Xiaomi Redmi Airdots (test / recenzia slúchadiel)

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

architect
nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 7. Augusta 2019, 10:38

Xiaomi Redmi Airdots (test / recenzia slúchadiel)

Príspevok od používateľa architect »

Veľa napísaného. Veľa vychváleného. Veľa kritizovaného. Ako sa v tej kope sena vyznať? Sám netuším, preto skúsim pridať ďalšie steblo. A nebude to ani zlaté steblo a ani sa nebude podobať na ihlu. Veď načo aj. Je to niečo čo možno ani nestojí za zmienku, hoci ja si myslím niečo iné. Ale to že si to myslím ja nie je vôbec podstatné, takže ak máš čokoľvek iné na práci, alebo na zábavku, klikni inam a bude to.
Začalo to nenápadným odporúčaním. Vyskúšaj. Mne sa zdá, že tento Číňan položil na lopatky aj Apple Airpods. Pretože sa slúchadlám venujem už „nejakú tú zimu“, vyskúšal som. Hlúposti typu, vzhľad či materiály neriešim. Komu by to chýbalo, nech sa páči. Zaoberá sa s tým skoro každá recenzia. U mňa to nehľadajte. Primárne sa zameriam na to čo som s nimi zažil. Veď to je to najdôležitejšie. Či?
Balenie jednorázové. Po odbalení, zrecyklovať. Krabička prebalená do plastovej ochrany proti poškriabaniu a každé slúchadlo malo ochrannú fóliu na nabíjacích kontaktoch. Takže za tento prístup palec hore. Absolútne žiadna pripomienka a navyše všetko bolo nabité takmer na 100% kapacity. Nasadené boli stredné silikóny. Ja som ich okamžite zamenil za najväčšie a zbytok putoval do krabice, kde si odkladám takéto príslušenstvo. Prečo zmenil? Pretože je to tá najdôležitejšia vec nie len kvôli bezpečnému noseniu, ale je to kľúčový prvok k zabezpečeniu korektného zvukového poľa vytvoreného medzi vonkajším zvukovodom až po bubienok. Je až neuveriteľné, že koľko majiteľov „štupľov“ ignoruje nutnosť pohľadať pre ich ucho najvhodnejšiu veľkosť silikónového nádstavca. Práve pre toto sa objavuje toľko recenzií od ukvákaných škrekľúňov, ktorí tvrdia, že sú to vyhodené peniaze a tieto slúchadlá patria do koša a podobné nezmysli.
Po vybratí slúchadiel sú pripravené k párovaniu. Pár klikov a je to. Recenzie bezdrôtových slúchadiel sú celkom fajn, lebo v čom máte totálnu istotu, že všetci recenzenti majú „rovnaké železo“. U káblových slúchadiel tomu v žiadnom prípade nie je tak, lebo každý kŕmi meniče niečím iným. Tu má každý recenzent či majiteľ rovnaký menič ale aj zosilňovač a kabeláž. Lebo je to ukryté v mušličke slúchadla. A že je niekedy zosilňovač viac ako dôležitý je zrejmé snáď každému aspoň priemerne gramotnému poslucháčovi hudby.
Šum. Žiadny registrovateľný, hoci nevylučujem, že ak sa v tvojom rodokmeni niekde priplietol nejaký netopier, tak ho teoreticky možno budeš počuť.

Play.........

Otvorené ústa. Šok. Jeden môj kamarát vraví, že najhoršia smrť je z ľaknutia. K tomu len toľko. Nie, nepribližoval som sa k tomu. Bolo to ale ako sadnúť do elektromobilu a šľapnúť na akcelerátor. Ešte som sa nestretol s nikým, ktorého by to neprekvapilo. To ticho myslím. Tu to nie je o tichu, ale a zvuku. Plný, šťavnatý, puberťácky. Solídna dávka basov, ktorým nechýba ani sub-bas zložka je veľmi rozumne doplnená stredným pásmom, ktoré síce nie je nijako hrejivé ale vokály, či už ženské a či mužské znejú pekne. S výškami je to ale trochu horšie. Na moje ucho trochu chýbajú. Ale možno som rozmaznaný mojimi KZ ZS6-kami. A možno ani nie. Mikrodetaily absentujú a separácia nástrojov je priemerná a celej prezentácii chýba vzduch. Nie nijako tristne, ale kompresia priestoru je zrejmá. Ale vieš čo? Tuším vynníka. A som si skoro istý, že som ho našiel. Je to, a to nijako bohužiaľ nezmením, protokol. Žiaden aptX či LDAC. Obyčajné staré SBC. Je to aj napriek tomu úžasné. Ak raz Xiaomi urobí druhú generáciu, možno to tam pridajú a to bude ešte zaujímavejšie. Pre cestovanie, či vylihovanie na deke na pláži takmer dokonalé.

A vieš čo? Poviem len toľko. AliExpress, 16,88€.



Myslím, že to je vhodný záver môjho pohľadu na vec. Žiaden zázrak, či nevybrúsený diamant tu nehľadajte, lebo ho ani nenájdete. Za necelých sedemnásť eur ale dostaneš viac, omnoho viac ako čakáš.
Odporúčam!

Pekný zbytok leta.

Ps.: A ako dopadli voči jabĺčku? No doubt the Airdots are better in many ways.



test slúchadiel Xiaomi Redmi Airdots
recenzia slúchadiel Xiaomi Redmi Airdots
recenzia Xiaomi Redmi Airdots
test Xiaomi Redmi Airdots
Naposledy upravil/-a architect v Streda, 7. Augusta 2019, 11:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Xiaomi Redmi Airdots

Príspevok od používateľa Kazetowich »

len doplním foto aby bolo jasné o čo ide - a vitaj ;)
Prílohy
Redmi-AirDots-4.png
Redmi-AirDots-4.png (189.08 KiB) 3147 zobrazení
Naposledy upravil/-a AdmineR v Piatok, 25. Októbra 2019, 11:11, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: test slúchadiel Xiaomi Redmi Airdots recenzia slúchadiel Xiaomi Redmi Airdots recenzia Xiaomi Redmi Airdots test Xiaomi Redmi Airdots
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"