Jak postupovat s novými sluchátky?

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak v neděli (před týdnem) mi bohužel během 5min odešly sluchátka (Sony Ericsson HPM-70) co jsem používal asi přes 7 let. Poškodil se kabel hned u 3.5mm jacku a vzhledem k tenkosti kabelu nevím jestli by tohle vůbec někdo zdejší dokázal opravit - ty sluchátka měly ten nejsuprovější zvuk co jsem kdy slyšel..

Ty moje staré sluchátka jsou tyto:
CIMG6116.JPG
CIMG6116.JPG (65.16 KiB) 5994 zobrazení


Nedávno se mi podařilo objevit obchod, kde tyto sluchátka naštěstí měli ještě na skladě, tak jsem si udělal "menší" nákup :-)
CIMG7658 – kopie.JPG
CIMG7658 – kopie.JPG (115.98 KiB) 5994 zobrazení


Pro mě z nepochopitelného důvodu měli v nabídce dva druhy stříbrných SE HPM-70 v tzv. bulk balení (sáček) - jedny za 60Kč a jedny za 65.50Kč. Vůbec jsem nechápal o co jde, tak jsem vzal po 3 kusech od obou.
Testnul jsem zatím jen jedny - ty o 5Kč levnější mají nejen dost podezřelé zpracování, ale i ten nejhorší zvuk co jsem kdy slyšel, přirovnání ke zvuku z kastrólu bych tomu ještě dost ubíral, tak je mi jasný, že tohle nepůjde.. Že se dělají otřesné padělky známých audiokazet je mi jasný, ale že i takovou věc jako jsou sluchátka můžou padělat, bych nečekal.
Pak jsem testnul jedny z těch za 65.50Kč a samozřejmě neskutečný rozdíl, zvuk mnohem lepší, ale zdaleka nebyl takový na jaký jsem byl do teď zvyklý.

Pro jistotu jsem rozbalil ještě jedny hnědé z krabicového balení, ty už stály po 164Kč kus, ale podobná situace...

Zvuk z těch, kterým bych věřil, že jsou pravé, je takový, že hodně nízké frekvence (30-50Hz) jsou dost slabé, středové frekvence jsou neskutečně přebuzený a k vysokým zase klesají..
Kdežto u těch co jsem doteď měl jsou právě ty nízké frekvence výraznější, středové jsou vyrovnané a k výskám to možná malinko stoupá.



Ale proč toto vlákno zakládám..
Existuje u sluchátek něco jako u repráků - že když jsou nové, musí se nějak "zahořet"?

Vůbec si totiž nevzpomínám, zda jsem při koupi těch starých měl podobný problém..

Předem tedy moc děkuji za vaši pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Samozrejme sluchátka sa musia rozohrať - rozdiel býva značný ! Daj im aspoň 100 hodín - ale opatrne - nie že im nabušíš disco párty - pomaly ... a potom po pár hodinách im kus pridaj
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Tak to jsi mě trochu uklidnil, jen doufám, že se to opravdu srovná. Když to nevhodně přirovnám ke grafům na kazetách, tak asi takto:
Nové sluchátka
Stará sluchátka - pravý rovnější graf jen kdyby i nízké frekvence směřovaly nahoru a ne dolů


100 hodin? A to v kuse nebo s pauzama na "odpočinek"?
No když jsem je dnes poprvé zapojil, tak jsem mobil vyhulil, ale to přehráli asi jen 7 skladeb s celkovou dobou 30min..

A mají hrát úplně potichu nebo tak průměrně středně hlasitě a postupně je zesilovat?


