Meltrack, Nina

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Roman
priekopník pioneer
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Streda, 23. Decembra 2020, 10:18

Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Roman »

Další neznamé značky
Prílohy
meltrack-dr-aud-s.jpg
meltrack-dr-aud-s.jpg (10.48 KiB) 2338 zobrazení
nina-ah-3-aud.jpg
nina-ah-3-aud.jpg (77.29 KiB) 2338 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

tá NINA je vyrobená firmou SKC, a tá predtým to nepoznám.
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Nec »

Ohľadom Meltracķ vyšlo včera video na cassetecomeback. Ide o indické kazedy. Technológia pravdepodobne staršie Sony. Celkom dobre mu prešli aj testom nahrávky.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

výborne, to si dám asi k večeri :D
ale on má málo informácii ohľadne zložení a výrobcov a potom často tam hovorí nezmysly, čo som mu aj často písal do diskusie, ale pozriem aby som si spravil názor
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Nec »

Áno on rád teoretizuje :D. Ale včera mi to prišlo pomerne uveriteľné. Som zvedavý čo na to povieš. Hlavne tá posledná sa veľmi ponáša na....
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

O Indickom výrobcovi kaziet som doteraz nevedel, on tam spomínal že našiel na nete, koniec firmy v roku 1999. Ja mám jedinú Indickú kazetu Philips a fakt netuším kto ju vyrobil, ale má plne Čínsky dizajn, ale tam píše máj 2002 a firmu píše ako Philips India LTD :)
https://ez647.sk/cc/philips_fxferro.html
philips_fxferro6002z.jpg
philips_fxferro6002z.jpg (74.13 KiB) 2272 zobrazení
philips_fxferro6002cu.jpg
philips_fxferro6002cu.jpg (14.77 KiB) 2272 zobrazení
*
no a k tým Tonyho kazetám, tie dve majú telo ako mnoho čínskych s drobnými odlišnosťami, nevidieť to video a dostať kazety do rúk, tak by som ich hodil do jedného vreca s Čínou
posledná vyzerá s tým telom ako stará Sony HF, až na ten detail, že takmer zodpovedá so Sony HF fejk čo mám doma :D až na tie loga tej firmy Meltrack samozrejme.
hf90fo.jpg
hf90fo.jpg (63.58 KiB) 2272 zobrazení
no pozerám že detailov tam je rozdielnych viac, ale bližšie to má k tej fejk, než k pravej, napríklad tie vylisované štvorčeky v stredne medzi cievkami na kazete čo by stupnica natočenej pásky, nemajú mať matné pozadie ani okraje, podľa toho bezpečne poznám Sony fejk, originál to nemá:
sony_hf1086jc.jpg
sony_hf1086jc.jpg (66.67 KiB) 2272 zobrazení
Originál proti tej fejk pôsobí veľmi čisto s presnými hranami a okrajmi.
No a tie cievky čo spomínal tak to je tiež kópia, resp ani nie kópia, ale len vzdialená inšpirácia, je tam mnoho podstatných rozdielov, kde to na jeho videu je najlepšie poznať keď ukazuje detail točiacej sa kazety v Revoxe.
Ale inšpirácia firmou Sony je tam vo veľkom, tie napodobeniny dizajnov, a aj tá fólia ako Sony UX, to je už dosť okaté.
No páska je naozaj zrejme lepšia než by som čakal, a či to robili sami, alebo je tam naozaj Japan technológia je otázne, ale niečo nakúpiť mohli. Tak ako Emgeton nakúpil linky Basf z Nemecka a tiež aké kvalitné pásky vyrábal, od Basf na nerozoznanie :P
Okrem toho výrobca môže na obal napísať rôzne honosné názvy a čokoľvek čo sa mu zachce, ten cobalt je tiež neistý. Že mu vyšli dobré parametre do +6db, ja neviem. Za čerstva mali bežné kazety Maxell UR, TDK D, Sony HF tiež do +6db výkon, a lepšie normal šli kľudne do +8db, ale vek nám pokročil. No možno im trochu krivdím, lebo tieto Indické tiež nie sú nové a majú niečo odležané.
Tonyho by som viac kritizoval za to že keď vidí tmavú pásku, automaticky to znamená kobalt, je to blud. Mnoho extra výkonných normal bolo tmavej alebo stredne hnedej, kľudne aj s odtieňom do hrdzava ako u Basf, také Sony HF-X či HF-ES niesú čierne, ani staré Maxell XLI-S. Za to som videl mnoho podivných odtieňov práve na nekvalitných kazetách, sivohnedé tmavé až čierne, čo nemali ani kúsok hrdzavého odtieňu.
Nakoniec sa zastavím pri tých názvoch
on to pekne hovorí model DRG, teda dí-er-dží, ale ja tam vidím len drc, drg, drgs.
Keby som vyrábal pásky, tiež by som si asi zaviedol sériu:
JB (Jet Brilliant)
JB-O (Jet Brilliant Oxide)
JB-EO (Jet Brilliant Excelent OXide)
JB-EX (Jet Brilliant Extended)
JB-XS (Jet Brilliant Super Extended)
JB-Super (Jet Brilliant Super)
Ferro JB (Jet Brilliant Ferrum oxide)
Chrome JB (Jet Brilliant Chromiumdioxide)
Metal JB (Jet Brilliant free oxide)
Ferrum JB Chrome (Jet Brilliant ferrum + chromdioxide)
a pod modely.
Už vidím ak by som mu poslal také kazety na testy, tak by pekne hovoril vo videu aký je to úžasný názov ou jee, dží-bí oxide excelente, super!!!

