Technics SL-XP340

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa EZ647 »

DIscman od Technicsu Made in Japan, ktorý mám od uja, kúpený asi v druhej polovici 90tych rokov.
Zvláda len Audio CD formát a typ CD a CD-R aj keď v ojedinelých prípadoch mi načítal aj CD-RW ale zvuk viacmenej nepoužiteľný.
U Klasických CD a CD-R je zvukovo samozrejme dosť dobrý a veľmi dobre sa na ňom počúva čokoľvek, teda nemal som veľa takýchto strojov, ale povedal by som že spokojnosť so zvukom je maximálna, len posledné roky občas preskočí CD, alebo nechce prehrávať niektoré disky plynule, ono by to chcelo občas aj prečistiť že, ale ani ten laser tu nebude večne.
Technics v ňom používa klasický prevodník MASH, ale samozrejme tých ma viacero verzií čipov, alebo je to aj ostatnou analógovou cestou, zvukovo sa presne nezhoduje s veľkými stolnými CD Technics, dokonca sú tam ešte niektoré iné odlišnosti, ktoré snáď časom pridám.
Ako príslušenstvo som k nemu dostal aj napájací adaptér do siete, ktorý poskytuje stroju 4,5v, inak je napájaný klasicky dvoma AA tužkami, teda 3v, v schéme je malý násobič napätia, podobne ako v tenkých walkmanoch je z 1,5v násobič na 3v.

Na veku sa chvália nejakým odolnejším plastovým telom, ale mne sa na tom osobne najviac páči okienko na sledovanie pohybu CD, už viac by ma potešilo len priehľadné veko :)
Dizajn ale všeobecne u tohto typu sa mi moc páči, pre mňa taká Technicsovská klasika, inak od tohto výrobcu sa neskôr discmany dali zakúpiť už len pod značkou Panasonic a to už nie je tak sexi, perla medzi značkou, len pre ten pocit mať TECHNICS discman :D
Funkcie:
mimo základných ako je vyhľadávanie, random či opakované prehrávanie a programovanie skladieb tu je vtedy možno ešte len začínajúci AntiShock Memory, ktorý vlastne funguje rýchlejším čítaním disku počas prehrávania čím si načíta dáta zo stopy dopredu a uloží do interného RAM čipu, a potom hraje už len z neho. Na displeji je potom graf vykrytia prerušenia pri pohybe, a pomáha to aj pri horšie čitateľných diskoch s ktorými si poradí niekedy lepšie. Ak to nezvládne, na displeji vám napíše ,,sorry,,
Z mojich frekvenčných testov som ale zistil že pri zapnutej funkcii antishocku je signál deformovaný a zarušený, ktorý sa pri čistých zmenách frekvencie prejavil bzučaním alebo rušením vo zvuku, už si to presne nepamätám, ale bolo to počuteľné, pri bežnom posluchu hudby to nie je počuť. Možno chyba technológie či nedokonalosť, rovnako som to skúšal na inom stroji od Philipsu, a chyba bola takmer zhodná.
Na zadnom panely je ešte jeden 3,5jack konektor a to výstup pre adaptér do autorádií ale veľmi dobre sa dá použiť aj na nahrávanie či testovanie decku, s pevne nastavenou hlasitosťou.
V praxi som ho používal krátko na nahrávanie skladieb, a hlavne ak som mal CD-R ktoré môj stolný Technics odmietol prehrať, alebo mal s prehrávaním problémy, tento discman ma vždy zachránil aby som dané CD dostal na pásku. Trochu smutné je to že dynamika bola na páske mierne nižšia a výšky akoby menej precízne než pri hraní zo stolného CD.
Trochu psychologický zvláštny efekt, pretože pri nahrávaní na pásku pri počúvaní zdroja cez deck sa zdal byť zvuk v poriadku, ale pri výstupe z pásky sa mi nepáčil výškový prejav. Ale rovnaká skladba hraná na kazetu zo stolného CD hrala excelentne pri source aj tape pozícii na decku, takže som to moc nepobral, a snažím sa ho na nahrávky využívať len ak je to nutné.
Prílohy
IMAG0589.JPG
IMAG0589.JPG (75.75 KiB) 4954 zobrazení
IMAG0588.JPG
IMAG0588.JPG (83.31 KiB) 4954 zobrazení
IMAG0595.JPG
IMAG0595.JPG (132.76 KiB) 4954 zobrazení
IMAG0596.JPG
IMAG0596.JPG (79.08 KiB) 4954 zobrazení
V tomto stačí stlačiť stred a disc sám vyskočí.
V tomto stačí stlačiť stred a disc sám vyskočí.
IMAG0597.JPG (76.03 KiB) 4954 zobrazení
IMAG0599.JPG
IMAG0599.JPG (65.12 KiB) 4954 zobrazení
IMAG0598.JPG
IMAG0598.JPG (72.95 KiB) 4954 zobrazení
Väčšina funkcií je na prepínačoch na bočnej strane.
Väčšina funkcií je na prepínačoch na bočnej strane.
IMAG0590.JPG (65.07 KiB) 4954 zobrazení
zadná strana pre pevný audio výstup, napájanie, a pre skrutku k niečomu...
zadná strana pre pevný audio výstup, napájanie, a pre skrutku k niečomu...
IMAG0591.JPG (58.7 KiB) 4954 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa EZ647 »

