C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa Nstar »

Dakujem, ze si mi chcel urobit radost. Je vidiet podla displeja, ze je to slabucke na tej citlivosti to treba dorovnat. Mrzi ma ze si si porobil problemy aspon ze si to ta kazeta neodniesla. Rozhodne by to asi chcelo deck, ktory vie doladit citlivost a asi aj eq. Najlepsie jedno kapstan
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: na to by došlo skôr či neskôr, ale hlavne je to sklamanie, pretože keď sa závažné nedostatky neobjavia pri prvom teste po kúpe balíka kaziet na Akai, tak ma to potom veľmi prekvapí že na inom decku môže taký problém nastať.
Čo sa týka citlivosť, výškovo je to viac než by si chcel od pásky, ale úroveň signálu bude vždy o štvrtinu až tretinu slabšia oproti zdroju, basy sú veľmi nevýrazné a vhodné je nahrávať pri malých úrovniach okolo 0db, podľa pásky a decku.
Ono tam už nemáš v tej tenkej páske kam ísť s kalibráciou čo sa výkonu týka a s výškami problém nie je, povedal by som že je až precitlivelá.

A stým dual capstanom je to neisté. Nezáleží tak veľmi na tom že je to C120 alebo C180, ale na tom ako je tá páska vyrobená a aký kvalitný je výlisok a vedenie v kazete.
Na Akai keď mal obe kladky som vtedy nahral kazetu do ktorej boli stočené pásky zo štyroch mikrokaziet pre diktafóny, a to robí dĺžku plných C180. V mojom prípade som ale použil len tri kusy MC90 a jednu MC60 z dôvodu že viac som nezohnal, takže moja kazeta v tejto kombinácii má dĺžku 165min. a ani akai s dual capstanom, ani iné stroje s touto kazetou nemali problém, žiadne pokrčenie, deformácie, ani utekanie azimuthu. A to sú pritom MC kazety určené pre diktafóny kde je ferro páska základnej kvality, nič extra.
Za to Maxell XLIIS a MXS mi akai ničil stále, kým som nevybral jednu kladku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja mam taku skusenost, ze cim menej prepracovana paska a cim vacsia hrubka tak dual capstan funguje. Mozno prave ta tenkost 150 bola uz prilis a chcelo sa to natahovat alebo cosi.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa EZ647 »

teraz nechápem, písal som že mi na akai tie pásky šli, ale deformovalo mi Maxell XLIIS a MXS
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa Nstar »

Chcel som povedat, ze mam skusenost ze ak das do dual kapstanu napr 60 Philips SQ, tak vsetko bude v poriadku. Ak tam das presne taku lestenu, tenku 90 spickovej kvality, vyjde ti z nej spagatik a nie paska. Jedno kapstan tomu je to jedno co tam pustis ak to ma vankusik. Ako sa chova tvoj dualjednokapstan, to neviem ale mam sklony aj ja vyhodit jednu kladku
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa EZ647 »

No ja som chcel povedať že nie vždy je tenká páska nutne zlá v dual capstane.
Ale s tými kvalitnými vysoko leštenými súhlasím, ale tie niektoré robia zlosť aj na single capstanoch.
S Maxell MX-S 90 som mal niekoľko krát problémy aj na Technicse 575 a to bol vtedy nový. A bola to asi jedna z dvoch kaziet za celé tie roky čo mi Technics pokrčil, pretože ušla z kladky na začiatku.

Akai s oboma kladkami mi ničil len Maxell XLIIS a MXS C90 a C100, aj to len tie novšie 1996+. Ale tie staršie 1994 mu nerobili problém, čo je zaujímavé, pretože majú rovnaký dizajn tela, a tiež boli robené v Anglicku.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa Nstar »

Asi ti este vtedy dobre fungoval, povedal by som na sto percent dual kapstanu. Mne sa zasa nestalo ked neratam nejake priserne smejdy z trznice, ze by mi namotalo, pozulo alebo inak znicilo pasku na jedno kapstane. Zato dvoj kapstany boli vzdy loteria, najlepsie ked si tak pocuvas od zaciatku do konca vsetko v poriadku a bez varovania par minut pred koncom v tom zachrasti, a uz len tahas spagatik
Viem ze tu je vela priaznivcov tohto riesenia a neberiem im to, vsetko ok
Ja to vidim zasa ako vec ktora pre mna robi akykolvek deck s dvoma permanentne zapojenymi kladkami absolutne nezaujimavy z hladiska pouzivania
Neberme do toho r2r alebo zvlastne riesenia dual kapstanov bez kladky ako Sansui
Vlastne Panasonic Sapm 03 mi pokrcil pasku, pretoze mal totalne suchu tvrdu kladku ako umela hmota.
Naposledy upravil/-a Nstar v Štvrtok, 7. Januára 2021, 18:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa EZ647 »

no keď som akai kúpil, určite nebol v 100% stave kladiek, hlavná kladka bola vymenená, ale tá menšia bola originál pôvodná. Aj keď som tú tenkú pásku nahral v poriadku, mnoho iných lacných pások vykazovalo kolísanie a to C90 typy I.
Ale je mi jasné že aj pri novom stave kladiek budú stále kazety ktoré mu nebudú po chuti.

Inak nedalo mi to a vložil som do Sony aj tú druhú C150 Axiu, ten typ I v zelenej kazete.
Je to v poriadku, žiadne škrípanie hladký chod.
ale na obrázku kalibrácie je malý level na max, aj tak to má nízke vybudenie, ale bias 0 ostáva a ten je ideálny.
Prílohy
IMAG0442.JPG
IMAG0442.JPG (38.28 KiB) 2528 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa Nstar »

Tak cim to podla teba je ze tak skripala?
Rs az 7 ma trojbodovu kalibraciu, moZno ta si s tym trochu poradi ale ako hovoris tieto tenke pasky maju svoje limity. Preto trochu nechapem naco typ 2
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa janvys »

Za sebe můžu uvést že na Sony dual capstan mi nezmotal ani nepokrčil ani jednu kazetu délek 120 nebo 150. Na Akai dual capstan jednu ano.
Mám několik kazet které mají extrémně tenkou pásku a také žádný problém. Častešně to bude i tím, že oba rollery mám nové cca 1 rok a mám přesně zkalibrované předpětí.
SONY ES
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys: aké máš C150 čo si skúšal?

Nstar: neviem prečo škrípe typ II a typ I je v poriadku, či je to zložením + tenkosť pásky, alebo má vplyv aj staroba
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: C120 kazety (vlakno od dlzky C110, C120, C150, C180 a podobne)

Príspevok od používateľa janvys »

EZ647 napísal: Štvrtok, 7. Januára 2021, 19:15 janvys: aké máš C150 čo si skúšal?

Nstar: neviem prečo škrípe typ II a typ I je v poriadku, či je to zložením + tenkosť pásky, alebo má vplyv aj staroba
Axia color a Sony cdix

Mimochodem, v jakém stavu máš hlavy? Nestal se z nich už spíše brusný kotouč? Napadá mě to také z toho důvodu, že při testech píšeš velmi často vynechávání či jiné problémy s levým kanálem. V mých testech toho vůbec nezaznamenávám, ani když vzápětí testuju ty samé kazety co ty.
Ani jsem se zatím nikdy nesetkal s něčím co by mi skřípalo na hlavách či zanechávalo hnědý bordel. Ani na permalloykách a už vůbec ne na amorfkách
SONY ES
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"