Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ahoj, aj ja Ťa vítam u nás, mal som niekoľko otázok ohľadne gumiek, kladiek, aj záujem zakúpiť gumky a kladky pre niektoré modely walkmanov a tape deckov, ale asi sa na to hodí založiť nové vlákno.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa phexsys »

Zdravím Marián, pripájam sa k členom a ďakujem za gumičky... aký máš názor na Aiwy (všeobecne)?
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Včera som pocuval starsiu nahravku co prisla na kazete Denon Hd-m (metal) od chlapika z cz - hovori si Gnat. Uzasne nahraty stary Elán z Lp ... No zazitok jak svina na ddcku 22 - to vam poviem.
Preto by ma zaujimalo zvukove porovnanie s tym top walkmanom DC2 ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa janvys »

To mě taky. DC2 jsem měl v rukou jen jednou v 90.letech. Dnes sehnat DC2 je prakticky nemožné, protože ty co se dochovaly mají již dávno své čestné top místečko v poličkách sběratelů a high-end nadšenců. Sem tam se nějaký objeví, když třeba někdo něco najde zapomenutého v šuplíku nebo dědictví po nějakém hifistovi, nicméně k tomu, aby tyto DC2ky byly opět "top of the top" je potřeba renovace, tzn. výměna známého centrálního mechanismu+capstanového kroužku+výměna kondenzátorů a následné precizní seřízení. Pak bude DC2 opět nepřekonatelný.
Druhá možnost, koupit ho už takhle po renovaci. Jednou za uherský rok se takový na ebayi objeví, jeho cena ale pak logicky stoupá do závratných výšin.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nástrel z ebay ...
Prílohy
walkman sony dc-2 prices
walkman sony dc-2 prices
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Tie ceny isli naozaj prudko hore. Najma po tom, ako som na nich zacal predavat tie kity na opravu stredoveho ozubeneho kolecka (ten na obrazku dole v predchadajucom prispevku).
Aj teraz ich tu mam zopar na opravu. Vdaka kvalitnej amorfnej hlave, ale aj inemu rieseniu obvodu pre spracovanie audio signalu, ma uplne iny zvuk ako ostatne walkmany. Hlavne pocut dynamiku na vyssich kmitoctoch.
Zvukovo sa k tomu priblizuju len D6C, WM-D3, DD9, Panasonic RQ-S s amorfnou hlavou (ja mam RQ-S80 a RQ-S55) a niektore Aiwy so specialnymi hlavami. Ale naozaj iba priblizuju.
Zial, opravoval som ich uz desiatky, ale nemam ani jeden :( Kedze mam ale nonstop zopar na opravu, az tak ma to netrapi.
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa janvys »

Můžu se utěšovat aspoň tím že mám D3ku :P
Na DC2 začnu pomalu šetřit ;) Snad se toho ještě dožiju... :(
SONY ES
OneMan
metál za zásluhy
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Streda, 30. Januára 2019, 15:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa OneMan »

Poveril som kamarata ktory žije v DE aby mi kupil DD .) ospravedlnujem sa že to je offtopic
nemec piše:
verkaufe einen opt. neuw. SONY Walkman mit "Standschaden": Vor- u. Rücklauf gehen (ohne Belastung/Casette), Wiedergabe gar nicht. Vielleicht kann wer was mit dem Teil anfangen. Zum Wegschmeissen zu schade, denk ich.
google translator:
Predaj opt. neuw. SONY Walkman s "poškodením stojanu": predinštalovanie Previnúť (bez zaťaženia / kazety), prehrávanie nefunguje. Možno, kto môže robiť čo s tou časťou. Myslím, že je zlé, aby som ho vyhodil.

cena je VB dohodou, ponukam mu 10/15/20e tak uvidime čo sa kamošovi podari vyjednat .) musi niečo ostat na servis .)
Prílohy
DD.jpg
DD.jpg (78.75 KiB) 5686 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa janvys »

To co je na obrázku je DD33 a zde se opět setkáváme se slavným ozubeným středovým kolečkem. Píše že play nejde, trochu bych se děsil toho, co uvidím uvnitř, nedejbože aby se v tom nějaký patlal už hrabal.
Ono když praskne to středové kolo, ten walkman stále normálně funguje, jen je slyšet pravidelné klak-klak. Až v posledním stádiu/vyjímečných případech se to zasekne úplně. Takže být tebou, zjistím si, jaký je jeho původ, resp. jestli se v tom někdo nehrabal a nenadělal více škody než užitku. To bys měl doma pak krásné těžítko a ne top walkmana.
Pokud by šlo jen o výměnu kolečka (a společně s tím capstanového kroužku), tak tě materiál vyjde na +-1000Kč, ale sehnat někoho kdo to umí? Marián je plně vytížený na dlouho dopředu (sám jsem asi někde v pořadí, domlouvali jsme se poprvé někdy před půl rokem...) :)


Edit: když si spočítáš veškeré náklady na pořízení a servis, vyjde tě +- stejně koupě plně funkční DD22ky a bez starostí. Pouze pokud bys vyloženě toužil jen a jen po DD33, tak jdi do ní, ale...

