BECKER CASCADE

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
*AMS*
mazák
Príspevky: 140
Dátum registrácie: Pondelok, 17. Septembra 2018, 15:44

BECKER CASCADE

Príspevok od používateľa *AMS* »

Sú autorádiá a je BECKER.

Sám som tomu neveril do doby, pokiaľ som si v otcovom aute neošahal jeden z jeho Beckerov, konkrétne model Traffic Pro High Speed. Becker totiž hrá aj tam, kde iné rádia netušia, že v éteri je ešte nejaký signál, Becker v prístrojovke vyzera, akoby veľa vytrpel a preto ho nikto neukradne, Becker je tak nabitý funkciami, ako vedecká kalkulačka. len pre zaujimavosť, v tom menovanom Traffic Pro sú predinštalované aj jednoduché hry, pri ktorých si môžete krátiť čas čakania v aute. Napríklad.
BC1.jpg
BECKER CASCADE BE7944 sa ku mne dostal od rodinného príslušníka, ktorý ho kúpil za stovku cez bazos. Pôvodná cenovka tohoto Beckera bola 1200 euro. Aj dosť, jeden by povedal. No, za kvalitu sa platí a za množstvo funkcii tak isto.
Prvou vecou čo človeka zaujme, je DVD-ROM mechanika, ďalej navigácia, bluetooth, adresár, mail, prehrávanie rôznych formátov, výkonný zosilňovač, farebný displej, atď. Haluz je hlasové ovládanie, síce len svetovými jazykmi, ale je to luxus, človek si karuje, stlačí tlačítko hlasového ovládania a zahlási napríklad "rejdiou" a prepne na rádio, zahlási trebárs "media" a prepne na ponuku médii a ďalej zahlási, že "Kárd" a prepne na CF kartu s pesničkami a už len "plej" a plejuje... :) Rádio má za malým odnímacím panelom šachtu na pamäťovú kartu, pričom tu je menší kameň úrazu, lebo sú to CF karty. Nič proti nim, sú spoľahlivé a skôr taký priemyselný štandard. Lenže sa ťažko zháňajú a rádio berie tie karty len do veľkosti 4 GB. Na karte sú aj navigačné dáta, ale nakopírujú sa do rádia a môže sa založiť karta s muzikou. Mechanika číta a prehráva aj klasické CD, či MP3sky.
BC2.jpg
Zo zadu je ventilátor, ktorý našťastie nie je vôbec počuť a prípojné miesta cez ISO konektory a mini ISO, kde sa dá pripojiť pomaly aj maslový chlieb. Na kompletné fungovanie treba pripojiť nejaké veci od spiatočky, od tacho a podobne, skalibrovať a vyraziť. Tento konkrétny Becker má starú mapy, takže aj navigácia po SK je dosť okresaná, ale už za Petržalkou sa to výrazne zlepší, ale aj v Čeku je to lepšie s pokrytím, ako na SK. Sú aj nové mapy, ale nie sú nám treba.
003.JPG
003.JPG (84.71 KiB) 5258 zobrazení
Pokiaľ ste doteraz žiadneho Beckera nemali, skúste, tí, čo vlastnia napríklad Porsche, či Mercedes sa s ním už stretli, nakoľko je to značka, ktorá je osádzaná do týchto tátošov výrobcom.
Malou zaujímavosťou je aj tuner, ktorý má síce jeden tuner, ale cez RDS si vie doskladať signál a rozne hodnoty, takže sa tvári ako keby bol dvojtunerový a je to cítiť. Becker hrá aj tam, kde iný končia.

Varovanie! Pokiaľ kúpite toto rádio bez originálneho inštalačného DVD, tak ste vyhodili peniaze. Problém je, že keď ho nahodíte do auta (na napájanie), musí sa založiť pri prvom spustení to DVD a on si z neho načíta do vnútornej pamäte potrebné dáta. Keď sa tak nestane, síce radio a CD ide, ale to je tak všetko..
Väčšinou som ticho...
Finist
desiatnik
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Sobota, 22. Septembra 2018, 20:27

Re: BECKER CASCADE

Príspevok od používateľa Finist »

Ahojte,
pridám niečo k Becker z mojej skúsenosti. Becker je naozaj kvalitný výrobca audio produktov, ale v porovnaní na príjem signálu sa mi najlepšie osvedčil Pioneer s tunerom D4Q. Tomuto tuneru pri autorádiach ešte trošku konkuruje kvalitou príjmu Digiceiver od Blaupunktu. Moja lokalita je neďaleko Prešova a niekedy sa venujem aj DX príjmu. Za dobrých podmienok viem vďaka 7prvkovej smerovej antény počúvať rádia z VKV vysielača Radhosť alebo od Brna - určite nie v stereo kvalite, ale počuteľné a rozpoznateľné. Podaril sa aj príjem SRO1 a tusím aj Funrádia z Kamzíka alebo O3 rádio Viedeň. Kedže tento príjem nieje náhodný, predpokladám že ide o priamu vlnu, nie odrazenú.
Odrazenou vlnou som mal krásny príjem rádii z Istanbulu, potvrdené aj RDS príjmom - trvanie okolo 10 minút, stanica nalepená na stanici, ako keby som bol priamo v Istanbule.
Na DX príjem som používal aj Onkyo T-9090 alebo aj Sony XDR-F1HD, považovaný za top stroj v príjme DX.
Späť k tomu príjmu rádií z vysielača Radhosť:
Pioneer s D4Q tunerom - najlepší, priam porovnateľný so Sony XDR-F1HD. Hneď za nimi Onkyo a Blaupunkt s Digiceiver tunerom. A ak sa dobre pamätám tak Becker (Traffic Pro) tie stanice ani "neulovil", čiže na dannej frekvencii len šum alebo skreslenie iných staníc. Preto som ostal pri autorádiach Pioneer, s lepším tunerom som zatiaľ nestretol :) (jedine porovnateľný je Sony XDR-F1HD)
Neviem povedať či Traffic Pro a High speed majú odlišnú konštrukciu, ale myslím si že asi bude rovnaká.

Autorádia Pioneer ktoré používam:
DEH-P88RS2
DEH-P6600R
ANH-P9R
KEH-P9100R
KEH-P7900R

Neskôr môžem pridať aj nejaké foto ak by niekto mal záujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Auto hifi"