Demonstration Tape

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Teslák: Tak rychle recenzi jsem nečekal. Moc mě těší tvůj názor a hlavně i to, že se hudba líbí :-).
U toho druhého singlu jsem trochu čekal recenzi i od Kazetowiche, když mi vloni psal, abych do toho přidal nějaké chorály či něco podobné vánocům, což jsem měl naplánováno, že jedna z těch skladeb to bude mít výrazný. No a myslel jsem, že tu zaujme aspoň někoho i ta bonusová EDM skladba, kterou používám v testech audiokazet, ale je pravda, že EDM tu asi málokdo poslouchá.
Ale rozhodně to nepíšu vyčítavě.


daniel00421: Tak to ti moc děkuji, jsem rád, že se líbí i tobě :-).


Už nějakou chvíli plánuju založit vlákno ohledně mé hudby, abych s tím nezahlcoval různá ostatní vlákna..jen furt přemejšlím kam to zařadit, jestli do "Nezaradené" nebo "Tipy na dobrú muziku" a nebo do "Filmy, seriály a iné audiovizuálne počiny" :-| ...
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa Teslák »

daniel00421 napísal: Pondelok, 10. Júna 2019, 00:38 Ja počúvam všeto okrem samohrajkových dychoviek aj veľké teleso dychovky lesných rohov a trúb znesiem a to ako hovoríš ty Teslák o tej elektronike hudbe,si môj človek ako kapely FSOL,Orbital,Swan Woth,Aphex Twin,Moby,X-press a to spomínam tie komerčnejšie známejšie,hlavne elektronika prvej polovice 90´tych.
Jo,když si vzpomenu ty probděné sobotní noci u tape decku a analogového satelitního rádia einslive s pořadem partyservice,chce se mi brečet,těch basfek co jsem ponahrával.Už to nemám.Před nějakými 10ti lety jsem kazety prodal za hubičku,v top stavu i s deckem.Nyní se vracím od nuly.Chjo.Ale ty nahrávky nejdou pohánět z netu tak,aby se to dalo poslouchat,ta šišlaicí kvalita mě deprimuje.
Zase jsem odbočil od tématu,já jsem už na tom stejně jako ta stříbrná liška.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa rado »

Asi nebudem kvôli jednej kazete zakladať samostatné diskusné vlákno, tak ma napadlo že ju pridám sem, Panasonic tu ešte asi nafotená nie je - Panasonic QFT C07L005NZ (C-7). Na jednej strane "For Demonstration" a na druhej "For Recording". Nápis "with head cleaning tape" je zrejme odkazom na matnú / zdrsnenú zavádzaciu pásku? Ale to len hádam.

Našiel som ju minule pri prehrabávaní sa starými kazetami, a myslím si, že bola pôvodne pribalená ku "shoebox" magnetofónu Panasonic RQ-2735. Ja som ju dostal ako dieťa, takže to bola zrejme prvá páska na ktorú som "nahrával" buď na vyššie spomenutom Panasonicu alebo na Sanyo podobného formátu :D Takže čo na nej bolo pôvodne (ak vôbec niečo) už nikto nezistí. Zatiaľ som sa ju neodhodlal prehrať.

Kvalitu a pod ja zhodnotiť neviem, tak sa pokochajte aspoň fotkami.
IMG_3201.JPG
IMG_3202.JPG
IMG_3203.JPG
IMG_3204.JPG
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa AdmineR »

sorry Fox - vela veci mi vdaka pracovnej vytazenosti unika (ako tie dve tvoje sklatby v uvode). Nestiham vsetko.
No par demo kaziet mam.
Snad bude trochu casu to sem pridat.
Pamatam si na posluch poslednej. Z jednej strany demo a druha cista.
Nejake instrumentalky a bez dolby - celkom vyrazny sum. Ine som este nepocuval.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

SHARP - Sampler Tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Však v pohodě. Od té druhé novoročenky, kdes mi dával tip uplynulo přes 1.5 roku a k té letošní mi odpovědělo nejmíň lidí ze všech tří předešlých, takže už nějak příliš nedoufám ve větší množství recenzí než třeba 5 až max 10. Ale neříkám, že kdyby se to obrátilo, tak že mě to nepotěší, za recenze jsem rád.
PS.: Nepíšu to vyčítavě, neboj :-).


