Technics RP-F300

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Technics RP-F300

Príspevok od používateľa rado »

Technics RP-F300 boli moje prvé "veľké" slúchadlá, ktoré som si kúpil pred rokmi v miestnom obchode, tipujem že ich mám zo 12 rokov? Sú uzavreté, mne sa vždy zdali pomerne basové, a do kúpy Sennheiser HD 598 boli moje najlepšie. :)

Účel plnili dobre - kúpil som si ich do práce, aby som sa mohol pri hudbe v kancelárii izolovať od okolia. Spracovanie (materiály, plasty) asi také priemerné, v lete je v nich trochu horúco. Čo ma ale vyslovene sklamalo bola životnosť náušníkov. Po niekoľkých rokoch sa tá jemná koženka začala rozpadať na drobné lupienky, takže po každom počúvaní som mal uši a tvár pokrytú čiernymi smeťami. Rovnaký problém postihol kolegove Technics RP-F200. Ja som si vtedy v autorizovanom servise objednal nové náušníky, ktoré tento rozklad postihol ešte skôr, myslím že po necelom roku používania.

Máte s tým niekto skúsenosť? Kolega to skrátka celé obtrhal a vyčistil tak, aby mu zostal len penový podklad. Ja som ich kvôli tomu pred časom prestal používať lebo ma to nebavilo stále čistiť, a komplet sa mi to vyčistiť nedarilo. Možno by som ich mal oprášiť a zistiť v akom stave sú... Aj preto som bol rád že tie sennheiser sú od výroby penovo/látkové alebo čo za materiál to je, lebo tú koženku som už nechcel ani vidieť...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics RP-F300

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aktuálne používam RP-HT300 kupované v roku 1999 za 1490Sk. Ako píšeš do pár rokov bola koža preč a všetko ostávalo na hlave :D
Ja už mám roztrhanú aj tu penu ktorá bola na povrchu vnútra mušle, kde je plastová mriežka so slúchatkom.
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Technics RP-F300

Príspevok od používateľa rado »

Tak sú po výmene náušníkov - dal som tomu ešte šancu, a voľačo som objednal z číny, kombinácia nejaká chlpatá látka zvnútra a zvonku po obvode koženka. Sú prekvapivo o dosť hrubšie než pôvodné, originálne (viď. foto - trochu blbo som to odfotil ale vari to bude vidieť). Na hlave sedia celkom príjemne.

Dlho som ich nepočúval, pretože boli už dlho vo fáze "lepra" a liezlo mi to na nervy, a keď som ich dnes porovnal so Sennheiser HD598 tak neviem či vždy zneli tak zle alebo sa ten zvuk natoľko zmenil po výmene náušníkov? Asi tam skrátka nikdy nebolo toľko detailov vo výškach... Basy samozrejme sú, ale tie výšky... znejú čudne. Fakt je že som ich takto pri sebe asi nikdy neporovnával (alebo len veľmi dávno po kúpe HD598) keďže ich mám v kancelárii. A tam to bude stačiť. Uvidíme ako dlho vydržia tieto náušníky. ;-)
Prílohy
IMG_2165_technics.jpg
IMG_2166_technics.jpg
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Technics RP-F300

Príspevok od používateľa AdmineR »

Tak sa nečuduj. Pri HD598 to majú ťažké vsetky sluchatka v cenach cca do 200 euro + - lebo tie sa proste podarili. Odvtedy ako mam Sennheisery, tak sluchatka neriešim. Basta
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Technics RP-F300

Príspevok od používateľa rado »

Tak tak, je to dosť nefér porovnanie, radšej neporovnávať. Dnes ich balím naspäť do kancelárie :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"