CD discman Panasonic SL-S120

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa Kazetowich »

o tomto low-endovom panasoniku som ešte pred časom čítal v článku, kde bol spomínaný ako jeden z najlepšie znejúcich prenosných CD playerov. Chcel som to skúsiť a keď sa objavil na bazoši za symbolickú cenu, prišla príležitosť vyskúšať či je to pravda a chlapci zo Steve Hoffmana nekecali.
Najprv som oslovil predajcu aby mi poslal video kde CD player načíta napálené CD - poslal - video vyzeralo ok.
Player prišiel - nechal som ho 2 dni stáť v karanténe aby prípadná korona skapala, Samotný balík som po prinesení sprayom vydezinfikoval - pre istotu - predsa poštári sú potenciálni šíritelia bacilov - prejde im rukmi toho kopa - asi preto aj majú gumené rukavice (super) ...
Takže odbalil som to vintage čudo, vyskúšal - všetko funguje bez problémov - dokonca načíta aj značku diskov, ktoré mi nezoberie Sony D-33 - čo ma veľmi potešilo.
Teraz ku zvuku - čím je tento player unikátny (podľa S. Hoffmana webu) - to je absencia OPampov na výstupe. Proste vraj má jednoduché priame prepojenie rovno z DAC na výstupák ... ak som to správne pochopil.
Chlapci ospevovali "old school analógový zvuk" - nenacinkaný, nie tenký, plný a ...proste super.
Všetko môžem potvrdiť - je to tak - žiadne výškové orgie, plnosť a zvuk bez digitálnej ostrosti. Som spokojný.
Jediné mínus je, že player postráda antiskipové obvody (tie zvyčajne fungujú v CD na báze kompresie zvuku - čo bolo v tom čase novinka, ale dnes z hľadiska zvuku to berieme ako mínus) - tento player to nemá - a je náchylný aj pri malom pohybe či chvení skákať. Preto ho treba položiť na vodorovnú podložku a nechať v kľude - vtedy je bez problémov.
Zhrnutie - výborný, prirodzený neafektovaný a plný zvuk (bez x-basu) - super. Čo som čakal, dostal ...

Ešte pre úplnosť o playeri Panasonic Sl-S120:
1 bit MASH prevodník, XBS, repeat, resume, random, skip, line out, adaptér do siete, šachta na 2xAA tužkové baterky - tenký jednoduchý, bez blbostí - proste simply clever -:)
Prílohy
P1110973.jpg
P1110975.jpg
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ten dizajn je hodne podobný z môjho Technicsu čo som sem pred časom dával, takže by som predpokladal aj podobnú konštrukciu a zvuk, samozrejme CD-R číta všetky a to oveľa lepšie než môj stolný Technics
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zrejme máš pravdu - ale ktorý model myslíš?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa EZ647 »

viewtopic.php?f=10&t=575&p=4202&hilit=sl+xp340#p4202

Tak asi všetky v nejakom období vychádzali z jedného dizajnu.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa jhradec »

Jestli discman při pohybu přeskakkuje- je to chyba. Né že bych taky takový neměl ( AKAI :)) Pravděpodobně odešly kondenzátory. u Servo obvodu. U těch SMD-éček není divu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som myslel že je to závada optiky, vek, prach a slabý laser? takže nie?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa Kazetowich »

môže byť - ono to občas poskočí aj pri uplnom kľude - tak ale bol som zvedavý na zvuk
Na počúvanie mám kazety a občad sony D33 - tohto panáka si občas pustím - uvidíme či bude skákať, zrejme sa s tým už nič nedá robiť a dožíva. Tie kondíky na serve mi už nik nevymení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa EZ647 »

Aj môj Technics discman občas začal preskakovať aj keď je v kľude , preto som to pripisoval optike a prachu, pretože ho používam sporadicky, a raz som niečo doma kutil, kde bol veľký prach a potom sa tento discman správal nie moc dobre.
Čočka sa dá utrieť, ale ostatok optiky a celej cesty už nie tak ľahko ak vôbec.
Petrs
nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Apríla 2020, 23:34

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa Petrs »

Velmi často (dokonce nejčastěji), bývá závada v posuvu laseru a většinou je mechanická.Vyčistit, namazat.
Zní to jednoduše, ale správné namazaní je docela problém (platí i u nepřenosných mechanik).Záleží na kluzných materiálech.Ocel-plast, ocel-bronzové futýrko, ocel-silon atd.Problém je ve vhodně zvoleném mazivu.Neropné vazelíny a hejno olejů, ale který je ten správný?
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa E001 »

No to by som tiež rád vedel, aké mazivo je najvhodnejšie. Minimálne raz ročne musím môjho Soňáka vytiahnuť z veže, teda poodpájať všetky komponenty nad ním, rozobrať, očistiť a na novo premazať. Skúšal som už všeličo, od hodinárskeho oleja, po silikónový olej.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2669
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa AdmineR »

ano - tie kolajničky musia byť tip top - inak to drhne a prestane čítať.
A mazivo - čo tak WD40 ? - aj uvoľňuje aj maže
Petrs
nováčik
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Apríla 2020, 23:34

Re: CD discman Panasonic SL-S120

Príspevok od používateľa Petrs »

Hlavně né WD40 (jsou tam rozpouštědla), mimochodem závada (jak píše jhradec)může být i elektrická.U olejů jsem měl nejlepší výsledky s nákupem v modelářských ,,šopech,, .
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"