45 rokov stará kazeta vs nová (video)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Teslák »

Dost zajímavý článek,asi by mi utekl,nebýt tohoto fóra.Zajímavé jsou i výsledky tamního hlasování.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

jadna vec je ale na tom pruser - použil už ojazdenú a možno aj zodratú a navyše lacný model - starú Maxell LN. Mal použiť nejakú TDK normal - ale aspoň zachovalú alebo novoodbalenú - aby to bolo fér.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ten Teac je príšerný, za tú cenu to je extrémne prehnané, pri troche šťastia za tie prachy sa zoženie nejaký vysoký model trojhlavy, aj so servisom.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Teslák »

A co kdyby jste vy dva (Erik a Roman) spojily síly a autorovy článku dali o sobě vědět,aby třeba při následující recenzi toho nového decku otestoval kazety,jak se zmínil Roman?Já jsem malá ryba,proto mě napadáte Vy dva.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa EZ647 »

asi by vhodné kazety potreboval aj poslať a to sa nám práve nechce, keďže ten deck za to asi nestojí, ale som zvedavý na Romanov názor
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

chcel som napísať "sereme na meinstrím" a urobíme si to po svojom :) - lebo do takej hĺbky ich to zaujímať nebude.
Je to ako vyprávať niekomu, kto si občas dá krtkovu tortu ku káve, o tom aký vplyv na jej kvalitu má druh použitej múky a zásady jej skladovania - napr.
Tieto weby sledujú hlavne čo je IN - nejaký zdvihnutý záujem je momentálne o kazety ... ok - urobíme niečo o kazetách - aj keď o tom vela nevieme :D - bežným užívatelom to je fuk, pretože tomu nerozumejú ani tolko čo ten redaktor. Takže vezmes nenáročné noviny pre nenáročné publikum. A ten, koho to zaujíma, už našiel skupiny s podobným zameraním.
Myslím, že ten článok bol už až moc "dobrý" na to, na koho bol smerovaný :lol: a väčšie ambície nemá. Je to škoda, ale je to tak. Odpískajú to a budú sa ďalej venovať appkám do ajfónu :twisted:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no podobné porovnanie by sme mohli urobiť my - teda ja sa už dávno chystám. Ale nemám takú starú zabalenú kazetu. Alpine by si s tým už dal rady - no musím pozvať nového kamoša aby mi ukázal ako sa na tom kalibruje. Našťastie býva tu v našom meste a je znalý.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon za ten román, ale jinak to nešlo :-|.


Než jsem si otevřel ten článek, tak jsem tu pročetl ty příspěvky a myslel jsem, že je Kazetowich příliš kritický, ale po přečtení článku a nějakých názorů co tam uváděl, na tom asi trochu něco bude.
Ono by nebylo špatný tu celý článek zkopírovat, odkaz na zdroj tu už je, ale netuším jestli to tu není záměrně.
Netvrdím, snažil se, ale než zdroj zvuku řešit takto krkolomně, tak bych to dal napřímo třeba z CD přehrávače.


Souhlasím s tím, že je konina použít nově odbalenou kazetu a dost jetou starou Maxellku. Třeba v čase videa 02:44-02:45 bylo slyšet, že je v tom místě pásek nažvejklej, čímž tento test dostává ještě silnější světlo pouze orientačního charakteru.
Kdyby to bylo myšleno opravdu vážně, tak by si od nějakého sběratele mohl pořídit tento model kazety nepoužitý. Sice by to něco stálo, ale článku by to dodalo trochu vyšší hodnoty.

Dobře, mám osobní averzi na formát Flac, ale to vypustím. S tím, že napsal "I klasický FLAC v základní „CD kvalitě“ má vyšší kvalitativní potenciál." nevím jestli souhlasit úplně u všech kazet.. Ano, nějaké lacinější čínské kazety a padělky/falzifikáty nedosáhnou zrovna nějaké kvality, ale i taková Noblestar při vyšší rychlosti dokázala nádherně obkreslit strop zvuku z kvalitně kódované Mp3, která končila na 20.5kHz a její špičky ještě přesahovaly za tento ve zdroji neexistující strop :!:

To že srovnával bezztrátový digitální zvuk 96kHz 24bit s vinylem, tak asi jo - ve spektrogramu může vyšších kvalit dosáhnout digitál, protože pro gramofonové desky se ještě nedávno vyžadovalo ořezání frekvencí pod 20Hz a nad (tuším) 17 nebo 18kHz. To bylo asi před 6 lety, tedy v době, kdy jsem měl v plánu začít vydávat desky a četl jsem si všechny potřebné informace, teď co jsem koukal, tak doporučují odfiltrování nad 20kHz.


