Výrobcovia "pások"

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
pepst
metál za zásluhy
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Nedeľa, 4. Novembra 2018, 14:35

Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa pepst »

Je dosť možné, že je to niekde na fóre spomenuté, ale nenašiel som to.
Koľko výrobcov "vnútornosti" kaziet, teda samotných pások, existovalo v 90tych rokoch, kedy boli kazety na vrchole?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa EZ647 »

pepst napísal: Utorok, 20. Novembra 2018, 18:01 Je dosť možné, že je to niekde na fóre spomenuté, ale nenašiel som to.
Koľko výrobcov "vnútornosti" kaziet, teda samotných pások, existovalo v 90tych rokoch, kedy boli kazety na vrchole?
trochu neskoro, ale ja som to dal dokopy nedávno, moje info a dohady značky/neznačky
viewtopic.php?f=22&t=1254
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa moniatko »

Trošku oživím toto vlákno.
Nenašla som nič vhodné pre tento príspevok a nechcela som zakladať ďalšie vlákno, tak ak sa zakladateľ neurazí, trošku to tu budem okupovať. : )
Prišiel mi balíček už na začiatku mesiaca, no odbaliť Emtec Sound I 60 som sa odhodlala až dnes. Doteraz som ju neodbaľovala, pretože je na prvý pohľad nevýrazná, nudná.. Typický BASF, Emtec odev =D nepochopte to zle, práveže jednoduchosť sa cení, ale keď si prirovnám BASF so Sony alebo Maxell alebo inou značkou, vždy je jednoduchý, priamočiary, na nič sa nehrá. BASF nikdy nepotreboval reklamu vďaka obalovej fólii, kazety BASF sa kupujú sami, len preto, že je to BASF : )
Dlhé tláchanie oničom, ale nejako som začať musela :lol:

Jednoducho, bola som veľmi prekvapená, keď som vnútro Soundky videla, vôbec nie je taká nudná, ako sa na prvý pohľad zdá. Človek by tam čakal typickú červenú farbu na booklete, ale nie, je tam modrá, krásne tam vyznie. Jediné otravné je tam tá reklama o zmene mena z BASF na Emtec, to tam nemuselo byť, ale nevadí to tam. K tým Emtecom to proste nejako patrí.
Po kochaní som si uvedomila, že som tú pásku už videla, ale kde?
Vzala som do rúk UR original a čo nevidím, rovnaké telo, takmer rovnaký pás, rovnaké skrutky aj valčeky. Myslela som si, že je to BASF pás v URke, teraz sa mi to len usvedčilo.
Len malá drobnosť - moja UR original 90 nemá rovnaké cievky ako Sound I, čo som si vôbec neuvedomila, až keď som to videla. Máte niekto typy, čo sú zač tie cievky? Myslím od koho : ))
A aká sranda, medzi použitými páskami, čo sa nám doma váľajú bola aj UR original 120, ktorá má takisto BASF pás.
Predpokladám, že v každej kazete je iný druh pásky. Teoretizujem, nemám to overené, ale farby pások sa mierne odlišujú.
Plus, pozornejší (EZ si to určite všimne) uvidia aj, že je tam titerný rozdiel vankúšikov.
Moja UR original 90 má iný vankúšik ako Sound a 120.

Zopár ilustračných foto a voľný priestor k debate : ))
Prílohy
IMG_1134.JPG
IMG_1135.JPG
IMG_1145.JPG
IMG_1144.JPG
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak už boli rozbalené , pásku mohol niekto vymeniť . napríklad tá 120 minútová aj má 120 minút ? basf určite nebude original .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa moniatko »

prečo by to niekto robil? - myslím tým, prečo by niekto rozoberal UR a dával tam BASF pás? pre tvoj pokoj môžem zmerať dĺžku pásku, ale to sú kazety od niekoho, kto tam jediný raz niečo nahral a nepoužíval, konkrétne na spomínanej 120 sú nejaké náboženské piesne či čo, máme to od jednej tety, čo by to bola vyhodila. Pochybujem, že by sa s tým hrala : )
ako si prišiel na to, že BASF nie je originál? to by niekto sfalšoval a potom to zabalil do origo fólie? ; )
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moniatko:
tie cievky oba typy používa Emtec, Čínsky a niektorý Kórejský výrobcovia. Vo všetkých troch prípadoch sa jedná o pravú Basf pásku.
Pri zmene Basf na Emtec došlo k zmene tela a komponentov kazety, páska ostala vo väčšine prípadov pôvodná Basf. Komponenty vyrábajú v Číne, pásku v Nemecku, montáž je v Nemecku, prípadne Francúzsku, alebo v inej krajine.
Emtec zničil značku Basf doslova, kvalita šla dole.
Čo sa týka Maxelliek, je to tak, že Maxell končil s pobočkou v Európe a prešlo to pod firmu PT.Panggung Electric Corp., a potom Maxellky majú už len Indonézky alebo Malazijskí pôvod. V Období medzi týmto prechodom boli vybrané kazety Maxell dodávané iným dodávateľom, a to konkrétne Saehan a Emtec a to pre modely UR a ur original. Na stránke mám obrázky s rokmi postupne zoradené, ur original staršie verzie boli naozaj Maxellovské:
https://ez647.sk/cc/maxell_uro.html
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa moniatko »

Díky moc, Erik : )
a v tých číslach u BASF pások sa nevyznáš? prečo je niekde 1, 3, 11, 7, a pod.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslíš na samolepke zavádzačky a samotnej pásky? to zatiaľ neviem, viem zatiaľ len rozkódovať sériové čislo na spodnej hrane kazety, teda medzi okienkami.
Na druhú stranu tie lepy pásky sú tiež dobrým znakom pôvodu, lebo nikto iný to moc nepoužíval než Basf.

Ešte doplním, niečo málo som o ur original písal sem:
viewtopic.php?f=25&t=283
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa moniatko »

EZ647 napísal: Sobota, 27. Júna 2020, 14:03 Na druhú stranu tie lepy pásky sú tiež dobrým znakom pôvodu, lebo nikto iný to moc nepoužíval než Basf.
Aké lepy myslíš?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa EZ647 »

No tie samolepky s číslami ako máš na fotke
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa moniatko »

jáj, to je na tej páske nalepené? ja som myslela, že to tam tlačili.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10265
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Výrobcovia "pások"

Príspevok od používateľa EZ647 »

samolepka medzi páskami je priesvitná, potlačená čískami, nájdu sa Basf kde je samolepka biela s číslami
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"