Vím, že je to hodně otázek a asi jsou hloupé, ale fakt mě to dost nemile překvapilo..
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no - to že si im vyholil hneď na začiatok, im iste nepomohlo.
Má sa to robiť postupne - a rozdiel po úspešnom zahorení býva neskutočný (pri každom modeli ale inak) - pri niektorých sluchátkach by si neveril že po rozohratí je to ten istý kus.
Vyskúšaj a uvidíš.
Ano - môžu hrať aj vkuse 2-3 dni - prvé hodiny len tak pianko - po pár hodinách pridaj a postupne pridávaj - ale na maximum uplne netreba. Ku koncu im prospeje aj taká basovejšia muzika - rozhýbu sa.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Než jsem toto fórum založil, tak jsem samozřejmě nejdřív hledal po netu a na jednom fóru psali, že prý je rozdíl mezi velkými sluchátky a malými špunty a že prý některým to ani nepomůže.. Nevím no, co si o tom myslet, jestli chceš, tak zde je odkaz, četl jsem jen první stranu:
Odkaz na fórum


A co považuješ za basovou hudbu?
Já jen, že aby to hrálo non-stop třeba ty 3 dny, tak mě napadá je zapojit do noťasu a takovou dobu mít v kuse něco puštěnýho, to mě napadá jen internetový rádio a jediný co si semtam pustím je RadioRecord a i když tam mají hromadu stanic, tak dnes je každá hudba basová..

Jestli jde o dynamiku, tak mě napadá třeba žánr Trance. Z té basovější třeba kvalitní Trap, Future House nebo EDM..
Ale to asi řeším zbytečně do detailu či?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak teď jsem dost překvapenej a nas*anej..

Právě jsem koukl do dalších sáčků a zkusil ověřit další sluchátka.


Aby jste mě pochopili, když zapojím ty svoje staré sluchátka, kde jede pouze jedno (díky poškození kabelu), pustím hudbu hodně nahlas (přičemž je slyšet slabě hudba) a jemně zakryju ten špunt (ze strany kde se dává do ucha), tak ze sluchátka nevychází naprosto žádný zvuk.
Zkusil jsem zapojit jedny černé sluchátka ze sáčku, zakryl jsem to stejným způsobem a ta hudba se zesílila :!:

Jo, sice mi bylo divný, že jsou tak levný, ale já myslel, že to jsou starý zásoby a ne, že to jsou až tak zas*aný padělky ! !

U těch hnědých z blistru jsem to právě zkusil taky a i když to není slyšet tolik, přeci jen je to ještě zřetelný, takže pokud opravdu má sluchátkám pomoct "zahoření", tak se obávám, že to nepůjde ani u těch z blistrů.



Teď vás všechny, kdo by jste na mě měl alespoň chvilku času, chci požádat o pomoc - máte prosím někdo zkušenosti s tím, že by nakoupil padělky?
Tohle byl nákup za ±1200Kč (když nepočítám pár kabelů navíc), takže to rozhodně hodlám vyřešit vrácením, jen nevím jak postupovat, nikdy jsem nic takového nepraktikoval.
Těch pár sluchátek si holt nechám, když už jsem je zkoušel, ale ostatní musím vrátit..

Předem Vám všem moc děkuji za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Myslim ze tazko dokazes ze to je fake. Jedina cesta asi sudnou cestou a to u nas trva roky a stoji tazke peniaze. Este skusit to vratit predajcovi - pohrozit mu ze predava fejky - skus.
Napokon kludne to moze byt aj nejaka neskorsia ojebana verzia sony, ktovie.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

Vrátit prodejci co nejdříve. Padělky se prodávají ve všech oborech. Jeden příklad jsou také koss porta pro. V servise vám ochotně opraví - vymění nefunkční měniče za nové. Bohužel se jedná o čínské napodobeniny. Je neuvěřitelné, že i v autorizovaném servise jsou ochotni zajít tak daleko. Jediné originální je to, když vám pošlou komplet nové, nerozbalené, protože staré byly neopravitelné. Takže před servisem nejlépe rozšlapat. Já to tak udělal a přišly skutečně originál funglovky.

Více třeba i zde: https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic ... &t=1230357
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Che, tak u několika kousků by to bylo při nejmenším podezřelý i pro blbce - špatná velmi lehká konstrukce, moc měkký kabel (slabší vůle drátů) a hlavně špatně odlité..a o tom zvuku nemluvě..

Klidně můžu detailně nafotit stav zpracování i natočit chování mých původních a těch nových sluchátek.