Ale žduchy ve stylu "Z čistě technického pohledu je používání kazet buď hipsteřina, nebo nostalgie." a "Ačkoli uznáváme, že staré kazety mají smysl prakticky výhradně pro přehrávání – za předpokladu, že je na nich obsah, který nemáte dostupný v lepší kvalitě – jsme..." mi přijdou jako solidní konina.
Dobře, často jsem slýchal a i tady četl, že není ideální vícekrát přemazávat Metalky, ale protože jich mám asi ±8 kusů z celé sbírky, tak to nemůžu posoudit.
Dřív, než jsem měl Dual a používal jsem (asi rozladěný) Sony, tak jsem se u některých kazet divil, jakto že je původní nahrávka ostřejší než nový záznam, který je mnohdy i dost tlumený. Co jsem tyto kazety pak otestoval na Dualu, tak jsem se nestačil divit, co z toho ta mašina dokáže vytáhnout.

Pokud tedy dotyčný má zkušenosti jen s méně kvalitními a nebo nezkalibrovanými magiči, tak ano, staré kazety jsou ideální jen na přehrávání a ne na přemazání novým záznamem.
Ale v případě, že má dotyčný pořádný magič, tak velkou většinu i dost jetých kazet má šanci v klidu přemazat s dosažením kvalitního zvuku. Většiny píšu proto, že i Dual nezvládl dostatečně vybudit ve výškách jednu starou a jetou Chromku, ale další dvě co jsem tehdy zkoušel nahrál krásně.



A přesně jak píše Erik, já mít těch 13tyček, tak bych je radši dal do pořádnýho a oservisovanýho decku. Vím, že ve svý době ty decky taky nebyly nejlevnější a nemohl si je pořídit kde kdo, ale toto je fakt poněkud slabota..
Z toho co je uvedeno zde:
Teac W-1200 (popis na Heuréce)
-tento magič dokáže přehrát Normal, Chrom a Metal
-dokáže nahrávat (pouze) na Normal a Chrom
-má (jen) Dolby B (i když Dolby nepoužívám, tak i můj nyní nefunkční Sony má Dolby B, C i S)
-jako výhodu, kterou jsem zatím na jiném dvoj-magiči neviděl je možnost nahrávat v obou mechanikách
-má sice mikrofonní vstup, ale pouze monofonní, nikoli stereo
-funkce Pitch control v rozsahu 12% v + i -
-vstup má na Cinch, výstup na Cinch i USB, který prý umožňuje digitalizaci kazet v nastavení 8-48kHz a 8-16bitů.

Takže čistě z mého pohledu, krom možnosti nahrávat na obou mechanikách, není tento deck nějak vyjímečný..
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa Nstar »

Nsk: neber to nijako negativne ale to ze MP3 zvladne 20 kHz neznamena kvalitu snimku. Ja viem uz som to viackrat pisal ale tie kmitocty neznamenaju automaticky kvalitu. Mp3 ma ine problemy. Toto je nadlhsie a tu som offtopic.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Ne v pohodě, když se do mě nenavážíš, tak se nic neděje :-).
Já to vím, já to uvedl pouze jako příklad, že to tam bylo vidět pěkně na tom spektrogramu, kde ta Mp3 končí - kdybych tehdy zvolil WAV, tak bych napsal, že bylo vidět jak byl obkreslený strop WAVu, ale když jsem v rychlosti použil na svoji zvědavost jen Mp3, tak nebudu kecat.
Mimo to, zrovna tu skladbu co jsem tehdy testoval není šance sehnat v bezztrátu..a nejen tu.. Když dneska labely vydávají hudbu už jen v LAME Mp3 a prdí i na výrobu CD, tak je to těžký.
Ale dobře, taky už nebudu odbočovat :roll:
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: 45 rokov stará kazeta vs nová (video)

Príspevok od používateľa oneeeee »

tak som si prečítal tie ich testy , ale moc mi to nesedí . testovali to cez počítač .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"