-------


No a já mám taky rest, tak ho teď splním.
Teslák: Krom té jedné, kterou jsem vloni zmiňoval jsem si vzpomněl, že mám i jednu další a tu na fotce nemáš ani ty.

Nuž tedy, a protože je omezený počet příloh, tak začnu hned tou druhou, na kterou jsem si tehdy nezvpomněl..


Jde o Demo kazetu značky SHARP.
Stavem je jako nová. Bohužel původní záznam se nedochoval a teď je na 1.5 straně něco italského - jestli výuka jazyka či něco podobného, těžko říct..prolítl jsem to teď narychlo a italsky neumím :-? .
Obávám se však, že by tomu nezabránilo ani to, kdyby byl na nahrané straně jazýček vylomený, tato kazeta ho má oba nevylomené.
Díky tomu, že je kazeta tavená, tak věřím i tomu, že pásek a jeho množství je původní.
Zaváděcí pásek je čirý a běžně dlouhý jako u TDK kazet, možná i delší (takové Sony ho měly oproti TDK mnohem kratší).
Magnetický pásek je hnědý a povrch je matný.
Slepka jak je vidět je bílá, ale za ty roky už bohužel začíná být jemně roztíkavého charakteru :mrgreen:, zatím ale bez potíží drží a nepatlá ani sousední vrstvy :-). Nebo jsem si toho aspoň nevšiml.

.
CIMG0191 – kopie.JPG
CIMG0191 – kopie.JPG (187.46 KiB) 4952 zobrazení
CIMG0192 – kopie.JPG
CIMG0192 – kopie.JPG (180.03 KiB) 4952 zobrazení
CIMG0193 – kopie.JPG
CIMG0193 – kopie.JPG (134.94 KiB) 4952 zobrazení
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

AIWA - Demonstration Tape (DMC-154)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nuž a tady je ta slíbená z minulého roku.

Mám dva kousky, zřejmě mají být totožné, ale mate mě i ta vnitřní fólie - avšak jen částečně, vzhledem ke stavu (více viz níže).
Jedná se o Demo kazety značky AIWA, model DMC-154.



Takže zde je ta první u které předpkládám, že je i v původním stavu.
Tato je v celkem zachovalém stavu.
Má však už obě strany přelepené štítkem z normální kazety a má vylomený jediný jazýček pro stranu B. Původně byl pro přednahranou stranu A jazýček vylomen a povrch zapracován ve fabrice a pro nahrávací stranu B logicky zůstal. Zapracovaný byl zřejmě proto, že je i nehtem znát, že původně tam jazýček byl, ale okem to není až tak patrné.
Kazeta je již šroubovaná a zdá se, že šroubky nejsou dotčené.
Zaváděcí pásek jaksi chybí.
Magnetický pásek je hnědý a lesklý a je napojen přímo na cívku.

.
CIMG0194 – kopie.JPG
CIMG0194 – kopie.JPG (226.84 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0195 – kopie.JPG
CIMG0195 – kopie.JPG (216.76 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0202 – kopie.JPG
CIMG0202 – kopie.JPG (236.05 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0205 – kopie.JPG
CIMG0205 – kopie.JPG (215.14 KiB) 4948 zobrazení




No a zde je ta druhá, zřejmě již kuchlá a v o něco horším stavu.
Jako ta předešlá, i tato má již přelepený vršek štítkem z obyč kazety i když to asi ani nebylo nutné. Stejně tak má vylomený i ten jazýček pro stranu B.
Šroubky vypadají na to, že byla kazeta demontována a původní pásek i včetně cívek byl nahrazen.
Pravděpodobně byla vyměněna i vnitřní fólie, protože je odlišná od té v první kazetě.
Zde je již zaváděcí pásek, je čirý s modrými proužky.
Magnetický pásek je tmavě hnědý a lesklý.