V Evropě jsou 4 lidi co nabízejí renovace DDček, chtějí za to cca 2500Kč plus pošta (dalších x peněz). Jeden je v Rumunsku, druhý v Jugoslávii, třetí v Holandsku a čtvrtého jsem teď zapoměl... Mariána do nich nepočítám, ten má vlastní klientelu a zakázek až nad hlavu :D

Edit II: Poslední možnost je, udělat si to sám, pokud se na to cítíš a máš správné nářadíčko a výbavu. Marián vytvořil úžasný step-by-step návod jak na to, link na něj se už objevil zde na fóru, popř. ho máš na stránkách walkman archive. Musím ale dopředu upozornit, že to není legrace, sám jsem jedno svoje DD už dělal a je to opravdu zážitek, nesmí se ti třást ruce, musíš mít ten správný cit a nesmíš nic ztratit, protože těch mikročástic je tam dost. Finální nastavování je oproti tomu už jen procházka růžovou zahradou :D
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak končene sa môžem pochváliť, že mi Roman zapožičal tento uvedený walkman Sony WM-DD22.
Takže kde začať? Tak najprv tým kladným:
Mechanicky je naozaj veľmi mohutný, zatiaľ ho žiadna kazeta nerozhodila v ťahu, žiadne kolísanie, a to som na to extrémne precitlivelí, ale naozaj tu nič, myslím že by strčil do vrecka aj veľké stroje, proste DD kryštálom riadený je naozaj niečo úžasné, teda za predpokladu že je v poriadku kladka, mechanika a elektronika riadenia. Nevadí mu ani prekladanie zo strany na stranu, naozaj je nutné s ním poriadne zatriasť aby bolo počuť nejaké menšie kolísanie v ťahu. Ale ešte ho čakajú ťažké skúšky ako Basf Metal IV 120 a pod. kazety.
Zvukovo veľmi mohutný, zvýrazní veľa detailov hlavne v oblasti stredov, podstatne lepšie zahraje aj kazety s mierne odlišnou kolmosťou, neviem ako to dokáže ale zvládne to lepšie než iné stroje, absencia výšok nie je tak prehnaná.
Hrajem s Kossmi porta PRO 25TH Anniversary Edition, skúšal som aj moje milované doživajúce Technics RP-HT300 a tam bol zvuk prirodzenejší, výškovo sviežejší a menej agresívny, ale veľké mušľové slúchadlá mi v týchto horúčavách vôbec nevyhovujú.
Žiadne zbytočné somariny, len naozaj základ, ako nastavenie typu pásky a dolby B NR. Tuhé mechanické tlačidlá sú naozaj veľkým plusom.

Zápory:
Niečo mi trochu vo zvuku chýbalo, tak som si našiel manuál a frekvenčný rozsah je 40Hz - 15kHz, povedzte mi prečo? naozaj ak je to High-End robený na kvalitu, prečo len 15kHz? prečo nie 17, alebo 18 aspoň ? Teda je to konštrukčné obmedzenie doby, alebo bolo aj v rade DD viacero modelov s rôznymi parametrami v rámci jedného obdobia? Naozaj tento walkman by som chcel, do zbierky, ale ak sa nájde nejaký aspoň 17kHz. Nehraje to zle, ale bassovosť a hlavne stredy a vokály sú viac nadradené na úkor výšok.
Ďalej, občas vnímam väčšie výpadky výšok, v ľavom alebo pravom kanály, alebo občasné zakolísanie čistoty, niečo ako keď sa dostane nejaký bordel na hlavu počas prehrávania.
A na koniec zrejme závada, občas sa proste vypne elektricky, zrejme zlý kontakt od batérií alebo niečo podobné.

Tentokrát fotkový spam u mňa na webe, aj s kazetami ktoré som zatiaľ stihol vypočuť v poradí ako som ich prehrával.
http://www.ez647.sk/e/sony_wmdd22_o.html
Prílohy
wmdd22.png
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa orhore »

Já bych rozhodně žádný přístroj nehodnotil na základě technických údajů od výrobce. To že má garantovaný rozsah jen do 15kHz neznamená, že vyšší frekvence neumí. Důležitý je celkový projev. Vyzkoušet více sluchátek, protože ne každé mohou sedět zvukovému výstupu. Klidně bych WM zapojil k "velkému" zesilovači a vyzkoušel na reprobedny. Nebo na kvalitnější sl. zesilovač. Tím zjistíš, zda to co slyšíš na výstupu z WM přímo na sluchátka je reálná skutečnost.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10178
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Moje prvé DD-čko - recenzia walkman Sony wm-dd22

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mal som na páskach frekvenčné testy 20Hz - 20kHz, tie čo som vtedy ukazoval aj na webe, takže nechám tie pásky prejsť cez ten walkman. Ale u tých shitov kde sa písalo do 8kHz to naozaj tak bolo že :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"