Zvuk v aute

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Zvuk v aute

Príspevok od používateľa Nstar »

Povedz koncern. Nemyslím zopakuj po mne, že "koncern". Vyber nejaký automobilový koncern. Podme podebatit, kto v com sa previezol alebo jazdil a ako to tam hralo, co tam hralo.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak daj čo si počul a čo sa ti lúbilo.
Poznám len to čo mám - a nejakú škodu karok a mazdu 3 či 6 ...
Čo mám vo Fiat Idea - origo ozvučenie (asi) - tak je tam ešte Blaupunkt + 4 repro (vo dverách dole + 2 výškové) a hrá to slušne.
Časom tam príde ten kazetový Pioneer od vás.
Som spokojný so zvukom - tie repro sú v pohode. Výškové sú v predných stlpikoch.
Prílohy
vyskove.jpg
P1220321.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa Nstar »

Perfektná mašina mimochodom. Dobrá Idea kúpiť takýto stroj.

Tak keď Fiat, tak to bude o Alfe.

V nej hrávalo to autorádio, čo ideš dávať teraz do Idei. Takže na úvod hneď napíšem, že v nej nebolo legendárne Bose ako to tak Alfa mala vo svojich spôsoboch. Bolo v nej základné fabrické ozvučenie, diskretné, bez nápisov, nič čo by stálo za reč vystavovať podľa tvorcov Alfa. Z palubky čučalo hento, čo nevie ani 70us. Cd, bolo vzadu v kufri, tam patrí. Skrátka paráda, kazeťák po ruke, tak to mám rád. Takže v rýchlosti spomeniem červený kľúč a diaľkové od zámku. Ešte raz, červené kľúče! No dobre, sadnúť, zažuchnúť dvere a - ticho. Sedák ma podoprie až pod kolená, operadlo obíjme. Krásný klasický trojramenný volant, ktorý točí tak strmým riadením, že kruháče sa vykružujú len miernym natočením a stále vedie s tebou nejakú debatu ako aj celé auto. Budíky obrovské, zapustené kdesi hlboko a no, bolo by to donekonečna. Chcel som o rádiu a reprákoch bez značky. V prvom rade auto je parádne odhlučnené, v druhom rade v lete je v ňom ozaj horko, takže okno úplne nadoraz a pokiaľ vonku nefúka nejaký príliš zlý vietor možeš s oknom dole letieť kľudne 90tkou a nekoná sa žiaden prievan ani aerohluk. Takže muziku si ozaj vychutnáš ale čo tie neznačkové repráky a magič čo nevie nič iné len Normálky? No vraj tie reprá čo podľa Alfy nestoja za reč dodával Grundig ale nech už to bolo čokoľvek, bolo to vynikajúce. Basf LH a jej spodky, rýchlosť a detaily. Volume kľudne nahlas a riadne, žiaden hluk len "koncert" v aute. Neopakovateľné auto a nezabudnuteľné HIFI v ňom.
Tá moja bola základná výbava a najslabší diesel čo ponúkali. Jej charizma ma prestúpilo dokonale. Nebola to ani jediná a ani prvá Alfa Romeo, ktorú som stretol. To auto nebolo žiaden pozér, ten charakter, zvuk a áno zvuk štvorvalcového diesla a ten pocit, že vždy keď niekam ideš akoby si šoféroval to najchuligánskejšie auto na svete a vzadu tie polozapustené hlavové opierky, keby sa zrazu vzadu zjavil Tano Caridi ani by som sa veru nečudoval. Vždy som sa považoval za najpomalšieho alfistu sveta pretože asi sa fakt vlečiem pomaly ale ak by chcel niekomu ujsť...
No skrátka dobre to hralo :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa AdmineR »

pekne napisane. Maš talent.
Ze Tano Caridi 8-)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak až to pobavilo môžeš dať nejakú inú značku vozov a ja skúsim zaloviť v pamati.
A aké ozvučenie bolo v Marea? Tam dávali akési fabrické rozdelené autorádio, bolo to proti krádeži. Ale ako hrala? Bol to kazeťák?
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa phexsys »

Mitsubishi - sound systém od Rockford Fosgate
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa AdmineR »

a ako to hra v tom micubišu?
Nstar - v nejakom bmw alebo medvedovi si počúval?
Marea mala origo zvuk hrozny - hlavne repro vyzerali ako atrapy. Maličké magnety a celkovo bieda - letelo to rovno do kontajneru. Ani som to radšej nefotil.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Zvuk v aute

Príspevok od používateľa Nstar »

Aké Mitsubishi to bolo?

Tie BMW, čo mi utkvelo bola e39 aj zvukom audia aj ako auto. Cd bolo skryté za ozdobnym dekorom na palubke, ten sa odklopil. Tusim rovnako to bolo aj s kazetou. Hralo to samozrejme výborne aj vďaka veľmi kvalitnému odhlucneniu auta. Kto im to vyrábal som nezistoval. Veľmi pôsobivé bolo zastaviť nastelovat oblubenu skladbu, pridať hlasitosť dost doprava ale tak aby nechala v pozadí, tam kdesi ďaleko a len vo vysokých obrátkach priestor aj motoru. Vyraziť pod dvojtretinovym plynom z miesta potom bolo veľmi posobive, samozrejme len z odpočívadla na nemeckej dialnici. Ale inak s BMW to mám ja osobne tak, že čím staršie a s nizsou výbavou tým viac sa mi páči.
Mercedes, fakt neviem ako hral, nepamatam si ani jeden ale pamatam si S class, tam sa mi pacilo že si mal CD ale samozrejme mysleli aj na kazety aj s dolby B, C. Žiadne že kazety sú pod uroven alebo čosi, yes sir určite že je tam kazetak na palube ...to bola w220
Napísať odpoveď

Návrat na "Auto hifi"