ale tak keď mohla byť kazeta UFO (Ultra Ferric Oxide) tak už som ticho

amen
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Nec »

Fíha, riadna analýza. Hodna kazetového guru ;)
To je na tom zaujímavé, že tie kazety nehrajú zle.
Taký pokus o niečo slušné ale stále lacné. Tá inšpirácia Sony je zjavná. A veru po tom čo si napísal by som to nazval vykradnutie designu obalu aj kazety. Pokiaľ by aj mali niečo zmluvne so Sony, tí by im isto nedovolili takéto napodobeniny. Veď Sony malo svoje budget kazety.
Trochu som Tonymu naletel na jeho úvahu :D. Robí to dobre,má dar reči, očividne aj scenár a hlavne perfektné stroje. Jasné, fakty mu tak neidú, ale u mňa má odpustené. :D
No jo v angličtine tie písmená inak spievajú. Ale mám pocit, že si z toho často robí srandu. Top gear v oblasti kaziet.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ono to vykrádanie dizajnov a obalov bolo pomerne časté, hlavne u menších výrobcov a značiek audiokaziet, takže ma toto neprekvapuje. Už len keby som tak mohol vedieť ku každému kusy kazety na svete detaily o výrobe všetkých komponentov a pásky v rátane tých falošných Sony, ale to je nemožné :)

Mimo iné Tony mal raz video o akože falošných TDK True Mechanism, kde som pochopil prečo ich považuje za falošné, ale ja s týmto tvrdením celkom nesúhlasím, no tak každý má vlastné názory s tým nespravíme nič :D
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Nec »

Presne to video som mal na mysli. To bola hotová detektívka :D
Ale v ďaĺšom videu dal veci ohľadom true mechanizmu na pravú mieru. Jeho záver bol, že sa jedná o original TDK produkt určený pre nenáročné trhy. A preto chýbal v ponuke katalógov EU a USA.
Ak máš inú teóriu, alebo skor vedomosť, podeľ sa. ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja som sa naťahoval ohľadne toho, že pravé TDK považujú za falošné, aj colníci v USA a pod. len na základe toho že došlo k nejakému zmluvnému odmietnutiu týchto výrobkov, ktoré boli určené pre TDK, ale vraj ich vyrobila tretia strana na základe dohody ale s kvalitou a technikou TDK.
Pre mňa to nie je fejk, ale za falošné považujem len ak tretia strana začne samovoľne produkovať výrobky cudzej značky a kvalitatívne ani dizajnovo sa nezhodujú s originálom. No ťažko sa mi tieto veci píšu aby to bolo zrozumiteľné. Ale snáď sa chápeme, ale musím sa pozrieť na jednu vec v tom videu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa EZ647 »

Moc mi to nevyhovuje, teraz časovo, keď tak mi nájdi a napíš sériové číslo TDK z toho videa.
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Meltrack, Nina

Príspevok od používateľa Nec »

Jasné, v definícii fejku sme zajedno. Pozrel som aj tie videa. Na jednej z tych true mechanism bolo ABAA310. Dúfam že pomôže. ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"