Zkoušel jsem dohromady 10 sluchátek, z nichž pouze (díky bohu aspoň za to) jsou RELATIVNĚ ucházející pouze jedny - ostatní zní jak mega-kastról a ty jediné, i když jsou trošku divné, zní aspoň jako krabice.. Nehodlám si dělat naděje, pokud to bude furt znít jako krabice, nedá se nic dělat, aspoň že dokážou vychytat i ty nízké dunivé frekvence, ale pokud by mi aspoň trochu přálo štěstí, tak třeba po čase používaní (zahoření) můžou znít třeba stejně suprově jako ty moje 7 let staré.


Ono u těch ostatních zgarbů je i pořádně jiný "silikon" - z té strany, kde se má dát do ucha by měl být dost hladký, ale zároveň slabě matný, aby díky hladkosti z ucha nevyklouzl, JENŽE tady mají povrch pořádně hrubý, to už není ani matný, takže v uchu nedrží právě ani tak..

A jako bonus, u jedněch dokonce už při spuštění nefungovalo jedno sluchátko :-D :!:.


Ty romány píšu jen vám tady, nehodlám nikoho přes telefon přesvědčovat o padělku, jen pokud by dělali problémy (jak píšeš).


Průser je to, že jsem měl v plánu udělat si zásobu aspoň těch 11 kusů sluchátek, protože mě nenapadlo, že by šlo o podvrhy a mezi všemi těmi sluchátky jsem našel jediné, které jsou obstojné, ale hned ty vedlejší pod stejným katalogovým číslem jsou kastrólové..
Ty stejné stříbrné s jiným kat. číslem mají tu odrbanou konstrukci, tak o nich ani nemluvím.



orhore: Jo jo, zítra jim zavolám jak postupovat v případě vrácení, protože s nákupama přes net mám prakticky první zkušenost a s vracením či reklamací prakticky žádnou..

Jo, v práci když nikdo nechodil a nebylo co dělat, jsem si to pročetl (zas mě po delší době chcou ve výdejně, tak aspoň něco) a až na pár expertů tam teda musím říct, že to jsou fakt pořádný prasárny..
To už aby se člověk bál cokoliv koupit :-(...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

Tady máš postup při nákupu přes internet přímo od ČOI: https://www.coi.cz/faq/4-odstoupeni-od- ... u-zbozi-2/
Jinak konkrétní postupy jdou obvykle dohledat přímo na stránkách obchodníka kde je často přímo i formulář. Někteří dokonce přikládají takový formulář k objednanému zboží.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo, moc děkuji :-).

No, zřejmě si budu muset v práci vytisknout "Odstoupení od kupní smlouvy", páč o reklamaci nejde. Zavolat jim ale musím stejně.
Navíc budu vracet jen část zásilky, některé věci si brala i mamka a ty si nechává, já si nechám jen ty jediné použité sluchátka z krabicového balení (možná ještě i nějaké co jsem nerozdělal) a jedny ty sluchátka, co jsou relativně použitelné - bez hudby je pro mě cestování většinou náročný, jen vyjímečně jsem si hudbu během cesty nepouštěl..


Nemůžu vědět jestli ty falzifikáty nakupují vědomě, tak je minimálně upozorním na ty jedny nefunkční sluchátka, i přesto, že by takový zgarb nedokázal nikdo poslouchat..


Vím, ještě jsem to ani nestihl vyřídit, ale co pak? Já potřebuju nějaký sluchátka, který mají suprový přednes minimálně tak dobrý jako ty co mi odešly a protože mám na mobilu FastPort, tak je víc než rozumný sehnat ty co chci, jenže kde?
I kdyby snad byly na tom "ebay" tyto sluchátka, tak by se muselo jednat o staré a pravé zásoby, ne o nějaký šmejd, když nemůžu věřit ani tomu blistru "krabici" - ale pochybuju, že tak podrobné info by tam někdo uváděl..
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2275
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Jak postupovat s novými sluchátky?

Príspevok od používateľa orhore »

Kup si redukci na jack 3,5 stereo a pořiď si normální sluchátka. Třeba Klipsch nebo Sennheiser. Ano, jsou podstatně dražší, ale myslím, že zvukem budou někde jinde než ty co používáš. Nebo pro začátek zkus třeba tyto Samsung EO-IG935. Používá je i dcera a prý nejsou tak špatné za ty peníze :) . A to měla předtím i Klipsche za 2 litry.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"