.
CIMG0196 – kopie.JPG
CIMG0196 – kopie.JPG (228.98 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0197 – kopie.JPG
CIMG0197 – kopie.JPG (211.74 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0199 – kopie.JPG
CIMG0199 – kopie.JPG (152.69 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0201 – kopie.JPG
CIMG0201 – kopie.JPG (211.02 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0203 – kopie.JPG
CIMG0203 – kopie.JPG (253.18 KiB) 4948 zobrazení
CIMG0207 – kopie.JPG
CIMG0207 – kopie.JPG (219.23 KiB) 4948 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tie Aiwy vyzerajú na TDK, ostatné neviem.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa Kazetowich »

myslím že túto mám - aj s tou original nahrávkou
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa Teslák »

Foxi,pěkné kousky,fakt takové nemám(Jak jsi to věděl?)😁.A v těch mojich demokazetách taky většinou nejsou zaváděcí pásky,bude to tak origo.Tu Aiwu mám jinou.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa oneeeee »

nepočúvam dychovky a hudbu , ku ktorej treba brať aj prášky .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647:: Já to taky u té Aiwy tipoval na TDK, ostatně, když už to je vyrobený v Japonsku..ale ta druhá má jiný cívky, takže tam je určitě i jiný pásek, těžko říct jaký, i když modré proužky by to dokázaly zúžit. V tom se ale nejlíp vyznáš ty ;-).



Kazetowich: No pokud to máš origo nepřemázlý, a kdybys měl někdy čas, tak bych si to rád poslechl a nesestříhaný (praskání zaváděčky i slepky, ticho před začátkem i na konci - to mám na páskách rád..tedy i včetně případných defektů).
Vlastně ani nevím jestli jsem někdy slyšel nepřemazanou Demo kazetu..



Teslák: Díky :-). No věděl, spíš jsem to nějak vytušil z tvé úvodní fotky. Pokud by však přibyly během toho nějaké další kousky, tak to bych už samozřejmě nevěděl.
Nojo, asi tehdá šetřili na všem. Což je v podstatě divný, když už chcou něčemu udělat reklamu, tak by měli zainvestovat a pro ně by snad plnohodnotná kazeta včetně zaváděčky (i kdyby jen C-30) neznamenala zruinování..
Bohužel ale jak to často bývá, většinou se šetří kde se dá.



oneeeee: Já ti nevim, ale myslím si, že na Demo kazety by asi nedávali zrovna dechovku. Když už tak tam většinou byly nějaké tehdejší slabší skladby (skrz ušetření na autorských právech tam nedají třeba KISSáky), nějaká třeba hawaiská hudba a nebo vyjímečně nějaké starší hity.

Jako chápu to, ne každej dokáže poslouchat všechno a zrovna tu zmíněnou dechovku. Já teda taky zrovna nejsem vyznavačem "hm-ca-ca--hm-ca-ca", ale kdybych si měl pustit nějaké starší desky, šelaky nebo originálku s tímto obsahem, tak si vlasy rvát nebudu.
Polka mi však problém nedělá.
A nějaká kvalitnější cimbálovka, jo, to už je někde jinde a něco takovýho si rád vychutnám, když na to natrefím. Překvapivě takových desek ale moc nemám.

Pokud jsi to zvládl dočíst až sem, tak si nemysli, já si rád pouštím nejen takovou hudbu, ke které bys potřeboval prášky :-D (to neber jako urážku nebo rejpání), ale rád si užiju i kvalitní Metal a Rock, překvapivě i nějaká skladba žánru Thrash Metal se mi líbí.
Přesto však můj repertoár obsahuje kvanta nesourodých stylů a umělců, ono když už tam je (jen od oka) třeba: Madonna, Britney Spears, DMX, Marilyn Manson, Hugh Laurie, William Basinski, Karel Gott, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Pavel Novák, Hana Hegerová...a stovky, stovky dalších ze všech koutů světa..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Demonstration Tape

Príspevok od používateľa EZ647 »

No ja som myslel že sú tam tie staré typy TDK cievok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"