Sony D-175 (1997)

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Sony D-175 (1997)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Specifications (www.hifiengine.com)
Disc format: CD
Digital converter: 1 bit
CD Mechanism: DAX-11A
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Output: 15mW (headphones), 0.7V (line)
Accessories: headphones
Battery: 2 x AA
Power Supply: 4.5V DC
Dimensions: 135 x 29.9 x 159.5mm
Weight: 250g
Year: 1997

Jednoduchý stroj - má čo treba - nič zbytočné - a je na 2 x AA baterky. Jupííí ... Žiadne káblové DO, zavadzajúce externé puzdra na baterky či podobné cárachy čo trčia alebo visia ... Navyše kvalitný plast a akurátna veľkosť pôsobia poctivo - akurátne. Páči sa mi aj dvojfarebná kombinácia. Je to taký simply clever discman.
Ako som zistil, modely sony ktoré majú LEN písmeno "D" v názve + obsahujú číslicu 5 v označení modelu patria medzi podarené, tak aj tento napriek tomu, že sa jedná o vstupný model, zvukovo je veľmi príjemný, s mäkším ale bohatým basom, mierne nadpriemernou dynamikou a podareným megabasom (1 stupeň). Druhý stupeň som ani neskúšal - to bude šialené. Zvuk pôsobí sofistikovane, priestorovo a príjemne - kde treba, vie aj zatlačiť - ale drží sa slovka "príjemný zvuk". Výšky aj stredy sú slušné. Jeho zvuk nikdy nekričí, vždy je príjemný, má slušný priestor - hlavne do šírky. Hĺbka je naznačená. Oproti lepším discmanom mu kus chýba vrstvenie a jemné rozlíšenie - avšak pri počúvaní popu, rocku a dynamickejších štýlov, kde je na prvom mieste drajv a pod. absencia jemných nuáns až tak nevadí - D-175 má sofistikovanejší zvuk ako napr. sony D-181 - čo je podobný stroj. Páčia sa mi aj výšky - pekne a čisto cinkajú - nie je to ako keď sa sype piesok.
Toto je kamarát na každý deň - šikovný, bezproblémový a má dobrý zvuk - som mu rád.
Príjemná vychytávka je, že nemá síce funkciu RESUME, ale pamätá si pozíciu až do otvorenia krytu. Automaticky.
A cez okienko môžete sledovať rotujúci disk -:)
Čo viac chcieť?

Výber Depeche Mode som si užil - príjemne strávené chvíle - ostal z toho pocit kvalitného posluchu.

P.S. U discmanov SONY by som obecne rád vypichol ako pozitívum skvelú zrozumiteľnosť vokálov - nezlievajú sa.
Samozrejme model od modelu je zvuk iný, ale táto vlastnosť je spoločná pre všetky SONY čo som mal možnosť doteraz počuť.

cd discman Sony D-175 (1997)
cd discman Sony D-175 (1997)
sony d-175.jpg (64.84 KiB) 1641 zobrazení

Majiteľovi sa zrejme nepáčil nápis Discman, lebo je zmazaný - pôvodne vyzeral takto ...
cd discman Sony D-175 (1997)
cd discman Sony D-175 (1997)
sony d-175b.jpg (62.99 KiB) 1635 zobrazení
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Pondelok, 29. Augusta 2022, 17:18, upravené celkom 2 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony D-175 vs Sony D-NE 800

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Vcera som pocuval a porovnaval sony d-175 vs sony d-ne800, co je zatial moj najlepsi discman.
Da sa povedat, ze zvukovo su dost podobne, ale 800vka je omnoho lepsia co sa tyka separacie hlasov, nastrojov a umiestnenia zdrojov zvuku v priestore. Hlavne PRIESTOROVOST je to, co deli tieto dva prijemne hrajuce stroje. Pokial 175ka zahra solistku v opere na javisku, tak neviete kde je presne daleko alebo ci je presne v strede, aky velky je priestor v ktorom sa predstavenie odohrava atd. S 800vkou by ste ju pomocou pocuvania trafili ako zajaca na polovacke so zavretymi ocami. A ziskate obraz z dozvukov, selestov o okoli...
Navyse su nestroje a vokaly vykreslene este lepsie a vznika tym pocit skutocnosti. Akoby 800 pridavala cca chybajucich 20%, co inym chyba k realnosti. A co sa tyka mojej vytky k dynamike 800, tak 800vku k pocitu vacsej dynamiky treba kusok dotlacit volume (niekde k 1/3 volume) lebo ma slabsi vystup ako tie starsie plejery. No potom sa jej uz nic nevyrovna a sedite a nechapete....
Asi v 7 pesnickach z 10 zahraju oba velmi podobne. Mozno 175 niektore lahsie zanre s este vacsim srdcom a nadsenim. Ale potom si pustite tie zvysne 3, a tu vam 800vka ukaze co ste nepoculi a ako to Skutocne ma byt. A vy si poviete "a kurva" ...
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Pondelok, 29. Augusta 2022, 17:19, upravené celkom 2 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Sony D-175 (1997)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sony d-ne 800 spolu s Audioquest NightOwl Carbon - to je spojenie pri ktorom už hudba pôsobí vcelku realistickým dojmom.
Plejer zvláda hrať s tými jemnosťami blízkymi Hires aj pri mp3 a Atrac a sluchátka zaujmú (hlavne mňa) krásnymi znelými výškami (zvyšok samozrejme ok)
Výšky nie sú ako keď vysypete piesok do lavóra, ale taký triangel vám spustí sánku zaručene.
Prílohy
Sony D-NE 800 with Audioquest NightOwl Carbon
Sony D-NE 800 with Audioquest NightOwl Carbon
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"