesmyslných částek, zejména rusáci a ukrajinci. A ten zbytek už mají ve svých sbírkách sběratelé a nebo ti co na ně nahrávají.
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Já si myslím, že to je právě tak jak to napsal Erik - každej blbne jako kdyby už to nemělo být a jen se uměle a zbytečně navyšují ceny..


janvys: Hm, no, samozřejmě v porovnání s tou nabídkou za 400Kč je těch 52Kč fakt znatelných, ale i tak mi přijde půl sta za kus celkem dost. Mě štve, že jsem před lety jen koukal na nabídku na Aukru, kde tyto kazety někdo nabízel úplně nové kus za 15Kč, pak to někdo zkoupil a bylo po ptákách..a že toho měl..

Jen tedy přesně už nevím jestli to byly tyto starší nebo ty samé jen s tenkým obalem..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

Já osobně jsem je před nějakým časem prodával za 20Kč společně s Maxell UR, Sony FX, TDK D.
Vzpomínám zajímavou perličku...jednu várku si ode mě koupil i překupník od kterého nakupuje Erik :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Teda, dvacka za kus je taky dobrá cena a za Sony FX a TDK D fakt super, ale počítám, žes určitě prodával kusovky a ne třeba 10pack v krabičce za celkem 200Kč.. O tom bych si asi mohl nechat jen zdát :mrgreen:..
Dá se vůbec ještě v dnešní době sehnat nějaké solidní kazety (myslím modely typu TDK D/A/B, Sony HF/EF, Fuji DR atp.) za nízkou cenu?

Jo, to není nic zvláštního, doneslo se mi, že dotyčný překupník dělal mnohem větší..záležitosti..než, že prodal mnohem dráž co si "vyprosil" za levno. Ale osobní zkušenost s ním nemám, tak nebudu upřesňovat.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa oneeeee »

bez komentára .
Prílohy
2.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: sci-fi

Príspevok od používateľa janvys »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 24. Novembra 2019, 04:42 Dá se vůbec ještě v dnešní době sehnat nějaké solidní kazety (myslím modely typu TDK D/A/B, Sony HF/EF, Fuji DR atp.) za nízkou cenu?
Jo, až takový problém to není, většinou přímo z Japonska, kde bylo základních modelů různých (u nás)neznámých výrobců velké množství a těch kazet je tam stále dost v zásobách. A většinou se jedná o solidní pásky srovnatelné s základníma modelama známých značek. Např. jsem známému kupoval přímo z Japonska TDK AE, což je japonská verze modelu D, 30ks za 900Kč to vyšlo. Pošta rychlá, cca 8 dní.
TDK B je čínský fejk, tomu se raději obloukem vyhnout. Je jich mraky na prodej v čínských shopech.
TDK D těch je v zásobách taky hodně, zejména ty pozdní, které nemají sběratelskou hodnotu.
Když budu potřebovat tyto kazety, koupím je normálně na ebay po 1€/ks. Stačí jen hledat a popř. se domluvit s prodejcem přes ss na např. množstevní slevě
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"