LCD
Prílohy
no disc
no disc
IMAG0600.JPG (68.02 KiB) 4953 zobrazení
načítaný disc
načítaný disc
IMAG0601.JPG (74.52 KiB) 4953 zobrazení
play
play
IMAG0602.JPG (84.44 KiB) 4953 zobrazení
graf plnosti AntiShock Memory
graf plnosti AntiShock Memory
IMAG0603.JPG (77.63 KiB) 4953 zobrazení
keď to nezvláda
keď to nezvláda
IMAG0604.JPG (81.11 KiB) 4953 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa EZ647 »

prevodník
MN662745RPC

RAM pre AntiShock 4M DRAM
MN41440CSJ7T

Pre fungovanie AntiShocku je použitý aj Shock Proof Controller
SM5856A1F

K rozvodu napájania, ač je väčšina regulovaná na 3,3v, sú tam niektoré vetvy aj 5,6v.

Slúchadlový výstup jack 3,5mm je štvorpinový teda k tomu bolo zrejme dodávané aj DO čoby predlžovačka k slúchadlám.
Prílohy
ópeň
ópeň
IMAG0173.JPG (111.92 KiB) 4952 zobrazení
ÓPEŇ
ÓPEŇ
IMAG0175.JPG (114.85 KiB) 4952 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa AdmineR »

Včera som sa hral s čerstvo došlým cd diskmanom aiwa (bude o nom neskor clanocek) a tiez sa mi zdalo ako pises,ze ten anti shock robi zlotu. S nim je zvuk s viac artefaktami. Kvalitou je u aiwy rovnaky ako bez antishocku. Tak som kukol na fora a naozaj. To co popisujes tak si vsimli viaceri pri sony a panakoch ze zvuk s anti shokom je akoby komprimovany.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa EZ647 »

To bude ono komprimuje to ten čip aby sa to vliezlo do tej ramky. Presne sa to takto správa, ale zase vonku na tom tak nezáleží a doma pre kľudný posluch zase netreba AntiShock.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Pekná vychytávka ten stredový PUSH knoflík.
Nevieš či niektorý z týchto Technicsov alebo Panakov mali aj podsvietené displeje ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa EZ647 »

Viem že to bolo v katalógu 1995-96 aj podsvietené tlačítka, ale ten katalóg už nemám, dokonca aj diaľkové.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Technics SL-XP340

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak to ma len 4 MB pamat pre antishock, zaujimalo by ma aku kompresiu to pouziva. A kolko zaznamu sa tam vlezie.
Defacto ak pocuvas cez antishock, pocuvas vsetko komprimovane.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"