Koss porta pro, sklamanie

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Tak dnes som si kupil tieto sluchátka. Moje Koss ksc 35 išli do sevisu, ľavá strana zacala chrčať. Myslel som si, ze to bude to iste, ale sklamanie. Zabasované, žiadne vysky, teda sú, ale oproti mojim bieda. Tak toto som necakal.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa janvys »

Mám je mnoho let, originály, kupované v SRN, a nemůžu na ně říct špatné slovo. Zaregistroval jsem, že ty co se prodávají v současné době jsou na tom hůře. Prý už to zdaleka není ono. A proto si ty svoje původní chráním jako oko v hlavě.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1335
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Teslák »

Noo,jak to je , nevím,ale na webu se dá najít informace o tom, že se válí po světě padělky, nerozeznatelné na první pohled od originálu.Měl jsem tu čest slyšet obojí, rozdíl je znatelný.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Kupoval som v okay elektro. Zaregistroval som záruku. Nie je to podvod. Moje ksc 35 boli uz v servise tri krat a vzdy zvuk perfekt. Tesim sa, ked mi pridu opravene. Zajtra dam foto tých ksc 35
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Sluchátka začnou chrčet i v případě když se dostanou vypadané vlasy přes ten molitan na membránu. Chvilka s pinzetou pod světlem a sluchátka opravena :) .
Jo Koss porta pro je dnes problém. Může to být originál a nemusí hrát dobře. Kolega koupil dvoje ve dvou různých prodejnách a každé hrálo jinak. Měniče jako náhradní díl se vyrábí jen v číně.

Jen pro zajímavost jsem před pár minutami vytáhnul úplně nové nepoužité Koss Porta Pro z krabice, kterou mi letos poslal distributor za neopravitelné. Zvuk perfektní, takový jaký je u těchto sluchátek zvykem ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

S vlasmi súhlasím, je to najčastejší problém čo poznám.
Už som tu niekde písal že limitované kossy čo mám, majú tak slabý rám že sa rozpadol, moje aj kamarátove po servise a teraz praskli znova už som to lepil sám.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Máme čierne Anniversary a tiež boli zlomene/vymenene zdarma v zaruke a znovu zlomene ale uz zalepene doma.
Inak povodne kupovane na bazosi nové asi za 20€ aj so zarukou - kuponom. Nevyplnenym :mrgreen:
Ku zvuku sa nevyjadrim. Pocuvam uz len Sennheisery. Obcas z donutenia nejake tie Audio Techniky a posledne hybridne AKG. kossy uz dlho nie
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich: áno presne o týchto limitkách som sa bavil, nejaký shitný plast tam dávajú. Ale používam ich na niektoré tape decky a walkmany, keď mi nevyhovujú prehodím na Technics. Rozhodne majú iný zvuk než klasické, neviem prečo, menej ukričané a menej agresívne basy. Ale taký Dragonforce mi na Kossy porty nevyhovuje, to nehraje, ale kričí, takmer nepočúvateľné.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Nstar »

Koss Porta Pro vždy boli prebassovane čo si ja pamatam.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Ano prebasované, ale toto je uz vela. No uvidim, mozno sa rozohrajú. Inak KSC 35 majú tie isté meniče. Aspoň vzhladovo. Len sú celé čierne.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa orhore »

Ano porty mají trošku hrb na charakteristice. Přebasované jsou ale jen v případě, že je připojíte k zesilovači, který má vysokou výstupní impedanci. Poznáte podle odporu, který připojen mezi zesilovač a sluchátkový výstup. Když najdete odpor s hodnotou více jak 22 ohm, tak je to špatně a sluchátka budou hrát bum bum cink.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Koss porta pro, sklamanie

Príspevok od používateľa Nstar »

orhore napísal: Streda, 11. Decembra 2019, 09:13 Ano porty mají trošku hrb na charakteristice. Přebasované jsou ale jen v případě, že je připojíte k zesilovači, který má vysokou výstupní impedanci. Poznáte podle odporu, který připojen mezi zesilovač a sluchátkový výstup. Když najdete odpor s hodnotou více jak 22 ohm, tak je to špatně a sluchátka budou hrát bum bum cink.
Ja ti neviem, nech som ich počul na akomkoľvek walkmane alebo telefone vždy boli prebassovane. Podľa mňa na tieto veci to bolo vyrobené ako slúchadlá na von. Nie sú samozrejme zle, to vôbec. Je to klasika.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"